Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Porównanie komunikatorów głosowych


carbonx

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chyba przyszedł w końcu czas aby porównać starego dobrego TS-a z innymi komunikatorami głosowymi, zwłaszcza po ostatnich dyskusjach na temat alternatyw dla TeamSpeak 3.


Ponieważ nie można wstawiać tabelek wrzucam wam je w formie grafiki.


 


 


aMF7YEI.png


 


A teraz krótkie omówienie tego co możemy zobaczyć wyżej.


 


Jak widzimy najlepsze oceny w tym porównaniu zebrał dosyć nowy komunikator "Discord", zyskuje on powoli na popularności ze względu na całkowity brak kosztów (również za aplikacje mobilną) oraz dzięki nowoczesnemu i przyjaznemu designowi który bardzo ułatwia korzystanie z tej aplikacji. Niewiele gorszy okazał się własnie nasz TeamSpeak3 który jak na o wiele starszą aplikację i tak nieźle wypada w tym porównaniu. Zaskoczeniem może się okazać że trzecie miejsce przypadło  komunikatorowi "Razer Comms" który z dnia na dzień zyskuje na popularności i nie ustępuje prawie niczym TeamSpeak-owi. 


 


Z mojej strony to tyle, zapraszam do dyskusji (z konstruktywną krytyką).


Jeżeli się spodobało, zostaw +.


PS: Wersja in-game oznacza że program ma to domyślnie zaimplementowane (dlatego nie policzyłem overwoolfa).


 


Cały poradnik został wykonany przeze mnie i nie zezwalam na umieszczanie go w innych miejscach bez mojej zgody.


Opublikowano

IMO discord jest przyszłością rozmów, teamspeak już umarł.

Opublikowano

IMO discord jest przyszłością rozmów, teamspeak już umarł.

 

Ciekawe czy umarł dla tych kilku tysięcy osób które codziennie wieczorem siadają i chociażby na Polskiej scenie siedzą. Często zgadzam się z Twoimi wypowiedziami no ale tutaj chyba coś przeszacowałeś. Jeżeli GameTracker nadal ma taką listę serwerów TS, i potrafi na jednym serwerze siedzieć po kilkaset osób, a na prywatnych nie mówiąc, to chyba jednak nie umarł.

 

Dodatkowo sądze że Discord to nie przyszłość - bo sprzedają Twoje dane. A z czego się utrzymują? Nie masz w sumie kontroli gdzie twój czat czy nagranie z rozmowy wyladuje, ani nie możesz skopiować łatwo serwera na inną instancje czy coś. Jeżeli to jest przyszłość, to chyba raczej cofnęliśmy się do przeszłości pod tym względem :P

Desktop - Procesor: Intel i7-7700k 4.20Ghz  | Karta Graficzna: EVGA Geforce GTX 1070 | RAM: 16GB 

Laptop - Procesor: Intel i5-8250U 2.5Ghz | Karta Graficzna: Radeon 530 | RAM: 8GB

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

Teamspeak i tak dla mnie najlepszy !!

 

Odkąd pamiętam, zawsze chciałem być gangsterem. Dla mnie bycie gangsterem było lepsze niż bycie prezydentem Stanów Zjednoczonych.

Opublikowano

 

IMO discord jest przyszłością rozmów, teamspeak już umarł.

 

Ciekawe czy umarł dla tych kilku tysięcy osób które codziennie wieczorem siadają i chociażby na Polskiej scenie siedzą. Często zgadzam się z Twoimi wypowiedziami no ale tutaj chyba coś przeszacowałeś. Jeżeli GameTracker nadal ma taką listę serwerów TS, i potrafi na jednym serwerze siedzieć po kilkaset osób, a na prywatnych nie mówiąc, to chyba jednak nie umarł.

 

Dodatkowo sądze że Discord to nie przyszłość - bo sprzedają Twoje dane. A z czego się utrzymują? Nie masz w sumie kontroli gdzie twój czat czy nagranie z rozmowy wyladuje, ani nie możesz skopiować łatwo serwera na inną instancje czy coś. Jeżeli to jest przyszłość, to chyba raczej cofnęliśmy się do przeszłości pod tym względem :P

 

Muszę się tu niestety zgodzić z @Pantoflarzek, musimy pamiętać że przy aplikacji typu Discord nie mamy żadnej kontroli nad naszymi danymi. Ale ludziom to chyba nie przeszkadza (lub nie są tego świadomi) i dlatego Discord ma coraz większe grono użytkowników.

 

Choć pamiętajmy że np. jeżeli serwer ma służyć tylko do grania i nie zamierzamy porusz\ać tam żadnych istotnych tematów to jest to jakaś alternatywa ale też nie najlepsza.

Opublikowano

 

 

IMO discord jest przyszłością rozmów, teamspeak już umarł.

 

Ciekawe czy umarł dla tych kilku tysięcy osób które codziennie wieczorem siadają i chociażby na Polskiej scenie siedzą. Często zgadzam się z Twoimi wypowiedziami no ale tutaj chyba coś przeszacowałeś. Jeżeli GameTracker nadal ma taką listę serwerów TS, i potrafi na jednym serwerze siedzieć po kilkaset osób, a na prywatnych nie mówiąc, to chyba jednak nie umarł.

 

Dodatkowo sądze że Discord to nie przyszłość - bo sprzedają Twoje dane. A z czego się utrzymują? Nie masz w sumie kontroli gdzie twój czat czy nagranie z rozmowy wyladuje, ani nie możesz skopiować łatwo serwera na inną instancje czy coś. Jeżeli to jest przyszłość, to chyba raczej cofnęliśmy się do przeszłości pod tym względem :P

 

Muszę się tu niestety zgodzić z @Pantoflarzek, musimy pamiętać że przy aplikacji typu Discord nie mamy żadnej kontroli nad naszymi danymi. Ale ludziom to chyba nie przeszkadza (lub nie są tego świadomi) i dlatego Discord ma coraz większe grono użytkowników.

