Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Co myślicie o tzw. "Piratach"? Dyskusja ogólna.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

"Złodziej" kurwa, gnije z was polaczki

wiecie co jest najśmieszniejsze? tylko w cebulandzie jest ból dupy o piratów, reszta ma to w chuju. wielkie straty? W Stanach czy jakimkolwiek cywilizowanym kraju 50$ za gre to nic, większość woli kupić niż ściągnąć i grać single only. no, ale tpb czy inny hosting torrentow nie zwiększa popytu na produkt, skądże.

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Często tak tylko co z takimi grami jak Wiedźmin 3 czy AC?

 

Poza tym często piraci znajdują sposoby jak grać na pirackich kopiach multiplayer.

 

Wiesz minie chwila czasu, zanim piraci złamią zabezpieczenia bo to hop siup nie jest. A co z takimi grami jak Wiedźmin 3 czy AC? Nie jest powiedziane na 100% że mają jakieś uber zabezpieczenia, choć nie ukrywam... Sam nie popieram polityki Ubisoftu i ich DRM'ów. Ale to nie jest jeszcze konkretny powód do piracenia.

 

Inna sprawa, że gry które miały premierę w przełomie lat 2001 - 2013 to większość z nich teraz za grosze można dorwać, przykładem niech będą gry spod znaku Gwiezdnych Wojen.

Opublikowano

Wiesz minie chwila czasu, zanim piraci złamią zabezpieczenia bo to hop siup nie jest.

Gra DayZ SA jest dopiero w fazie Alphy i już od dawna są sposoby jak grać za darmo. Gra jest w fazie Alphy od paru miesięcy ;) .

graphic.pnggraphic.png


Opublikowano

Albo gra albo kino. A jak Cię nie stać to zapracuj. Na tym polega XXI wiek. Na co zapracujesz to masz.

Odezwał się ten, co pracuje. Wiesz, jaka jest średnia krajowa?
YGsMv3q.jpg
Opublikowano

Gra DayZ SA jest dopiero w fazie Alphy i już od dawna są sposoby jak grać za darmo. Gra jest w fazie Alphy od paru miesięcy ;) .

A Diablo III? Chyba pirata do dziś nie ma.

Opublikowano

Zobaczysz za parę lat. XXI wiek nie polega na tym, żeby zarobić na swoje, ale na tym, żeby wyżyć za to, co się ma i nie zwariować. Nie mówię, że trzeba kraść, ale jeśli państwo czegoś nie gwarantuje, to ludzie i tak znajdą sposoby żeby to "obejść". Smutne, ale prawdziwe i konieczne.

Nie mówię, że to sprawiedliwe. Ale życie nie jest sprawiedliwe.

Jeśli głodujące dziecko w Afryce zobaczy kanapkę na stole kogoś bogatego, to ma umrzeć, bo nie zarabia? Niby inny przykład, ale rozchodzi się o to samo. Jeśli potępiamy jakieś wykroczenie, to powinniśmy to robić niezależnie od rangi.

YGsMv3q.jpg
Opublikowano

Według mnie z pirackimi grami często jest więcej problemów niż tak na prawdę samej przyjemności z gry więc ja preferuje raczej kupno oryginałów... Często za grę na przecenie nie wydamy więcej jak za paczkę fajek więc z czym problem?

 

Pamiętam do dziś, że ściągnąłem pirata GTA4 i łatwo się instalowało, później gra mi się spodobała i kupiłem oryginał to miałem więcej problemów przy oryginale niż przy piracie.

Opublikowano

Mam bekę z osób którzy twierdzą że pobieranie / piracenie to przestępstwo i kradzież .  TO MI KURWA POBIERZ 1k MUZYKI po 8 zł każda . 

Geje to banda chamów importowanych z zagranicy

Opublikowano

Piraci (internetowi) to zwykli śmiecie. Chuj mnie obchodzi, że gra kosztuje 10000 zł, nie stać mnie = nie gram. Proste i logiczne.

Program kosztuje 500 zł, nie stać mnie - szukam darmowego zamiennika

Zgadzam się, że płyty są drogie, ale co z tego? Czy słuchanie muzyki w internecie (pandora/sporify/openfm....) jest nielegalne?

To że wy sobie wmawiacie że to jest drogie i was nie stać to tylko oszukujecie siebie i staracie się "zaspokoić" sumienie 

Opublikowano

Piraci (internetowi) to zwykli śmiecie. Chuj mnie obchodzi, że gra kosztuje 10000 zł, nie stać mnie = nie gram. Proste i logiczne.

