Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

@NoName#2 przydałaby się jakaś aktualizacja tematu, żeby go znów rozruszać.

 

@topic Dla osób początkujących na pewno przydatny temacik ;)

Jak będzie jakaś pełna liczba odsłon to zaktalizuje listę tematów, a te gorsze wyjebe. a coś więcej to nie wiem.

Opublikowano

@NoName#2 przydałaby się jakaś aktualizacja tematu, żeby go znów rozruszać.

 

@topic Dla osób początkujących na pewno przydatny temacik ;)

Jedyne co by się przydało to poradnik dla opornych i bardziej opornych, żeby się kompilować nauczyli. Iiiiiii można jeszcze jakiś poradniczek co trzeba na świeżej maszynie zainstalować, aby była zdatna do kompilacji bo się szukać nie chce.

Opublikowano

 

@NoName#2 przydałaby się jakaś aktualizacja tematu, żeby go znów rozruszać.

@topic Dla osób początkujących na pewno przydatny temacik ;)

 

Jedyne co by się przydało to poradnik dla opornych i bardziej opornych, żeby się kompilować nauczyli. Iiiiiii można jeszcze jakiś poradniczek co trzeba na świeżej maszynie zainstalować, aby była zdatna do kompilacji bo się szukać nie chce.

Przydać się może też lista podstawowych fixow które powinny znaleźć się w game

Opublikowano

 

 

@NoName#2 przydałaby się jakaś aktualizacja tematu, żeby go znów rozruszać.

@topic Dla osób początkujących na pewno przydatny temacik ;)

Jedyne co by się przydało to poradnik dla opornych i bardziej opornych, żeby się kompilować nauczyli. Iiiiiii można jeszcze jakiś poradniczek co trzeba na świeżej maszynie zainstalować, aby była zdatna do kompilacji bo się szukać nie chce.

Przydać się może też lista podstawowych fixow które powinny znaleźć się w game

 

Ale wrzucić musiałby je autor tematu, aby ominąć nie potrzebnego spamu, z jakiego znane jest to forum. xD

Opublikowano

 

 

 

@NoName#2 przydałaby się jakaś aktualizacja tematu, żeby go znów rozruszać.

@topic Dla osób początkujących na pewno przydatny temacik ;)

Jedyne co by się przydało to poradnik dla opornych i bardziej opornych, żeby się kompilować nauczyli. Iiiiiii można jeszcze jakiś poradniczek co trzeba na świeżej maszynie zainstalować, aby była zdatna do kompilacji bo się szukać nie chce.

Przydać się może też lista podstawowych fixow które powinny znaleźć się w game

 

Ale wrzucić musiałby je autor tematu, aby ominąć nie potrzebnego spamu, z jakiego znane jest to forum. xD

 

Nie, nie musiałby autor tematu napisać takowy poradnik. 

Hm ja myślałem nad takim mega wielkim poradnikiem jak tu opisują wyżej lecz jeszcze nie ta pora ale wkrótce taki poradniczek wyjdzie ode mnie z wszelkimi problemami i rozwiązywaniami, a dlaczego wkrótce? miał wyjść tydzień po tym jak zobaczyłem że ktoś zarąbał mi takowy poradnik, czyli mowa o poradniku od Jachu że niby spis błędów itd ale nie przewidzieli jednego że jak oni takowy dali poradnik to daleko nie zajdzie i nie zaszło, zarąbać poradnik komuś jest dobrze ale nie aktualizować i nie dawać czegoś od siebie to co innego hah i miałem bekę i nieco wydłużył się proces dodawania ode mnie poradnika z innych przyczyn realnych ale wkrótce wydam poradniki takie że raczej nikt mi je nie skopiuje jeśli chodzi o inne fora bo będą oryginalne i jak wspomniałem doprecyzowane. 

