Skocz do zawartości

Stulecie Niepodległej Polski!


Rekomendowane odpowiedzi

jYP0Lgy.png

 

Hej,

 

Uznaliśmy, że warto uhonorować ten szczególny dzień specjalnym logo i wpisem w newsach. Nie trzeba chyba nikomu przedstawiać jakie znaczenie i skutki miały wydarzenia sprzed 100 lat na nasze teraźniejsze życie. Mimo różnych stanowisk historycznych sto lat temu oficjalnie zakończyła się I Wojna Światowa, a na mapy świata po 123 latach zaborczego ucisku wróciła odrodzona Polska. Oczywiście nie oznaczało to końca wysiłków naszych przodków w walce o wolny kraj, bo jeszcze pierwsze lata po odzyskaniu niepodległości nie należały do spokojnych, o czym świadczą takie wydarzenia jak Powstanie Wielkopolskie, Powstania Śląskie, czy Wojna 1920 roku.  A dalsze wydarzenia pokazały, że wywalczoną wolnością nie było długo dane cieszyć się naszym przodkom.

 

Ocenę historyczną wydarzeń i dotychczasowej historii pozostawiam historykom i sumieniu każdego z Was, jednak gdyby nie ten powrót dziś nie moglibyśmy żyć w wolnej Polsce, mówić w tym języku i mieć własny kraj. To dobry powód do świętowania i pominięcia konfliktów, które potrafią Nas dzielić.

 

Dodatkowo z tej okazji na 3 dni wprowadzamy specjalną okolicznościową reakcję kotylionów, który pozwoli lepiej wczuć się w celebrowanie tego święta.

 

Na zakończenie wspomnę tylko, że dziś wieczorem pojawi się info nt. wyróżnienia dla osób, które posiadały stare nagrody przed październikiem 2016 roku.

 

Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy My żyjemy!

 

Pozdrawiam,

Makin

 

PS Za grafiki dziękuję @xOstateczny

 

EXPmIpC.gif

Odnośnik do komentarza
  • Lord Makin zmienił(a) tytuł na Stulecie Niepodległej Polski!

Wszystko i tak zmierza ku temu aby powróciły czasy zaborów i żebyśmy utracili swój własny język i narodowość bo przecież Ci biedni imigranci (nomen omen 90% terrorystów) muszą mieć gdzie się podziać bo w ich biednym kraju wojna. Poza tym nie wiem jaki % dzieci obecnego pokolenia nie ma pojęcia co się działo 100 lat temu, o co walczono, dlaczego, po co, z kim. HGW zakazuje Marszu Niepodległości bo przecież Niemiaszki mogą się oburzyć, że coś takiego w ogóle istnieje, a trzeba się troszkę Makreli podlizać. Komunistyczne państwo z komunistyczną władzą - tak to obecnie wygląda. Gdzie kiedyś obiecywano nam wolność słowa i wyboru, tak teraz wszystko się nam zabiera na rzecz innych państw, którym Polska włazi w dupsko bo sama nic nie potrafi osiągnąć (Polska w znaczeniu władzy). Przykro się na to patrzy, a jeszcze bardziej jest przykro kiedy żyje się w takim kraju. 

 

#UpamiętniajGodnie!

 

 

 

76561198169311417.png

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Creative napisał:

HGW zakazuje Marszu Niepodległości bo przecież Niemiaszki mogą się oburzyć, że coś takiego w ogóle istnieje, a trzeba się troszkę Makreli podlizać.

 

Coś czuję, że za rok 3 października będzie Marsz NIepodłegłości Niemiec w Warszawie xD

Cieszmy się wolnością, oby jak najdłużej.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum Stulecie Niepodległej Polski!   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...