Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Komisja wojskowa - spóźnienie o 2h :)


Bakany

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

 

raczej nie pojadę na 8

olewam ich.. nie będą mi mówić jak mam żyć :)

więzienie? proszę Cię.. takimi bajkami to mogą straszyć dzieci w gimnazjum

wpadne tam o 10 powiem że były korki i c**j

18 lat masz a zachowujesz się jak dziecko. Będą ci mówili jak życ i to masz zapisane w konstytucji. Jeżeli ci nie pasuje, możesz zmienić kraj i wyrzec się obywatelstwa.

Tekst o więzeniu to nie bajeczka tylko prawda, tak jest zapisane w przepisach. A skoro mówisz, że czymś takim można straszyć dzieci w gimnazjum to w sumie w sam raz dla ciebie ;)

 

Wpadniesz o 10, wszystko będzie już zamknięte a wtedy się rozpłaczesz i tak to się skończyć. Zamiast tak kozaczyć to zrób to co jest twoim obowiązkiem a nie udajesz fajnego xD

co mnie konstytucja obchodzi.. konstytucja mi życia nie dała i nie jest moją matką żeby mi rozkazywać

jak o 10 będzie zamknięte jak o 10 mój ziom tam będzie na badaniach :) (czytaj ze zrozumieniem)

nie zgrywam cwaniaka tylko żyje własnym życiem i własnymi zasadami

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Gdybyś żył tak jak mówisz, to nie pytałbyś, co się stanie, gdy się spóźnisz.

Opublikowano

 

 

 

raczej nie pojadę na 8

olewam ich.. nie będą mi mówić jak mam żyć  :)

więzienie? proszę Cię.. takimi bajkami to mogą straszyć dzieci w gimnazjum

wpadne tam o 10 powiem że były korki i c**j

"Nie będą mówić jak mam żyć" to w ogóle się nie stawiaj, przecież Ci się nie chce. Zobaczymy co się wtedy stanie. Nie no, podejście świetne. Zwątpiłam w społeczeństwo. Ja bym nie próbowała się spóźniać, ale mnie to nie dotyczy.  :yay:

@Karyvlea nie offtopuj.

 

Przedmówcy trochę pierdolą. Kara pieniężna czy więzienie jest wtedy, gdy uchylasz się od obowiązku stawienia. Czyli notorycznie ignorujesz wezwania. 2h spóźnienie to chujem o kant rozbić.

 

@Challenjour mam krótkowzroczność 5dpt i inne dolegliwości. Dostałem kategorię A, więc powodzenia jak będę bronić kraju z toba i przypadkowo Cię zastrzele, bo nie rozpoznam.

Komisja robi wszystko na odpierdol(przynajmniej u mnie) i każdego pakuje do rezerw, byleby mięso armatnie było.

 

Chyba nie rozumiesz znaczenia słowa "offtop". :) 

 

Nie napisałam, że czeka go więzienie, czy kara pieniężna. Napisałam, że ja bym się nie próbowała spóźniać i zasugerowałam chłopakowi, że skoro "nie da sobie układać grafika" to może w ogóle się nie stawiać.

Opublikowano

Nic Ci nie zrobią jak się spóźnisz, tylko musisz się liczyć z tym, że jak ominiesz swoją kolej, to wejdziesz ostatni. Gdybyś się w ogóle nie stawił to mógłbyś mieć problem, ale tak zawsze możesz kant jakiś wcisnąć dlaczego się spóźniłeś.

                    

                                                  2d0ns76.jpg

                             

A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki.

— Friedrich Nietzsche

Opublikowano

@Karyvlea nie musisz się tłumaczyć. Chodziło mi głównie, że nie odniosłaś się do tematu. Jak ktoś spyta, która kupić kurtkę? Pierwszą czy drugą? To chce wiedzieć, którą a nie, że ty byś żadnej nie kupiła.

 

Wracając. Kary są za notoryczne uchylanie się od wstawiennictwa. Nikt nie będzie robić afery, jak spóźnisz się kilka godzin.