 

ha ale się rozpisałem, a tak krótko mówiąc o spam, byłby gorszy spam z takim nowym poradnikiem i dlatego też znalazłem na to rozwiązanie ale nie powiem jakie jest to zastosowanie by znowu nie ukradziono albo że tak nazwę nie "skopiowano" moich znacnych działań i plan :D hue ale wiadomo nic nie ma bez żadnych kosztów. 

 

Ponadto w tym temaciku fakt troszkę brakuje aktualizacji ale to moja sugestia tylko :P 

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Opublikowano

 

 

 

 

@NoName#2 przydałaby się jakaś aktualizacja tematu, żeby go znów rozruszać.

@topic Dla osób początkujących na pewno przydatny temacik ;)

Jedyne co by się przydało to poradnik dla opornych i bardziej opornych, żeby się kompilować nauczyli. Iiiiiii można jeszcze jakiś poradniczek co trzeba na świeżej maszynie zainstalować, aby była zdatna do kompilacji bo się szukać nie chce.

Przydać się może też lista podstawowych fixow które powinny znaleźć się w game

 

Ale wrzucić musiałby je autor tematu, aby ominąć nie potrzebnego spamu, z jakiego znane jest to forum. xD

 

Nie, nie musiałby autor tematu napisać takowy poradnik. 

Hm ja myślałem nad takim mega wielkim poradnikiem jak tu opisują wyżej lecz jeszcze nie ta pora ale wkrótce taki poradniczek wyjdzie ode mnie z wszelkimi problemami i rozwiązywaniami, a dlaczego wkrótce? miał wyjść tydzień po tym jak zobaczyłem że ktoś zarąbał mi takowy poradnik, czyli mowa o poradniku od Jachu że niby spis błędów itd ale nie przewidzieli jednego że jak oni takowy dali poradnik to daleko nie zajdzie i nie zaszło, zarąbać poradnik komuś jest dobrze ale nie aktualizować i nie dawać czegoś od siebie to co innego hah i miałem bekę i nieco wydłużył się proces dodawania ode mnie poradnika z innych przyczyn realnych ale wkrótce wydam poradniki takie że raczej nikt mi je nie skopiuje jeśli chodzi o inne fora bo będą oryginalne i jak wspomniałem doprecyzowane. 

 

ha ale się rozpisałem, a tak krótko mówiąc o spam, byłby gorszy spam z takim nowym poradnikiem i dlatego też znalazłem na to rozwiązanie ale nie powiem jakie jest to zastosowanie by znowu nie ukradziono albo że tak nazwę nie "skopiowano" moich znacnych działań i plan :D hue ale wiadomo nic nie ma bez żadnych kosztów. 

 

Ponadto w tym temaciku fakt troszkę brakuje aktualizacji ale to moja sugestia tylko :P 

 

No chyba nie tylko twoja, bo jesteś 3 osobą, która jest za tym pomyślunkiem.

Ale i tak najważniejsze to aby ktoś rozjaśnił tym najbardziej ciemnym użytkownikom (bez obrazy xD) co z czym się je bo zdarza się że napisze do mnie kilka osób dziennie i pyta co z czym się je ..

Opublikowano

Witajcie, wie może ktoś jak mam dodać liby i include w microsoft Visual studio 2013? Robiąc według poradnika musiałbym chyba robić na innym programie bo takich opcji nie ma visual :|, dodam że w Tools - > Options - > Projects and soluctions - > VC++ Directiories i tu mam problem.. Nie mam nic w tej zakładce :

 

VC++ Directiories editing in Tools > Options has been deprecated.

 

VC++ Directiories are now available as a user property sheet that is added by default to all projects. Please click '?' for more information.

 

ten ? - msdn.microsoft.com/query/dev12.query?appId=Dev12IDEF1&l=EN-US&k=k(VS.ToolsOptionsPages.Projects.VCDirectories)&rd=true

strona opisuje jak wybrac include i liby mimo że nie mam jak ich wybrać :O

4521609.png

Opublikowano

Witajcie, wie może ktoś jak mam dodać liby i include w microsoft Visual studio 2013? Robiąc według poradnika musiałbym chyba robić na innym programie bo takich opcji nie ma visual :|, dodam że w Tools - > Options - > Projects and soluctions - > VC++ Directiories i tu mam problem.. Nie mam nic w tej zakładce :

 

VC++ Directiories editing in Tools > Options has been deprecated.

