Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Ukraina częścią Polski


KlauS.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Polska jest ostatnim krajem Europy, który mógłby się na to zgodzić.

Nam po przeżyciach z XX wieku najmniej zależy na zmianie granic.

636451494245979649038.gif

Opublikowano

Z mojego punktu widzenia stan ekonomiczny polski nie pozwoli na to. Nowe ziemie = większe zapotrzebowanie.

Dokładnie o tym samym mówię. To nie średniowiecze, kiedy liczyło się rolnictwo i czarnoziemy. Nie opłaca nam się, nawet jeśli te tereny należą się nam jak psu buda, czemu nie przeczę. Jedyne co jest akceptowalne to mała enklawa we Lwowie, ale to wciąż niezbyt dobry moment.
YGsMv3q.jpg
Opublikowano

Także uważam jak poprzedniki powyżej iż zabieranie terenom ukraińcom nie dało by polsce żadnych sukcesów gdyż tereny które nam zaproponowano to czyste pola,świszczące biedą i brudem.Nawet jeśli jakimś cudem Polska by ogupiała i chciała przyjąć/wziąść te ziemie straciła by duzo pieniędzy na inwestycje w tą glebe jednakże NATO,UE i USA mogliby wtedy wejść do interwencji co prowadzi do wojny i odwrócenie sie wszystkich z zachodu od Polski a Polska ograbiając Ukraine z gleby wraz z Rosją i innymi tymi państwami mogłaby doprowadzic do połączenia z Rosją = Totalitaryzm.ZŁY POMYSŁ PANOWIE.

Opublikowano

Wyjebałbym z Polski odrazu.

 

 

to wypierdalaj.

 

 

 

nikt przy zdrowych zmyslach sie na to nie zgodzi, to cios w pięte dla naszego kraju by byl

Opublikowano

Według mnie to idiotyczne, Ukraina ma prawa do swoich terenów. Oni nam nic nie zrobili to po co my mamy coś robić...

nie powiedział bym. dodam cytat od fejma ^^^ taki luj na asku xD:

 

"Gówno prawda. Dlaczego niby Niemcy, Czesi, Francja nikt nie reaguje w sprawie Ukrainy? Bo wszyscy się boją, zadzierać z Rosją, tylko polaczki są na tyle głupi, żeby dawać pretekst Ruskim do wtargnięcia do naszego kraju. Gdyby wyjebali lachę na Ukrainę, Ruscy nie mieliby żadnego pretekstu żeby wejść do Polski, teraz go mają. Najlepsze jest to, że pomagamy Ukraińcom którzy 80 lat dokonali ludobójstwa na Polakach. Rozszarpywali małe Polskie noworodki, są zanotowane nawet przypadki gdzie jedli żywcem Polskie dzieci, gwałcili kobiety ~ Bez żadnych skrupułów ukrzyżowali całą wioskę, rozpruwali brzuchy ciężarnym kobietą i patrzyli jak się wykrwawiają, mordowali, grabili, torturowali. Mam wymieniać dalej? Tak, ich dziadkowie, tych Ukraińców których teraz tak bronicie z zimną krwią mordowali waszych krewnych, nie wstyd wam teraz jako Polakom pomagać potomkom osób którzy tak się zachowali? Nie wstyd wam kurwa? Ryzykujecie własnym krajem, dla osób które dla was by tego nigdy nie zrobiły, a gdyby trzeba było wymordowaliby was bez mrugnięcia okiem."   -Łukasz Wawrzyniak xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd

 

 

 

nie zebym cos dodawał albo popierał ale posmiac sie nei zaszkodzi?

Opublikowano

@up nie dojdzie do rozbioru ale dojdzie do wojny jak to się mówi "Media milczą" a na Granicy z Krymem tak została granica zaminowana jak w Afganistanie, Media boją się prawdy są zastraszane na półwyspie, a po drugie jeżeli Rosja dała taką propozycje to żadne wojska by nie musiały wkraczać do Ukrainy a lecz my się nie zgodziliśmy to Rosja niedługo zajmie całą Ukrainę. 

za wysoka sygnatura

Opublikowano

Topic: Byłaby to głupota jak realizacja tarczy antyrakietowej w wersji buszowskiej... Fajnie, że historyczne tereny wróciły do Polski, ale to dodatkowe koszta oraz dawanie jeszcze większego pretekstu do ewentualnej agresji ze wschodu. Reasumując, na tę chwilę to złe rozwiązanie, które przyniosłoby więcej szkód niż korzyści. I swoją drogą na pewno by nie weszły na stałe w nasze posiadanie, ale na czas określony.

 

Cóż wtedy, NATO i unia europejska odwróciły by się od Polski.

Dobra, serio głupi pomysł ._.

Jeżeli ktoś nam oferuje terytorium, dobrowolnie? WTF?

Opublikowano

Topic: Byłaby to głupota jak realizacja tarczy antyrakietowej w wersji buszowskiej... Fajnie, że historyczne tereny wróciły do Polski, ale to dodatkowe koszta oraz dawanie jeszcze większego pretekstu do ewentualnej agresji ze wschodu. Reasumując, na tę chwilę to złe rozwiązanie, które przyniosłoby więcej szkód niż korzyści. I swoją drogą na pewno by nie weszły na stałe w nasze posiadanie, ale na czas określony.

 

Jeżeli ktoś nam oferuje terytorium, dobrowolnie? WTF?