Co do tematu. Niech ktoś zamknie, ponieważ jest chyba rozwiązany.

 

@1373230489-U611928.png.Pestka. przy tym warto dodać, że należy być spokojnym. Jednego znajomego przywieźli. Był spokojny, to go zostawili a on znowu spierdolił.

Dzień później siedział w kajdanach i czekał z policją na swoją kolej.

Opublikowano

Na koniec chyb­a mogę napisać, że jeśli w ogóle byś się nie zjawił, to bagiety przyjadą po Ciebie i sami Cię tam zaprowadzą, żadnego więzienia. Najwyżej kara pieniężna i dowózka przez nich na miejsce badania.

1357577137-U262310.png

Opublikowano

 

co mnie konstytucja obchodzi.. konstytucja mi życia nie dała i nie jest moją matką żeby mi rozkazywać

jak o 10 będzie zamknięte jak o 10 mój ziom tam będzie na badaniach :) (czytaj ze zrozumieniem)

nie zgrywam cwaniaka tylko żyje własnym życiem i własnymi zasadami

 

No widzisz i to co piszesz świadczy tylko jak biedny i niedojrzały umysłowo jesteś. Żyjesz w jakimś odrealnionym oderwanym od rzeczywistości świecie, może mentalnie jeszcze w podstawówce. Żałuję, że nie ma obowiązkowej slużby wojskowej bo wtedy sierżant jeden z drugimi pokazaliby ci co to życie i ustawili do pionu szybciutko. Wtedy taki wygadany byś nie był, tylko stałbyś w szeregu grzecznie i przytakiwał tak jak inni ;) Ale skoro upierasz się, żeby pojechać na 10 to po co ten temat zakładałeś skoro uważasz, że jesteś mądrzejszy i wiesz lepiej. Niepotrzebnie zadawałeś pytanie bo i tak zrobisz tak jak chcesz.

RAsfepN.png
Opublikowano

@Osama może i jest on biedny umysłowo i niedojrzały. Ciekawe jakby go tam ustawili? Gnębiąc, darciem ryja? Dojrzałe metody.

Niemniej jednak twoje niewolnicze cechy nie czynią Cię lepszym.

Czasem lepiej być tym jednym baranem, który oderwał się od stada ;)

 

Edit. Podchodzę do tego trochę inaczej, ale po co tłumaczyć komuś z mentalnością niewolnika? 

Dobrze dla Ciebie, że masz duże pojęcie :)

Opublikowano

@1361622928-U485574.pnglolens123

W wojsku nie odrywa się od stada tylko wykonuje rozkazy. Od dyscypliny żołnierzy i wyszkolenia decyduje powodzenie misji i nikt nie jest niewolnikiem, widze, że masz małe pojęcie na ten temat skoro tak do tego podchodzisz. Za oderwanie się od stada czyli "dezercję" jest sąd wojskowy ;) A w czasie wojny to kto wie, może kara śmierci ;)

RAsfepN.png
Opublikowano

 

Gdybyś żył tak jak mówisz, to nie pytałbyś, co się stanie, gdy się spóźnisz.

wiem że żyjąc w Polsce mam pewne zobowiązania i wolę się dowiedzieć "co będzie gdy" bo później przyślą mi kare do zapłaty czy coś. Ale to że Oni ustalili sobie taką godzinie nie znaczy że MAM tam być punktualnie bo są też ważniejsze sprawy
Opublikowano

@Bakany nie wywołuj wilka z lasu :v

Zaraz ktoś napisze, że wojsko i obrona ojczyzny to najważniejsza sprawa.

 

Ja miałem na godzinę 9:00. Pomińmy fakt, ze 30 innych osób też miało na 9:00.

 

O godzinie podanej w wezwaniu masz się zgłosić do rejestracji. Nikt nie uwzględnia. że potem możesz czekać nawet kilka godzin.

Ja mając na 9, wyszedłem o 13.

