Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Mały świat, Queen Bee, inne pytania.


Hetter

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W­itajcie! Ostatnio Zacząłem pogrywać w terrarie z kolegą z ameryki. Stworzyłem mały świat i zacząłem grać. Miałem pokonane wszystkie bossy pre-hardmodowe, oprócz Queen Bee. I tu moje pytanie- gdzie znajduje się Queen Bee? Przed Hardmode nie mogłem jej znaleźć, więc zabiłem WoFa i nadal nic :( Głównym powodem chęci pokonania bossa jest Witch Doctor, który sprzedaje skrzydła za 1 platynke czy tam 2. Czy na małym świecie moge ją spotkać? Niedawno na Youtube powrócił McjMzn, z czego bardzo się cieszę, lecz zobaczyłem u niego poradnik na farmę soul of night i light. Udałem się do underground corruption i postawiłem ok. 75 meteorytu. Kulki leciały normalnie, ale nie wypadały z nich soule. Zabiłem ich może 500 i nic, a przed farmieniem zabijając zwykłe potwory soule leciały normalnie. Może ktoś z was wie o co chodzi? I ostatnie pytanie- By otrzymać npc SteamPunkera potrzebuje zabić jednego hardmodowego bossa (mechanicznego). Bardzo ciekawią mnie jego teleporty, lecz nie wiem za jakiego bossa zabrać się najpierw. Wypisalibyście jakiego bossa pierw pokonać i jak się na niego przygotować? Z góry dzięki.

Opublikowano

149811408484050964501.png


 


397131408368059975685.png


 


Opis:


Queen Bee to wielka pszczoła, zamieszkująca ul w podziemnej dżungli. Po jej pokonaniu może u nas zamieszkać 279561408368060975685.png Witch Doctor.


 


Spawnowanie:


Queen Bee możemy przywołać niszcząc 377681408368057975685.jpeg Larwę, która znajduje się w ulu. Innym sposobem jest użycie 431311408368057975685.png  Abeemination w dżungli. Potrzebne składniki to:


5 217541408368058975685.png Honey Block


1 525461408368059975685.png Stinger


5 511051408368058975685.png Hive


1 248201408368057975685.png Bottled Honey


2 943181408368059975685.png Obsidian 603621408373576975685.png


3 165821408368058975685.png Crispy Honey Block 603621408373576975685.png


 


Statystyki:


Obrażenia: 30


Życie: 3400


Obrona: 8


 


Walka:


Do walki z Queen Bee zalecana zbroja to 334781408368059975685.png194831408372935975685.png Crimson/Shadow Armor. Możemy użyć też 108711408368058975685.png Meteor Armor, by walczyć za pomocą 938781408368059975685.png Space Gun.  Jeżeli chcemy użyć miecza musi mieć on duży zasięg jak 378721408368059975685.png352271408368058975685.png 487061408368057975685.png Muramasa, Phaseblade lub Blood Butcherer. Dobrym wyborem będzie też 646491408368057975685.png Boom Stick  lub 543061408368059975685.png Molten Fury z 151721408368058975685.png Hellfire Arrow. Queen Bee ma trzy rodzaje ataków. W pierwszym szybko lata z prawej do lewej strony ula, próbując nas uderzyć. W drugim wisi w powietrzu spawnując małych pomocników, 596601408368057975685.png pszczoły. Podczas trzeciego lata wokół nas i strzela zatruwającymi pociskami. 


 


Drop:


10862691408368058975685.png


Bee Gun 677991408368057975685.png 33.33%


Bee Keeper 330841408368057975685.png 33.33%


Honey Comb 132781408368058975685.png 33.33%


Nectar 500421408368059975685.png 5%


Hive Wand 383401408368058975685.png 33.33%


Honeyed Goggles 878111408368058975685.png 1% Pc_only.png?version=e77ccd20015ea9477ccf


Bee Hat 954181408368057975685.png 11.11%


Bee Shirt 370501408368057975685.png 11.11%


Bee Pants  708941408368057975685.png 11.11%


Beenade 983581408368057975685.png10-29  75%


Bee Mask 179471408368057975685.png 14.29% Pc_only.png?version=e77ccd20015ea9477ccf


Queen Bee Trophy 713311408368059975685.png 10%


Bottled Honey 5-15 248201408368057975685.png 100%


Bee Wax 16-26 454271408368057975685.png 100% Pc_only.png?version=e77ccd20015ea9477ccf


 


Moim zdanie jako pierwszego powinieneś pokonać "The Destroyer"


 


 


 


 


897091408484050964501.png


 


781391408622942975685.png


 


Opis:


 


The Destroyer to hardmodowa wersja Eater of Worlds. Jest bardzo długi, składa się z jednego segmentu głowy i ogona oraz z 84 segmentów tułowia.


