Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy ściągnięcie gry, którą kiedyś kupiłem, ale zgubiłem płytę będzie piractwem?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wszystko jest w temacie. Nie mam co się tu rozpisywać.

Nie znalazłem odpowiedniejszego działu, jeśli zły dział, proszę o przeniesienie.

Sygnatury brak.

Opublikowano

Jeżeli posiadasz paragon to nie będzie piractwem.

(stwierdzam, że grę kupiłeś w wersji pudełkowej bez rejestracji w serwisie online danego egzemplarza)

0LsM05U.png

Opublikowano

Najprościej mówiąc:

Jeżeli jesteś w stanie udowodnić, że zakupiłeś tę grę, to nie będziesz mógł zostać oskarżony o piractwo.

Dowodem może być paragon, świadek, e-mail z potwierdzeniem transakcji, czy twój CD-Key (jeżeli go gdziekolwiek zapisałeś).

ㅈㅈ.

Opublikowano

Masz pudełko? Ściągaj śmiało, tylko nie z torrentów. Na torrentach pobierając automatycznie udostępniasz, co jest złe, niedobre, i jak to zrobisz to na świecie umrze mały kotek.

Opublikowano

Jak wyżej już było wspomniane, każde pobranie gry z nielegalnego źródła jest piractwem, musisz zakupić nową grę.

Każda gra ma swój kod który przypisany jest osobnej płycie CD/DVD , gry pirackie mają obejścia tych kodów, dzięki plikom " Crack "

Opublikowano

Jak wyżej już było wspomniane, każde pobranie gry z nielegalnego źródła jest piractwem, musisz zakupić nową grę.

Każda gra ma swój kod który przypisany jest osobnej płycie, gry piracie mają obejścia tych kodów dzięki plikom " Crack "

Jeżeli zakupił daną grę i jest w stanie to udowodnić, to może pobrać tę grę, na zasadzie kopii zapasowej. 

ㅈㅈ.

Opublikowano

 

Jeżeli zakupił daną grę i jest w stanie to udowodnić, to może pobrać tę grę, na zasadzie kopii zapasowej.

Grę może pobrać ponownie jak zakupił grę na Steam czy Origin, tam każde konto ma przypisany dany kod zakupionej gry, gdzie możemy ją ponownie pobrać.

Nie można pobierać z innych źródeł gier takich jak np torrenty bo to piractwo, gry na takich portalach, są inne niż te oryginalne, mają zmodyfikowane pliki.

Opublikowano

Grę może pobrać ponownie jak zakupił grę na Steam czy Origin, tam każde konto ma przypisany dany kod zakupionej gry, gdzie możemy ją ponownie pobrać.

Nie można pobierać z innych źródeł gier takich jak np torrenty bo to piractwo, gry na takich portalach, są inne niż te oryginalne, mają zmodyfikowane pliki.

Jeżeli pobierze dokładnie tę samą wersję gry, to nie będzie to piractwo. 

ㅈㅈ.

Opublikowano

 

Jeżeli pobierze dokładnie tę samą wersję gry, to nie będzie to piractwo.

Nie ma jednej tej samej wersji gry, każda płyta ma swój kod producenta, Zakup oryginalnej gry nie wymaga wgrywania plików takich jak  " Crack "

a gry z torrentów mają te kody złamane.

Opublikowano

Grę może pobrać ponownie jak zakupił grę na Steam czy Origin, tam każde konto ma przypisany dany kod zakupionej gry, gdzie możemy ją ponownie pobrać.

Nie można pobierać z innych źródeł gier takich jak np torrenty bo to piractwo, gry na takich portalach, są inne niż te oryginalne, mają zmodyfikowane pliki.

&

Nie ma jednej tej samej wersji gry, każda płyta ma swój kod producenta, Zakup oryginalnej gry nie wymaga wgrywania plików takich jak  " Crack "

a gry z torrentów mają te kody złamane.

Czy Ty i koledzy podobni do Ciebie wiedzą, o czym piszecie? Pobranie z torrentów mimo posiadanego oryginału/dowodu zakupu nigdy nie będzie piractwem. Znafcy mądrzejsi od policjantów.

Opublikowano

Piractwo ogólnie jest dopiero kiedy materiał trafia do sprzedaży lub zostaje udostępniony, też dopiero sobie to przemyślałem po twojej wypowiedzi.

Ale ogólnie jest też nie legalne nabywanie takich plików z internetu, podczas kontroli możesz zostać poproszony o dowód zakupu produktu.

Znam przypadek u siebie że komputer został poddany kontroli i miał kilkaset piosenek, okazało się z internetu, więc za każdy utwór została nałożona kara pieniężna, bo posiadacz plików nie miał zakupu dowodu, a pobieranie muzyki jest nielegalne, bo są prawa autorskie.

Opublikowano

Nie zapominajmy, że prawa autorskie wygasają 50 lat po śmierci (autora?) 

 

Moim zdaniem nie legalne jest udostępnianie gry, muzyki itd. bez zgody autora. Pobieranie z torrentów to to samo, ponieważ seedujesz dla innych, czyli udostępniasz. 

Ciekawe jak po tym dojdą kto pobierał itd. z innych źródeł?

Jakby nie było jutra, jakby nie istniał czas, chwila to dziś sekunda, ale zegar dawno już zgasł...

Trzyma przy sobie nas tylko wspomnienie tego, jak było tu nam na początku

 

4875_blue.png [*] 30.09.2016r. [*] 9368_gold.png

 

 

 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...