Skocz do zawartości

Ile książek przeczytaliście?

LoicBruni

Rekomendowane odpowiedzi

Uwaga - ściana tekstu. Nie potrafię pisać w paru słowach. :D

Lektury (pominę te z podstawówki): część czytałam, a przy innych leciałam po streszczeniach i adaptacjach filmowych. Bardzo podobała mi się Zemsta i Skąpiec. Z każdą lekturą, mimo, że niektórych nie czytałam, jestem zapoznana w miarę dobrze. Po prostu zawsze wolałam przygotować się z wiedzy o danej lekturze i dostać jakąś pozytywną ocenę, niż męczyć się z trudniejszą gramatyką z niepotrzebnymi podziałami zdań: przydawkowe, dopełnieniowe, 10 rodzajów okolicznikowych, orzecznikowe... Na cholerę to komu - jak będę pisać CV to pracodawca nie będzie się zastanawiał, jakiego rodzaju zdania użyłam! Wracając do tematu. Ogólnie to nie krytykuję lektur. Nie uważam nawet, ze są staromodne, jak dla mnie trzeba znać literaturę swojego kraju, bez względu na to, jak nudna by w efekcie końcowym nie była... Przykładowo Krzyżacy - przez język, jakim Sienkiewicz to napisał nie przebrnęłabym w życiu, ale sama historia jest w miarę ciekawa. No, a taki Zbyszko z Bogańca... Wierzcie mi albo nie, ale to postać, która nadaje się do 90% tematów rozprawek, w których trzeba wybrać jakiegoś bohatera literackiego jako przykład. W gimnazjum stosowałam taką taktykę: nie wiesz o kim napisać - pisz o Zbyszku, pasuje naprawdę do wszystkiego. Choć polonistka miała już serdecznie dość mojego sposobu... :D

Książki: śmiało wyjdzie kilkaset. Większość to kryminały, choć ostatnio idę bardziej w kierunku fantasy, które wcześniej było mi jakoś obojętne. Lubię nawet książki historyczne - ogólnie przeczytam wszystko, z wyjątkiem romansów i badziewi pokroju ,,50 Twarzy...". :D

3fffa1a92a202.png

Link do mojego yt na moim profilu

• 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum Ile książek przeczytaliście?   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...