 


Spawnowanie:


 


Destroyera możemy przywołać używając 193751408622946975685.png Mechanicla Worm. Potzebne składniki to:


6 782701408622949975685.png/591131408622951975685.png Rotten Chunk/Vertebrae


5 958321408622946975685.png/988631408622946975685.pngIron/Lead Bar


6 311281408622949975685.png Soul of Night


Destroyera możemy przywołać tylko w nocy. Istnieje szansa, że Destroyer sam przyjdzie danej nocy. Jedyny warunek mówi, że nie mógł być jescze pokonanym. Zobaczymy wtedy napis "You feel a quaking from deep underground..." lub "You feel vibrations from deep below..."


 


Statystyki:


Życie: 80000


Odporność na odrzut: 100%


875721408622950975685.pngGłowa:


Obrażenia: 70


Obrona: 0


543571408622950975685.pngTułów:


Obrażenia od lasera: 22


Obrażenia wręcz: 55


Obrona: 30


379451408622950975685.pngOgon:


Obrażenia: 40


Obrona: 35


222591408622948975685.pngProbe:


Obrażenia od lasera: 25


Obrażenia wręcz: 50


Życie: 200


Obrona: 20


 


Walka:


 


Kiedy chcemy zabić Destroyera, najlepiej zrobić platformę nad ziemią. Destroyer jak wszystkie robaki potrzebuje ziemi by się poruszać. Jeśli zrobimy platformę na odpowiedniej wysokości Destroyer nas nie dosięgnie. Kiedy będziemy go atakować, z jego ciała zaczną wylatywać 222591408622948975685.png probe. Latają one wokół nas i strzelają laserami. Do ich pookonania dobrym mieczem jest 636971408622942975685.png Cutlass. Dodatkowo po ich zabiciu otrzymamy serca, które odregenerują nam życie. Do zadawania obrażeń na odległość możemy użyć 780241408622950975685.png/683661408629357975685.png Titanium/Adamantite Repeater z 412251408622946975685.png Holy Arrows lub 751821408622945975685.png Gatlingator z 611341408622945975685.png Exploding Bullets. 


 


Drop:


12862691408368058975685.png


Soul of Might 20-40 912441408622949975685.png 100%


Greater Healing Potion 5-15 765441408622945975685.png 100%


Hallowed Bar 15-35 683381408622946975685.png 100%


Destroyer Mask 147351408622944975685.png 14.29% 410381408368059975685.png


Destroyer Trophy 597551408622945975685.png 10%


 


Poradnik: http://www.mpcforum.pl/topic/1273841-encyklopedia-bossów/


Opublikowano

Meteor Heads od wersji 1.2.3 nie dropią itemów w Hardmodzie. Nie można już nimi farmić souli, moldów, map ani nic takiego.

Musisz udać się do biomu i zdobyć soule "tradycyjnie". Na małym świcie jest zawsze co najmniej 1 ul.

 

Jako pierwszy boss hardmodowy ja zazwyczaj wybieram The Twins, używając Clockwork Assault Rifle z mieszanką amunicji Ichor/Crystal na jakiejś podniebnej platformie (nie za wysoko, by uniknąć Wyvern)

Opublikowano

@Emo2

Dziena za wytłumaczenie. Gdy używam Terraria Map Viewer to nie jest to hack? A no i drugie- mam świat z corruption, i niedawno wypadł mi corruption key mold. Oblukałem youtube i mam teraz troszkę "ból dupy" że nie mam świata z crismon, ponieważ w crismonowej skrzyni jest vampire knifes. Jest sposób by na to zaradzić?

­

Opublikowano

Gdy używam Terraria Map Viewer to nie jest to hack?

Nie ma to znaczenia, bo żadnego bana na Steamie nie dostaniesz. Różnie można na to patrzeć, według mnie to jest oszustwo. Ale pamiętaj że grasz tylko dla siebie, więc rób co uważasz za fajniejsze.

 

Co do Crimsona, możesz go przenieść na swój świat nasionkami (wersja powolna) bądź Red Solutionem (ale do tego potrzebujesz Mechaniczki na nowym świecie)

Opublikowano

Co do Crimsona, możesz go przenieść na swój świat nasionkami (wersja powolna) bądź Red Solutionem (ale do tego potrzebujesz Mechaniczki na nowym świecie) no i będziesz musiał wydropić nowego molda, bo tego nie da się zamienić.