 

Choć pamiętajmy że np. jeżeli serwer ma służyć tylko do grania i nie zamierzamy porusz\ać tam żadnych istotnych tematów to jest to jakaś alternatywa ale też nie najlepsza.

 

 

 

 

IMO discord jest przyszłością rozmów, teamspeak już umarł.

 

Ciekawe czy umarł dla tych kilku tysięcy osób które codziennie wieczorem siadają i chociażby na Polskiej scenie siedzą. Często zgadzam się z Twoimi wypowiedziami no ale tutaj chyba coś przeszacowałeś. Jeżeli GameTracker nadal ma taką listę serwerów TS, i potrafi na jednym serwerze siedzieć po kilkaset osób, a na prywatnych nie mówiąc, to chyba jednak nie umarł.

 

Dodatkowo sądze że Discord to nie przyszłość - bo sprzedają Twoje dane. A z czego się utrzymują? Nie masz w sumie kontroli gdzie twój czat czy nagranie z rozmowy wyladuje, ani nie możesz skopiować łatwo serwera na inną instancje czy coś. Jeżeli to jest przyszłość, to chyba raczej cofnęliśmy się do przeszłości pod tym względem :P

 

Właśnie tak myślałem, że na to zareagujecie. Nie chodziło mi o społeczność, ale o zastosowane technologie i łatwość użycia.

Plus, nie macie danych o tym ile osób siedzi na serwerach discorda.

 

Poza tym to nie dbam o to co robią z tym co powiedziałem na discordzie.

Opublikowano

Jak dla mnie Teamspeak najlepszy, jak wszedłem na discord to "przejrzystość" mnie rozczarowała - pewnie kwestia przyzwyczajenia.

 

 

 

 

IMO discord jest przyszłością rozmów, teamspeak już umarł.

 

Ciekawe czy umarł dla tych kilku tysięcy osób które codziennie wieczorem siadają i chociażby na Polskiej scenie siedzą. Często zgadzam się z Twoimi wypowiedziami no ale tutaj chyba coś przeszacowałeś. Jeżeli GameTracker nadal ma taką listę serwerów TS, i potrafi na jednym serwerze siedzieć po kilkaset osób, a na prywatnych nie mówiąc, to chyba jednak nie umarł.

 

Dodatkowo sądze że Discord to nie przyszłość - bo sprzedają Twoje dane. A z czego się utrzymują? Nie masz w sumie kontroli gdzie twój czat czy nagranie z rozmowy wyladuje, ani nie możesz skopiować łatwo serwera na inną instancje czy coś. Jeżeli to jest przyszłość, to chyba raczej cofnęliśmy się do przeszłości pod tym względem :P

 

Muszę się tu niestety zgodzić z @Pantoflarzek, musimy pamiętać że przy aplikacji typu Discord nie mamy żadnej kontroli nad naszymi danymi. Ale ludziom to chyba nie przeszkadza (lub nie są tego świadomi) i dlatego Discord ma coraz większe grono użytkowników.

 

Choć pamiętajmy że np. jeżeli serwer ma służyć tylko do grania i nie zamierzamy porusz\ać tam żadnych istotnych tematów to jest to jakaś alternatywa ale też nie najlepsza.

 

 

 

 

IMO discord jest przyszłością rozmów, teamspeak już umarł.

 

Ciekawe czy umarł dla tych kilku tysięcy osób które codziennie wieczorem siadają i chociażby na Polskiej scenie siedzą. Często zgadzam się z Twoimi wypowiedziami no ale tutaj chyba coś przeszacowałeś. Jeżeli GameTracker nadal ma taką listę serwerów TS, i potrafi na jednym serwerze siedzieć po kilkaset osób, a na prywatnych nie mówiąc, to chyba jednak nie umarł.

 

Dodatkowo sądze że Discord to nie przyszłość - bo sprzedają Twoje dane. A z czego się utrzymują? Nie masz w sumie kontroli gdzie twój czat czy nagranie z rozmowy wyladuje, ani nie możesz skopiować łatwo serwera na inną instancje czy coś. Jeżeli to jest przyszłość, to chyba raczej cofnęliśmy się do przeszłości pod tym względem :P

 

Właśnie tak myślałem, że na to zareagujecie. Nie chodziło mi o społeczność, ale o zastosowane technologie i łatwość użycia.

Plus, nie macie danych o tym ile osób siedzi na serwerach discorda.

 

Poza tym to nie dbam o to co robią z tym co powiedziałem na discordzie.

 

Co do ilości osób to widziałem publiczne serwery gdzie było ponad 5 tysięcy osób tylko.... kanałów było kilka to gdzie oni siedzą ? Mimo, że na liście online było naprawdę dużo osób.

lubie-to-png.png

Opublikowano

Jak dla mnie Teamspeak najlepszy, jak wszedłem na discord to "przejrzystość" mnie rozczarowała - pewnie kwestia przyzwyczajenia.

 

 

 

 

IMO discord jest przyszłością rozmów, teamspeak już umarł.

 

Ciekawe czy umarł dla tych kilku tysięcy osób które codziennie wieczorem siadają i chociażby na Polskiej scenie siedzą. Często zgadzam się z Twoimi wypowiedziami no ale tutaj chyba coś przeszacowałeś. Jeżeli GameTracker nadal ma taką listę serwerów TS, i potrafi na jednym serwerze siedzieć po kilkaset osób, a na prywatnych nie mówiąc, to chyba jednak nie umarł.

 

Dodatkowo sądze że Discord to nie przyszłość - bo sprzedają Twoje dane. A z czego się utrzymują? Nie masz w sumie kontroli gdzie twój czat czy nagranie z rozmowy wyladuje, ani nie możesz skopiować łatwo serwera na inną instancje czy coś. Jeżeli to jest przyszłość, to chyba raczej cofnęliśmy się do przeszłości pod tym względem :P

 

Muszę się tu niestety zgodzić z @Pantoflarzek, musimy pamiętać że przy aplikacji typu Discord nie mamy żadnej kontroli nad naszymi danymi. Ale ludziom to chyba nie przeszkadza (lub nie są tego świadomi) i dlatego Discord ma coraz większe grono użytkowników.