Program kosztuje 500 zł, nie stać mnie - szukam darmowego zamiennika

Zgadzam się, że płyty są drogie, ale co z tego? Czy słuchanie muzyki w internecie (pandora/sporify/openfm....) jest nielegalne?

To że wy sobie wmawiacie że to jest drogie i was nie stać to tylko oszukujecie siebie i staracie się "zaspokoić" sumienie 

Matka jak byles maly zaprowadzila  cie do parku rozrywki Cebuland i dzisiaj taki cebulak  z ciebie

Pacz kurwa mam 30 gier wszystkie spiracone ale mam "bul dupy" o swoje  gry? nie

Frajde mam? mam

patrzcie cebulaki jacy gladcy jestescie a jacy czerwoni

cebula-d.jpg

TONV8iZ.png

Opublikowano

Piraci (internetowi) to zwykli śmiecie. Chuj mnie obchodzi, że gra kosztuje 10000 zł, nie stać mnie = nie gram. Proste i logiczne.

Program kosztuje 500 zł, nie stać mnie - szukam darmowego zamiennika

Zgadzam się, że płyty są drogie, ale co z tego? Czy słuchanie muzyki w internecie (pandora/sporify/openfm....) jest nielegalne?

To że wy sobie wmawiacie że to jest drogie i was nie stać to tylko oszukujecie siebie i staracie się "zaspokoić" sumienie 

 

I tym oto sposobem powoli odchodzimy od założeń tematu i zaraz zaczniemy się wyzywać kto jest śmieciem, kto współpracował z SB itd itp. A prawda jest taka, że ile ludzi tyle argumentów i tyle.

 

Chociaż osobiście...

 

Przyznaje się, był taki moment kiedy po piraty sięgałem, ale to było 10 lat temu śmiem rzec, teraz większość gier to kupuje oryginały. Chyba że nie ma tytułu takiego jakiego szukam już nigdzie dostępnego, nawet na allegro. To wtedy pobieram.

 

Zacznijmy od tego, że część gier no niech za idealny przykład posłuży Red Alert 1. Po iluś latach przechodzą na licencje freeware, co oznacza że możesz pobierać bez żadnych konsekwencji.

 

A kwestia piractwa w MMO to jest kwestia sporna.

Opublikowano

Piractwo =/= kradzież.

 

 

Pirace wszystko jak leci i jest mi z tym tak k* dobrze, że wuj. Poza tym bieda w Polszy.

Bóg to twoje sumienie

Opublikowano

Producenci sami są sobie winni tego, że ludzie piracą. Po pierwsze gry są zbyt drogie w stosunku do ich jakości szczególnie na polskim rynku, a po drugie twórcy zamiast nagradzać tych co kupili grę legalnie wolą ponarzekać jacy to oni biedni bo każdy ich okrada. Po co ktoś ma grę legalnie kupić skoro wersja z torrentów w niczym się nie różni?

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Opublikowano

Matka jak byles maly zaprowadzila  cie do parku rozrywki Cebuland i dzisiaj taki cebulak  z ciebie

Pacz kurwa mam 30 gier wszystkie spiracone ale mam "bul dupy" o swoje  gry? nie

Frajde mam? mam

patrzcie cebulaki jacy gladcy jestescie a jacy czerwoni

 

Jestem cebulakiem bo mówię prawdę? Pozdrowienia.

btw. nie rozumiem nic z twojej wypowiedzi.

 

I tym oto sposobem powoli odchodzimy od założeń tematu i zaraz zaczniemy się wyzywać kto jest śmieciem, kto współpracował z SB itd itp. A prawda jest taka, że ile ludzi tyle argumentów i tyle.

 

Chociaż osobiście...

 

Przyznaje się, był taki moment kiedy po piraty sięgałem, ale to było 10 lat temu śmiem rzec, teraz większość gier to kupuje oryginały. Chyba że nie ma tytułu takiego jakiego szukam już nigdzie dostępnego, nawet na allegro. To wtedy pobieram.

 

Zacznijmy od tego, że część gier no niech za idealny przykład posłuży Red Alert 1. Po iluś latach przechodzą na licencje freeware, co oznacza że możesz pobierać bez żadnych konsekwencji.

 

A kwestia piractwa w MMO to jest kwestia sporna.

