Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zabezpieczanie VPS przed włamaniami botów na SSH


`.Łukasz.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Poradnik jak najbardziej na +, brakuje tutaj takich poradników. Czekam na więcej. 

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Hmm, gdzieś już widziałem ten poradnik.

Zaraz, zaraz... już wiem! Sam go pisałem (oraz inne posty których fragmenty tu wklejono) w marcu zeszłego roku :)

https://forum.lvlup.pro/t/jak-zabezpieczyc-vpsa-przed-wlamaniami-botow-na-ssh/96

O ile mi wiadomo (choć mogę się mylić jako administrator tamtego forum) to cała zawartość forum lvlup.pro jest dostępna na licencji Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 3.0 Unported License

http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0/deed.en_US co jest wyszczególnione na stronach z warunkami używania https://forum.lvlup.pro/tos

Oznacza to że jak najbardziej post na podstawie mojej treści może zostać opublikowany (do czego zachęcam bo jest dość precyzyjny i wielu osobm się przyda) jednak musi spełnić wymagania których ten post w tym momencie nie spełnia.

Rozwiązania są dwa, albo @Lukass wklei wyraźny widoczny link do oryginalnego posta albo będzie trzeba go niestety usunąć gdyż nie zazwalałem na użycie go pod inną licencją :(

Opublikowano

 

Hmm, gdzieś już widziałem ten poradnik.

Zaraz, zaraz... już wiem! Sam go pisałem (oraz inne posty których fragmenty tu wklejono) w marcu zeszłego roku :)

https://forum.lvlup.pro/t/jak-zabezpieczyc-vpsa-przed-wlamaniami-botow-na-ssh/96

O ile mi wiadomo (choć mogę się mylić jako administrator tamtego forum) to cała zawartość forum lvlup.pro jest dostępna na licencji Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 3.0 Unported License

http://creativecommons.org/licenses/by-nc-sa/3.0/deed.en_US co jest wyszczególnione na stronach z warunkami używania https://forum.lvlup.pro/tos

Oznacza to że jak najbardziej post na podstawie mojej treści może zostać opublikowany (do czego zachęcam bo jest dość precyzyjny i wielu osobm się przyda) jednak musi spełnić wymagania których ten post w tym momencie nie spełnia.

Rozwiązania są dwa, albo @Lukass wklei wyraźny widoczny link do oryginalnego posta albo będzie trzeba go niestety usunąć gdyż nie zazwalałem na użycie go pod inną licencją :(

 

Zachęcam do przeczytania na samym dole treść.

Opublikowano

Przeczytałem raz jeszcze i nadal jest błąd.

Nic się nie zmieniło, widocznie moje oczy jeszcze działają jak trzeba :)

 

Mam wrażenie że prosisz mnie o czytanie jeszcze raz zaś sam nie przeczytałeś warunków licencji ani razu.

 

Nie jestem konfliktowy i po prostu chcę abyś uszanował moje prawa, nic więcej :)

Dla twojej wygody przywołam Ci fragment ze strony która zawiera licencję

 

 

You are free to:

 
Share — copy and redistribute the material in any medium or format
Adapt — remix, transform, and build upon the material
The licensor cannot revoke these freedoms as long as you follow the license terms.
 

Póki co wszystko ok oprócz tego że mam prawo cofnąć pozwolenie na rozpowszechnianie gdyż nie dostosowałeś się do jednego z warunków:

 

 

Under the following terms:
 
Attribution — You must give appropriate credit, provide a link to the license, and indicate if changes were made. You may do so in any reasonable manner, but not in any way that suggests the licensor endorses you or your use.
 

 

 

A dokładniej 

If supplied, you must provide the name of the creator and attribution parties, a copyright notice, a license notice, a disclaimer notice, and a link to the material. CC licenses prior to Version 4.0 also require you to provide the title of the material if supplied, and may have other slight differences.
 
Tutaj jest sporo naruszeń.
 
  • Nie zamieściłeś nawet nazwy licencji, a raczej zamieściłeś niezgodną i bezprawną bo "wszelkie prawa zastrzeżone" nie mogą być zastosowane do licencji CC. Tylko ja jako autor mogę je zastosować a Ty przerobiłeś mój utwór i zmieniłeś mu licencję co jest bezprawne. Przeczytaj licencję jeszcze raz gdyż zobowiązuje ona do użycia tej samej licencji na której bazujesz swoją pracę czyli CC a nie wszelkie prawa zastrzeżone.
  • Brak linku do oryginalnego materiału czyli posta do którego linkowałem w swoim poprzednim poście oraz inne osoby które ubiegły mnie w tym wątku
  • Brak mojego imienia i nazwiska choć tutaj jest to zapewne kwestia interpretacji więc polubownie wystarczy mnie otagować w poście oraz nie ukrywać tego poprzez formatowanie do prawej lecz tak jak leci reszta treści posta

 

Jak już wspomniałem wcześniej nie chcę abyś kasował posta bo się przyda innym. To tylko ostateczność.

