Skocz do zawartości

Formatowanie dysku

Rekomendowane odpowiedzi

No uszanowanie.,

Pytanie takie niby typowe niby nie,czytałem czytałem wiele takich tematów ale po prawdzie w tym przypadku się zazwyczaj taki ,,misz-masz,, dział.,

No i właśnie,obecnie mam system na dysku HDD 1TB,spartycjonowany na dwie partcyje na której jednej wiadomo jest system,.

kupiłem ssd,na sam system,starszy będzie na gry,reszte etc.,ale jak go całkowicie i najprostszą metodą sformatować,wyczyścić ze wszystkiego?

Wiem że były znajomy robił to jakoś z poziomu BIOS`u u siebie,no ale samemu sobie mogę gadać,podpowiedziałby ktoś coś w miarę najprościej?

Z góry dziękuje!

nh766_44609_black_rock_shooter_czarne_wl

Those nostalgic memories,the times where we are simply had fun !

​     ​

Po prostu usunąć partycję i założyć je od nowa. 

Skopiuj dane potrzebne ze starej partycji systemowej ( 1 T ) na drugą partycję i porostu tą partycję formatuj w exploatorze czy menedżerze dysków. Warto mieć dwie osobne duże partycje z rozdziałem tylko na  GRY i drugą na np filmy itp. 

Z poziomu BIOS jeśli masz możliwość formatowania to NIGDY GO NIE WYKONUJESZ ! Wszystko robi się pod systemem albo z pena lub CD/DVD. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

W sensie gdy ustawie na nowy dysk boot`owanie,ten hdd który mam obecnie,to przy instalacji Windows`a będe mógł ten stary całkiem wyczyścić?

Nie będzie myliło jak będą podpięte dwa dyski gdy na jeden chce się zainstalować system bo zaś na drugim już jest system?

Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi

nh766_44609_black_rock_shooter_czarne_wl

Those nostalgic memories,the times where we are simply had fun !

​     ​