 

Choć pamiętajmy że np. jeżeli serwer ma służyć tylko do grania i nie zamierzamy porusz\ać tam żadnych istotnych tematów to jest to jakaś alternatywa ale też nie najlepsza.

 

 

 

 

IMO discord jest przyszłością rozmów, teamspeak już umarł.

 

Ciekawe czy umarł dla tych kilku tysięcy osób które codziennie wieczorem siadają i chociażby na Polskiej scenie siedzą. Często zgadzam się z Twoimi wypowiedziami no ale tutaj chyba coś przeszacowałeś. Jeżeli GameTracker nadal ma taką listę serwerów TS, i potrafi na jednym serwerze siedzieć po kilkaset osób, a na prywatnych nie mówiąc, to chyba jednak nie umarł.

 

Dodatkowo sądze że Discord to nie przyszłość - bo sprzedają Twoje dane. A z czego się utrzymują? Nie masz w sumie kontroli gdzie twój czat czy nagranie z rozmowy wyladuje, ani nie możesz skopiować łatwo serwera na inną instancje czy coś. Jeżeli to jest przyszłość, to chyba raczej cofnęliśmy się do przeszłości pod tym względem :P

 

Właśnie tak myślałem, że na to zareagujecie. Nie chodziło mi o społeczność, ale o zastosowane technologie i łatwość użycia.

Plus, nie macie danych o tym ile osób siedzi na serwerach discorda.

 

Poza tym to nie dbam o to co robią z tym co powiedziałem na discordzie.

 

Co do ilości osób to widziałem publiczne serwery gdzie było ponad 5 tysięcy osób tylko.... kanałów było kilka to gdzie oni siedzą ? Mimo, że na liście online było naprawdę dużo osób.

Discord dzieli się na kanały tekstowe i głosowe. Nie koniecznie trzeba siedzieć na jakimś głosowym.

Opublikowano

 

 

 

IMO discord jest przyszłością rozmów, teamspeak już umarł.

 

Ciekawe czy umarł dla tych kilku tysięcy osób które codziennie wieczorem siadają i chociażby na Polskiej scenie siedzą. Często zgadzam się z Twoimi wypowiedziami no ale tutaj chyba coś przeszacowałeś. Jeżeli GameTracker nadal ma taką listę serwerów TS, i potrafi na jednym serwerze siedzieć po kilkaset osób, a na prywatnych nie mówiąc, to chyba jednak nie umarł.

 

Dodatkowo sądze że Discord to nie przyszłość - bo sprzedają Twoje dane. A z czego się utrzymują? Nie masz w sumie kontroli gdzie twój czat czy nagranie z rozmowy wyladuje, ani nie możesz skopiować łatwo serwera na inną instancje czy coś. Jeżeli to jest przyszłość, to chyba raczej cofnęliśmy się do przeszłości pod tym względem :P

 

Muszę się tu niestety zgodzić z @Pantoflarzek, musimy pamiętać że przy aplikacji typu Discord nie mamy żadnej kontroli nad naszymi danymi. Ale ludziom to chyba nie przeszkadza (lub nie są tego świadomi) i dlatego Discord ma coraz większe grono użytkowników.

 

Choć pamiętajmy że np. jeżeli serwer ma służyć tylko do grania i nie zamierzamy porusz\ać tam żadnych istotnych tematów to jest to jakaś alternatywa ale też nie najlepsza.

 

 

 

 

IMO discord jest przyszłością rozmów, teamspeak już umarł.

 

Ciekawe czy umarł dla tych kilku tysięcy osób które codziennie wieczorem siadają i chociażby na Polskiej scenie siedzą. Często zgadzam się z Twoimi wypowiedziami no ale tutaj chyba coś przeszacowałeś. Jeżeli GameTracker nadal ma taką listę serwerów TS, i potrafi na jednym serwerze siedzieć po kilkaset osób, a na prywatnych nie mówiąc, to chyba jednak nie umarł.

 

Dodatkowo sądze że Discord to nie przyszłość - bo sprzedają Twoje dane. A z czego się utrzymują? Nie masz w sumie kontroli gdzie twój czat czy nagranie z rozmowy wyladuje, ani nie możesz skopiować łatwo serwera na inną instancje czy coś. Jeżeli to jest przyszłość, to chyba raczej cofnęliśmy się do przeszłości pod tym względem :P

 

Właśnie tak myślałem, że na to zareagujecie. Nie chodziło mi o społeczność, ale o zastosowane technologie i łatwość użycia.

Plus, nie macie danych o tym ile osób siedzi na serwerach discorda.

 

Poza tym to nie dbam o to co robią z tym co powiedziałem na discordzie.

 

 

 

Moze nie dbasz, ale też podejrzewam że niektórzy nie są świadomi - widzą że "free" i lecą jak sroki. Życie. Powiem szczerze, jednak w momencie kiedy Discord wyszedł, wydawał się bardziej "WOW" - im bardziej go używam, widzę dlaczego TeamSpeak jest nadal nie do końca do pokonania. Oni sa po prostu w tyle i jedyne co robią to ładnie reklamują i pakują Ci to co masz na innych platformach w standardzie. Tutaj sukces trzeba im dać, ale szczerze to jakość ani jakieś wielkie bajery dupy nie urywają - prywatne zdanie do którego mam prawo jako uzytkownik i tego i tego.

