Skocz do zawartości

Programowanie

koteksra5

Rekomendowane odpowiedzi

ja z góry mogę powiedzieć, że polecam pouczyć się tworzenia stron internetowych, jest to z pewnością łatwiejsze niż programowanie jakichś aplikacji, itd.

a samo programowanie to jak wyżej, długo ci to może zająć, ja zrezygnowałem po dwóch dniach ze względu na to, że ciężko było mi to po prostu zrozumieć i też trochę z lenistwa.

FX 6300 | R9 380 4GB | VS 550W | Seagate 1TB | Crucial M4 120GB | 970a-ud3 rev 1.2 | Brutus 410 | 8GB RAM | 

Ja aktualnie uczę się C# w wolnych chwilach. Jako, że wolnego czasu mam niewiele, to najczęściej godzina-dwie raz na 2-3 dni. Po maturze będę miał więcej czasu, to poświęcę więcej, bo całkiem fajnie mi to idzie. Trochę samozaparcia, chęci i dobre źródło, z którego będziesz się uczył. Porządna książka, do tego mnóstwo kursów w sieci. Spróbuj, początki są czasami trochę trudne i nudne, ale potem zaczyna się robić ciekawie. 

Wszyscy się chwalą, to i ja się pochwalę:

PC:
  CPU: 
Intel Core i7 6700K @ 4.5GHz
  COOLER: SilentiumPC Fortis 3 v2
  MOBO: MSI Z170A-G43 Plus
  RAM: 2x8GB HyperX Fury Black 2400MHz CL15
  GPU: Palit nVidia GeForce GTX1070 JetStream @ 2012MHz/4004MHz
  AUDIO: AIM SC808
  SSD: Goodram Iridium Pro 240GB
  HDD: Western Digital Caviar Blue 1TB 
  PSU: SilentiumPC Enduro FM1 550W
  CASE: SilentiumPC Pax M70 Pure Black v2

PERYFERIA:
  Monitor: 
Eizo EV2450
  Audio: Technics SA-AX540 + Altus 110 (modyfikowane) + Superlux HD681EVO + Brainwavz M1
  Klawiatura: SPC Gear GK530 RGB Kalih Brown
  Mysz: A4Tech Bloody Blazing A90
  Podkładka: A4Tech Bloody B-081 
  Gamepad: Microsoft Xbox One Wireless Controller + Asus BT400
  Drukarka: Brother MFC-7460DN
  Kamerka: Logitech C270

LAPTOP:
  Model: 
Lenovo ThinkPad X230
  CPU: Intel Core i5 3210M @ 2,5GHz
  GPU: Intel HD4000
  RAM: 2x4GB Samsung 1600MHz
  SSD: Samsung PM830 128GB
  SCREEN: 1366x768 IPS, matowy
  3G: Ericsson H5321 gw
  BATTERY: Lenovo 9 Cell Extended Life Battery 44++

No tak ale Ty to raczej wiesz że nie zaczniesz zarabiać kokosów zaraz po szkole i że nie będą sie o Ciebie bili żeby zatrudnić.
Nawet jeśli to praca za marne pieniądze bez dobrego wykształcenia szybko zniechęca i lepiej poświęcić ten czas na naukę w szkole wyższej by mieć potem lepszą pracę. 

Nikt nie szuka do pracy zwykłych  programistów nie mających odpowiednich szkół, takich jest tysiące co roku.  Nikt nie będzie szkolił też specjalnie takiego programisty jeśli nie ma zdolności. Sama znajomość programowania nie da pracy.

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

No tak ale Ty to raczej wiesz że nie zaczniesz zarabiać kokosów zaraz po szkole i że nie będą sie o Ciebie bili żeby zatrudnić.

Nawet jeśli to praca za marne pieniądze bez dobrego wykształcenia szybko zniechęca i lepiej poświęcić ten czas na naukę w szkole wyższej by mieć potem lepszą pracę. 

Nikt nie szuka do pracy zwykłych  programistów nie mających odpowiednich szkół, takich jest tysiące co roku.  Nikt nie będzie szkolił też specjalnie takiego programisty jeśli nie ma zdolności. Sama znajomość programowania nie da pracy.

Widziałem pracę gdzie programista (java) co prawda dostaje 1600 zł. ale za to ma zapewnioną naukę - w tym języku jest sporo prac gdzie zarabiasz tylko 3k zł. ale za to masz śmieszne wymagania, przeważnie znajomość javy+spring i do tego mile widziany oracle. Czasami jest taka robota, że lepiej zatrudnić takiego świeżego klepacza, niż normalnego programistę - a co dopiero takich seniorów gdzie masz płacić 12k zł. Pracy nie da, ale pieniądze - owszem.