 

Chcę tylko abyś uszanował moje prawa zmieniając stopkę posta dodając link do źródła, znak @ aby mnie otagować jako twórcę oryginału oraz poprawną nazwę licencji zamiast "wszelkie prawa zastrzeżone" wraz z formatowaniem które tego nie ukrywa.

Sądzę że to znacznie szybsza, fajniejsza i grzeczniejsza metoda niż moje pisanie po adminach, hostingodawcach oraz nudny prawny stuff.

Liczę na zdrowy rozsądek i pozdrawiam :)

Opublikowano

Przeczytałem raz jeszcze i nadal jest błąd.

Nic się nie zmieniło, widocznie moje oczy jeszcze działają jak trzeba :)

 

Mam wrażenie że prosisz mnie o czytanie jeszcze raz zaś sam nie przeczytałeś warunków licencji ani razu.

 

Nie jestem konfliktowy i po prostu chcę abyś uszanował moje prawa, nic więcej :)

Dla twojej wygody przywołam Ci fragment ze strony która zawiera licencję

 

 

You are free to:

 
Share — copy and redistribute the material in any medium or format
Adapt — remix, transform, and build upon the material
The licensor cannot revoke these freedoms as long as you follow the license terms.
 

Póki co wszystko ok oprócz tego że mam prawo cofnąć pozwolenie na rozpowszechnianie gdyż nie dostosowałeś się do jednego z warunków:

 

 

Under the following terms:
 
Attribution — You must give appropriate credit, provide a link to the license, and indicate if changes were made. You may do so in any reasonable manner, but not in any way that suggests the licensor endorses you or your use.
 

 

 

A dokładniej 

If supplied, you must provide the name of the creator and attribution parties, a copyright notice, a license notice, a disclaimer notice, and a link to the material. CC licenses prior to Version 4.0 also require you to provide the title of the material if supplied, and may have other slight differences.
 
Tutaj jest sporo naruszeń.
 
  • Nie zamieściłeś nawet nazwy licencji, a raczej zamieściłeś niezgodną i bezprawną bo "wszelkie prawa zastrzeżone" nie mogą być zastosowane do licencji CC. Tylko ja jako autor mogę je zastosować a Ty przerobiłeś mój utwór i zmieniłeś mu licencję co jest bezprawne. Przeczytaj licencję jeszcze raz gdyż zobowiązuje ona do użycia tej samej licencji na której bazujesz swoją pracę czyli CC a nie wszelkie prawa zastrzeżone.
  • Brak linku do oryginalnego materiału czyli posta do którego linkowałem w swoim poprzednim poście oraz inne osoby które ubiegły mnie w tym wątku
  • Brak mojego imienia i nazwiska choć tutaj jest to zapewne kwestia interpretacji więc polubownie wystarczy mnie otagować w poście oraz nie ukrywać tego poprzez formatowanie do prawej lecz tak jak leci reszta treści posta

 

Jak już wspomniałem wcześniej nie chcę abyś kasował posta bo się przyda innym. To tylko ostateczność.

 

Chcę tylko abyś uszanował moje prawa zmieniając stopkę posta dodając link do źródła, znak @ aby mnie otagować jako twórcę oryginału oraz poprawną nazwę licencji zamiast "wszelkie prawa zastrzeżone" wraz z formatowaniem które tego nie ukrywa.

Sądzę że to znacznie szybsza, fajniejsza i grzeczniejsza metoda niż moje pisanie po adminach, hostingodawcach oraz nudny prawny stuff.

Liczę na zdrowy rozsądek i pozdrawiam :)

To jest zwykły poradnik a Ty spinasz jakby Ci całe forum ukradł, troszkę luzu.

Opublikowano

 

Przeczytałem raz jeszcze i nadal jest błąd.

Nic się nie zmieniło, widocznie moje oczy jeszcze działają jak trzeba :)

 

Mam wrażenie że prosisz mnie o czytanie jeszcze raz zaś sam nie przeczytałeś warunków licencji ani razu.