 

TeamSpeak ma ten problem że był w sumie pionerem. I tego nikt mu nie zabierze - doświadczenia, bazy użytkowników, supportu itp. Owszem nie zawsze wszystko śmiga, ale przedewszystkim jest przetestowane, działające niezależnie od czynników zewnętrznych - czytaj problemy ewentualnie z serwerami głównymi Discorda itp. :)

Desktop - Procesor: Intel i7-7700k 4.20Ghz  | Karta Graficzna: EVGA Geforce GTX 1070 | RAM: 16GB 

Laptop - Procesor: Intel i5-8250U 2.5Ghz | Karta Graficzna: Radeon 530 | RAM: 8GB

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

Gdzie Curse? :) Myślę że on byłby na 3 miejscu.

Zupełnie o nim zapomniałem a w sumie to program również warty uwagi. Postaram się go jak najszybciej dodać.

Opublikowano

 

 

 

IMO discord jest przyszłością rozmów, teamspeak już umarł.

 

Ciekawe czy umarł dla tych kilku tysięcy osób które codziennie wieczorem siadają i chociażby na Polskiej scenie siedzą. Często zgadzam się z Twoimi wypowiedziami no ale tutaj chyba coś przeszacowałeś. Jeżeli GameTracker nadal ma taką listę serwerów TS, i potrafi na jednym serwerze siedzieć po kilkaset osób, a na prywatnych nie mówiąc, to chyba jednak nie umarł.

 

Dodatkowo sądze że Discord to nie przyszłość - bo sprzedają Twoje dane. A z czego się utrzymują? Nie masz w sumie kontroli gdzie twój czat czy nagranie z rozmowy wyladuje, ani nie możesz skopiować łatwo serwera na inną instancje czy coś. Jeżeli to jest przyszłość, to chyba raczej cofnęliśmy się do przeszłości pod tym względem :P

 

Muszę się tu niestety zgodzić z @Pantoflarzek, musimy pamiętać że przy aplikacji typu Discord nie mamy żadnej kontroli nad naszymi danymi. Ale ludziom to chyba nie przeszkadza (lub nie są tego świadomi) i dlatego Discord ma coraz większe grono użytkowników.

 

Choć pamiętajmy że np. jeżeli serwer ma służyć tylko do grania i nie zamierzamy porusz\ać tam żadnych istotnych tematów to jest to jakaś alternatywa ale też nie najlepsza.

 

 

 

 

IMO discord jest przyszłością rozmów, teamspeak już umarł.

 

Ciekawe czy umarł dla tych kilku tysięcy osób które codziennie wieczorem siadają i chociażby na Polskiej scenie siedzą. Często zgadzam się z Twoimi wypowiedziami no ale tutaj chyba coś przeszacowałeś. Jeżeli GameTracker nadal ma taką listę serwerów TS, i potrafi na jednym serwerze siedzieć po kilkaset osób, a na prywatnych nie mówiąc, to chyba jednak nie umarł.

 

Dodatkowo sądze że Discord to nie przyszłość - bo sprzedają Twoje dane. A z czego się utrzymują? Nie masz w sumie kontroli gdzie twój czat czy nagranie z rozmowy wyladuje, ani nie możesz skopiować łatwo serwera na inną instancje czy coś. Jeżeli to jest przyszłość, to chyba raczej cofnęliśmy się do przeszłości pod tym względem :P

 

Właśnie tak myślałem, że na to zareagujecie. Nie chodziło mi o społeczność, ale o zastosowane technologie i łatwość użycia.

Plus, nie macie danych o tym ile osób siedzi na serwerach discorda.

 

Poza tym to nie dbam o to co robią z tym co powiedziałem na discordzie.

 

 

Prędzej bym powiedział, że Ty umarłeś uczniu Jebananego.

Discord nigdy nie przebije teamspeaka, tyle w temacie.

Opublikowano

 

 

 

 

IMO discord jest przyszłością rozmów, teamspeak już umarł.

 

Ciekawe czy umarł dla tych kilku tysięcy osób które codziennie wieczorem siadają i chociażby na Polskiej scenie siedzą. Często zgadzam się z Twoimi wypowiedziami no ale tutaj chyba coś przeszacowałeś. Jeżeli GameTracker nadal ma taką listę serwerów TS, i potrafi na jednym serwerze siedzieć po kilkaset osób, a na prywatnych nie mówiąc, to chyba jednak nie umarł.

 

Dodatkowo sądze że Discord to nie przyszłość - bo sprzedają Twoje dane. A z czego się utrzymują? Nie masz w sumie kontroli gdzie twój czat czy nagranie z rozmowy wyladuje, ani nie możesz skopiować łatwo serwera na inną instancje czy coś. Jeżeli to jest przyszłość, to chyba raczej cofnęliśmy się do przeszłości pod tym względem :P

 

Muszę się tu niestety zgodzić z @Pantoflarzek, musimy pamiętać że przy aplikacji typu Discord nie mamy żadnej kontroli nad naszymi danymi. Ale ludziom to chyba nie przeszkadza (lub nie są tego świadomi) i dlatego Discord ma coraz większe grono użytkowników.

 

Choć pamiętajmy że np. jeżeli serwer ma służyć tylko do grania i nie zamierzamy porusz\ać tam żadnych istotnych tematów to jest to jakaś alternatywa ale też nie najlepsza.

 

 

 

 

IMO discord jest przyszłością rozmów, teamspeak już umarł.

 

Ciekawe czy umarł dla tych kilku tysięcy osób które codziennie wieczorem siadają i chociażby na Polskiej scenie siedzą. Często zgadzam się z Twoimi wypowiedziami no ale tutaj chyba coś przeszacowałeś. Jeżeli GameTracker nadal ma taką listę serwerów TS, i potrafi na jednym serwerze siedzieć po kilkaset osób, a na prywatnych nie mówiąc, to chyba jednak nie umarł.

 

Dodatkowo sądze że Discord to nie przyszłość - bo sprzedają Twoje dane. A z czego się utrzymują? Nie masz w sumie kontroli gdzie twój czat czy nagranie z rozmowy wyladuje, ani nie możesz skopiować łatwo serwera na inną instancje czy coś. Jeżeli to jest przyszłość, to chyba raczej cofnęliśmy się do przeszłości pod tym względem :P

 

Właśnie tak myślałem, że na to zareagujecie. Nie chodziło mi o społeczność, ale o zastosowane technologie i łatwość użycia.

