Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Anime odrazu po polsku po wyjściu wersji angielskiej?


LisieckiPuchaty

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

 

tasiemce tak mają to prawda. ale te mniejsze serie np. Sakura trick?. Raz nie było 5 odcinków przetłumaczonych gdy angielska wersja już była, a teraz zasadniczo 3 :). a co do drugiej wypowiedzi:

Jeśli komuś nie chce się ściągać? Zastanówmy się, skoro na tych waszych "onlajnach" jak wy to nazywacie SĄ, POWTARZAM SĄ!!! anime z 720p to na ch*j ściągać? Niepotrzebne marnowanie czasu, jak wchodzisz na stronę, klikasz na serie, wybierasz odcinek, i klikasz PLAY HD. a aby ściągnąć znajdujesz angielską wersje... suby ściągasz na animesub... wrazie czego podmieniasz nazwy. tracisz około 5 min :). nie lepiej sobie to ułatwiać?

Najlepiej porównaj wersje HD online i HD w normalnej jakości to przekonasz się, że jest wyraźna różnica. Poza tym na online nie ma anime w full hd (zresztą i tak są tylko w wersji Blu-Ray).

Onlajny w większości przypadków nie uploadują wersji Blu-Ray, więc tacy fani muszą się zadowolić wersjami z cenzurą, o gorszych kolorach, mniejszej ostrości, wyciętych scenach, a zarazem gorszym dźwiękiem (chociaż który fan oglądający online zwraca na to uwagę :) ).

Przykładowo oglądanie takiego Guilty Crown online to porażka i duża utrata jakości. Jedynie wersja BD ładnie wyglądała.

 

Odnośnie napisów to oczywiste, że większość z animesub jest dopasowana tylko do wersji TV, więc nie tyle że trzeba ściągnąć je i anime to jeszcze zrobić synchro, które dla większości oglądaczy anime/filmów jest czarną magią. :)

 

 

 

Co do anime online - wolę zobaczyć w tej ODROBINĘ słabszej jakości odcinek od razu, niż pobierać dwa razy tyle co on trwa, aby go zobaczyć (i jeszcze znaleźć napisy, które pasują do danego video).

Twoja wola, ale to nie tylko kwestia słabszej jakości, co wszelkich wad i nieprzyjemności wynikłych z oglądania online (uważam, że w odtwarzaczu i z dysku jest o wiele bardziej komfortowo, więc można lepiej wczuć się w klimat). A znaleźć napisy to niby co za problem ? Jedynie są na animesub, a shinden itp twory po prostu je zabierają z tamtej strony.

 

 

 

@Edit może i to są bajki, lecz niestety w regulaminie jest notka że za użycie tego określenia jest warn jak za spam ;333

 

To nie są bajki i animu (żałosne określenia). Nie ulegaj takiemu trollowaniu. Anime to japońskie filmy i seriale animowane, więc każdy fan powinien to rozumieć i trzymać się tego nazewnictwa.

Słowo anime stosuje się dla odróżnienia japońskich animacji od całej reszty (chociaż jak gniot to chwilami używam takich określeń jak durna bajka, ale to bardzo rzadko).

Opublikowano

Dodatkowo tłumaczenie chinskich bajek wymaga czegoś więcej niż dobrego opanowania języka angielskiego na poziomie podstawowym. Trzeba dobrze znać też polski. Bo tekst ma pasować zarówno sensem jak i stylem tłuamczenia - inaczej wygląda rozmowa między nastolatkami, a między nauczycielem i uczniem.

 

 

EDIT: A jeśli ktos chciałby mówić, ze nie mam pojęcia, o czym mwię, to proszę:

http://animesub.info/osoba.php?id=44132
Półtora roku w branży :)

 

Dokładnie ja oglądam właśnie dzieło "Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui" z zacnymi napisami naszego nadwornego subera aśpa i tutaj mogę go pogłaskać i powiedzieć dobra robota ale jak widzę niektóre polskie suby jeszcze z literówkami to "porzal sie borze"

NJxbd4x.png

Opublikowano

Najlepiej porównaj wersje HD online i HD w normalnej jakości to przekonasz się, że jest wyraźna różnica. Poza tym na online nie ma anime w full hd (zresztą i tak są tylko w wersji Blu-Ray).

Onlajny w większości przypadków nie uploadują wersji Blu-Ray, więc tacy fani muszą się zadowolić wersjami z cenzurą, o gorszych kolorach, mniejszej ostrości, wyciętych scenach, a zarazem gorszym dźwiękiem (chociaż który fan oglądający online zwraca na to uwagę :) ).

