Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Uzależnienie od komputera


TuFu x33

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W czym lepsze jest czytanie książek od siedzenia przy komputerze i oglądaniu seriali? Czemu miałbyś całkowicie rezygnować z internetu? Po prostu zamiast siedzieć 10 godzin bez przerwy, to siedź 2x po 5, a w przerwie spacer 15 minut i nie masz się czym martwić.

 

btw: kto normalny jest samotnikiem? Przecież nie ma takich ludzi. Nie masz kolegów i sobie wmawiasz, że tak ci lepiej. Przestań.

Bóg to twoje sumienie

Opublikowano

W czym lepsze jest czytanie książek od siedzenia przy komputerze i oglądaniu seriali? Czemu miałbyś całkowicie rezygnować z internetu? Po prostu zamiast siedzieć 10 godzin bez przerwy, to siedź 2x po 5, a w przerwie spacer 15 minut i nie masz się czym martwić.

 

btw: kto normalny jest samotnikiem? Przecież nie ma takich ludzi. Nie masz kolegów i sobie wmawiasz, że tak ci lepiej. Przestań.

Ja jestem.

  79160594027661829163.png

Opublikowano

Nie używaj kompa, tylko telefon. Znajdź drugi zamiennik i podziel czas na dwa zajęcia. Potem postaraj się więcej czasu poświęcać na coś innego. Tylko nie rezygnuj całkowicie z PC. Forum potrzebuje przecież użytkowników.

Opublikowano

Zakup siłowni do domu Ci nie pomoże. Będziesz miał świadomość, że obok jest komputer i telefon, dużo Ci to nie da. W tej kwestii to tylko zapisać się na siłownię.

 

Nie można być samotnikiem, po prostu możesz być nieśmiały, być wyostrzony na społeczeństwo, czuć się komfortowo przy ludziach o charakterze podobnym do twojego. Stawiaj małe kroczki w kwestiach towarzyskich, a z czasem odechce Ci się siedzieć przed tym monitorem. Znajdź może jakieś hobby, sport? Wszystko co Ci zajmie czas będzie działało na twoją korzyść.

"Człowiek człowiekowi człowiekiem, a kiwi kiwi kiwi" ~ Paulo Coelho

Opublikowano

Zakup siłowni do domu Ci nie pomoże. Będziesz miał świadomość, że obok jest komputer i telefon, dużo Ci to nie da. W tej kwestii to tylko zapisać się na siłownię.

 

Nie można być samotnikiem, po prostu możesz być nieśmiały, być wyostrzony na społeczeństwo, czuć się komfortowo przy ludziach o charakterze podobnym do twojego. Stawiaj małe kroczki w kwestiach towarzyskich, a z czasem odechce Ci się siedzieć przed tym monitorem. Znajdź może jakieś hobby, sport? Wszystko co Ci zajmie czas będzie działało na twoją korzyść.

Znaczy ludzi latwo poznaje,widze dziewczyne fajna to podbijam,latwo z ludzmi mi sie gada ale jestem samotnik

  79160594027661829163.png

Opublikowano

No to w czym problem? Wykorzystaj to, że masz łatwość do nawiązywania znajomości. Jeśli teraz nie masz w swoim gronie znajomych interesującej osoby to poszerzaj to grono, wreszcie znajdziesz ludzi którzy wyciągną Cię z tego domu i nie będziesz nawet chciał w nim przebywać. Czy to przyjaciele, czy dziewczyna. Whatever.

"Człowiek człowiekowi człowiekiem, a kiwi kiwi kiwi" ~ Paulo Coelho

Opublikowano

Z takim podejściem nigdy nic z tym nie zrobisz. Skoro tak to argumentujesz to myślę, że temat jest bezsensu. Albo chcesz coś z tym zrobić, albo żyjesz w szarej, nudnej rzeczywistości. Skoro jesteś samotnikiem to znajdź hobby gdzie nadal możesz przebywać samotnie. Jakiś instrument, sport, fotografia, pisanie, śpiewanie, cokolwiek.

"Człowiek człowiekowi człowiekiem, a kiwi kiwi kiwi" ~ Paulo Coelho

Opublikowano

rak http://www.mpcforum.pl/topic/1510487-uzale%C5%BCnienie-od-neta/

udaj się do specjalisty, psychologa np. w szkole

Nie musze.

Z takim podejściem nigdy nic z tym nie zrobisz. Skoro tak to argumentujesz to myślę, że temat jest bezsensu. Albo chcesz coś z tym zrobić, albo żyjesz w szarej, nudnej rzeczywistości. Skoro jesteś samotnikiem to znajdź hobby gdzie nadal możesz przebywać samotnie. Jakiś instrument, sport, fotografia, pisanie, śpiewanie, cokolwiek.

