Skocz do zawartości
  • 0

Brak możliwości instalacji win7

metiux98
 Udostępnij

Pytanie

Cześć, nie moge zainstalowac windowsa 7 z pendrive. 

Gdy instalator sie odpala i na poczatku musze wybrac jezyk, to wtedy myszka i klawiatura przestaja dzialac, a w biosie normalnie dzialaja. 

Szukalem juz w internecie i sporo  ludzi pisalo, ze pomoglo im zmienienie w biosie "Windows 7 installation" na Enable, ale ja nie mam takiej opcji.. W zakladce, w ktorej powinno sie to znajdowac jest tylko support dla  windows 10

Plyta glowna msi tomahawk b350

Karta graficzna gtx 1060

Procesor ryzen 5

Dodam, ze PC jest nowy i to jest pierwsza na nim instalacja windowsa, 

A co do pendrive to uzywalem go na starym PC i wszystko dzialalo. 

Podpinam wszystko pod usb 2.0

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

• 0

A co ma wspieranie procesora do systemu ?  Kompletnie nic, jak nie masz pojęcia co pisać lepiej nie pisz bzdur bo działa bez problemu z każdym systemem do którego nie ma wsparcia procesor. 

Nie potrafi tylko ustawić właściwie płyty w biosie by zabotował system, wystarczy wyłączyć secure boot. Inna sprawa że pewnie ma partycję GPT a na niej nie da się zainstalować normalnie Windowsa nie nagranego odpowiednio na nośnik. ( partycja FAT32 nośnika ) 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

• 0

Podałem a ty nadal nie potrafisz ?  
Instalka musi być na fat 32 , wystarczy nagrać rufusem na pena obraz z ustawieniami dla partycji GPT i formatem fat32. pozatym jak być napisałem by wyłączyć secure boot. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

• 0
Dnia 1.08.2018 o 22:34, Ktosiu napisał:

A co ma wspieranie procesora do systemu ?  Kompletnie nic, jak nie masz pojęcia co pisać lepiej nie pisz bzdur bo działa bez problemu z każdym systemem do którego nie ma wsparcia procesor. 

Nie potrafi tylko ustawić właściwie płyty w biosie by zabotował system, wystarczy wyłączyć secure boot. Inna sprawa że pewnie ma partycję GPT a na niej nie da się zainstalować normalnie Windowsa nie nagranego odpowiednio na nośnik. ( partycja FAT32 nośnika ) 

Dużo gościu, bo Microsoft wyłączył oficjalnie instalacje Windowsów na nowszych procesorach, można ale trzeba przygotować instalke. Wiec chyba Ty nie masz pojęcia. :D A pisał ze wybiera język wiec raczej mu sie zabootował. :v Trochę źle sformułowałem odpowiedz. Po prostu potem brakuje sterowników USB do dalszej instalacji.

Edytowane przez Nachwile1

sygaa.png

• 0

Ok, włożyłem dysk SSD do starego pc, zainstalowałem na nim Windowsa. Wszystko normalnie się odpaliło bez problemów, wkładam go z powrotem do nowego pc, pojawia się żeby uruchomić system normalnie (nie działa) lub uruchomić narzędzie do naprawy systemu, tutaj mysz i klawiatura przestają działać, a windows jak nie działał tak nie działa.

Chyba jestem skazany na windows 10, co psuje mi całą radość z posiadania nowego sprzętu ?

Edytowane przez metiux98

• 0
21 godzin temu, Nachwile1 napisał:

Win 7 ze sterownikami pod USB. Zadziała na nowszych prockach. https://drive.google.com/open?id=0B_WtPRy0bsTzREQyelNVWWZWZlE zabootuj rufusem. :D

Dzięki wszystko działa, wisze Ci piwo ?

Jedynym problemem jest to,że korzystałem wcześniej z pirata i nie posiadam klucza,ale to już najwyżej dokupie ?