No tak, emitowane anime zobaczę w wersji Blu-Ray, od kwietnia zaczynam pobierać Fairy Tail!

 

Ja mam słabą kartę graficzną i różnicy nie widzę, może na nowym sprzęcie zacznę pobierać.

 

 

@Edit może i to są bajki, lecz niestety w regulaminie jest notka że za użycie tego określenia jest warn jak za spam ;333

Nope, błędnie interpretujesz ten punkt regulaminu. Chodzi o to, że gdy jest dyskusja dot. anime, to jak ktoś spoza działu wejdzie i napisze "jak można oglądać takie chińskie bajki omg", to dostanie warna. Samo te określenie nie jest karane warnem.

 

Poza tym Aśp rzeczywiście źle pisze, bo powinno się pisać hińskie porno bajki, no ale jak kto woli.

 

@topic

 

Projekt po prostu nie wypali i tyle, większość stron była zakładana z takim samym celem i widać jak to się skończyło.

 

 

 

Aaa, a co do klimatu - mam fajne rozszerzenie, które mi przyciemnia wszystko prócz odtwarzacza, więc czuję się jak w kinie, a ja sam wolę oglądać okienkowo :3

QtiV6xY.gif

Opublikowano

No tak, emitowane anime zobaczę w wersji Blu-Ray, od kwietnia zaczynam pobierać Fairy Tail!

 

Po co od razu taka skrajność. :)

Ja również nie oglądałbym 100 odcinków jakiegoś anime w BD. 1 GB x 100 = 100 GB, a są przecież znacznie dłuższe anime.

Zresztą ja w ogóle nie oglądam tasiemców. Najdłuższa seria jaką obejrzałem to D-Gray Man.

 

 

 

 

 

Ja mam słabą kartę graficzną i różnicy nie widzę, może na nowym sprzęcie zacznę pobierać.

 

 

Co prawda ja oglądam anime na nowym kompie i 32 calowym telewizorze, ale wcześniej pisałem, że nie chodzi tylko o samą jakość obrazu.

 

 

 

 

 

Aaa, a co do klimatu - mam fajne rozszerzenie, które mi przyciemnia wszystko prócz odtwarzacza, więc czuję się jak w kinie, a ja sam wolę oglądać okienkowo :3

A komfort przewijania obrazu dla danych scen ? A jeśli będą problemy z netem w trakcie oglądania ?

Zresztą mógłbym jeszcze wiele powodów wymienić.

Chociaż, jeśli wolisz okienkowo oglądać anime, a nie na pełnym ekranie...

Jednym słowem ja się przyzwyczaiłem do najwyższej jakości i teraz nie wyobrażam sobie cokolwiek oglądać w niskiej. Zresztą nie śpieszy mi się z oglądaniem anime. Czy obejrzę daną serię pół roku czy rok po zakończeniu jej emisji nie ma większego znaczenia.

Opublikowano

przepraszam ale jakość 720p mi w zupełności wystarcza :)

Ból jest twoim przyjacielem, sprzymierzeńcem... Ból mówi, kiedy jesteś poważnie ranny... A wiesz, co jest w bólu najlepsze? Pokazuje, że nie jesteś jeszcze... MARTWY! ~ Kaneki Ken

 

Opublikowano

przepraszam ale jakość 720p mi w zupełności wystarcza :)

720p BD jest bardzo dobre, ale 720p TV już słabsze, a 720p tv online jeszcze gorsze.

Opublikowano

No i dobrze. Napisy polskie mogłyby być dopiero wtedy jak wyjdzie wersja Blu-Ray, gdyż wtedy wszystkie odcinki będą bez cenzury i w wysokiej jakości.

A oglądanie anime na jakichś stronkach (online) to żenada jak dla mnie.

 

Te niepotrzebne uploady, zamiast ściągać anime w wysokiej jakości. Fani powinni się nauczyć jak ogląda się anime w MPC i w jaki sposób je pozyskać, a nie oglądać online.

Co ty pierdolisz, ja ogladam tylko online i nie narzekam.. hd mi starczy, a na dailymotion ladnie wyglada. Z reszta ja i tak ogladam najczesciej na malym okienku anime. Wygodniej mi ogladac online i bede ogladal online..