Opublikowano

to w sumie zależy jakich ziomków tam dojebali, bo jedni to na to machną ręką a drudzy to ci zrobią wykład, ale powiedzmy wprost, jak się spóźnisz specjalnie, bo wiesz ze masz na 8 to to sporo świadczy o Tobie jako człowieku, nie warto mieć takiego wyjebania bo jednak komisja wojskowa to nie byle co

 

powinieneś zachować się jak na porządnego człowieka przystało i pojechać na tą ósmą nawet jeśli Ci się nie chcę.

 

 

przeczytałem resztę komentarzy i naprawdę mnie śmieszy ta ogólna napinka na fakt że ktoś ci kazał przyjechać na 8 a tobie się nie chce więc będziesz się wypierać i p******** coś w stylu hurr durr  to moje życie moje zasady hurr durr, szanuj siebie i szanuj przed wszystkim innych bo wierz lub nie ale im się nie chce Cie badać, Ciebie twojej stulejki i Twojego ogólnego wyjebania na podstawowe życiowe normy, dlatego powtarzam, zachowaj się chociaż ten jeden raz, okaż komuś innemu trochę szacunku i nie utrudniaj mu pracy, a sobie życia bo z tego możesz ale nie musisz mieć problemy a po co? bo ci się nie chce? bo hurr durr wladca wlasnego zycia hurr durr???

Opublikowano

pojade na tą 8 bo jeśli mam później być ostatni to kto wie ile będę musiał czekać :)

 

to prawda że ten doktorek łapie za jajka i sprawdza czy są 2? :)

specjalnie w tej poczekalni puszczę sobie pornusa żeby postawić mojego generała na baczność i wejde tam z takim drongalem że doktorek się zawstydzi jak będzie mnie za jajka łapał xD

Opublikowano

pojade na tą 8 bo jeśli mam później być ostatni to kto wie ile będę musiał czekać :)

 

to prawda że ten doktorek łapie za jajka i sprawdza czy są 2? :)

specjalnie w tej poczekalni puszczę sobie pornusa żeby postawić mojego generała na baczność i wejde tam z takim drongalem że doktorek się zawstydzi jak będzie mnie za jajka łapał xD

 

I tak pewnie będziesz czekał do tej 10 zanim się doktorki zjawią...

Ja miałem na 7 a czekałem do 11 xD

 

 

Nie macają jajek... chyba że coś się zmieniło 

175001456602037225492.gif

Opublikowano

Nie macają jaj, nie sprawdzają kutacha. Rytunowe badania i tyle.

Opublikowano

 Jak dla mnie zlewać na wojsko, to tak jak zlewać na swoją męskość. Kiedy ludzie walczyli za naszą niepodległość ­dzieciaki w wieku 12 lat biegały i walczyły, a teraz ludzie w wieku 18 lat boją się iść na śmieszną komisję, i nie pisz że nikt nie będzie Ci mówił jak masz żyć, bo dostaniesz wezwanie na szkolenie i jak nie będziesz dobry sprawnościowo to będziesz sprzątać proste, albo jesteś i walczy o swoje, albo siedzisz i jesteś popychadłem. Nie wiem czym żyją ludzie teraz, żeby nie mieć odrobiny szacunku do tego co wywalczyli nasi przodkowie, nie odwołuję się do POLITYKI. Tylko wojska które jest bardzo ważne, zresztą z tym rokiem chyba zaczyna się coś w końcu dziać poważniej. 

bgfp marvelia.png

 

Opublikowano

 Jak dla mnie zlewać na wojsko, to tak jak zlewać na swoją męskość. Kiedy ludzie walczyli za naszą niepodległość ­dzieciaki w wieku 12 lat biegały i walczyły, a teraz ludzie w wieku 18 lat boją się iść na śmieszną komisję, i nie pisz że nikt nie będzie Ci mówił jak masz żyć, bo dostaniesz wezwanie na szkolenie i jak nie będziesz dobry sprawnościowo to będziesz sprzątać proste, albo jesteś i walczy o swoje, albo siedzisz i jesteś popychadłem. Nie wiem czym żyją ludzie teraz, żeby nie mieć odrobiny szacunku do tego co wywalczyli nasi przodkowie, nie odwołuję się do POLITYKI. Tylko wojska które jest bardzo ważne, zresztą z tym rokiem chyba zaczyna się coś w końcu dziać poważniej. 

