Skocz do zawartości

Ćwiczenia z zakresu projektowania gier

Czy byłbyś chętny/a?

22 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy byłbyś chętny/a?

• tak
      21
    • nie
      1
    • zależy w komentarzu powiedz od czego
      0

Polecane posty

Witam

Czy byłby ktoś z was chętny na ćwiczenia z zakresu projektowania gier, które polegały by na wybieraniu pewnego określonego tematu, wykonaniu ćwiczeń, przedstawieniu prac, a następnie omówieniu ich? Ćwiczenia nie powinny pochłonąć więcej niż 30-60 minut w ciągu tygodnia. Wiele zależy od tego czy znalazły by się osoby chętne uczestniczyć w takim projekcie. Ćwiczenia odbywały by się na forum oraz moglibyśmy ustanowić komunikację poprzez TS.

Pozdrawiam Jimmy

Edytowano przez jimmyblack

Odwiedź mój profil aby zobaczyć adres mojego bloga o projektowaniu gier!

Chętnie.. Ja osobiście wolę jeżeli mi ktoś wytłumaczy niż przeczyta. Moim zdaniem lepiej byłoby odpalić jakiegoś skype'a bądź streama i tam udostępnić ekran. Jednak również przyjadę na lekcję, które wy zaproponujecie :D 

Twój pomysł, więc wykonanie na pewno będzie dobre ;). A na czym polegałyby takie ćwiczenia? Wymyślanie świata, mechanik czy też praca z silnikiem itp? Chętny będę mimo to, choć jeżeli to drugie to muszę się trochę podszkolić :).

Jeśli coś związanego ze światem, to raczej konkretnych elementów. Może uda się zorganizować jakieś ćwiczenia z silnikiem, jest tu jeden kolega, który zaoferował pomoc.

Głównie będzie jednak chodzić o ćwiczenia z zakresu projektowania np mechanik. Dla przykładu wymyślenie gry, której główną część da się obsługiwać jednym klawiszem. Później miała by miejsce pewna dyskusja nad plusami oraz minusami takich rozwiązań. Do tego analiza istniejących mechanik w istniejących już grach.

Tematów jest wiele i jeszcze nie mam dokładnego planu na te ćwiczenia... chciałem pierw dowiedzieć się, czy będzie dla kogo robić takie coś.

7 razy tak , przechodzisz dalej ;)

Chętnie.. Ja osobiście wolę jeżeli mi ktoś wytłumaczy niż przeczyta. Moim zdaniem lepiej byłoby odpalić jakiegoś skype'a bądź streama i tam udostępnić ekran. Jednak również przyjadę na lekcję, które wy zaproponujecie :D

No robienie streama to również dobry pomysł .

obawiam się, że na robienie streamów mam zbyt pipowaty głos i spaczoną mordę :)

@1361622928-U485574.pngTheBonZi

Tego jeszcze nie wiem. Pewne założenia wypisałem wyżej. Wiele zależy od ilości chętnych.

obawiam się, że na robienie streamów mam zbyt pipowaty głos i spaczoną mordę :)

Nie musisz pokazywać ryja xD Emitowanie ekranu wystarczy i głos, każdy ma głos taki jaki ma i nic z tym nie zrobimy. 

Raczej teoretyczno-praktyczne. Możliwe też, że zahaczymy o projektowanie w zależności od tego, czy będą na to chętni. Jednak jeśli już będzie to raczej powiązane z jakimś konkretnym silnikiem, np unity.

Tak więc ćwiczenia będą miały następujący przebieg:

Na blogu dnia 19 stycznia pojawi się temat ćwiczeń wraz z pobieżnym omówieniem tematu. Znajdzie się tam też zadanie dla osób, które będą miały ochotę wziąć udział w ćwiczeniach, np analiza gry, zaprojektowanie jednego konkretnego elementu gry. Zadanie będzie dość proste. Wasze prace powinny być przesłane na forum. W niedzielę 24 wieczorem zbierzemy się na TS i omówimy przesłane odpowiedzi oraz sam temat ćwiczeń.

Będzie też okazja aby zaproponować tematy ćwiczeń przez uczestników.

Dokładne informacje ukarzą się 19 stycznia na blogu.