Plus, nie macie danych o tym ile osób siedzi na serwerach discorda.

 

Poza tym to nie dbam o to co robią z tym co powiedziałem na discordzie.

 

 

Prędzej bym powiedział, że Ty umarłeś uczniu Jebananego.

Discord nigdy nie przebije teamspeaka, tyle w temacie.

 

Tego nie wiemy, natomiast jak dla mnie Discord może być o wiele lepszą alternatywą dla Skypa (choć też nie do końca) ponieważ nie żre tyle internetu, ma więcej ustawień i nie ma reklam. A dlaczego nie do końca? Z prostego powodu, jeżeli chodzi o Skypa to stoi on na serwerach MS więc szanse na jakiekolwiek przerwy w działaniu są w zasadzie zerowe natomiast Discord to mała firma (która nie wiadomo jak chce na tym zarobić???) i nie mamy pewności że któregoś dni stwierdzą że im się to nie opłaca i to zamykają, poza tym nie sądze żeby mieli tak dobre zabezpieczenia jak MS .... Ale jakaś alternatywa to jest. Myślę natomiast że wyjątkowością TS-a jest to że każdy sam ogarnia ten serwer i nie jest zależny od niczego (no poza maszyną na której to stoi) co powoduje że mamy większą kontrole nad naszymi danymi. 

Opublikowano

 

 

 

 

 

IMO discord jest przyszłością rozmów, teamspeak już umarł.

 

Ciekawe czy umarł dla tych kilku tysięcy osób które codziennie wieczorem siadają i chociażby na Polskiej scenie siedzą. Często zgadzam się z Twoimi wypowiedziami no ale tutaj chyba coś przeszacowałeś. Jeżeli GameTracker nadal ma taką listę serwerów TS, i potrafi na jednym serwerze siedzieć po kilkaset osób, a na prywatnych nie mówiąc, to chyba jednak nie umarł.

 

Dodatkowo sądze że Discord to nie przyszłość - bo sprzedają Twoje dane. A z czego się utrzymują? Nie masz w sumie kontroli gdzie twój czat czy nagranie z rozmowy wyladuje, ani nie możesz skopiować łatwo serwera na inną instancje czy coś. Jeżeli to jest przyszłość, to chyba raczej cofnęliśmy się do przeszłości pod tym względem :P

 

Muszę się tu niestety zgodzić z @Pantoflarzek, musimy pamiętać że przy aplikacji typu Discord nie mamy żadnej kontroli nad naszymi danymi. Ale ludziom to chyba nie przeszkadza (lub nie są tego świadomi) i dlatego Discord ma coraz większe grono użytkowników.

 

Choć pamiętajmy że np. jeżeli serwer ma służyć tylko do grania i nie zamierzamy porusz\ać tam żadnych istotnych tematów to jest to jakaś alternatywa ale też nie najlepsza.

 

 

 

 

IMO discord jest przyszłością rozmów, teamspeak już umarł.

 

Ciekawe czy umarł dla tych kilku tysięcy osób które codziennie wieczorem siadają i chociażby na Polskiej scenie siedzą. Często zgadzam się z Twoimi wypowiedziami no ale tutaj chyba coś przeszacowałeś. Jeżeli GameTracker nadal ma taką listę serwerów TS, i potrafi na jednym serwerze siedzieć po kilkaset osób, a na prywatnych nie mówiąc, to chyba jednak nie umarł.

 

Dodatkowo sądze że Discord to nie przyszłość - bo sprzedają Twoje dane. A z czego się utrzymują? Nie masz w sumie kontroli gdzie twój czat czy nagranie z rozmowy wyladuje, ani nie możesz skopiować łatwo serwera na inną instancje czy coś. Jeżeli to jest przyszłość, to chyba raczej cofnęliśmy się do przeszłości pod tym względem :P

 

Właśnie tak myślałem, że na to zareagujecie. Nie chodziło mi o społeczność, ale o zastosowane technologie i łatwość użycia.

Plus, nie macie danych o tym ile osób siedzi na serwerach discorda.

 

Poza tym to nie dbam o to co robią z tym co powiedziałem na discordzie.

 

 

Prędzej bym powiedział, że Ty umarłeś uczniu Jebananego.

Discord nigdy nie przebije teamspeaka, tyle w temacie.

 

Tego nie wiemy, natomiast jak dla mnie Discord może być o wiele lepszą alternatywą dla Skypa (choć też nie do końca) ponieważ nie żre tyle internetu, ma więcej ustawień i nie ma reklam. A dlaczego nie do końca? Z prostego powodu, jeżeli chodzi o Skypa to stoi on na serwerach MS więc szanse na jakiekolwiek przerwy w działaniu są w zasadzie zerowe natomiast Discord to mała firma (która nie wiadomo jak chce na tym zarobić???) i nie mamy pewności że któregoś dni stwierdzą że im się to nie opłaca i to zamykają, poza tym nie sądze żeby mieli tak dobre zabezpieczenia jak MS .... Ale jakaś alternatywa to jest. Myślę natomiast że wyjątkowością TS-a jest to że każdy sam ogarnia ten serwer i nie jest zależny od niczego (no poza maszyną na której to stoi) co powoduje że mamy większą kontrole nad naszymi danymi. 

 

Discord jest 456 najpopularniejszą stroną w całym internecie wg. alexa rank i to jest mała firma, lmao :v

Opublikowano

 

 

 

 

 

 

IMO discord jest przyszłością rozmów, teamspeak już umarł.

