Skocz do zawartości

Nietypowy serwer Freebuild - opinie użytkowników

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

Ostatnim czasem zastanawiam nad stworzeniem serwera minecraft jednak głównym problemem jest wybranie trybu. 

Tak więc wpadł mi pomysł aby stworzyć Skyblocka jednak z pewnym nowościami (Coś czego jeszcze nie było a już na pewno nie na vanilli) 

Po co stworzyłem ten temat? Aby poprosić was o ocenienie mojego pomysłu, pisanie jakie nowości chcielibyście zobaczyć na serwerze lub czego wam brakuję w aktualnych serwerach (Lub czego brakowało na tych na których graliście) Nie jest to żadna forma reklamy. Po prostu stwierdziłem że fajnie było by wypuścić jakiś serwer z dodatkiem mojej dłubaniny (Którą będzie można obejrzeć w linkach na końcu) Tak samo nie obiecuję że takowy serwer kiedykolwiek wystartuję (Jedynie jeżeli ktoś jest zainteresowany mogę zawołać na teoretyczną bete) 

Tak więc co chciałbym stworzyć na serwerze?

- Całkowicie nowe surowce wraz z ich odpowiednikami broni, narzędzi, zbroje

- Każda z wysp miała by swoją unikatową cechę (Różne surowce, różne potwory, możliwość stworzenia na nich nowych bloków lub maszyn)

- Nowe możliwości wydobywania surowców (Bo ileż można kopać...)

- Nowy system nagradzania za każdy poziom "Wyspy" (Paczki z których leciały by nowe przedmioty)

- Możliwość stworzenia wioski npc (Nie mówię tu o villagerach) które pomogły by nam w kopaniu, przetapianiu surowców, tworzeniu całkowicie nowych przedmiotów, budowaniu budynków czy choćby broniły by nas przed nocnymi marami itp.

- Magia, zaklęcia (Nie tylko destrukcyjne) wiele różnorodnych artefaktów do wylosowania w skrzynkach podarunkowych czy eventach

- Łączenie wysp w całe miasta (Wymagane podbicie, dogadanie się z właścicielami wysp)

Pomysły bardziej odległe:

- Nowy świat, w nim nowe stworzenia (Neutralne, przyjazne, agresywne) jeszcze więcej nowości (Surowców i bloków) nowe struktury (Kto wie może i bossy) 

- Nowe pojazdy różnego typu (Pływanie, latanie itp) które ułatwiły by nam podróżowanie po nowym świecie (Jak i świecie podstawowym)

- Lekki wątek RPG (Parę questów które były by rozsiane właśnie w nowych strukturach, lokacjach)

Legenda:

BIAŁY -  Rzeczy które już kiedyś stworzyłem, były one w pełni funkcjonalne i są to realne pomysły

MORSKI - Rzeczy które kiedyś tam "Próbowałem" stworzyć jednak przez brak werwy zostały zaniechane i zapomniane

Obiecane linki: 

Dziękuje za przeczytanie tematu, Zapraszam obejrzeć w/w linki i skomentowania aktualnego :)

Edytowano przez pp3623

335414.gif

Pani Kasia

Niektóre punkty rzeczywiście mnie zaciekawiły. Jeżeli takie klimaty byłyby w moim guście, a wymienione pomysły są możliwe do zrealizowania, z pewnością pograłbym.

Stworzyłem wstępny zarys jakbym widział serwer:

Skyblock - Inny niz wszystkie. O co chodzi?

Cala rozgrywka toczy się na wielkiej mapie która nie ma dna (dziura) A jej spawn unosi się wysoko nad ziemia (Spawn pewnie 180+ a sam "Normalny" poziom 70 80)

Wszystkie biomy są standardowo rozrzucone po świecie jednak z tą różnica ze gracze nie maja dostępu do standardowego kopania surowców (Pod ziemia) (Patrz wyżej)

Na samej mapie występowały by kontynenty które były by od siebie w różnych odległościach (150, 200) każdy z nich byłby połączony mostem? Most byłby pilnowany przez coraz to potężniejsze potwory a gracze musieliby je pokonać aby przekroczyć ta "Granice" a gracz lub gracze którzy by pokonali potwory byliby kimś w rodzaju "Tanów" aktualnego kontynentu.