 

Nie jestem konfliktowy i po prostu chcę abyś uszanował moje prawa, nic więcej :)

Dla twojej wygody przywołam Ci fragment ze strony która zawiera licencję

 

 

You are free to:

 
Share — copy and redistribute the material in any medium or format
Adapt — remix, transform, and build upon the material
The licensor cannot revoke these freedoms as long as you follow the license terms.
 

Póki co wszystko ok oprócz tego że mam prawo cofnąć pozwolenie na rozpowszechnianie gdyż nie dostosowałeś się do jednego z warunków:

 

 

Under the following terms:
 
Attribution — You must give appropriate credit, provide a link to the license, and indicate if changes were made. You may do so in any reasonable manner, but not in any way that suggests the licensor endorses you or your use.
 

 

 

A dokładniej 

If supplied, you must provide the name of the creator and attribution parties, a copyright notice, a license notice, a disclaimer notice, and a link to the material. CC licenses prior to Version 4.0 also require you to provide the title of the material if supplied, and may have other slight differences.
 
Tutaj jest sporo naruszeń.
 
  • Nie zamieściłeś nawet nazwy licencji, a raczej zamieściłeś niezgodną i bezprawną bo "wszelkie prawa zastrzeżone" nie mogą być zastosowane do licencji CC. Tylko ja jako autor mogę je zastosować a Ty przerobiłeś mój utwór i zmieniłeś mu licencję co jest bezprawne. Przeczytaj licencję jeszcze raz gdyż zobowiązuje ona do użycia tej samej licencji na której bazujesz swoją pracę czyli CC a nie wszelkie prawa zastrzeżone.
  • Brak linku do oryginalnego materiału czyli posta do którego linkowałem w swoim poprzednim poście oraz inne osoby które ubiegły mnie w tym wątku
  • Brak mojego imienia i nazwiska choć tutaj jest to zapewne kwestia interpretacji więc polubownie wystarczy mnie otagować w poście oraz nie ukrywać tego poprzez formatowanie do prawej lecz tak jak leci reszta treści posta

 

Jak już wspomniałem wcześniej nie chcę abyś kasował posta bo się przyda innym. To tylko ostateczność.

 

Chcę tylko abyś uszanował moje prawa zmieniając stopkę posta dodając link do źródła, znak @ aby mnie otagować jako twórcę oryginału oraz poprawną nazwę licencji zamiast "wszelkie prawa zastrzeżone" wraz z formatowaniem które tego nie ukrywa.

Sądzę że to znacznie szybsza, fajniejsza i grzeczniejsza metoda niż moje pisanie po adminach, hostingodawcach oraz nudny prawny stuff.

Liczę na zdrowy rozsądek i pozdrawiam :)

To jest zwykły poradnik a Ty spinasz jakby Ci całe forum ukradł, troszkę luzu.

 

 

Chyba trochę źle mnie odbierasz.

 

Nie spinam się, właśnie piszę na luzie.

Jakbym się spinał to nie pisałbym tu tylko do swojego prawnika i uruchamiałbym całą machinę prawną która jest nudna i kosztowna. Meh. Kto ma na to czas i chęci? Z pewnością nie ja gdy można po prostu się miło dogadać :)

 

Sądzę że każdy może popełnić błąd dlatego pomagam go naprawić i podaje dokładne instrukcje co i jak.

Zauważ że podaje przystępne instrukcje które są proste i zrozumiałe, bo zawsze mógłbym być takim snobem co tylko da link do licencji i tyle, "nie obchodzi mnie to, ma być zrobione!".

 

Dzięki tej sytuacji też mam nadzieję zwrócić uwagę innym na nieprzestrzeganie licencji tak aby na przyszłość starać się jej przestrzegać.

Jeśli bym zignorował taką sytuację to kto wie czy inni by nie potraktowali tego że faktycznie tak można :(

 

Kradnięcie forum ciężko zrobić od razu w całości.

Właśnie odbywa się to przez nagromadzenie takich sytuacji, dlatego interweniuję.

 

Skoro ktoś używa mojej pracy to znaczy że ocenia ją pozytywnie co dla mnie jest już pewnym fajnym uczuciem że komuś się przydaje moja praca :D

Opublikowano

 

 

Przeczytałem raz jeszcze i nadal jest błąd.

Nic się nie zmieniło, widocznie moje oczy jeszcze działają jak trzeba :)

 

Mam wrażenie że prosisz mnie o czytanie jeszcze raz zaś sam nie przeczytałeś warunków licencji ani razu.

