Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Note 3 a Note 4 różnica w cenie i parę pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak tylko pytam z ciekawości :D

O bym zapomniał. Gdzieś przeczytałem, że ustawiając aparat na 9,6 mpx bodajże to robi lepszej jakości zdjęcia. Znaczy tam było napisane coś typu " aby zachować panoramike zdjęcia ... " dobrze rozumiem czy to tak nie działa ? Czy wgl się nie orientujesz. Kocham trudne pytania, wybacz :x

Ustawiając 9.6 Mpx zmienia Ci format panoramiczny z 4:3 przy 13Mpx na 16:9 przy 9.6 Mpx.

Co to oznacza?

A mianowicie to, że zdjęcia wychodzą trochę szersze i oglądając je na np. telewizorze, będą one na cały ekran.

Dla porównania, 13Mpx i 4:3 może i będą szerokie, ale nie na całą szerokość ekranu telewizora.

 

Ostatnio się przekonałem, jak robiłem zdjęcia właśnie Note 3 na ślubie i później streamnąłem je na telewizor. Wyświetlały się one z małymi przerwami po bokach. Dla porównania, później oglądaliśmy zdjęcia robione S4 Mini, który przy 8Mpx ma 16:9 i zdjęcia były rozciągnięte na cały ekran.

 

Czy ma to wielkie znaczenie?

Raczej nie, chyba, że masz zamiar oglądać zdjęcia na telewizorach itp. Zmieniając na 9.6Mpx, zdjęcie jest oczywiście minimalnie mniej wyraźne ale nie ma wielkiej różnicy jakości.

Ja z reguły stawiam na wyższą rozdzielczość ;)

 

 

A co do końcówek to są takie same (sprawdzałem :D)

Służą one poprostu do wymiany gdyby Ci się popsuła, jednak S Pen jest dość trwały, i po 7 miesiącach użytku, jeszcze mi się nie uszkodził tak by wymieniać końcówkę.

Pierwsza osoba, w historii MPC Forum.pl która przekroczyła kamień milowy 100d online.


32Aef.png


By Alicexcullen


"So many people will idolise, while their own success is in their reach... Don't forget, you're able to design your own universe."

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Czyli to i tak nie ma takiego dużego znaczenia :D Dziękuję za odpowiedź, a co do rysika to fajnie, że jest taki trwały. Już nie mogę się doczekać kiedy będę męczyć ten telefon *,* 
Przesiadka z Ace 3 ... Notem chyba będę się zachwycać i porównywać go z acem z miesiąc jak nie dłużej :p Tym bardziej, że z nim jest co raz gorzej ... Reset fb, chrome, gg i messenger bez aktualizacji :/ A dalej się tnie. A na telefonie nie mam prawie nic, pare piosenek i zdjęć, a to wszystko i tak na karcie pamięci ... 

Właśnie, po kupnie nota mam sporą listę dalszych zakupów ... Chciałem między innymi kupić ten armor spigena jak s view, tą porządną naklejkę i myślę nad kartą pamięci ... Czy firma ma jakieś znacznie ? Żeby telefon lepiej z nią współgrał ? Maxymalnie kupiłbym 32 gb z tych z wyższej półki, bo więcej mi po prostu nie potrzebne. Ok 64Gb to ogrom jak dla mnie. I tak będę mieć zawsze z 20 gb wolnego, chyba że z taką dużą pamięcią, moje założenia się zmienią ... :D 

 

Dostaje już szału na temat telefonu ... ;p 

 

Polecacie jeszcze jakieś akcesoria przydatne do Nota ? 

Opublikowano

Tak jak mówiłem armor + szkło hartowane najlepiej nillkina i tu polecam - (dokładnie nie pamiętam nazwy) amazing 3H+ 

Co do karty pamięci poza różnicą pamięci o cenie zależy prędkość przesyłu i odczytu danych, niektóre są nawet wodoodporne i tak dalej. 

lownfast

Opublikowano

Co do coverów to się nie znam więc się nie wypowiem chociaż mi osobiście podobają się Bumper Rim'y wykonane z aluminium :D

Jeśli chodzi o karty pamięci to każde które są SD Speed Class 6 lub 10 będą dobre. 

Class pomiędzy 2 a 6 to normalne prędkości jednak jak chcesz nagrywać wideo w Full HD to musi być minimum Class 6. 

Osobiście kupiłem na Amazonie Samsungową 64GB SDXC Class 10 i sprawdza się bardzo dobrze. Jakbyś patrzył za Samsungowymi, to radzę się upewnić czy nie podróbka.