Dlaczego szarej? Pisze o interneciexa nie o samotnosci,samotnosc lubie i tego nie chce zmieniac

  79160594027661829163.png

Opublikowano

W czym lepsze jest czytanie książek od siedzenia przy komputerze i oglądaniu seriali? Czemu miałbyś całkowicie rezygnować z internetu? Po prostu zamiast siedzieć 10 godzin bez przerwy, to siedź 2x po 5, a w przerwie spacer 15 minut i nie masz się czym martwić.

 

btw: kto normalny jest samotnikiem? Przecież nie ma takich ludzi. Nie masz kolegów i sobie wmawiasz, że tak ci lepiej. Przestań.

Czytanie pobudza logiczne myślenie, umiejętność dedukcji i wyobraźni. Może to się wydawać śmieszne, ale w tych czasach umiejętność normalnej rozmowy to rzadkość ( szczególnie u chłopaków )

Siedząc przed komputerem, albo telewizorem lubimy odcinać się od myślenia. Skutkiem czego nie potrafimy się później wysłowić przy ludziach i zamykamy się w sobie.

Opublikowano

Z tego co wyczytałem możesz być introwertykiem (wiele psychologów poda ci nieco różniącą się definicje tego słowa) czyli osobą która czuje się dobrze we własnym otoczeniu, samemu w czterech ścianach. Sam do takich osób należę nie oznacza to ze nie lubię rozmawiać z ludźmi czy trudno nawiązywać mi nowe znajomości ale po prostu bardzo dobrze mi się spędza czas w samotności. Myślę ze jakiś sprzęt do ćwiczeń mięśni to dobry pierwszy krok, zawsze chociaż na chwilę od kompa oderwie...

49yxrs.png

Opublikowano

A przeszkadza ci to uzależnienie? Odbija siż to na twoim życiu związku? Nwm możesz jeździc rowerem albo poprostu oglądać tv lub czytać coś

Opublikowano

Co ci tu poradzić, znajdź jakieś hobby. Polecam oczywiście siłownię, tylko poczytaj wcześniej coś o tym.

 

A co do twojej samotności to powiem ci wprost, że to nie działa na dłuższą metę. W końcu stwierdzisz, że szalejesz tak samemu, nic nie robiąc innego niż to twoje samotne hobby. Przez życie nie można iść samemu. Wilk samotnik umiera w cierpieniach.

 

Nie wiem jak wygląda twoja sytuacja jeżeli chodzi o znajomości, ale bardzo ci polecam gdzieś z kim wyjść. Na pewno jest w szkole ktoś, kogo lubisz i możesz się gdzieś spotkać. Umów się z jakimiś ludźmi na boisko czy coś, kręgle, bilard itp. i wtedy zauważysz, że jest to o WIELE fajniejsze niż siedzenie samemu.

 

Interesuje mnie to, że twierdzisz, że jesteś samotnikiem, ale wcale nie jesteś nieśmiały, że podbicie do ładnej dziewczyny to dla ciebie żaden problem i że to robisz. To czemu jesteś samotnikiem? Przecież skoro podbijasz, to nie po to aby pobyć sam. To czy aby na pewno jesteś samotnikiem, skoro szukasz kontaktu z drugą osobą?

 

Co jednak ważne jest, abyś nie popadł w dragi. Alkohol i papierosy jeszcze jakoś ujdą, ale jeżeli chodzi o dragi to uważaj i jeżeli ludzie cię namawiają to bądź asertywny (na nie). Jeżeli to zaakceptują, to znaczy, że są czegoś warci, jeżeli cię zaczną wyzywać od pi** i c** itp. to znaczy, że nie warto utrzymywać z nimi kontaktu. Ważne jest, abyś znalazł prawdziwych znajomych.

 

A, i to, że alkohol ujdzie, nie znaczy, że musisz codziennie pić 5 piw xD.

 

Podać ci wady samotności? Nikt ci w niczym nie pomoże, bo nie będzie nikogo kto by ci mógł pomóc (jeżeli wydaje ci się, że nie będziesz potrzebował pomocy, to się mylisz ;)); śmiech na twojej twarzy będzie się ujawniał tylko podczas przeglądania internetu albo podczas myślenia o wspomnieniach; trudniej będzie ci opłacić rachunki później... Dużo.

 

Zalety? Nikt cię nie wnerwia. Czasem cisza rzeczywiście jest fajna, ale nie przesadzajmy, nie całe życie.

 

A co do treningu mięśni to idź na siłownię, a nie w domu. Może kogoś poznasz / spotkasz. ;)

 

Może ci pomogłem, może nie. Tak czy siak fajnie mi się było pobawić w psychologa ;). Powodzenia. ;)

19.jpg

Opublikowano

Co ci tu poradzić, znajdź jakieś hobby. Polecam oczywiście siłownię, tylko poczytaj wcześniej coś o tym.