Ciekawe czy umarł dla tych kilku tysięcy osób które codziennie wieczorem siadają i chociażby na Polskiej scenie siedzą. Często zgadzam się z Twoimi wypowiedziami no ale tutaj chyba coś przeszacowałeś. Jeżeli GameTracker nadal ma taką listę serwerów TS, i potrafi na jednym serwerze siedzieć po kilkaset osób, a na prywatnych nie mówiąc, to chyba jednak nie umarł.

 

Dodatkowo sądze że Discord to nie przyszłość - bo sprzedają Twoje dane. A z czego się utrzymują? Nie masz w sumie kontroli gdzie twój czat czy nagranie z rozmowy wyladuje, ani nie możesz skopiować łatwo serwera na inną instancje czy coś. Jeżeli to jest przyszłość, to chyba raczej cofnęliśmy się do przeszłości pod tym względem :P

Muszę się tu niestety zgodzić z @Pantoflarzek, musimy pamiętać że przy aplikacji typu Discord nie mamy żadnej kontroli nad naszymi danymi. Ale ludziom to chyba nie przeszkadza (lub nie są tego świadomi) i dlatego Discord ma coraz większe grono użytkowników.

 

Choć pamiętajmy że np. jeżeli serwer ma służyć tylko do grania i nie zamierzamy porusz\ać tam żadnych istotnych tematów to jest to jakaś alternatywa ale też nie najlepsza.

 

IMO discord jest przyszłością rozmów, teamspeak już umarł.

Ciekawe czy umarł dla tych kilku tysięcy osób które codziennie wieczorem siadają i chociażby na Polskiej scenie siedzą. Często zgadzam się z Twoimi wypowiedziami no ale tutaj chyba coś przeszacowałeś. Jeżeli GameTracker nadal ma taką listę serwerów TS, i potrafi na jednym serwerze siedzieć po kilkaset osób, a na prywatnych nie mówiąc, to chyba jednak nie umarł.

 

Dodatkowo sądze że Discord to nie przyszłość - bo sprzedają Twoje dane. A z czego się utrzymują? Nie masz w sumie kontroli gdzie twój czat czy nagranie z rozmowy wyladuje, ani nie możesz skopiować łatwo serwera na inną instancje czy coś. Jeżeli to jest przyszłość, to chyba raczej cofnęliśmy się do przeszłości pod tym względem :P

Właśnie tak myślałem, że na to zareagujecie. Nie chodziło mi o społeczność, ale o zastosowane technologie i łatwość użycia.

Plus, nie macie danych o tym ile osób siedzi na serwerach discorda.

 

Poza tym to nie dbam o to co robią z tym co powiedziałem na discordzie.

Prędzej bym powiedział, że Ty umarłeś uczniu Jebananego.

Discord nigdy nie przebije teamspeaka, tyle w temacie.

Tego nie wiemy, natomiast jak dla mnie Discord może być o wiele lepszą alternatywą dla Skypa (choć też nie do końca) ponieważ nie żre tyle internetu, ma więcej ustawień i nie ma reklam. A dlaczego nie do końca? Z prostego powodu, jeżeli chodzi o Skypa to stoi on na serwerach MS więc szanse na jakiekolwiek przerwy w działaniu są w zasadzie zerowe natomiast Discord to mała firma (która nie wiadomo jak chce na tym zarobić???) i nie mamy pewności że któregoś dni stwierdzą że im się to nie opłaca i to zamykają, poza tym nie sądze żeby mieli tak dobre zabezpieczenia jak MS .... Ale jakaś alternatywa to jest. Myślę natomiast że wyjątkowością TS-a jest to że każdy sam ogarnia ten serwer i nie jest zależny od niczego (no poza maszyną na której to stoi) co powoduje że mamy większą kontrole nad naszymi danymi.
Discord jest 456 najpopularniejszą stroną w całym internecie wg. alexa rank i to jest mała firma, lmao :v

Chodzi mi że mała w porównaniu do MS. A teraz abyśmy się dobrze zrozumieli, osobiście uważam że TS jest pełny bugów i nie jest najlepszą aplikacją ale trzeba też dostrzec minusy Discorda które posiada.

Nie wiem czy patrzyłeś ale Discord co najmniej 2 razy w miesiącu (jak nie częściej) ma poważniejsze problemy np. wysokie pingi, przeciążone serwery oraz problemy z zakładaniem serwerów. I żeby już zakończyć tą rozmowę to osobiście uważam że jest to aplikacja z potencjałem ale jak na razie mam co do niej wątpliwości (bo o ile np. korzystając ze skype'a wiem że moje dane są wykorzystywane przez MS to tu nawet nie wiem co oni z nimi dalej robią, a tak a propo to udało wam się znaleźć gdzieś regulamin bo ja nie mogę).

 

@Edit 

Już znalazłem.

 

@Edit2

Myślę że to zakończy ewentualny spór, cytat z warunków korzystania:

 

Any data, text, graphics, photographs and their selection and arrangement, and any other materials uploaded to the Service by you is “Your Data.”  

By uploading, distributing, transmitting or otherwise using Your Data with the Services, you grant to us a nonexclusive, transferable, royalty-free, sublicensable, and worldwide license to use Your Data, subject to the Company’s Privacy Policy.

 

 

Dla osób nie ogarniających angielskiego:

 

Wszelkie dane, teksty, grafiki oraz fotografie, a także wszelkie inne materiały przesyłane do Serwisu przez Użytkownika są uważane za "jego dane."

Przesyłając, rozpowszechniając, transmitując lub w inny sposób korzystając ze "swoich danych" w usłudze, użytkownik udziela nam niewyłącznej, niezbywalnej, nieodpłatnej, sublicencji, a na całym świecie licencji na używanie swoich danych, zgodnie z polityką prywatności Spółki.

 

Pomijam już że w każdej chwili bez podania przyczyny mogę usunąć wszytkie twoje dane (konto, serwer itd.) [The Company reserves the right to remove and permanently delete Your Data from the Service with or without notice for any reason or no reason]

Opublikowano

 

 

 

 

 

 

 

IMO discord jest przyszłością rozmów, teamspeak już umarł.