Każdy z kolejnych kontynentów odkrywałby przed graczami coraz nowsze rzeczy (Surowce, bloki czy możliwości samej gry) oraz posiadałby swoja stolice w której gracz może oswoić się z nowościami, sprzedać nowe przedmioty, wziąć questy czy wynająć, dowiedzieć się jak "Przyzwać" odpowiedniego osadnika. (Akurat ten podpunkt jest bardzo naciągany i pewnie będzie dopracowany później)

Każdy kolejny kontynent byłby coraz mniej przyjazny dla graczy (Przez co tez coraz trudniejszy do zasiedlenia) jednak byłby na pewno bogatszy w złoża naturalne oraz otwierałby przed graczami coraz to więcej nowości.

Z biegiem czasu gracze otrzymaliby możliwości zakładania miast, gildii które rządziły by na określonym terenie oraz otrzymały by pewne ułatwienia (Magiczna kopalnia która się nigdy nie skończy o ile wykopujemy w niej określonym przedmiotem, Skarbiec gildi który byłby połączony ze spawnem na którym można handlować za odpowiednia walutę, bezpieczeństwo własne oraz swoich przedmiotów)

Edytowano przez pp3623

335414.gif

Pani Kasia

Fajny pomysł, na pewno bym chciał zobaczyć taki serwer "na żywo". :)

Pomysł bardzo oryginalny, podoba mi się to. Oryginalność bardzo się liczy wśród trybów serwerów.

Podobają Ci się moje wypowiedzi lub Ci pomogłem? Wystaw mi punkt reputacji!

Pani Kasia

A potrzebujecie jakiejś ekipy do serwera @pp3623?

Podobają Ci się moje wypowiedzi lub Ci pomogłem? Wystaw mi punkt reputacji!

@Yadomi Sądzę że gdy już paczka będzie w miarę stabilna to wrzucę ją do pobrania dla wszystkich bo sam nie mam ochoty na ten moment prowadzić jakiegokolwiek serwera. Co do ekipy to na ten moment tworze go sam. Jednak gdyby ktoś chciał pomóc na pewno dostałby jako pierwszy pełne prawo do publikacji oraz postawienia serwera na tych plikach (Mi wystarczyło by że gdzieś tam by o mnie wspomniał jako o autorze :) ) 

Gdyby ktoś był zainteresowany to pisać :D 

335414.gif

Troche spraw prywatnych sprawiło ze zapomniałem całkowicie o projekcie :D Prawdopodobne prace zaczną się jutro :D Co do samej mapy myślę że zrobię całkowicie nową (Tamta wyglądała no...) Jeżeli ktoś jest nadal zainteresowany to będę się starał wrzucać updaty na bieżąco. 

335414.gif

UPDATE: 

A więc budowa serwera ruszyła pełną parą. Trochę zmieniłem założenia odnośnie samego trybu i nie będzie do skyblock a raczej Freebuild wraz z częścią Adventure. Jak to będzie działać dokładnie? 

3 profesje (Na ten moment) Górnik, Drwal oraz alchemik, Każda z nich ma osobne bonusy, craftingi, nowe przedmioty których tylko one mogą używać (Osobne bonusy od przedmiotów)

2 Grywalne mapy: Miasto, Mapa przygodowa

- Miasto będzie typową mapą freebuild gdzie gracze będą budować swoje domostwa, farmy itp po poproszeniu administratora zostanie ustalona tam działka (Cuboid) dla gracza. Będą tam prawdopodobnie wszelkie eventy, areny PVP, PVE, miejsce aukcji (Plugin odpowiadający za aukcje będzie można używać TYLKO w danym budynku dlatego nie da się licytować nigdzie indziej) i wiele wiele więcej ale nie ma co się sprzedać tak na początku :D Nowe przedmioty będą grać kluczową role w późniejszym etapach gry.

Mapa przygodowa będzie miejscem wydobycia oraz dosłownej przygody. Oprócz zwykłego trybu mapy (Budujesz, stawiasz) będą również 2 3 może 4 regiony które będą odpowiedzialne za drop nowych surowców, respawn nowych potworów, po wszystkich regionach będą rozstawione wszelkiego rodzaju struktury (Zamki, wieże, podziemne tunele, opuszczone więzienia itp) w których będzie można spotkać prawdopodobnie nowych przeciwników, niecraftowalne przedmioty i zapewne jeszcze więcej. 

Na ten moment jest stworzony jeden nowy surowiec, 4 bronie (W tym łuk) oraz cały komplet zbroi tworzony z tego surowca
Stworzone nowe receptury dla alchemika (Od tego momentu można stworzyć materiały do alchemii)
Górnik oraz drwal mają nowe narzędzia które teoretycznie są mocniejsze i skuteczniejsze niż diamentowe
Wraz z nowymi przedmiotami (Ich craftingi) powstaję txt który odpowiada za każdy z przedmiotów, nadaje mu nowy wygląd

Na razie to bardzo nie wiele jednak prace wciąż trwają więc musicie zaczekać na kolejny update :D 

335414.gif

Pani Kasia

Po środowym update projektu została podjęta współpraca z Właścicielem serwera Zaplecze.org

Możecie spodziewać się mojego projektu na najbliższej edycji!

