Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

UE chce zakazać gimnazjalistom Facebooka i maili


veimiK

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Na początku 2016 roku odbędzie się glosowanie za podwyższeniem minimalnego wieku korzystania z usług internetowych do 16 lat.

 

Obecnie aby zgodnie z prawem korzystać z Facebooka czy poczty e-mail mieszkańcy krajów Unii Europejskiej muszą mieć ukończony 13. rok życia. Wszystko to, aby uchronić dzieci i młodzież nieświadomą zagrożeń. Już na początku przyszłego roku odbędzie się głosowanie w sprawie wprowadzenia zmian w przepisach o ochronie danych, które – jeśli wejdą w życie – podniosą ten minimalny wiek do 16 lat.

 

Co to oznacza? Że osoby, które nie ukończyły 16. roku życia nie będą mogły korzystać z usług internetowych, jak Facebook, Instagram czy Snapchat, bez nadzoru i zgody rodziców. Mało tego, nowe przepisy obejmować mają nie tylko portale społecznościowe i poczty e-mail – zgoda opiekunów będzie wymagana nawet na takie czynności jak korzystanie z wyszukiwarki internetowej czy pobieranie programów i plików z sieci.

 

Jeśli Parlament Europejski zagłosuje za zmianą (a nic nie wskazuje na to, by miało być inaczej), kraje członkowskie będą miały dwa lata na dostosowanie prawa. Zmiany w regulaminach będą musieli również wprowadzić właściciele usług internetowych, którzy teoretycznie najwięcej na tym wszystkim stracą – osoby w tym wieku przecież bardzo chętnie korzystają z Facebooka i podobnych mu serwisów. Słowo „teoretycznie” jest tu jednak kluczowe, bo czy istnieje jakikolwiek sposób, by władze skutecznie to nadzorowały?

 

Specjaliści z sektora internetowego również nie widzą sensu w zmianach, a nawet uważają, że są one niedobre. Przedstawiciele Diana Award Youth Board twierdzą, że wprowadzenie nowych przepisów zaowocuje tylko tym, że nastolatki częściej będą kłamać i uczyć się tym samym omijania prawa. Krytyka związana jest też z faktem, że w tym wieku osoby mogą chcieć uzyskać konkretne informacje bez wiedzy rodziców i powinny mieć do tego prawo.

Źródło: benchmark.pl (jeśli nie można podawać linków, to niech to jakiś mod wywali. :p) 

 

Jeśli to w ogóle wejdzie w życie, to jest to takie, głupie, że aż się dziwię, że na to wpadli. Sam mam 17 lat, więc mnie to już nie obejmuje (uf?), ale sam fakt, że gimnazjalista nie może sobie normalnie wejść na facebooka, żeby spytać się o pracę domową na grupie klasy, albo najzwyczajniej przeczytać jakieś streszczenie, tylko musi iść do rodziców i prosić o zgodę, to już przechodzi granice. Jeśli rodzice by chcieli, żeby tak było, to by tak właśnie wychowali swoje dziecko.

 

Rozumiem, że wiadomość o tym, że nie będzie gimnazjalistów na MPC dla większości jest pozytywna, ale naprawdę - bez przesady.

  • Odpowiedzi 85
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

No popierdoliło ich i tyle. Co tu więcej mówić. I tak nie będą mieli tego jak sprawdzać... Co, pesel będzie trzeba podawać, zdjęcie legitki podczas rejestracji czy ki chu? xD

Opublikowano

również uważam że to dobry pomysł

dzieciakom w glowiach się pierdoli od tego fejsbuka

No popierdoliło ich i tyle. Co tu więcej mówić. I tak nie będą mieli tego jak sprawdzać... Co, pesel będzie trzeba podawać, zdjęcie legitki podczas rejestracji czy ki chu? xD

wystarczy że wyslesz im zdjęcie dowodu tożsamości
Opublikowano

również uważam że to dobry pomysł

dzieciakom w glowiach się pierdoli od tego fejsbuka

wystarczy że wyslesz im zdjęcie dowodu tożsamości

 

Nie facebook jest tutaj problemem, a 'youtuberzy' i 'streamerzy' - wiem, bo mam młodszą siostrę i widzę jaki mają na nią wielki wpływ, a idąc po ulicy w moim mieście, można łatwo zauważyć, że nie tylko na nią. Portale społecznościowe są do przyjęcia, moim zdaniem.