 

Ty tylko myslisz, ze to jest dobrowolnie.

Opublikowano

Za wszystkich stoi jakis wyzszy cel .. Putin pewnie chce doprowadzic do zamieszek w Polsce bo wie ze sytuacja w niej nie jest STABILNA. Pozniej tylko kwestia czasu bedzie wkroczenie Rosij do Polskii i kolejny rozbior. Zostal jeszcze Obwod Kalingradzki ... ciekawe co tam bedzie sie dzialo.

61093c6efb.png

 

Opublikowano

Topic: Byłaby to głupota jak realizacja tarczy antyrakietowej w wersji buszowskiej... Fajnie, że historyczne tereny wróciły do Polski, ale to dodatkowe koszta oraz dawanie jeszcze większego pretekstu do ewentualnej agresji ze wschodu. Reasumując, na tę chwilę to złe rozwiązanie, które przyniosłoby więcej szkód niż korzyści. I swoją drogą na pewno by nie weszły na stałe w nasze posiadanie, ale na czas określony.

 

Jeżeli ktoś nam oferuje terytorium, dobrowolnie? WTF?

Jak Rosja może dobrowolnie dawać komuś terytorium innego państwa?
YGsMv3q.jpg
Opublikowano

nie powiedział bym. dodam cytat od fejma ^^^ taki luj na asku xD:

 

"Gówno prawda. Dlaczego niby Niemcy, Czesi, Francja nikt nie reaguje w sprawie Ukrainy? Bo wszyscy się boją, zadzierać z Rosją, tylko polaczki są na tyle głupi, żeby dawać pretekst Ruskim do wtargnięcia do naszego kraju. Gdyby wyjebali lachę na Ukrainę, Ruscy nie mieliby żadnego pretekstu żeby wejść do Polski, teraz go mają. Najlepsze jest to, że pomagamy Ukraińcom którzy 80 lat dokonali ludobójstwa na Polakach. Rozszarpywali małe Polskie noworodki, są zanotowane nawet przypadki gdzie jedli żywcem Polskie dzieci, gwałcili kobiety ~ Bez żadnych skrupułów ukrzyżowali całą wioskę, rozpruwali brzuchy ciężarnym kobietą i patrzyli jak się wykrwawiają, mordowali, grabili, torturowali. Mam wymieniać dalej? Tak, ich dziadkowie, tych Ukraińców których teraz tak bronicie z zimną krwią mordowali waszych krewnych, nie wstyd wam teraz jako Polakom pomagać potomkom osób którzy tak się zachowali? Nie wstyd wam kurwa? Ryzykujecie własnym krajem, dla osób które dla was by tego nigdy nie zrobiły, a gdyby trzeba było wymordowaliby was bez mrugnięcia okiem."   -Łukasz Wawrzyniak xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDd

 

 

 

nie zebym cos dodawał albo popierał ale posmiac sie nei zaszkodzi?

Co do Twojego cytatu - czemu mamy obwiniać osoby żyjące teraz za czyny ludzi żyjących 80 lat temu? To były czasy wojny, wtedy ludzie byli ogłupieni i wystraszeni, dużo rzeczy się działo. Hitler też mordował, a teraz jako tako dogadujemy się z Niemcami. 

 

--

Nie powinniśmy w ogóle spojrzeć na taką propozycję, powinniśmy wesprzeć Ukrainę w walce o niepodległość. My też byliśmy pod kontrolą Rosji, więc większość wie jakie to uczucie. Każdy ma prawo do spokojnego życia. :) 

Opublikowano

Jak Rosja może dobrowolnie dawać komuś terytorium innego państwa?

Ty tylko myslisz, ze to jest dobrowolnie.

Panowie, jeżeli Rosjanie zajęliby terytorium Ukrainy, a wszystko wskazywało i wskazuje na to, to chyba "mamy czyste ręce"? Równie dobrze moglibyśmy najpierw przyłączyć i uformować nową Ukrainę, ale to czysta fantastyka. 

Opublikowano

Podoba mi się kształt Polski taki jaki jest obecnie czyli unikalny :)

Po chuj nam jakieś Ukraińskie ścierwo z Czarnobyla....

Chodzi o to, że zawsze było nasze i mieszka tam mnóstwo Polaków.

Wiesz, gdzie jest Czarnobyl?

YGsMv3q.jpg
Opublikowano

Ludzie... Polska najwięcej zrobiła w II Wojnie Światowej w Europie, a została najbardziej wyruchana na granice. Mało tego. Pieprzeni brytole sprzedali nas Stalinowi. Bardzo dobrze, dostaniemy Lwów, jeszcze Wilno i będę zadowolony. To są Polskie miasta, a to czy Ukraina przestanie istnieć to mnie gówno obchodzi. Poczytajcie sobie co oni robili z Polakami w czasie II Wojny Światowej, kiedy to my potrzebowaliśmy pomocy. Karma wraca.

Opublikowano

O tym czy państwo jest silne nie świadczy jego wielkość a jego gospodarka, armia, ustrój, prawo.U nas po kolei to wszystko leży i kwiczy, więc najpierw naprawmy własne państwo a potem zabierajmy się za ew. rozbiór drugiego.

Opublikowano

Już tak nie róbmy z Polski tej najgorszej;) Właśnie zauważmy na przykładzie Ukrainy, że nie jest z naszym krajem tak źle.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...