Również sam temat będzie na bieżąco aktualizowany :6_smile:

Edytowano przez pp3623

335414.gif

Tak więc praca idzie pełną parą i na serwerze pojawiło się wiele ciekawostek :D  Mam nadzieje że ogrom nowości nie przygniecie was zbyt mocno :D   

Nie będę się tu rozpisywał co zostało już ukończone. Podzielę się z wami jedynie screenami z samego serwera

2019-03-03_20.59.11.png

2019-03-03_20.58.50.png2019-02-25_22_27_08.png

2019-03-03_20_10_57.png

2019-03-03_20.58.45.png

2019-03-03_20.08.16.png

Nie będę tu nikogo zanudzał zmianami jakie zaszły na serwerze. Jeżeli chcecie się czegoś dowiedzieć zapraszam na kanał discord :D 

Link: https://discord.gg/cm9fQxM

Edytowano przez pp3623

335414.gif

-Update

Co robiłem przez ten tydzień? 

- Spawn w praktycznie gotowy (Pozostają dekoracje w samym zamku)
- Królewskie kopalnie w pełni funkcjonalne   

- Nowe surowce otrzymały sposoby ich pozyskiwania, można już z nich tworzyć przedmioty

- Sklep z meblami (Dekoracjami) do waszych domów

- 6 struktur stworzonych na świecie (Będzie ich około 10 12) Każda z nich w późniejszych etapach będzie miała swoją historie (Lore) odwiedzający je będzie miał nie lada wyzwanie aby się do nich dostać

- Nowe potwory, ich umiejętności, wygląd. Będą występować losowo (Na określonym biomie) lub w samych okolicach struktur, podczas jakiś serwerowych wydarzeń

- Dla wyjadaczy PVP osobna arena gdzieś w świecie (Zostaną do niej stworzone zaproszenia po przez które będziemy mogli się teleportować bezpośrednio na nią)

Co jeszcze?

- Ukończenie tworzenia struktur, przygotowanie ich pod względem mechanik
- Ogólne przedmioty (Względem rang) przypisanie odpowiednich komend pod odpowiednie przedmioty

- Uzupełnienie samego spawnu oraz innych lokacji npc'tami, potworami
- Parę dodatkowych rzeczy które wymyśle raczej podczas samych prac  

Jeżeli jesteś zainteresowany samym projektem, chciałbyś otrzymać zaproszenie na betę serwera (Która zbliża się wielkimi krokami) Zapraszam na mój kanał discord:  Kliknij mnie o tutaj !
Na samym discordzie UPDATE wpadają o wiele szybciej, zostają dodane nowe screeny z samych prac (I ich efekty) oraz tak jak wyżej masz możliwość dołączenia do zamkniętej bety serwera  Zapraszam serdecznie  

2019-03-07_14.27.46.png

2019-03-07_13.04.06.png

2019-03-07_14.12.16.png

2019-03-06_23.18.33.png

2019-03-06_23.13.28.png

2019-03-06_23.13.42.png

2019-03-09_00.52.33.png

Edytowano przez pp3623

335414.gif

Jestem pod wrażeniem. Masz masę dobrych pomysłów i nie marzysz o nich, tylko je spełniasz. Życzę powodzenia i trzymam kciuki.

UPDATE

Tak więc ostatni tydzień przyniósł kolejną dawkę zmian, nowości na samym serwerze. Jako że teraz trochę mniej czasu mogę poświęcić na działania na serwerze updaty będą wpadały rzadko, ich zawartość może się trochę zmniejszyć.

Co zostało wprowadzone? 

- Stworzyłem 3 całkowicie nowe moby (Ich wygląd, atrybuty, umiejętności itp)

- Wszystkie konstrukcje na serwerze, różne miejsca do odkrywania zostały zabezpieczone

- Rozpocząłem prace nad systemem nauczania tworzenia nowych przedmiotów (Osobne menu, Craftingi przedstawione w menu)

- Stworzony system drzwi = klucz. Od teraz możemy zamknąć swoje drzwi kluczem i jeżeli go zgubimy nie otworzymy ich (Można kopiować klucze, tworzyć pęki kluczy)

- Rozłożone 13 struktur sporych rozmiarów (Jak widać na niektórych screenach) Prawdopodobnie na tym się nie skończy

No i oczywiście fix tego co już było.