 

Co mu da zasianie biomu jak on potrzebuje skrzynki ?

Opublikowano

Mam teraz problem. Próbuje pokonywać destroyera już 10 raz i nadal mi sie nie udaje! Mam platformę z ogniskami, staff który przywołuje takiego małego pirata, zbroje z orichalcium, torn chakram, cutlass, minisharka z crystal bulletami i dalej go nie moge pokonać. Najgorzej jest z obroną, ponieważ gdy probe i destroyer strzelają laserami to zawsze ginę. Próbowałem The Twins- bez skutku. Używam wszystkie potki, te jedzonka z ryby. Napisalibyście jakieś skuteczne patenty na destro lub twins? Albo w co powinienem się uzbroić? Liczę na szybką odpowiedź ;)

Opublikowano

The Twins

Dobrą taktyką na pokonanie The Twins jest zrobienie długiej platformy najlepiej z Asphalt Block. Po przywołaniu The Twins możemy uciekać w jedną stronę, cały czas strzelając w Ratinazera i Spazmatizma. Do walki najlepiej posiadać Adamatite/Titanium Armor. Dobrą bronią na odległość jest MegaShark z Crystal Bullets. Magowi przydać się może Laser Rifle i Crystal Storm. Dobrymi broniami mogą się okazać Ice Sickle i Light Disc.

Destroyera
Kiedy chcemy zabić Destroyera, najlepiej zrobić platformę nad ziemią. Destroyer jak wszystkie robaki potrzebuje ziemi by się poruszać. Jeśli zrobimy platformę na odpowiedniej wysokości Destroyer nas nie dosięgnie. Kiedy będziemy go atakować, z jego ciała zaczną wylatywać probe. Latają one wokół nas i strzelają laserami. Do ich pookonania dobrym mieczem jest Cutlass. Dodatkowo po ich zabiciu otrzymamy serca, które odregenerują nam życie. Do zadawania obrażeń na odległość możemy użyć Titanium/Adamantite Repeater z Holy Arrows lub Gatlingator z Exploding Bullets.

Opublikowano

Dobra, z destroyerem jakoś sobie poradzę, mam jeszcze parę pytań. Jak rozsiać crismon? Mam crismonite i death weedy, tylko nie wiem jak crismon rozsiać.­

Opublikowano

Najlepszym sposobem na Destroyera jest podobna metoda do tej, co mówi emo. Należy zbudować wysoko pokoik z jakiegoś bloku, jakoś 15x7, żeby był dosyć długi. Później podczas deszczu będą się spawnować "Angry Nibus" czyli chmury. Mają niewielką szansę na wydropienie Nibus Rod, czyli różdżki spawnującą deszczowe chmury, które zadają obrażenia. Wtedy uciekasz do pokoju, spawnujesz Destroyera i chmurki przy podłodze, wtedy deszcz przez nią przechodzi i rani Destroyera. Wtedy tylko trzeba uważać na Proby, one przelatują przez ściany, ale ich lasery nie, więc trzeba tylko je odrzucać mieczem by nie weszły do pokoju (można je bić przez ściany). Należy jednak pamiętać, że chmurka po jakimś czasie znika, więc trzeba tego pilnować by spawnować kolejną (można zespawnować max 3).

 

W ten sposób minimalnym wysiłkiem można zabić Destroyera ile razy się chce.

 

Dla tych, którzy twierdzą, że to bug gry, można zamiast podłogi w jednym miejscu dać platformę i działa tak samo...

POMOGŁEM? DAJ LAJKA!

Opublikowano

Z destroyerem i the twins się już rozprawiłem. Wczoraj wieczorem próbowałem nibus Rodem i poszły 4 destroyery ;) Mam problem ze znalezieniem plantera bulb. Obszukałem całą dżunglę i nic. Na plantere mam taktykę, zrobie tunel i dwa teleporty, lecz największy problem jest z jej przywołaniem ponieważ nie znalazłem w całej dżungli ani jednego plantera bulb. Pomocy! Mam już wersję 1.3.0.1

Opublikowano

Z destroyerem i the twins się już rozprawiłem. Wczoraj wieczorem próbowałem nibus Rodem i poszły 4 destroyery ;) Mam problem ze znalezieniem plantera bulb. Obszukałem całą dżunglę i nic. Na plantere mam taktykę, zrobie tunel i dwa teleporty, lecz największy problem jest z jej przywołaniem ponieważ nie znalazłem w całej dżungli ani jednego plantera bulb. Pomocy! Mam już wersję 1.3.0.1

 

Musisz pokonać wszystkie mechaniczne bossy, czyli również Skeleton Prime, dopiero wtedy będą się pojawiać Plantera Bulb. Wtedy szukaj po całej dżungli, z czasem będzie się ich pojawiac coraz więcej, zwłaszcza, gdy będziesz pokonywał mechaniczne bossy.