Ale nie musi być koniecznie Samsung, bo każda firma powinna się dobrze sprawować np. PNY, tylko pamiętaj, żeby kupić minimum Class 6 a najlepiej Class 10 żeby miała min. 10 MB/s prędkości zapisywania i z 15 MB/s prędkości czytania bo inaczej może Ci mulić i mogą być problemy z nagrywaniem w Full HD ;)

Pierwsza osoba, w historii MPC Forum.pl która przekroczyła kamień milowy 100d online.


32Aef.png


By Alicexcullen


"So many people will idolise, while their own success is in their reach... Don't forget, you're able to design your own universe."

Opublikowano

Dzięki za wyjaśnienia, ale doszedłem do wniosku, że mając 32gb w telefonie to mi starczy bez karty ... ;p Dołożę tam po prostu swoją kartę 8gb i tyle. 40gb w zupełności mi wystarczy :D 

Zaciekawiło mnie, że do N3 wgrali rom/soft ( nie znam się, poprawcie mnie, jeśli coś źle ) z s5. To znaczy, ten nowy kolor, wygląd paska powiadomień, przybornik i inne pierdoły. Pytam z ciekawości, bo to dziwne xD I pewnie mija się z celem, chyba, że tu także nie mam racji. I do tego pewnie trzeba roota, co oznacza utracenie gwarancji ? A do samego kupna, lepiej kupić go w np. media markt, niż w jakimś salonie ? Ahhhh, telefon co raz bliżej :p

Opublikowano

Trochę nie rozumiem ale jeżeli chcesz coś takiego wgrać to tak, potrzebujesz. Tylko nie rozumiem po co, czasami bawienie się w rooty i custom romy nie opłaca bo po co coś czego nie wykorzystasz. Takimi sprawami się nie zajmuj, jak juz zacznie Ci czegoś brakować, będzie przeszkadzać i nie będzie Ci zależało na gwarancji to wtedy się baw telefonem.

lownfast

Opublikowano

Jak wyżej napisałem, to było tylko z ciekawości, bo i po co to komu, tak ? Nie zamierzam się w to wgl bawić, żeby niczego nie spierdzielić, jedyne co to aktualizacja androida :D 

Z nudów przeglądałem jakieś ciekawostki o nim i znalazłem i to, i z czystej ciekawości chciałem się was zapytać :)

Nie zamykajmy tematu, bo może o coś będę jeszcze chciał spytać to zrobię to tutaj. Dziękuję ! :D

Opublikowano

Jak wyżej napisałem, to było tylko z ciekawości, bo i po co to komu, tak ? Nie zamierzam się w to wgl bawić, żeby niczego nie spierdzielić, jedyne co to aktualizacja androida :D

Z nudów przeglądałem jakieś ciekawostki o nim i znalazłem i to, i z czystej ciekawości chciałem się was zapytać :)

Nie zamykajmy tematu, bo może o coś będę jeszcze chciał spytać to zrobię to tutaj. Dziękuję ! :D

Jak chcesz rootowac note 3, to chyba knox już jest złamany i można spokojnie. Po co wgrywać theme od s5, skoro to ani piekne, ani użyteczne.

                           

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Temat powraca. A dokładniej czy note 3 dostanie jakąś cząstkę softu z note 4. Choćby super oszczędzanie energii czy sam design interfejsu znany już z s5. I jak się ma aktualizacja do 4.4 która uruchamia chip dezakaywujacy funkcje nie samsungowych akcesorii ? Mam na myśli to czy już to odkręcili, czy dalej mając różne akcesoria, np s view spigena nie będzie działać

Opublikowano

Temat powraca. A dokładniej czy note 3 dostanie jakąś cząstkę softu z note 4. Choćby super oszczędzanie energii czy sam design interfejsu znany już z s5. I jak się ma aktualizacja do 4.4 która uruchamia chip dezakaywujacy funkcje nie samsungowych akcesorii ? Mam na myśli to czy już to odkręcili, czy dalej mając różne akcesoria, np s view spigena nie będzie działać

Najprawdopodobniej Note 3 dostanie część softu z Note 4 przy aktualizacji do Androida L, ale podejrzewam, że na to sobie troszkę poczekamy. Ja osobiście doczekuje oficjalnego portu z XDA romu N4 na N3 ;)

Pierwsza osoba, w historii MPC Forum.pl która przekroczyła kamień milowy 100d online.


32Aef.png


By Alicexcullen


"So many people will idolise, while their own success is in their reach... Don't forget, you're able to design your own universe."

Opublikowano

Dziękuję i szczerze mówiąc, zapomniałem o tym, że pisałem. Teraz dopiero mi się lampka zapaliła. 

