Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Złota myśl mentora nr 6 - Vine.co, co i jak?


Phoenix.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

920681401124687220780.png

 

 

--- Mała obsówka z czasem; projekt nie został dodany 24 maja, ponieważ wynikły małe nieprawidłowości i nie było kompetentnej osoby, która by się tym zajęła (urlopy i te sprawy). Następny pojawi się normalnie, czyli za 2 dni (28 maja). ---

 

525321401124911220780.png

 

https://vine.co/

 

Vine – aplikacja mobilna i serwis społecznościowy, którego właścicielem jest Twitter, umożliwiający publikowanie krótkich filmów. Można je udostępniać w innych portalach, jak Twitter czy Facebook. Charakterystyczną cechą takich filmów jest ich bardzo niewielka długość, która wynosi maksymalnie 7 sekund (wg Wikipedii 6 sekund).

 

Czyli krótko mówiąc - można dodać na forum właśnie taki krótki filmik z tego serwisu.

Jak to zrobić?

 

246201401125173220780.png

 

Bardzo prosta sprawa.

Wchodzimy na podany wyżej link. Wybieramy interesujący nas filmik i klikamy z lewej strony "Embed":

 

954861401125462220780.png

 

 

Następnie podpatrujemy sobie na link, który nam się pojawił:

 

435321401125731220780.png

 

Kolejnym krokiem jest włączenie "Specjalnych BBCode" i wybranie "Vine.co":

 

569541401126089220780.png

 

W pole które się pojawi kopiujemy kod z linku i klikamy OK:

 

800371401126227220780.png

 

W efekcie otrzymujemy:

[vine]Mwh5x6Ljrgz[/vine]

(Równie dobrze można umieścić sam kod z linku w kwadratowych nawiasach vine).

I to tyle.


Film po napisaniu posta prezentuje się tak:

 

 

 

160401400234528220780.png

727881401622271220780.jpeg
Opublikowano

Mała poprawka. Wydaję mi się, że to 7 sekund, a nie 6.

 

Na pewno zastosuję. Leci +

Opublikowano

Wg wikipedii 6, więc nie będę przekłamywał ;)

Jak oglądam na Facebook'u BestVines, to zawsze są po 7 ;) Anyway. Dobra robota:)

Opublikowano

Jak oglądam na Facebook'u BestVines, to zawsze są po 7 ;) Anyway. Dobra robota:)

Racja, na fejsie są po 7 sek, jednak informacje z wiki mówią co innego :D

Dodam małą notkę, lekki edit ;)

727881401622271220780.jpeg
Opublikowano

Może wam po prostu na YT przedostatnią sekundę zjada.

 

PS. Możesz napisać, że ten link to w pasku od przeglądarki patrzymy, bo jeszcze ktoś będzie szukał w okienkach na stronie ;)

YGsMv3q.jpg
Opublikowano

i znów wszystko pięknie ładnie, oprócz napisów. po pierwsze za duże po drugie styl do dup***

936131400425106482086.png
Opublikowano

Błagam, niech napisy do złotych rad robi jakiś grafik z umiejętnościami, to wygląda okropnie. Co do treści to godne pochwalenia, poradnik przydatny, ponieważ większość osób nie wiedziała, jak używać vine.

Opublikowano

Grafiki były robione na szybko, aby projekt w ogóle dzisiaj się pokazał ;_;

Czasami warto zaczekać z publikacją, aby wszystko lepiej wyglądało, niż dawać byle co. 

Opublikowano

Czasami warto zaczekać z publikacją, aby wszystko lepiej wyglądało, niż dawać byle co. 

To tylko napisy i nie byle jakie ... ;) 

1378331621-U719057.png

Opublikowano

Czasami warto zaczekać z publikacją, aby wszystko lepiej wyglądało, niż dawać byle co. 

To już kwestia gustu...

Akurat nie wiesz jaka sytuacja panowała w mentorach i uwierz mi, że lepiej było dać napisy zrobione na szybko niż opóźniać projekt.

Poza tym... takie złe nie są, nie opowiadaj zaś głupot. Widywałem 100x gorsze ;)

727881401622271220780.jpeg
Opublikowano

Nie wiem o co wam chodzi. Te napisy pasują tu idealnie i wyglądają świetnie.

Opublikowano

Ktoś tu widzę zabłądził w MGT.

 

A co do samego Vine, to wątpię, żeby ktokolwiek tego używał.

Opublikowano

Ktoś tu widzę zabłądził w MGT.

 

A co do samego Vine, to wątpię, żeby ktokolwiek tego używał.

Były pytania, więc owszem, ktoś musi używać.

YGsMv3q.jpg
Opublikowano

Grafiki były robione na szybko, aby projekt w ogóle dzisiaj się pokazał ;_;

Mogę się założyć że gdyby dali tutaj napisy z jakąś fajną czcionką czcionką i danym kolorem, ładniej by to wyglądało + by było szybciej a przede wszystkim estetyczniej ^^ chociaż już się nie czepiajmy ważniejsza jest treść chociaż oprawa graficzna też bardzo ważna :) 

ty to pisałeś @PhoEnix9332

936131400425106482086.png
Opublikowano

Mogę się założyć że gdyby dali tutaj napisy z jakąś fajną czcionką czcionką i danym kolorem, ładniej by to wyglądało + by było szybciej a przede wszystkim estetyczniej ^^ chociaż już się nie czepiajmy ważniejsza jest treść chociaż oprawa graficzna też bardzo ważna :) 

ty to pisałeś @PhoEnix9332

 

To na następne rady robisz napisy :)

1377080447-U702970.png

Cristiano.

Opublikowano

To już kwestia gustu...

Akurat nie wiesz jaka sytuacja panowała w mentorach i uwierz mi, że lepiej było dać napisy zrobione na szybko niż opóźniać projekt.

Poza tym... takie złe nie są, nie opowiadaj zaś głupot. Widywałem 100x gorsze ;)

Przecież Ty zrobiłeś napisy, to jak możesz oceniać własną pracę? :______;

 

Well, porada lepsza od reszty i mam nadzieję, że będą coraz lepsze.

QtiV6xY.gif

Opublikowano

To na następne rady robisz napisy :)

A gdyby tak...

 

 

Złota myśl grafika nr 1 - Jakie napisy umieszczać w złotych radach mentora?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...