Zmień czcionke, bo tego gówna nie da się czytać.

Wojsko nie ma nic do męskości. Kiedyś Ci, którzy walczyli w wieku 12 lat, nie byli wojskiem. Nie napisał nigdzie, że się boi albo nie chce iść. Napisał, że się spóźni. Jest chyba różnica? Wiec własne demagogie zostawmy na boku.

Widziałem kilka wywiadów tych starców, którzy walczyli. Spora część stwierdziła, że nie o taką Polskę walczyli.

Opublikowano

Na Komisje stawiasz się jednorazowo więc wypada być punktualnie.

Spóźnienia nie świadczą o Tobie dobrze, skoro jesteś już osobą pełnoletnią.


Co do kwestii badań, jest to rutynowa kontrola.

Wyszliśmy z czasów kontrolnych białych rękawiczek. 

1980497.jpeg
Opublikowano

Za spóźnienia (jeszcze) nie rozstrzeliwują ale i tak warto by było stawić się punktualnie  ^^

Doje**ł jak sosna w dzika...

Opublikowano

Niby każdy tu napisał, że warto być punktualnym. Jak się czujecie, gdy macie termin na 9. Jesteście punktualni i czekacie do 11/12/13?

Oczekują punktualności i walą w c***a. Ja byłem o 9. Po rejestracji wyszedłem sobie do galeri na ponad 2h i jeszcze nie było mojej kolejki.

Opublikowano

@1361622928-U485574.pnglolens123

 

Cierpliwość i pohamowanie, to podstawa.

Punktualność świadczy o Tobie, nie o Komisji Wojskowej. Żołnierz podczas wojny potrafi spędzić kilka dni w okopach, a w twoim uznaniu samo stawienie się na badania, sprawia więcej trudności.

1980497.jpeg
Opublikowano

@1361622928-U485574.pnglolens123

 

Cierpliwość i pohamowanie, to podstawa.

Punktualność świadczy o Tobie, nie o Komisji Wojskowej. Żołnierz podczas wojny potrafi spędzić kilka dni w okopach, a w twoim uznaniu samo stawienie się na badania, sprawia więcej trudności.

Uwierz mi, że cierpliwy jestem. Niemniej jednak temat wojska polskiego, to raczej material na felieton, a nie jakieś umoralniające wywody osób, które o wojsku jedynie słyszały.

Co ty w ogóle za bzdury pleciesz? W moim uznaniu? Naucz się czytać ze zrozumieniem. Nic mi trudności nie sprawiło, bo byłem punktualnie.

Nie poruszaj tematu wojska. Proszę uprzejmie. Polska póki co, wysyłała żołnierzy na walki w obronie interesów innych państw. Stąd może trochę negatywny odzew z mojej strony.

Tak końcem. Jak mnie cytujesz/zwracasz się do mnie, to nie przeinaczaj moich wypowiedzi. Dziękuję. Pozdrawiam.

 

@1361622928-U485574.pngReidon czego ty nie rozumiesz?

" a w twoim uznaniu samo stawienie się na badania, sprawia więcej trudności."

 

 Ja byłem o 9. Po rejestracji wyszedłem sobie do galeri na ponad 2h i jeszcze nie było mojej kolejki.

 
Jakoś problemu nie było, skoro byłem punktualnie przy rejestracji i na badania zaszedłem 20min przed.
Opublikowano

@1361622928-U485574.pnglolens123

 

Rozumiem, że twoje opuszczenie budynku w którym się znajdowałeś na rzecz przejścia do galerii jest przeinaczaniem wypowiedzi z mojej strony.

No cóż, kwestia wojska polskiego jest dosyć sporna. Każdy z nas ma swoje za i przeciw, lecz w moim odniesieniu odczekanie tych kilku godzin raz w życiu jest lepszym rozwiązaniem niż walczenie na wojnie. Świat niestety nie jest idealny.

 

Również pozdrawiam.

1980497.jpeg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...