Co dalej? 

- Mam zamiar rozwinąć samą rozgrywkę o kolejne craftingi, nowe surowce, narzędzia, bronie i wiele innych.

- Ponad to skompletowanie wszystkiego w jednym menu do łatwego używania dla graczy.

- Sama w sobie arena będzie miejscem gdzie można przeprowadzić walki PVP oraz PVE z mistrzami areny (Potężne npcety, dokładny opis pewnie w kolejnym update).

- Ogarnąć same wnętrza struktur meblami, spawnerami i skrzyniami z samym skarbem. Kto wie może uda się skręcić jakieś lore dla poszczególnych miejsc.

Przypominam również o zaproszeniu na sam kanał informacyjny :  Klik klik

Na sam koniec kolejna dawka screenów  

2019-03-10-13-29-08.png

2019-03-10-13-29-17.png

2019-03-10-17-40-21.png

2019-03-10-17-41-28.png

2019-03-10-17-42-24.png

2019-03-11-00-34-01.png

2019-03-11-00-33-35.png

335414.gif

Przez ten weekend udało mi się wprowadzić pare nowych rzeczy. Ogólnie mam bardzo dużo pomysłów które nie mogą zostać pominięte a co za tym idzie praca się wydłuża jednak daje świetne efekty. Co zostało wprowadzone?

Wioska w okolicach areny. Będzie tam można sprzedać oraz kupić niektóre rodzaje broni, zbroji, bilety na arenę, dobrze zjeść a także się napić (Brewery)

Legendarne miasto Tamadia (Kto widział historie o Alchemiku to wie o co chodzi) Miasto będzie miastem portowym, skupuje ono rośliny, warzywa, owoce jednak będzie można kupić u nich przedmioty spotykane w oceanie.

Mała wioska w okolicach górniczej doliny będzie miastem typowo nastawionym na surowce mineralne. Skupują oni rudy różnych surowców a można u nich kupic materiały budowlane wydobywane bezpośrednio z ziemi (Cobblestone, stone, gładkie kamienie, dirt itp) Prawdopodobnie znajdą się tam też narzędzia.

Latające księstwo całkowicie jest pochłonięte przez magie oraz alchemie. Można znaleźć u nich wszelkiego rodzaju zaklęcia dla przedmiotów, miksturki. Skupują oni materiały do alchemii oraz magiczne przedmioty.

Obóz łowców głów interesują się przedmiotami wypadającymi z potworów oraz zwierząt jednak najbardziej są zainteresowani ich głowami. Prowadzą oni wyłącznie skup. Nie korzystne jest spotkanie ich gdzieś na szlaku bo potrafią zabić dla waszej głowy!

Ponad to stworzyłem drogi które łączą ze sobą poszczególne miejsca ze sobą (Spawn - miasto koło areny - Arena itp) Wśród tych dróg będzie można spotkać ruiny różnych domostw, stare skrzynie i rozwalone powozy pełne skarbów.

Jako że sama mapa jest dość spora postanowiłem stworzyć możliwość transportu dla bogatszych graczy w postaci powietrznej (Jeździec na endersmoku zabierze was w 3 określone miejsca) Oraz lądowej (Woźnica będzie zawozić was tylko do określonych tawern, miejsc które będą oznaczone na dynmapie)

Jako ostatnią informację dodam że pracuję nad dialogami takimi jak są w tibii (Gracz pisze jakieś słowo np. "Hi" a npc mu odpowiada danym tekstem. W tekście znajduję się słowo które prowadzi do następnej części rozmowy, jest zaznaczone kolorkiem) 

Jak zwykle dawka screenów :D 

2019-03-22-21-13-32.png
2019-03-22-21-14-20.png
2019-03-22-21-15-03.png
2019-03-23-13-09-53.png
2019-03-23-13-09-58.png
2019-03-23-13-10-04.png
2019-03-23-15-49-05.png
2019-03-24-11-45-59.png
2019-03-24-15-06-44.png

335414.gif

UPDATE

Tak więc ruszamy z betą projektu! Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie na serwer discord oraz na serwer mc! Linki poniżej!:

klik klik - Zaproszenie na discorda

Ip serwera - ZAPLECZE.org

Wersja : 1.13.2

Link do dynmapy: Dynmapa

Link do paczki txt : Resource pack Zaplecze.org

Jak zainstalowac txt: Poradniczek

Edytowano przez pp3623

335414.gif

Na dniach zostanie uruchomiona OPEN BETA serwera! Samo zaproszenie zostanie dodane jako prezentacja serwera.

335414.gif

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...