POMOGŁEM? DAJ LAJKA!

Opublikowano

Czy do Skeletorn Prime mogę użyć taktyki jak do the twins? Mam kolejny dylemat- co robić gdy już zabije planterę? Jakiego bossa (są jakieś nowe z 1.3) lub inwazję?

Opublikowano

Zalezy jakiej użyłeś do The Twins. Ja najzwyczajniej w świecie latałem mocnymi skrzydami (Tymi od Witchera albo lodowymi), unikałem strzałów, latałem na boki i cały czas strzelałem z megasharka crystal bulletami. Co jakiś czas brałem potkę na 50 życia. Pamiętaj, aby cały czas bić go w głowę, ponieważ nie opłaca się bić każdej kończymy (ma ich 5) ew. jak ma niskie życie to możesz jedną kończynę rozwalić.

 

Z Plantery wypada klucz do dżunglowej jaskinii, tam czeka cię kolejny boss - golem.

 

Po zabiciu golema przy dungeonie będą się respić 4 członkowie sekty - Cultist. Są bardzo łatwi do zabicia, jednak gdy je zabijemy pojawi się mocny boss, którego jeszcze ci nie polecam.

 

Możesz pójść szukać grzybowych robali w podziemnym grzybowym biomie, pójść na ryby z przynętą jako robalem i wyłowić bossa - Duke Fishrona. Osobiście nie umiałem go pokonać do dzisiaj, gdy zdobyłem item z nowego bossa (aktualnie przez bug robaki się nie spawnują, musisz poczekać kilka dni, może jutro naprawią?)

 

Po zabiciu golema na świecie będzie mała szansa na zrespienie się nowego przeciwnika - Martian Probe (jest to statek kosmiczny). Gdy się zbliżysz lub go zaatakujesz zrobi się czerwony, po chwili odleci i uruchomi się event Martian Madness (jeżeli nie chcesz eventu zabij to coś). Jest on bardzo trudny bez przygotowania się, ale ja ci go polecam. Lata tam statek kosmiczny, który ma tylko 10 000 hp ale baardzo mocne ataki. Zrób taką "arenę" jak w moim poradniku (wiem, nie aktualizowany, ale już niedługo!) http://www.mpcforum.pl/topic/1341640-tut-poradnik-dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cych/(rozwiń spoiler w Armii Goblinów, zrób trochę większy basen lawy). Potrzebny ci będzie Chlorophyte Partisan - laska, która wyrzuca przenikającą przez ściany chmurę. Zwykli przeciwnicy będą się palić w lawie, a ty nawalaj w statek, dobrze jest też zrobić małą dziurkę na górze i wrzucać przez nią chmury z Nimbus Roda by zrobić to szybciej. Żaden atak ze statku kosmicznego nie przechodzi przez ściany (jak stoisz przy ścianie to może ci zadać obrażenia rakieta). Podczas inwazji powinny się pojawić 2-4 statki kosmiczne, mają zawalisty drop. Twoim celem jest zdobycie Laser Machinegun, jest to niezmienska broń na manę, w połączeniu z Spectre Armor i maską zwiększającą dmg i zwiększającą manę zabijesz niemal każdego bossa bez przeszkód (Wall of Flesh w kilka sekund!). Później bijesz Duka, tych przy Dungeonie i wtedy się pojawia kolejny event i kolejna masa bossów.

POMOGŁEM? DAJ LAJKA!

Opublikowano

Uporałem się z planterą, w zasadzie była łatwiejsza od ­bossów mechanicznych. Na moim świecie wystąpił już froost moon, z 6 razy atak piratów. Chcę dropnąć teraz shadow beam staff albo magnet sphere. Wypisałby ktoś jaką taktyką lub z jakim ekwipunkiem należy się wybrać na golema?

Opublikowano

Uporałem się z planterą, w zasadzie była łatwiejsza od ­bossów mechanicznych. Na moim świecie wystąpił już froost moon, z 6 razy atak piratów. Chcę dropnąć teraz shadow beam staff albo magnet sphere. Wypisałby ktoś jaką taktyką lub z jakim ekwipunkiem należy się wybrać na golema?