Tak więc ćwiczenia będą miały następujący przebieg:

Na blogu dnia 19 stycznia pojawi się temat ćwiczeń wraz z pobieżnym omówieniem tematu. Znajdzie się tam też zadanie dla osób, które będą miały ochotę wziąć udział w ćwiczeniach, np analiza gry, zaprojektowanie jednego konkretnego elementu gry. Zadanie będzie dość proste. Wasze prace powinny być przesłane na forum. W niedzielę 24 wieczorem zbierzemy się na TS i omówimy przesłane odpowiedzi oraz sam temat ćwiczeń.

Będzie też okazja aby zaproponować tematy ćwiczeń przez uczestników.

Dokładne informacje ukarzą się 19 stycznia na blogu.

A nie lepiej robić "sesje" na jakiś temat, np na https://codeshare.io/ i po prostu omawiamy co chcemy zrobić z innymi użytkownikami, i to piszemy

@cody3223

Napisz dokładniej jakby miała wyglądać taka sesja z zakresu projektowania przy założeniu, że udział będzie brało kilka osób. 

@cody3223

Napisz dokładniej jakby miała wyglądać taka sesja z zakresu projektowania przy założeniu, że udział będzie brało kilka osób. 

Eh.

Jest powiedzmy 4-6 osób, siedzą na Skype lub TS albo korzystają z codeshare. Ustalamy jaki to będzie projekt, np. stworzenie skryptu poruszania się modelu gracza,, na samym początku ustalamy w postaci komentarzy w kodzie co dokładnie ma się dziać po kolei, i jak rozwiążemy dany problem, kod rozdzielamy na funkcje i różne osoby się zajmują ich pisaniem, a niektóre pisaniem "kodu głównego" następnie weryfikujemy i refaktoryzujemy kod, ew. doradzamy.

Chociaż bardziej by się przydało narzędzie online z funkcją tworzenia plików

Edytowano przez cody3223

Celem tych ćwiczeń ma być projektowanie, a nie programowanie.

Eh.

Jest powiedzmy 4-6 osób, siedzą na Skype lub TS albo korzystają z codeshare. Ustalamy jaki to będzie projekt, np. stworzenie biblioteki w php/js pozwalającej na odnalezienie najprostszej drogi na podstawie tablicy (0,1) coś jak EasyStarJS, albo prosty czat na stronie WWW, i do tego np. serwer w NodeJS (socket.js i socket w node), na samym początku ustalamy w postaci komentarzy w kodzie co dokładnie ma się dziać po kolei, i jak rozwiążemy dany problem, kod rozdzielamy na funkcje i różne osoby się zajmują ich pisaniem, a niektóre pisaniem "kodu głównego" następnie weryfikujemy i refaktoryzujemy kod, ew. doradzamy.

Chociaż najbardziej by się przydało jakieś narzędzie/IDE w którym można tworzyć nowe pliki, i dołączać biblioteki np. PHPUnit

Można też użyć phpassist.com ale to lekko odchodzi od live coding

Nie rozumiem jednego, dlaczego ciągle piszesz "PHP"?? W unity programuje się w C# lub java script. Z tego co zrozumiałem, to właśnie Unity ma iść na pierwszy front.

Edytowano przez Frejus

Nie rozumiem jednego, dlaczego ciągle piszesz "PHP"?? W unity programuje się w C# lub java script. Z tego co zrozumiałem, to właśnie Unity ma iść na pierwszy front.

Eh, mam takie spaczenie po webdevie, uznajmy że to "PHP" to taki przykład, po prostu wracając do tego tematu zapomniałem w jakim jest dziale

Równie dobrze można grupowo tworzyć skrypty C#/JS do Unity

@edit: Poprawiłem mój wcześniejszy post

Edytowano przez cody3223

Zapewne będziemy przy okazji ćwiczeń omawiać jak zaimplementować konkretne rozwiązania, np state machine postaci.

Ja już z robiłem na informatyce.

Nie da waliśmy strzelania bo facetka nie po zwoliła.

zS5kQKn.jpg

Edytowano przez Rzuraf

Panie i panowie, jak wam idą przygotowania? Czy macie jakieś szczególne prośby odnośnie tego tematu?

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...