 

VC++ Directiories are now available as a user property sheet that is added by default to all projects. Please click '?' for more information.

 

ten ? - msdn.microsoft.com/query/dev12.query?appId=Dev12IDEF1&l=EN-US&k=k(VS.ToolsOptionsPages.Projects.VCDirectories)&rd=true

strona opisuje jak wybrac include i liby mimo że nie mam jak ich wybrać :O

Mam wolną chwilę to aby szybciej poszło to przez tv. Napisz mi passy na pw.
Opublikowano (edytowane)

Ogarnąłem wszystko i mam problem po kompilacji plików tych tutaj dostepnych do poprwiania mam masę błędów :|, nie wiem jak mam je poprawić bo nie mam pojęcia co ma się znajdować w tych plikach :|.

Zrobiłem dokładnie jak na filmiku ; https://www.youtube.com/watch?v=BANUh0kYsac

Ogólne

http://wklej.to/Ugn1p

Errors:

http://wklej.to/L7AJa

Warnings:

http://wklej.to/TqKhW

Edytowane przez By ZeNeK

4521609.png

Opublikowano (edytowane)

Witam mam pytanie czy te wszystkie foldery są mi potrzebne?

wrzuciłem sobie wszystko na vps do usr/src rozpakowałem gra gitara

 

tylko tam jest kilka folderów w tym pliku kreizy.tgz czy wszystkie sa potrzebne czy mogę któryś wyrzucić?

 

 

i drugie pytanie brzmi jeżeli wypakowałem te pliki, ale nie chce ich kompilować bo np chce wprowadzic troche zmian to na którym kroku z "kompilacja" z tematu powinien skończyć?

Edytowane przez neversayyes
Opublikowano

oczywiscie mam jeszcze jedno idiotyczne pytanie:
7. Moją paczkę KOMPILACJA_TUT rozpakowujemy i kolejno przenosimy do folderów:

 

o jaka paczka KOMPILACJA_TUT chodzi? bo takowej w folderze kreizy.tgz nie posiadam

Opublikowano (edytowane)

nie czytałem tematu ale zadam kilka pytan:

1. Dlaczego binka bierze tyle ramu/procesora? Nie da się tego jakoś zoptymalizować? Zauważyłem ,że po jakimś czasie grania zużycie wzrasta a po wyłączeniu i włączeniu jest znowu małe.

2. Czy jest możliwość zaktualizowania w bince dx8 do dx10 lub dx11? Wiem ,że kiedyś Terenzo zaktualizował do dx9.

3.Czy jest możliwość zrobienia normalnej wody?

4. Ostatnie i pewnie głupie pytanie gdyż się na tym w ogóle nie znam. Czy jest możliwość zrobienia mapy np. w unity a potem przerzucenie jej do metka?

 

pytań mam więcej ale nwm czy jest sens je zadawać.

Edytowane przez marcin9994PL
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

 

3. W maszynie wpisujemy:

 

cd /usr/src/mainline_released/mainline_sg/Srcs/Server/libsql

gmake clean

gmake

 

Nie mam takiego pliku gmake, gmake clean. Nie mogę wykonać tego kroku czy jest to niezbędne ?

Opublikowano

 

 

3. W maszynie wpisujemy:

 

cd /usr/src/mainline_released/mainline_sg/Srcs/Server/libsql

gmake clean

gmake

 

Nie mam takiego pliku gmake, gmake clean. Nie mogę wykonać tego kroku czy jest to niezbędne ?

 

em ;o

Jak to nie ma pliku gmake? Przecież to masz pisać do konsolki, najpierw tą pierwszą linijke przepisujesz i enter potem druga enter i potem trzecia iiiii (tak) enter.