 

 

Najprawdopodobniej Note 3 dostanie część softu z Note 4 przy aktualizacji do Androida L, ale podejrzewam, że na to sobie troszkę poczekamy. Ja osobiście doczekuje oficjalnego portu z XDA romu N4 na N3  ;)

 

Czyli, chcesz wgrać udostępniony ROM z N4 tak ? Wszyściuteńko co na N4 będzie na N3 wtedy. Tylko wtedy root i gwarancja, adios. Dobrze rozumiem ? :p

Opublikowano

 

 

 Tylko wtedy root i gwarancja, adios. Dobrze rozumiem ?

tak dobrze rozumiesz, wg. mnie note nie trzeba rootować bo ma tyle softu że root Ci przez myśl nie przejdzie, ale to tylko moje zdanie.

lownfast

Opublikowano

Ja się w takie rzeczy bawić nie będę. Ściągnę nova launchera i tyle. Roota miałem jedynie na Xperii J :p I szczerze, poza apkami na zmianę wyglądu interfejsu i na "czity" do gier to nic nie korzystałem. Nie wiedziałem nawet jak, a szkoda mi gwarancji, bo a nóż widelec ...

Opublikowano

A pozwolę sobie jeszcze na małą dyskusję. Co myślicie o nocie 4 ? Poza nową ramką(która serio ładnie wygląda), nieco lepszym sprzętem i nowymi funkcjami, czymś się od poprzednika i konkurencji wyróżnia ?

Opublikowano

Fajny, ale ma kilka zbędnych bajerów, warto zostać przy Note 3. Po pierwsze, cena note 4 szybko spadnie. Poza tym, samsung dał się ponieść innowacją i zastosował QHD co wg. mnie jest idiotycznym posunięciem, mały postęp. 

lownfast

Opublikowano

Poza podwojoną czułością S Pen'a, lepszym głośnikiem, ekranem (pikseloza czerwonych pixelów na note 3 powala jak przy 200ppi czasami gdzie inne są na 386), dużo lepszym aparatem i naprawde fajną obudową nie ma wielkiej innowacji, bo soft da się przegrać na N3. Podobają mi się jednak nowe opcje wielozadaniowości w N4 :)

Pierwsza osoba, w historii MPC Forum.pl która przekroczyła kamień milowy 100d online.


32Aef.png


By Alicexcullen


"So many people will idolise, while their own success is in their reach... Don't forget, you're able to design your own universe."

Opublikowano

Tak, jedynie co bym chciał koniecznie w nocie 3 to ramki. Te dymki od aplikacji to ekstra rozwiązanie. Ale ... 3,000 to trochę za dużo jak za taki telefon. Za trochę więcej niż połowę tego mogę kupić nota, który jak mi się wydaje ma dobry stosunek wykonania,wydajności do ceny. Ale te 3 za nota 4 to przesada :/

Opublikowano

Tak, jedynie co bym chciał koniecznie w nocie 3 to ramki. Te dymki od aplikacji to ekstra rozwiązanie. Ale ... 3,000 to trochę za dużo jak za taki telefon. Za trochę więcej niż połowę tego mogę kupić nota, który jak mi się wydaje ma dobry stosunek wykonania,wydajności do ceny. Ale te 3 za nota 4 to przesada :/

Tak? To pomyśl, że iJabłko 6 plus kosztuje prawie 2 razy tyle

Opublikowano

No stary ... PRZECIEŻ TO "AJFON" 

 

Nic do tej marki nie mam, ale ich ceny ... Dramat, a dają o wiele mniej możliwości niż taki właśnie N3 czy N4. Gdzie ponoć Iphone jest telefon biznesowym. To gdybyś miał kasy jak lodu, wybrałbyś klocka który ładnie wygląda i ma prawie idealny system, czy prawie 6 calowego phableta z ogromem funkcji, rysikiem i adnroidem gdzie większość apek można mieć za darmo, a jeśli nie to podajesz rękę torrentom albo innym stronom i masz co chcesz tak naprawdę ... A do tego za iJabłko płacisz ogromne pieniądze, za ugryzione jabłuszko na plecach i za niezawodny system. Ale za co jeszcze ? W Samsungach ludzie narzekają, że mają mnóstwo aplikacji i funkcji których nigdy nie używają. Ja szczerze wole mieć takie funkcje, a może kiedyś, niż wcale ich nie mieć. Takie moje zdanie na ten temat

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Wczoraj kupiłem *.* Rany to Nie telefon ... Potwór, naprawdę i jeszcze udało się wyrwać w bardzo przystępnej cenie bo 1700 zł. Polecam każdemu :D a rozmiar wgl nie przeszkadza. Nawet jest to olbrzymi plus. Nie żałuje i długo nie zmienie telefonu. Odezwę się może jeszcze po jakimś miesiącu użytkowania i wtedy można zamknąć temat :D a na tą chwile trzymajcie sie i jeszcze raz wszystkim dziękuje za pomoc :D

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...