 

Nie odchodzimy od żadnych założeń tematu. Temat jest o piratach, a ja wyraziłem o nich moje zdanie.

Opublikowano

Piraci (internetowi) to zwykli śmiecie. Chuj mnie obchodzi, że gra kosztuje 10000 zł, nie stać mnie = nie gram. Proste i logiczne.

Program kosztuje 500 zł, nie stać mnie - szukam darmowego zamiennika

Zgadzam się, że płyty są drogie, ale co z tego? Czy słuchanie muzyki w internecie (pandora/sporify/openfm....) jest nielegalne?

To że wy sobie wmawiacie że to jest drogie i was nie stać to tylko oszukujecie siebie i staracie się "zaspokoić" sumienie

Nie każdy, kto toleruje piratów jest jednym z nich. Ja przyznaję się bez bicia, że jedyna gra jaką pobrałem bez zapłaty to RTL 2007 dla młodszego brata, zresztą tydzień później miałem format dysku. Filmów nie pobieram w ogóle. Muzykę - na wolnej licencji, resztę mam na płytach.
YGsMv3q.jpg
Opublikowano

Jestem cebulakiem bo mówię prawdę? Pozdrowienia.

btw. nie rozumiem nic z twojej wypowiedzi.

 

 

Nie odchodzimy od żadnych założeń tematu. Temat jest o piratach, a ja wyraziłem o nich moje zdanie.

I kogo  obchodzi twoje zdanie ?

99% internautów to piraci . Nie zmienisz tego . Jeśli będę zarabiał po 20k zł to mogę kupić grę za 200 zł . 

Geje to banda chamów importowanych z zagranicy

Opublikowano

Jak pobierać to tylko gry SP 

 

Po 2 przykład Kupie gre nową za 200 zł okaże sie że nie działa karta albo coś za słaba i co mam z nią zrobić sprzedać ? jeśli tak to już za mniej bo używana... 

 

Już wole coś kupić sobie [ciuchy albo coś] niż kupić gre pograć tydzień i odinstalować 

 

Choć ci którzy pobierają gry i je sprzedają to kurwy. 

175001456602037225492.gif

Opublikowano

Jak pobierać to tylko gry SP 

 

Po 2 przykład Kupie gre nową za 200 zł okaże sie że nie działa karta albo coś za słaba i co mam z nią zrobić sprzedać ? jeśli tak to już za mniej bo używana... 

 

Już wole coś kupić sobie [ciuchy albo coś] niż kupić gre pograć tydzień i odinstalować 

 

Choć ci którzy pobierają gry i je sprzedają to kurwy. 

 

Wiesz że sprzedaż podchodzi też pod udostępnianie i są za to reperkusje? Rozumiem pobrać tylko do swojego użytku, ale udostępnianie i sprzedawanie pirackich kopii już ok nie jest.

Opublikowano

Ogolnie rzecz biorac skłamałbym gdybym powiedzial , ze nigdy nie mialem zadnego pirata na dysku. Ale smieszy mnie jak ludzie pisza ( i zazwyczaj to sa naprawde grube dzieciaki , ktore w zyciu sa jedynie internautami) ze piraty wspomagaja rynek gier , oraz ich sciaganie jest uzasadnione tym , ze mnie nie stac.

Osobiscie uzywam jedynie programow darmowych , lub udostepnianych przez producentow normalnie na rynku , filmy tylko i wylacznie ogladam w kinie lub zrzucam sie z siostra na płytke z filmem ( ktora z reguly ma i ona i ja , wychodzi polowa ceny ) Tu By mozna powiedziec ze to nielegalne , ale kupuje oryginal , kasa idzie do producenta. Muzyke zawsze , ale to zawsze kupuje , nie ma płyty na ktora bym nie czekal i ktorej bym nie kupił.

Co do gier nawet jak chce w cos zagrac , a gra jest droga , wole poczekac 2-3 miesiace az stanieje i wtedy ja zakupic.

 

Podsumowujac , ogolnie ten przemysł jest drogi dla nas , to prawda , mamy niskie zarobki ,a ceny sa wysokie.Dlatego jestem zdania , ze lepiej kupic 1 rzecz majac troche kasy niz piracic 100 za darmo. Osobiscie uwazam ludzi ktorzy mówia , ze piraca i im z tym dobrze za dno społeczne i tak jak mowiłem to z reguły dzieciaki , bo normalny ułozony człowiek ma troche oleju w głowie.

