Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zabezpieczyć swoje dane na współdzielonym komputerze?


Adder.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Miejsce tematu może być złe, dlatego proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu, jeśli zajdzie taka potrzeba.
 

Witam!

Pewnie wielu z Was wspóldziela swój komputer i konto użytkownika wraz z innymi osobami.

Możliwe jest też to, że boicie się, że Wasze dane wpadną w niepowołane ręce (dokumenty, ważne hasła itp.).

Dlatego chciałbym Wam pokazać w miarę skuteczny poradnik, jak temu zaradzić.

 

1. Program

Do zabezpieczenia swoich plików będziecie potrzebowali odpowiedniego programu - WinRAR.

Możecie go pobrać z oficjalnej strony: http://www.win-rar.com/download.html?&L=0

Wersję, którą pobierzecie, jest wersją próbną, jednak po upłynięciu tego okresu, nadal będziecie mogli korzystać z programu za darmo. (raczej nie jest to piractwo)

W WinRARze można dawać pliki na hasło, dlatego nam się przyda.

 

2. Miejsce na schowanie pliku

Po pobraniu programu, aby najlepiej zabezpieczyć swoje pliki, będziecie musieli pobrać jakąkolwiek darmową grę, nawet nie będziecie musieli w nią grać.

Można np. dać Unturned.

Szukamy miejsca, w którym jest zapisana gra, następnie w jej głównym folderze tworzymy nowy plik WinRARa (PPM -> Nowy -> Archiwum WinRARa)

 

3. Nazwa pliku

Plik nazywamy "pliki serwerowe", bo w końcu kto będzie szukał na Waszym komputerze plików serwerowych do gry Unturned?

W pliku tym tworzymy kolejny folder (PPM -> Utwórz nowy folder), nie na hasło, który również nazywamy "pliki serwerowe".

 

4. Ustawianie hasła

Na koniec wszystkie pliki wrzucamy do tego nowego utworzonego folderu.

Powinno nam się wtedy wyświetlić takie okno:

9549014548380911400217.png

Jak widać, na samym dole jest opcja "Ustaw hasło...".

Klikamy to i tworzymy swoje hasło.

Następnie zatwierdzamy i klikamy "OK".

Wszystkie pliki powinny nam się wgrać, a Wy nie musicie się martwić, że ktoś Wam je przeczyta.

 

Mam nadzieję, że ten poradnik okazał się pomocny. Miło by było, gdybyś zostawił "Lubię to"! ;)

Pozdrawiam,

Adder.

 

Opublikowano

To ma być wygodny sposób?  Za każdym razem traci się czas na spakowanie i rozpakowanie plików. Wystarczy konto na hasło i odpowiednio skonfigurowany system.

Trafisz na osobę która to skasuje przez przypadek nawet i po prywatnych plikach. 

 

Najlepiej to prywatne pliki mieć na penie/dysku usb albo dysku w necie : Google, Dropbox, OneDrive itp

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Najlepiej to prywatne pliki mieć na penie/dysku usb albo dysku w necie : Google, Dropbox, OneDrive itp

Też będziesz tracił czas, żeby to przerzucać. :) To samo napisałeś co ja.

 

Opublikowano

Nie traci się czasu bo pliki same się synchronizują, prywatne dane z reguły są małe i trwa kilka sekund synchronizacja.

 Zaletą jest dostęp z dowolnego urządzenia i brak dostępu przez osoby nie posiadające hasła do konta. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

W avg jest opcja "sejf" dajesz hasło i godowe i mniej czasochłonne!

Są ludzie, którym nie odpowiada AVG, wolą inny AW. Jednak jeśli ktoś woli, może też skorzystać z tej opcji.

 

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

OneDrive lub mega są o wiele lepsze i tam masz 50 gb lub więcej, jest to wystarczająca allokacja na prywatne dokumenty..­

HTBCzoQ.png


Chcesz żebym zobaczył co nabazgrałeś?


dodaj @rzy4y do posta to zobacze :)


if player has name "rzy4y"


Execute command: /Give a like


  • 1 miesiąc temu...
  • 4 lata później...
Opublikowano

Temat został przeniesiony do kosza.

Powód: Brak wartości merytorycznej.

 

Jeśli uważasz, że ten temat nie powinien się znaleźć w koszu, bądź jesteś jego autorem i chciałbyś go zaktualizować skontaktuj się z moderatorem lokalnym działu Elektronika. 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...