 

Łatwa metoda: Kupujesz od pirata Bunny Cannon (musisz mieć party girl by to sprzedawał), łapiesz króliki siatką na motyle i kupujesz dynamit od gościa z bombami. Zbierasz ok. 50 chociaż lepiej jest mieć z 70. Tworzysz Explosive Bunny, idziesz do dżunglowego dungeonu, i stawiasz bloki i armatę do góry, tak jak na obrazku:

 

iKVcy6Y.png

 

Aby zespawnowac golema musisz posiadać Lihzahrd Power Cell, są one w skrzynkach oraz czasem dropią z przeciwników występujących tam. Wtedy klikasz na ten ołtarz prawym przyciskiem myszy, golem zawsze spawnuje się kilka kratek nad graczem. Wtedy jak tylko go zespawnujesz spamisz armatą, musisz być cały czas pod blokami i sprawiać żeby golem był nad dziurą, gdzie jest armata. Bloki dodatkowo bronią cię przed pięściami. Golem będzie skakał, ale jak ciągle będziesz w tym samym miejscu to po odskoczeniu wróci na miejsce. Spam mimo wszystko, ponieważ króliki lecą do góry, a później spadają, więc golem zdąży wrócić na miejsce.

W drugiej formie jest gorzej, ponieważ strzały głowy przenikają przez ściany, dlatego musisz tam próbował unikać i cały czas spamić armatą, najlepiej w głowę. Nie zapominaj o potkach na leczenie. Ponieważ będziesz dużo razy uderzony zalecam Turtle Armor.

 

Gdy zabijesz go kilka razy to zdobędziesz wystarczająco łusek na lepszą zbroję oraz cenne itemy takie jak Picksaw, Hatchet czy Stygner.

 

@Edit

 

Nie zwracaj uwagi na te teleporty, kiedyś próbowałem za ich pomocą zabić golema :P

POMOGŁEM? DAJ LAJKA!

Opublikowano

Dobra , dzięki za pomoc. Widziałem w poradniku by zrobić turtle armor potrzeba turtle shell. Gdzie takowy przedmiot wydropić?­

Opublikowano

Jest to dosyć rzadki drop z Giant Tortoise w podziemnej dżungli, jest ok. 6% na to, że wyleci Turtle Shell (na szczęście potrzebujesz tylko 3 sztuk na całego seta). Pamiętaj, że Ice Tortoise tego nie dropi.

POMOGŁEM? DAJ LAJKA!

Opublikowano

Ostatnio jeszcze na wersji 1.2.4.1 wydropiłem 2 key moldy- junglowy i hallowedowy. Gdy zaaktualizowałem grę do wersji 1.3 key moldy zniknęły, to znaczy z hallowed key molda stworzył się klucz a dżunglowego jak nie ma tak nie ma. Czy w nowej wersji zmienili drop z key mold na key?­ Napisze ktoś jaka jest szansa w % ?

Opublikowano

Key motd zostały zamienione na klucze, sprawdź dokładnie, jeżeli nie ma to pewnie bug. Szansa na drop to 0,04% czyli 1/2500

POMOGŁEM? DAJ LAJKA!

Opublikowano

Ok, z tym sobie poradzę. Mam jeszcze pytanie- gdzie pojawia się ten statek, bo troszkę nie zrozumiałem. Po pokonaniu golema w temple jak się go zabije czy jak zostawi? A co jeżeli by nawet się zabiło ten statek, a później chciałoby się walczyć? I z czego drobi Laser Machinegun? No i ostatnie, ta kosa którą masz na pasku (ze screena gdzie pokazywałeś taktykę do golema), jak się nazywa i jak ją zdobyć?

Opublikowano

Ta kosa to Death Sicle (0,4% szansy na drop z Reapera podczas Solar Eclipse). Laser Machinegun wypada z Martian Saucer (11%). Ten statek to Martian Probe, który może pojawić się na powierzchni po zabiciu golema, gdzie dokładnie to nie wiem. Zwykle pojawia się praktycznie na postaci (z tego co zauważyłem). Jak pod niego wejdziesz to czasie się palić na czerwono i jeśli go nie zabijesz po chwili odleci,  zaczynając event z kosmitami.

 

Pytanie do ludzi, którzy ogarniają 1.3:

 

Wie ktos jak pokonac Moon Lorda? Bije mu te jego kryształki w rękach i na głowie, ale jak zostaje ten w tułowiu to szlak wszystko trafia.
Moje eq: http://imgur.com/VoxCNR0+ plus potki 200hp, wszystkie buffy, potki na mane.

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...