Opublikowano

 

 

Propozycja która dobitnie pokazuje, że ludzie zasiadający we wszelkich ciałach ustawodawczych mentalnie żyją nadal w świecie bez internetu próbując na siłę urzeczywistniać swoje ukryte fobie i tworząc prawo które już na starcie jest martwe i nie ma absolutnie żadnego sensu...

Cytat komentarza w tej samej sprawie na innym portalu. Mam takie same zdanie: ludzie będący na wysokich szczeblach najzwyczajniej nie widzą jaki jest świat dziś i próbują spełnić swoje fobie na temat internetu. Niech to zjebane pokolenie juz sobie odejdzie. 

­

Opublikowano

Pomysł może i dobry, spadnie poziom spierdolenia umysłowego na fb, ale ciężko będzie odsiać młodszych. Każdy swój wiek może podać inny niż jest na prawdę.

Opublikowano

Też jestem za. Ktoś to powinien kontrolować z tymi facebookami(dzieci po 12 lat i wcześniej już robią konta i się lansują wstawiając jakieś gówno, obrażają rówieśników itd.+ to, że może ochroni ich to przed pedofilami i lasowaniem mózgów ), a nawet  przydałoby się youtube  kontrolować bo jak dzieci 10+ lat oglądaj tych śmiesznych pajaców to też nic nie wnoszą w ich życie tylko pustke we łbie i stratę czasu.(Widzę po swoim bracie jak ogląda tych pajaców typu iszczamu, gimbery itd. darcie mordy i granie w gry albo te dziewczynki po 10 lat oglądają jakieś puste lale jak malują mordę śnieżką lub pierd o tym co kupiły dziś w biedrze). Nic dobrego z tego nie ma, kiedyś to dwór po szkole do wieczora lub weekend od rana do wieczora, teraz to nawet dzieci nie wiedzą co to jest berek/podchody.

Opublikowano

I co z tego? ja kilka lat temu będąc poniżej 10 roku życia (tera jestem gimbem) miałem wiele kont na forach o najróżniejszych tematykach( w większości forów w regulaminie jest 13-16+) i jakoś nikt nic mi nie zrobił. ewentualnie pseudonauczyciele informatyki zakażą wchodzić na fejsa czy maila ze szkolnych kompów.

 

 

@Edit

up

z yt i bieganiem po dworze od rana do wieczora całkowita racja.

Opublikowano

Sam mam 15 lat,ale uważam ze pomysl jest bardzo dobry,widze na facebooku w moim otoczeniu same spierdo*enie umysłowe

  79160594027661829163.png

Opublikowano

Jestem za :D niektórzy z moich znajomych są od tego uzależnieni. Ja go w ogóle nie używam bo nie mam takiej potrzeby chyba że chcem się kogoś coś spytać a nie mam telefonu do niego czy inne takie pierdoły

"Rób co chcesz" - 3 słowa które sprawiają że kompletnie nie wiesz co robić

 

Złośliwość - hobby ludzi inteligentnych

Opublikowano

Jak dla mnie pomysł jest dość głupi, bo i tak ludzie będą oszukiwać z tym wiekiem, a chyba nie ma żadnego logicznego powodu, aby zakazać osobom młodszym korzystać z  facebooka.

Opublikowano

Zapewne te zabezpieczenia będą wyglądały jak na stronach porno. Zaznacz że ukończyłeś 18 lat i rób co chcesz.

Opublikowano

Sam nie mam konta na facebooku ale kiedyś widziałem jak kolega przegląda. I to w tym przypadku jest akurat dobre. Nawet ludzi którzy wydają się normalni w rozmowie na żywo, wstawiają tam takie rzeczy że chciało by się zejść do piwnicy i powiesić... 