Widziałem jeszcze programistę co programuje od dość młodego wieku, ale po osiągnięciu ~18 lat pracuje normalnie przy grach i to nie są jakieś polskie tanie produkcje. Dodam, że język to C#+do tego Unity i nie, to nie jest jakieś multi rusków tylko pełnoprawna ,, strategia ''.

Więc nie ma co tak dramatyzować, jedyna oferta co mnie przeraziła to informatyk biedronki xDD Wymagania SQL, jakiś tam język, znajomość projektowania i zarządzania + tak cała masa dupereli jakich nawet pracownik zarabiający 8k zł. nie ma, a wynagrodzenie 4k zł.

pyhvh7E.png

Btw. czy w programowaniu na prawdę jest potrzebna ogólna matematyka na wysokim poziomie ?? I sa gdieś na necie darmowe kursy cokolwiek czy będę musiał bulić?

Tak. To nie jest przypadek, że na studia informatyczne wymagana jest rozszerzona matura z matematyki.

Z darmowych to polecam kanał "Pasja informatyki" na YT. Trochę się stamtąd nauczysz.

A jeśli chcesz w przyszłości programować, to chyba warto wydać na naukę trochę pieniędzy. Wydatek powiedzmy 500 złotych na 10 książek nie jest dużym wydatkiem przy możliwości zarobku kilku tysięcy na miesiąc.

1398258449-U383457.png

Btw. czy w programowaniu na prawdę jest potrzebna ogólna matematyka na wysokim poziomie ?? I sa gdieś na necie darmowe kursy cokolwiek czy będę musiał bulić?

Nie będę powtarzał wypowiedzi Pana na górze, potwierdzę tylko że matematyka bardzo się przydaje, może nie przy prostych onepage'ach ale przy każdym większym projekcie jak najbardziej. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy, a dlaczego? Ano dlatego że z reguły zawierają zdecydowanie mniej błędów niż kursy internetowe które nie ukrywajmy są robione przez różnych ludzi.

Na pewno kilka miechów, pytanie czy jesteś ścisłym umysłem? Jeśli tak i potrafisz logicznie myśleć, to spokojnie sobie poradzisz.

Kilka lat a nie kilka miechów. Samo programowanie nie wystarczy, trzeba umieć wytwarzać oprogramowanie, znać odpowiednie techniki projektowania, testowania itd. 

RAsfepN.png

Ogh i te jak to powiedzieliście "scisłe umysły" genjusze MPC Forum radzoncy jnnym ludziom ^_^

Programowanie nie wymaga żadnych umiejętności...

jeśli ktoś twierdzi że się nauczył i wymagało to od niego wysiłku to jest idiotą...

nauczenie się programowania a umiejętność tworzenia zgrabnych algorytmów...

to jest różnica...

Dobry programista to nie taki... który zna wszystkie "kumendy" dla kumpilatura

Dobry programista to osoba... która potrafi opracować WŁASNY NOWY algorytm wspierający pracę człowieka...

Albo jest w stanie USPRAWNIĆ istniejące algorytmy tak aby były jeszcze szybsze i wydajniejsze...

Nauka programowania -> żaden problem każdy to może umieć

Nauka Tworzenia Algorytmów -> to musisz mieć... albo wyćwiczyć na własną rękę...

To umiejętność tworzenia dobrych algorytmów wykorzystywanych przez programy liczy się nako + programisty...

a nie ilość poznanych języków i bezużytecznych komend...

gwarantuje ci że dużo większe zainteresowanie wzbudzisz jeśli stworzysz algorytm... niż program...

Algorytm jest możliwy do wykorzystania w KAŻDYM języku...

wystarczy że programista przetłumaczy sobie zrozumienie na kod...

potem po prostu odpali program...

To nie tylko tak że kiedyś ludzie mieli słabe komputery...

gdybyśmy odpalili STARE algorytmy nieudolne i niepoprawne nawet na nowych maszynach

mielibyśmy gorsze wyniki niż komputery mają... ponieważ stare algorytmy zostały usprawnione przez wiele osób...

Ellipse(hDC, 350, 10, 550, 210);

Jak nauczysz się programować to tylko nauczysz się tłumaczyć myśl na kod...

ale lepszym elementem jest umieć tworzyć myśl...

za każdym poleceniem kryje się wiele mniejszych...

to ich zgrabność dowodzi zdolnościom autora...

Ja osobiscie na razie skonczylem javastart rozdzial o pakiecie swing, awt. Kursik spoko, pierwsza gierka Snake napisana, mam zamiar skonczyc ten kurs podstawowy, pozniej kupic jakas ksiazke mysle nad "Java Podstawy Wyd. X" pozniej jakas inna typu algorytmy, czysty kod i inne, i skupic sie na android lub web.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Programowanie   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...