Ciekawe czy umarł dla tych kilku tysięcy osób które codziennie wieczorem siadają i chociażby na Polskiej scenie siedzą. Często zgadzam się z Twoimi wypowiedziami no ale tutaj chyba coś przeszacowałeś. Jeżeli GameTracker nadal ma taką listę serwerów TS, i potrafi na jednym serwerze siedzieć po kilkaset osób, a na prywatnych nie mówiąc, to chyba jednak nie umarł.

 

Dodatkowo sądze że Discord to nie przyszłość - bo sprzedają Twoje dane. A z czego się utrzymują? Nie masz w sumie kontroli gdzie twój czat czy nagranie z rozmowy wyladuje, ani nie możesz skopiować łatwo serwera na inną instancje czy coś. Jeżeli to jest przyszłość, to chyba raczej cofnęliśmy się do przeszłości pod tym względem :P

Muszę się tu niestety zgodzić z @Pantoflarzek, musimy pamiętać że przy aplikacji typu Discord nie mamy żadnej kontroli nad naszymi danymi. Ale ludziom to chyba nie przeszkadza (lub nie są tego świadomi) i dlatego Discord ma coraz większe grono użytkowników.

 

Choć pamiętajmy że np. jeżeli serwer ma służyć tylko do grania i nie zamierzamy porusz\ać tam żadnych istotnych tematów to jest to jakaś alternatywa ale też nie najlepsza.

 

IMO discord jest przyszłością rozmów, teamspeak już umarł.

Ciekawe czy umarł dla tych kilku tysięcy osób które codziennie wieczorem siadają i chociażby na Polskiej scenie siedzą. Często zgadzam się z Twoimi wypowiedziami no ale tutaj chyba coś przeszacowałeś. Jeżeli GameTracker nadal ma taką listę serwerów TS, i potrafi na jednym serwerze siedzieć po kilkaset osób, a na prywatnych nie mówiąc, to chyba jednak nie umarł.

 

Dodatkowo sądze że Discord to nie przyszłość - bo sprzedają Twoje dane. A z czego się utrzymują? Nie masz w sumie kontroli gdzie twój czat czy nagranie z rozmowy wyladuje, ani nie możesz skopiować łatwo serwera na inną instancje czy coś. Jeżeli to jest przyszłość, to chyba raczej cofnęliśmy się do przeszłości pod tym względem :P

Właśnie tak myślałem, że na to zareagujecie. Nie chodziło mi o społeczność, ale o zastosowane technologie i łatwość użycia.

Plus, nie macie danych o tym ile osób siedzi na serwerach discorda.

 

Poza tym to nie dbam o to co robią z tym co powiedziałem na discordzie.

Prędzej bym powiedział, że Ty umarłeś uczniu Jebananego.

Discord nigdy nie przebije teamspeaka, tyle w temacie.

Tego nie wiemy, natomiast jak dla mnie Discord może być o wiele lepszą alternatywą dla Skypa (choć też nie do końca) ponieważ nie żre tyle internetu, ma więcej ustawień i nie ma reklam. A dlaczego nie do końca? Z prostego powodu, jeżeli chodzi o Skypa to stoi on na serwerach MS więc szanse na jakiekolwiek przerwy w działaniu są w zasadzie zerowe natomiast Discord to mała firma (która nie wiadomo jak chce na tym zarobić???) i nie mamy pewności że któregoś dni stwierdzą że im się to nie opłaca i to zamykają, poza tym nie sądze żeby mieli tak dobre zabezpieczenia jak MS .... Ale jakaś alternatywa to jest. Myślę natomiast że wyjątkowością TS-a jest to że każdy sam ogarnia ten serwer i nie jest zależny od niczego (no poza maszyną na której to stoi) co powoduje że mamy większą kontrole nad naszymi danymi.
Discord jest 456 najpopularniejszą stroną w całym internecie wg. alexa rank i to jest mała firma, lmao :v

Chodzi mi że mała w porównaniu do MS. A teraz abyśmy się dobrze zrozumieli, osobiście uważam że TS jest pełny bugów i nie jest najlepszą aplikacją ale trzeba też dostrzec minusy Discorda które posiada.

Nie wiem czy patrzyłeś ale Discord co najmniej 2 razy w miesiącu (jak nie częściej) ma poważniejsze problemy np. wysokie pingi, przeciążone serwery oraz problemy z zakładaniem serwerów. I żeby już zakończyć tą rozmowę to osobiście uważam że jest to aplikacja z potencjałem ale jak na razie mam co do niej wątpliwości (bo o ile np. korzystając ze skype'a wiem że moje dane są wykorzystywane przez MS to tu nawet nie wiem co oni z nimi dalej robią, a tak a propo to udało wam się znaleźć gdzieś regulamin bo ja nie mogę).

https://discordapp.com/tos

https://discordapp.com/privacy

Opublikowano

Pobrałem tego discorta i sh*t, nie ma serwerów publicznych + żeby używać aplikacji trzeba robić bardzo wkurzające konto i bawić się w emaila/hasła moim zdaniem słabe

Życie to fabuła. Przestałem bać się wyborów, bo i tak tylko wspomnienia zostają.

https://grzyb.ovh

Opublikowano

Pobrałem tego discorta i sh*t, nie ma serwerów publicznych + żeby używać aplikacji trzeba robić bardzo wkurzające konto i bawić się w emaila/hasła moim zdaniem słabe

Jak nie ma serwerów publicznych? .-. I jakie wkurzające konto. Login i hasło to wkurzające konto? To jest dużo wygodniejsze od ID na teamspeaku.

Opublikowano

 

Pobrałem tego discorta i sh*t, nie ma serwerów publicznych + żeby używać aplikacji trzeba robić bardzo wkurzające konto i bawić się w emaila/hasła moim zdaniem słabe

Jak nie ma serwerów publicznych? .-. I jakie wkurzające konto. Login i hasło to wkurzające konto? To jest dużo wygodniejsze od ID na teamspeaku.