1373637009-U477327.png

Opublikowano

Co ty pierdolisz, ja ogladam tylko online i nie narzekam.. hd mi starczy, a na dailymotion ladnie wyglada. Z reszta ja i tak ogladam najczesciej na malym okienku anime. Wygodniej mi ogladac online i bede ogladal online..

To nie HD, a pseudo HD. Zresztą jak chcesz to oglądaj. Czy ja ciebie zmuszam do czegoś innego ?

Dla mnie oglądanie w okienku czy przez internet to żadne oglądanie. Jednak dla mnie jakość i komfort oglądania są bardzo istotne (i oczywiście brak cenzury).

 

co do jakości onlajnów, to jakość jest praktycznie taka sama jak ściągnięte odcinki w wersji tv na dysk. xD

Jakość jest gorsza. Proponuję zrobić kadr z anime online i ten sam kadr z anime od jakiejś grupy (są na anidb). Zresztą cały czas mowa o TV bo w przypadku BD różnica jest ogromna.

Opublikowano

To nie HD, a pseudo HD. Zresztą jak chcesz to oglądaj. Czy ja ciebie zmuszam do czegoś innego ?

Dla mnie oglądanie w okienku czy przez internet to żadne oglądanie. Jednak dla mnie jakość i komfort oglądania są bardzo istotne (i oczywiście brak cenzury).

 

Jakość jest gorsza. Proponuję zrobić kadr z anime online i ten sam kadr z anime od jakiejś grupy (są na anidb). Zresztą cały czas mowa o TV bo w przypadku BD różnica jest ogromna.

Jebie mnie czy to jest hd, czy chuj wie co. Mi to wystarcza, bo oglądam w małym oknie.

 

@top czekam na warna :D

 

@Edit

 

dodam jeszcze, że moim zdaniem nie ma sensu pobierać też dlatego, że wymaga to ode mnie znalezieniu anime jak i napisów do niego, jakieś kodeki, odtwarzacz.. I bym musial godzinami pobierać.. A to wszystko dla prawdziwego hd, które nie jest mi tak potrzebne? A tak to sobie otwieram chrome, wpisuje np. snk dailymotion i mam. w jakieś 20 sekund

 

@Edit 2

 

cenzura jest plusem. Ja np. nie chcę widziec nagich kobiet, scen seksu, czy wydłubywania oka

1373637009-U477327.png

Opublikowano

 

 

dodam jeszcze, że moim zdaniem nie ma sensu pobierać też dlatego, że wymaga to ode mnie znalezieniu anime jak i napisów do niego, jakieś kodeki, odtwarzacz.. I bym musial godzinami pobierać.. A to wszystko dla prawdziwego hd, które nie jest mi tak potrzebne? A tak to sobie otwieram chrome, wpisuje np. snk dailymotion i mam. w jakieś 20 sekund

Jak nie jest ci potrzebne to zarazem nie potrzebujesz się tym interesować.

Jednak odtwarzacz i kodeki są razem, czyli wystarczy zainstalować K-Lite Codec Pack, a wszystkie napisy są na animesub.info

 

Wszystko zależy od tego kto czego oczekuje.

Opublikowano

Jak nie jest ci potrzebne to zarazem nie potrzebujesz się tym interesować.

Jednak odtwarzacz i kodeki są razem, czyli wystarczy zainstalować K-Lite Codec Pack, a wszystkie napisy są na animesub.info

 

Wszystko zależy od tego kto czego oczekuje.

Ok, ale i tak wychodzi na to, że wygodniej jest oglądać online. A ja cenie wygode, a nie jakość. Po za tym, ja się nie interesuje anime, uważam, że większość anime to gówna, którymi każdy się jara, a nie ma czym. Oglądam 1 serie na może.. 2 miesiące? Tylko jak sobie coś zajebistego znajde. Nie obejrzałem nawet 30 anime.

1373637009-U477327.png

Opublikowano

Ale koniec już rozmów o jakości wideo, chociaż i tak powinny prezenciki polecieć, to proszę pisać już na temat.

NJxbd4x.png

Opublikowano

wywiązałem taką pseuso "zajebistą" dyskusję ;3.
A teraz tak szczerze. kto sie pisze panowie i panie :).

Ból jest twoim przyjacielem, sprzymierzeńcem... Ból mówi, kiedy jesteś poważnie ranny... A wiesz, co jest w bólu najlepsze? Pokazuje, że nie jesteś jeszcze... MARTWY! ~ Kaneki Ken

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...