 

A co do twojej samotności to powiem ci wprost, że to nie działa na dłuższą metę. W końcu stwierdzisz, że szalejesz tak samemu, nic nie robiąc innego niż to twoje samotne hobby. Przez życie nie można iść samemu. Wilk samotnik umiera w cierpieniach.

 

Nie wiem jak wygląda twoja sytuacja jeżeli chodzi o znajomości, ale bardzo ci polecam gdzieś z kim wyjść. Na pewno jest w szkole ktoś, kogo lubisz i możesz się gdzieś spotkać. Umów się z jakimiś ludźmi na boisko czy coś, kręgle, bilard itp. i wtedy zauważysz, że jest to o WIELE fajniejsze niż siedzenie samemu.

 

Interesuje mnie to, że twierdzisz, że jesteś samotnikiem, ale wcale nie jesteś nieśmiały, że podbicie do ładnej dziewczyny to dla ciebie żaden problem i że to robisz. To czemu jesteś samotnikiem? Przecież skoro podbijasz, to nie po to aby pobyć sam. To czy aby na pewno jesteś samotnikiem, skoro szukasz kontaktu z drugą osobą?

 

Co jednak ważne jest, abyś nie popadł w dragi. Alkohol i papierosy jeszcze jakoś ujdą, ale jeżeli chodzi o dragi to uważaj i jeżeli ludzie cię namawiają to bądź asertywny (na nie). Jeżeli to zaakceptują, to znaczy, że są czegoś warci, jeżeli cię zaczną wyzywać od pi** i c** itp. to znaczy, że nie warto utrzymywać z nimi kontaktu. Ważne jest, abyś znalazł prawdziwych znajomych.

 

A, i to, że alkohol ujdzie, nie znaczy, że musisz codziennie pić 5 piw xD.

 

Podać ci wady samotności? Nikt ci w niczym nie pomoże, bo nie będzie nikogo kto by ci mógł pomóc (jeżeli wydaje ci się, że nie będziesz potrzebował pomocy, to się mylisz ;)); śmiech na twojej twarzy będzie się ujawniał tylko podczas przeglądania internetu albo podczas myślenia o wspomnieniach; trudniej będzie ci opłacić rachunki później... Dużo.

 

Zalety? Nikt cię nie wnerwia. Czasem cisza rzeczywiście jest fajna, ale nie przesadzajmy, nie całe życie.

 

A co do treningu mięśni to idź na siłownię, a nie w domu. Może kogoś poznasz / spotkasz. ;)

 

Może ci pomogłem, może nie. Tak czy siak fajnie mi się było pobawić w psychologa ;). Powodzenia. ;)

Bo nie jestem niesmialy,poprostu lubie samotnosc xD

 

Nie popadne w dragi i alko,jakbym mial popasc to bym popadl dawno i nie biore zadnego syfu,nie pale i nie pije.

 

Uj tam z wadami,ja dla sb widze wiecej + niz - :v

  79160594027661829163.png

Opublikowano

Tobie to już nie pomoże, siedź na komputerze i na telefonie w przyszłości sam zrozumiesz co spierdoliłeś i się nauczysz.

 

 

Dlaczego tak ci napisałem? bo wszystkie te "super rady" jak to nazwałeś które ci inni zaproponowali na jutro będziesz miał w dupie i całe wypociny jak to rzucasz komputer i telefon pójdą z dymem, kogo próbujesz oszukać? sam tego nie chcesz pewnie jutro będziesz na forumku i zakładał kolejne tematy jak to próbujesz rzucić komputer a i tak robisz swoje i wchodzisz na komputer, rzucasz komputer tak jak Kwaśniewski alkoholizm czyli c*****o, nie umiesz się otrząsnąć to otrząśniesz się za kilkanaście lat jak spierdolisz wszystko, elo.

Opublikowano

Tobie to już nie pomoże, siedź na komputerze i na telefonie w przyszłości sam zrozumiesz co spierdoliłeś i się nauczysz.

 

 

Dlaczego tak ci napisałem? bo wszystkie te "super rady" jak to nazwałeś które ci inni zaproponowali na jutro będziesz miał w dupie i całe wypociny jak to rzucasz komputer i telefon pójdą z dymem, kogo próbujesz oszukać? sam tego nie chcesz pewnie jutro będziesz na forumku i zakładał kolejne tematy jak to próbujesz rzucić komputer a i tak robisz swoje i wchodzisz na komputer, rzucasz komputer tak jak Kwaśniewski alkoholizm czyli c*****o, nie umiesz się otrząsnąć to otrząśniesz się za kilkanaście lat jak spierdolisz wszystko, elo.

Przeciez juz od 2 tyg gry zadnej niexodpalilem i mniej czasu spedzam niz odtatnio a ty mi tu pierdolisz ze nic nie zrobie xD

  79160594027661829163.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...