Opublikowano

 

 

 

3. W maszynie wpisujemy:

 

cd /usr/src/mainline_released/mainline_sg/Srcs/Server/libsql

gmake clean

gmake

 

Nie mam takiego pliku gmake, gmake clean. Nie mogę wykonać tego kroku czy jest to niezbędne ?

 

em ;o

Jak to nie ma pliku gmake? Przecież to masz pisać do konsolki, najpierw tą pierwszą linijke przepisujesz i enter potem druga enter i potem trzecia iiiii (tak) enter.

 

Jka wpisuje to w konsoli to pisze ze nie ma takich plikow i patrze przez ftp i faktycznie tych plikow tam nie mam.

Opublikowano

 

 

 

 

3. W maszynie wpisujemy:

 

cd /usr/src/mainline_released/mainline_sg/Srcs/Server/libsql

gmake clean

gmake

 

Nie mam takiego pliku gmake, gmake clean. Nie mogę wykonać tego kroku czy jest to niezbędne ?

 

em ;o

Jak to nie ma pliku gmake? Przecież to masz pisać do konsolki, najpierw tą pierwszą linijke przepisujesz i enter potem druga enter i potem trzecia iiiii (tak) enter.

 

Jka wpisuje to w konsoli to pisze ze nie ma takich plikow i patrze przez ftp i faktycznie tych plikow tam nie mam.

 

Może wypakowałeś paczkę w innym katalogu. Jak zrobiłeś podpunkt 1 i 2 to do tego katalagu co edytowałeś, lol

Opublikowano (edytowane)

 

 

 

 

 

3. W maszynie wpisujemy:

 

cd /usr/src/mainline_released/mainline_sg/Srcs/Server/libsql

gmake clean

gmake

 

Nie mam takiego pliku gmake, gmake clean. Nie mogę wykonać tego kroku czy jest to niezbędne ?

 

em ;o

Jak to nie ma pliku gmake? Przecież to masz pisać do konsolki, najpierw tą pierwszą linijke przepisujesz i enter potem druga enter i potem trzecia iiiii (tak) enter.

 

Jka wpisuje to w konsoli to pisze ze nie ma takich plikow i patrze przez ftp i faktycznie tych plikow tam nie mam.

 

Może wypakowałeś paczkę w innym katalogu. Jak zrobiłeś podpunkt 1 i 2 to do tego katalagu co edytowałeś, lol

 

Ostatnio widziałek jak gość tłumaczył typowi, że jak wpisuje cd mt2 to ma enter dać xDDD

Edytowane przez cannzass
Opublikowano

Problem z kompilacją:

Witam jest problem z kompilacja po wpisaniu /c 1 pojawia sie tam building db... i na koncu ze game i db Zostalo skompilowane. fajnie. tylko game i db nie ma w folderach za to są takie ERRO LOGI:

game:

 

 

 

 

db

 

 

 

 

prosze o pomoc w czym jest problem

Opublikowano

Problem z kompilacją:

 

Witam jest problem z kompilacja po wpisaniu /c 1 pojawia sie tam building db... i na koncu ze game i db Zostalo skompilowane. fajnie. tylko game i db nie ma w folderach za to są takie ERRO LOGI:

 

game:

 

 

 

 

db

 

 

 

 

prosze o pomoc w czym jest problem

W plikach version.cpp jakies błedy

Opublikowano

Mam do Was pytanie, skompilowałem pierwszy raz. Niby poszło ok, mam game, jak i db. Teraz bede brał sie za binke, chodzi mi o build log i error log

 

game

https://wklej.to/BHWLp

https://wklej.to/us2jw


db

https://wklej.to/BWZ9w

https://wklej.to/qnsRr
 

Które powstało po skompilowaniu, czy jest cos co bedzie wplywac na niestabilność ? chcialbym prosic o wypowiedź kogoś bardziej obeznanego.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...