Opublikowano

Zakażmy internetów. Prowadźmy legalny handel dopalaczami.

 

Od dawna mam zdanie, że UE trzeba wyjebać w pizdu. Jeden wielki syf.

Opublikowano

Ma to sens ale jeszcze nie na aktualnym poziomie technologicznym bo zbyt łatwo to ominąć jak wymóg +18lat na stronach XXX.

 

Ogólnie te pseudo gwiazdy YT mają bardzo zły wpływ na dzieci i młodzież, podobnie jak trudne sprawy itp na dorosłych :P

 

dowodem tożsamości jest również legitymacja szkolna, paszport itd.

Legitymacja szkolna nie jest dowodem tożsamości. Prawo jazdy oraz książeczka wojskowa również.

Cytat z wikipedii:

 

Dokument tożsamości – dokument urzędowy stwierdzający tożsamość osoby.

Podstawowe dane zawarte w takim dokumencie to: nazwisko i imiona osoby, data urodzenia, płeć, numer identyfikacyjny (np. PESEL). Może również zawierać: nazwisko rodowe, imiona rodziców, miejsce urodzenia, adres zameldowania, wzrost, kolor oczu i inne.

W Polsce podstawowymi dokumentami tożsamości są paszport i dowód osobisty dla obywateli polskich oraz karta pobytu i dokument pobytu dla cudzoziemców posiadających zezwolenie na dłuższy od turystycznego pobyt na terytorium RP.

Szczególnym dokumentem tożsamości jest książeczka żeglarska, dokument marynarzy zatrudnionych na statkach handlowych, stwierdzający tożsamość, dokumentujący przebieg pracy oraz umożliwiający przekraczanie granicy morskiej i pobyt we wszystkich portach świata. Innym szczególnym dowodem tożsamości jest karta tożsamości, dokument wydawany m.in. żołnierzom w czynnej służbie wojskowej zawierający nazwisko i imię posiadacza karty, datę urodzenia, stopień wojskowy i oznaczenie książeczki wojskowej posiadacza karty, numer PESEL posiadacza karty rodzaj służby posiadacza karty, grupę krwi, fotografię i podpis.

Dokumenty tożsamości wydawane mogą być także zwierzętom gospodarskim albo hodowlanym.

W Polsce prawo jazdy nie jest dokumentem tożsamości, podobnie jak książeczka wojskowa.

 

Opublikowano

dowodem tożsamości jest również legitymacja szkolna, paszport itd.

Chyba, że o to Ci chodzi... Sądziłem, że masz na myśli tylko dowód w najpopularniejszym tego słowa znaczeniu.

 

Ogólnie te pseudo gwiazdy YT mają bardzo zły wpływ na dzieci i młodzież, podobnie jak trudne sprawy itp na dorosłych :P

Według mnie mają wpływ na mało sprytne, głupie dzieci, które biorą przykład z takich osób, gdzie na pierwszy rzut oka widać, że nie warto jest obierać sobie takowej osoby jako swego mentora. Pls. Żeby brać przykład z takiego Isamu, to trzeba być bezmózgiem. Nie twierdzę, że złe jest ich oglądanie, ale branie ich jako autorytet, postępowanie tak jak oni. To są youtuberzy, którzy mają zapewnić Ci rozrywkę, poprawić humor, a nie przedstawiać swoimi materiałami jakieś wartości.

 

Btw. Sorry za nieskładne, c*****e pisanie, ale spanie przez 4 dni pod rząd 3h jest przejebane. :v

Opublikowano

UE znana jest z tego, że ma durne ustawy i przepisy (chociażby uznanie ślimaka jako rybe, albo maksymalna wysokość płomienia świeczki).
Może wkońcu zaczną żyć ci gimnazjaliści.
Ale blokowania FB to już przesada...
Niech lepiej zajmą się blokowaniem Arabów na fb...

banner.jpg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...