 

Nie jestem konfliktowy i po prostu chcę abyś uszanował moje prawa, nic więcej :)

Dla twojej wygody przywołam Ci fragment ze strony która zawiera licencję

You are free to:

 

Share — copy and redistribute the material in any medium or format

Adapt — remix, transform, and build upon the material

The licensor cannot revoke these freedoms as long as you follow the license terms.

Póki co wszystko ok oprócz tego że mam prawo cofnąć pozwolenie na rozpowszechnianie gdyż nie dostosowałeś się do jednego z warunków:

 

 

Under the following terms:

 

Attribution — You must give appropriate credit, provide a link to the license, and indicate if changes were made. You may do so in any reasonable manner, but not in any way that suggests the licensor endorses you or your use.

 

A dokładniej

If supplied, you must provide the name of the creator and attribution parties, a copyright notice, a license notice, a disclaimer notice, and a link to the material. CC licenses prior to Version 4.0 also require you to provide the title of the material if supplied, and may have other slight differences.
Tutaj jest sporo naruszeń.

  • Nie zamieściłeś nawet nazwy licencji, a raczej zamieściłeś niezgodną i bezprawną bo "wszelkie prawa zastrzeżone" nie mogą być zastosowane do licencji CC. Tylko ja jako autor mogę je zastosować a Ty przerobiłeś mój utwór i zmieniłeś mu licencję co jest bezprawne. Przeczytaj licencję jeszcze raz gdyż zobowiązuje ona do użycia tej samej licencji na której bazujesz swoją pracę czyli CC a nie wszelkie prawa zastrzeżone.
  • Brak linku do oryginalnego materiału czyli posta do którego linkowałem w swoim poprzednim poście oraz inne osoby które ubiegły mnie w tym wątku
  • Brak mojego imienia i nazwiska choć tutaj jest to zapewne kwestia interpretacji więc polubownie wystarczy mnie otagować w poście oraz nie ukrywać tego poprzez formatowanie do prawej lecz tak jak leci reszta treści posta

Jak już wspomniałem wcześniej nie chcę abyś kasował posta bo się przyda innym. To tylko ostateczność.

 

Chcę tylko abyś uszanował moje prawa zmieniając stopkę posta dodając link do źródła, znak @ aby mnie otagować jako twórcę oryginału oraz poprawną nazwę licencji zamiast "wszelkie prawa zastrzeżone" wraz z formatowaniem które tego nie ukrywa.

Sądzę że to znacznie szybsza, fajniejsza i grzeczniejsza metoda niż moje pisanie po adminach, hostingodawcach oraz nudny prawny stuff.

Liczę na zdrowy rozsądek i pozdrawiam :)

To jest zwykły poradnik a Ty spinasz jakby Ci całe forum ukradł, troszkę luzu.

Pisze wyraznie, jakie sa zasady. Przy rejestracji trzeba zaakceptowac regulamin. Licencja zlamana - uzytkownik powinien poniesc tego konsekwencje. I tak powinno byc bezwzglednie w kazdym przypadku. Gdyby Tobie ukradli cos, nad czym poswieciles czas i checi, tez bys tak pisal? Bo mi sie wydaje, ze nie. Zwlaszcza, ze @SystemZ wklada mase czasu w ten hosting, zarzadzanie nim oraz to community na forum - w koncu z calosci sie jakos utrzymuje, prawda?

 

Dobrze kolego. Źródło zostało dopisane a teraz grzecznie opuść ten temat. Twój post nic nie wniósł.

Opublikowano

Widzę postępy, świetnie czyli można się z Tobą dogadać :)

 

Jestem już otagowany czyli mamy jakieś 50%

Link owszem też jest ale zrobiony w taki sposób aby zataić prawdziwe źródło.

Dodatkowo link wrzucony przez "skracarkę" może wygasnąć, proszę o użycie prawidłowego linku do źródła.

 

Formatowanie źródła pomijam, widocznie po prostu mnie nie lubisz i muszę to przyjąć do wiadomości.

W końcu to twój post i formatujesz jak chcesz, racja.

Opublikowano

Widzę postępy, świetnie czyli można się z Tobą dogadać :)

 

Jestem już otagowany czyli mamy jakieś 50%

Link owszem też jest ale zrobiony w taki sposób aby zataić prawdziwe źródło.

Dodatkowo link wrzucony przez "skracarkę" może wygasnąć, proszę o użycie prawidłowego linku do źródła.

 

Formatowanie źródła pomijam, widocznie po prostu mnie nie lubisz i muszę to przyjąć do wiadomości.