Jebac ludzi ktorzy nielegalnie pobieraja z internetu , i szczerze jestem za zaostrzeniem prawa w stosunku do takich ludzi.

NIE STAC CIE , TO KURWA NIE GRASZ! Ot i tyle.

Opublikowano

Ogolnie rzecz biorac skłamałbym gdybym powiedzial , ze nigdy nie mialem zadnego pirata na dysku. Ale smieszy mnie jak ludzie pisza ( i zazwyczaj to sa naprawde grube dzieciaki , ktore w zyciu sa jedynie internautami) ze piraty wspomagaja rynek gier , oraz ich sciaganie jest uzasadnione tym , ze mnie nie stac.

Osobiscie uzywam jedynie programow darmowych , lub udostepnianych przez producentow normalnie na rynku , filmy tylko i wylacznie ogladam w kinie lub zrzucam sie z siostra na płytke z filmem ( ktora z reguly ma i ona i ja , wychodzi polowa ceny ) Tu By mozna powiedziec ze to nielegalne , ale kupuje oryginal , kasa idzie do producenta. Muzyke zawsze , ale to zawsze kupuje , nie ma płyty na ktora bym nie czekal i ktorej bym nie kupił.

Co do gier nawet jak chce w cos zagrac , a gra jest droga , wole poczekac 2-3 miesiace az stanieje i wtedy ja zakupic.

 

Podsumowujac , ogolnie ten przemysł jest drogi dla nas , to prawda , mamy niskie zarobki ,a ceny sa wysokie.Dlatego jestem zdania , ze lepiej kupic 1 rzecz majac troche kasy niz piracic 100 za darmo. Osobiscie uwazam ludzi ktorzy mówia , ze piraca i im z tym dobrze za dno społeczne i tak jak mowiłem to z reguły dzieciaki , bo normalny ułozony człowiek ma troche oleju w głowie.

Jebac ludzi ktorzy nielegalnie pobieraja z internetu , i szczerze jestem za zaostrzeniem prawa w stosunku do takich ludzi.

NIE STAC CIE , TO KURWA NIE GRASZ! Ot i tyle.

 

Nie zaostrzysz przepisów póki nie będą one doprecyzowane, tu jest cała bolączka tej dyskusji. A inna sprawa... ACTA BIS? To już mi zalatuje pod hipokryzje lekko, bo zakładam że część ludzi protestowała przeciwko ACTA, a są przeciwko piractwu.

Opublikowano

Nie zaostrzysz przepisów póki nie będą one doprecyzowane, tu jest cała bolączka tej dyskusji. A inna sprawa... ACTA BIS? To już mi zalatuje pod hipokryzje lekko, bo zakładam że część ludzi protestowała przeciwko ACTA, a są przeciwko piractwu.

2014 rok, a ludzie nadal myślą, że ACTA powstało po to, aby zwalczać piractwo.

Opublikowano

2014 rok, a ludzie nadal myślą, że ACTA powstało po to, aby zwalczać piractwo.

 

Nie wiem co ludzie myślą na ten temat i szczerze G mnie to obchodzi bo nie o tym tu dyskusja.

 

Prawda jest taka, że walka z piractwem to jest jak z wiatrakami, za długo już piractwo istnieje by cokolwiek zrobić.

Opublikowano

 gry są zbyt drogie

Przepraszam, co kurwa?

A kto ci każe grać w gry? Nie stać mnie na BMW to jadę rowerem a jak nie mam kasy na grę to trudno, nie gram.

"Wszyscy piracą to ja też piracę". I tak powstaje głupota ludzka.

 

Ktoś wcześniej napisał, że po co płacić skoro można pobrać z torentów to samo. To ja powtarzam: Podaj adres. Ja cię okradnę bo mnie nie stać na kompa. Taka sama sytuacja. Postawcie się od strony twórcy.

 

Wszyscy piszą o grach dlatego zadam pytanie na temat muzyki. Po ch*j pobieracie muzykę skoro są darmowe serwisy które ją udostępniają za darmo? Można korzystać z komputera bez dodatkowych kosztów i jednocześnie za darmo ale wam nie chce się poszukać darmowych alternatyw.

Nie płace wytwórnią bo szkoda mi kasy ale to nie powód by ich okradać. Skoro producent jest cięty na kasę to nie grajcie w jego gry. Ja korzystam z darmówek i jakoś sobie radzę ale wy wolicie narzekać jakie wszystko jest drogie tak jakby nie było alternatyw.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...