 

 

Gadanie, bo na TeamSpeaku też można mieć już konto co powoduje że Tony twój argument upada.

Desktop - Procesor: Intel i7-7700k 4.20Ghz  | Karta Graficzna: EVGA Geforce GTX 1070 | RAM: 16GB 

Laptop - Procesor: Intel i5-8250U 2.5Ghz | Karta Graficzna: Radeon 530 | RAM: 8GB

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

 

 

Pobrałem tego discorta i sh*t, nie ma serwerów publicznych + żeby używać aplikacji trzeba robić bardzo wkurzające konto i bawić się w emaila/hasła moim zdaniem słabe

Jak nie ma serwerów publicznych? .-. I jakie wkurzające konto. Login i hasło to wkurzające konto? To jest dużo wygodniejsze od ID na teamspeaku.

 

 

Gadanie, bo na TeamSpeaku też można mieć już konto co powoduje że Tony twój argument upada.

 

Można, ale po ilu latach to wprowadzili.

Opublikowano

 

 

 

Pobrałem tego discorta i sh*t, nie ma serwerów publicznych + żeby używać aplikacji trzeba robić bardzo wkurzające konto i bawić się w emaila/hasła moim zdaniem słabe

Jak nie ma serwerów publicznych? .-. I jakie wkurzające konto. Login i hasło to wkurzające konto? To jest dużo wygodniejsze od ID na teamspeaku.

 

 

Gadanie, bo na TeamSpeaku też można mieć już konto co powoduje że Tony twój argument upada.

 

Można, ale po ilu latach to wprowadzili.

 

 

Jeżeli ktoś potrafił po prostu wyeksportowac plik to nie miał problemu. Dodatkowo, komputera nie zmienia sie jak rękawiczek więc pozdrawiam. Pozatym, ilość poradników itp. na te temat jest gigantyczna, nie wspomnę o tym że wystarczy że taki plik ktoś se wstawi na dysk osobny czy dropboxa i ma spokój na lata. Głupota ludzka jest powodem dla którego ktoś traci permisje i kanały a nie to że system zawinił :P

 

Dodatkowo, w TeamSpeaku jest to OPCJONALNE a w Discordzie, już nie masz za bardzo wyjścia.

Desktop - Procesor: Intel i7-7700k 4.20Ghz  | Karta Graficzna: EVGA Geforce GTX 1070 | RAM: 16GB 

Laptop - Procesor: Intel i5-8250U 2.5Ghz | Karta Graficzna: Radeon 530 | RAM: 8GB

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

 

 

 

 

Pobrałem tego discorta i sh*t, nie ma serwerów publicznych + żeby używać aplikacji trzeba robić bardzo wkurzające konto i bawić się w emaila/hasła moim zdaniem słabe

Jak nie ma serwerów publicznych? .-. I jakie wkurzające konto. Login i hasło to wkurzające konto? To jest dużo wygodniejsze od ID na teamspeaku.

 

 

Gadanie, bo na TeamSpeaku też można mieć już konto co powoduje że Tony twój argument upada.

 

Można, ale po ilu latach to wprowadzili.

 

 

Jeżeli ktoś potrafił po prostu wyeksportowac plik to nie miał problemu. Dodatkowo, komputera nie zmienia sie jak rękawiczek więc pozdrawiam. Pozatym, ilość poradników itp. na te temat jest gigantyczna, nie wspomnę o tym że wystarczy że taki plik ktoś se wstawi na dysk osobny czy dropboxa i ma spokój na lata. Głupota ludzka jest powodem dla którego ktoś traci permisje i kanały a nie to że system zawinił :P

 

Dodatkowo, w TeamSpeaku jest to OPCJONALNE a w Discordzie, już nie masz za bardzo wyjścia.

 

Dobra, ta konwersacja jest jałowa, kończę.

 

 

Nadal sądzę że discord>teamspeak

 

Opublikowano

 

 

 

 

 

Pobrałem tego discorta i sh*t, nie ma serwerów publicznych + żeby używać aplikacji trzeba robić bardzo wkurzające konto i bawić się w emaila/hasła moim zdaniem słabe

Jak nie ma serwerów publicznych? .-. I jakie wkurzające konto. Login i hasło to wkurzające konto? To jest dużo wygodniejsze od ID na teamspeaku.

 

 

Gadanie, bo na TeamSpeaku też można mieć już konto co powoduje że Tony twój argument upada.

 

Można, ale po ilu latach to wprowadzili.

 

 

Jeżeli ktoś potrafił po prostu wyeksportowac plik to nie miał problemu. Dodatkowo, komputera nie zmienia sie jak rękawiczek więc pozdrawiam. Pozatym, ilość poradników itp. na te temat jest gigantyczna, nie wspomnę o tym że wystarczy że taki plik ktoś se wstawi na dysk osobny czy dropboxa i ma spokój na lata. Głupota ludzka jest powodem dla którego ktoś traci permisje i kanały a nie to że system zawinił :P

 

Dodatkowo, w TeamSpeaku jest to OPCJONALNE a w Discordzie, już nie masz za bardzo wyjścia.

 

Dobra, ta konwersacja jest jałowa, kończę.

 

 

Nadal sądzę że discord>teamspeak

 

 

 

Nie jałowa, lecz podaje tylko argumenty które siłą rzeczy sprzeciwiają się temu co piszesz. Myślałem że po to ten wątek powstał - żebyśmy dyskutowali i że wtedy ktoś kto sie nie zna, będzie mógł własne zdanie wyrobić.

 

Pozdrawiam

Desktop - Procesor: Intel i7-7700k 4.20Ghz  | Karta Graficzna: EVGA Geforce GTX 1070 | RAM: 16GB 

Laptop - Procesor: Intel i5-8250U 2.5Ghz | Karta Graficzna: Radeon 530 | RAM: 8GB

 

 

 

 

 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...