W końcu to twój post i formatujesz jak chcesz, racja.

Panie Michale, nie to, że nie lubię Pana bo lubię..

Tylko go skróciłem, ponieważ chciałem nie psuć wizerunki poradnika bo jest za długi adres.

Ale skoro tak trzeba, to, to zrobię.

 

Pozdrawiam.

Opublikowano

Jest ok, teraz nie mam już się do czego przyczepić.

Dzięki i powodzenia przy tworzeniu nowych poradników :)

Teraz już wiesz że na przyszłość wystarczy link i otagowanie i problem z głowy ;)

Opublikowano

 

 

 

Przeczytałem raz jeszcze i nadal jest błąd.

Nic się nie zmieniło, widocznie moje oczy jeszcze działają jak trzeba :)

 

Mam wrażenie że prosisz mnie o czytanie jeszcze raz zaś sam nie przeczytałeś warunków licencji ani razu.

 

Nie jestem konfliktowy i po prostu chcę abyś uszanował moje prawa, nic więcej :)

Dla twojej wygody przywołam Ci fragment ze strony która zawiera licencję

You are free to:

 

Share — copy and redistribute the material in any medium or format

Adapt — remix, transform, and build upon the material

The licensor cannot revoke these freedoms as long as you follow the license terms.

Póki co wszystko ok oprócz tego że mam prawo cofnąć pozwolenie na rozpowszechnianie gdyż nie dostosowałeś się do jednego z warunków:

 

 

Under the following terms:

 

Attribution — You must give appropriate credit, provide a link to the license, and indicate if changes were made. You may do so in any reasonable manner, but not in any way that suggests the licensor endorses you or your use.

 

A dokładniej

If supplied, you must provide the name of the creator and attribution parties, a copyright notice, a license notice, a disclaimer notice, and a link to the material. CC licenses prior to Version 4.0 also require you to provide the title of the material if supplied, and may have other slight differences.
Tutaj jest sporo naruszeń.

  • Nie zamieściłeś nawet nazwy licencji, a raczej zamieściłeś niezgodną i bezprawną bo "wszelkie prawa zastrzeżone" nie mogą być zastosowane do licencji CC. Tylko ja jako autor mogę je zastosować a Ty przerobiłeś mój utwór i zmieniłeś mu licencję co jest bezprawne. Przeczytaj licencję jeszcze raz gdyż zobowiązuje ona do użycia tej samej licencji na której bazujesz swoją pracę czyli CC a nie wszelkie prawa zastrzeżone.
  • Brak linku do oryginalnego materiału czyli posta do którego linkowałem w swoim poprzednim poście oraz inne osoby które ubiegły mnie w tym wątku
  • Brak mojego imienia i nazwiska choć tutaj jest to zapewne kwestia interpretacji więc polubownie wystarczy mnie otagować w poście oraz nie ukrywać tego poprzez formatowanie do prawej lecz tak jak leci reszta treści posta

Jak już wspomniałem wcześniej nie chcę abyś kasował posta bo się przyda innym. To tylko ostateczność.

 

Chcę tylko abyś uszanował moje prawa zmieniając stopkę posta dodając link do źródła, znak @ aby mnie otagować jako twórcę oryginału oraz poprawną nazwę licencji zamiast "wszelkie prawa zastrzeżone" wraz z formatowaniem które tego nie ukrywa.

Sądzę że to znacznie szybsza, fajniejsza i grzeczniejsza metoda niż moje pisanie po adminach, hostingodawcach oraz nudny prawny stuff.

Liczę na zdrowy rozsądek i pozdrawiam :)

To jest zwykły poradnik a Ty spinasz jakby Ci całe forum ukradł, troszkę luzu.

Pisze wyraznie, jakie sa zasady. Przy rejestracji trzeba zaakceptowac regulamin. Licencja zlamana - uzytkownik powinien poniesc tego konsekwencje. I tak powinno byc bezwzglednie w kazdym przypadku. Gdyby Tobie ukradli cos, nad czym poswieciles czas i checi, tez bys tak pisal? Bo mi sie wydaje, ze nie. Zwlaszcza, ze @SystemZ wklada mase czasu w ten hosting, zarzadzanie nim oraz to community na forum - w koncu z calosci sie jakos utrzymuje, prawda?

 

Dobrze kolego. Źródło zostało dopisane a teraz grzecznie opuść ten temat. Twój post nic nie wniósł.

 

Wyraźnie widać z kim mamy do czynienia - cud że zrobił to co powinien.

bannergif.gif

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...