Skocz do zawartości

Nie polecam mieć e-maila na Onecie

ViQney

Rekomendowane odpowiedzi

Odradzam posiadanie tam e-maila, bo żeby przypomnieć hasło, to trzeba wysłać do pomocniczego maila albo wysłać PŁATNEGO sms'a (6,15 zł). Nie ma pomocniczych numerów i pytań. A w drugim e-mailu nic nie dostałem, wysłałem kilka razy i nic. Musiałem sms wysłać.. 

Co do hasła, to nie zapomniałem, tylko ktoś się włamał na moje konto i zmienił. A hasło miałem niesłabe, pierwszy raz ktoś mi się włamał od paru lat.

No dobrze, ale czemu ma służyć ten temat? Poza tym widocznie hasło nie było tak silne jak myślisz/podałeś je na innym portalu/masz keyloggera/trzymałeś je w gdzieś w plain tekście - więc czemu onet miałby być winny? Poza tym już pomijając Twoje dziwne problemy z pomocniczym adresem email, SMS za 6,15 to nie jest fortuna jak za odzyskanie dostępu do maila.

I tak żeby nie było wątpliwości - nie korzystam z onetu, wp ani innych dziwnych portali tylko z gmaila (email prywatny).

W przypadku poczty o2 sprawa wygląda następująco:

hl9MZ1H.png

Też płacisz 6.15zł za SMS, ale jak widać są dodatkowe opcje.

Według mnie najlepszy jest Gmail i o2.

o2 daje Ci 4 adresy e-mail za pomocą jednej rejestracji. Wchodząc na jeden adres e-mail dostajesz e-mail'e z drugiego adresu e-mail, nie musisz się przelogowywać. Jak dla mnie bomba.

Jeśli na niektórych portalach nie chcesz podawać swojego prywatnego adresu e-mail to polecam albo o2, albo tymczasowe skrzynki pocztowe.

21 minut temu, carbonx napisał:

No dobrze, ale czemu ma służyć ten temat? Poza tym widocznie hasło nie było tak silne jak myślisz/podałeś je na innym portalu/masz keyloggera/trzymałeś je w gdzieś w plain tekście - więc czemu onet miałby być winny? Poza tym już pomijając Twoje dziwne problemy z pomocniczym adresem email, SMS za 6,15 to nie jest fortuna jak za odzyskanie dostępu do maila.

I tak żeby nie było wątpliwości - nie korzystam z onetu, wp ani innych dziwnych portali tylko z gmaila (email prywatny).

Bo żeby odzyskać hasło to trzeba płacić, a ta druga opcja w ogóle nie pomaga. Nic na drugim e-mailu nie dostałem, trochę to śmierdzi, jakby specjalnie zrobili, żeby tylko wysłać sms i im płacić.