Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Edycje Klienta Metin2 - Teksturowanie, Dodawanie Wody, Ograniczenia Mapy, Środowisko cz.2


baran860

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema, chciałem poprowadzić taką serie poradników dotyczących edycji klienta,
Zacznę od nowo nabytej umiejętności tworzenia map xD poprzez grafikę 3D a skończę na pythonie.

Jako że nie jestem profesjonalistą, sam się wszystkiego uczyłem to musicie mi wybaczyć nie fachowe
określenia oraz pomyłki lub braki. Staram się opisywać w miarę wszystko co umiem i wiem lecz do tego wszystkiego dochodzi stres i czasami "wyjdzie jak wyjdzie" :)

"Jeszcze raz powtarzam, dziele się tym co umiem a że nie wiem wszystkiego to wybaczcie."

 

Druga część: Teksturowanie, Dodawanie Wody, Ograniczenia Mapy, Środowisko

 

Cała Seria:

 

 

FAQ czyli pytania i odpowiedzi:
Co ile będą nowe odcinki?
-Nie mam określonej daty, kiedy będą to będą ;)

Dlaczego jest taka słaba jakość nagrań?
-Powodem jest moje łącze internetowe, jeśli odnowi mi się limit filmy będą w jakości FullHD 1024dpi!

Co zamierzam jeszcze nagrywać?
-Jednym słowem wszystkiego po trochę.

Jak będą zamieszczane pliki do pobrania?
-Będą umieszczane na hostingu "mega.co.nz" + jeśli mi miejsce na to pozwoli to w odnośnikach na forum.

 

Dlaczego nie działają teksturki w programie "WorldEditor"?

-Umieść plik .txt w głównym folderze klienta tj: "główny_folder_klienta/tekstureset/plik.txt"

8910814572903361049127.png

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Ważne! Zapomniałem o tych opcjach ale myślę że są mniej ważne ;) Może później coś o nich opowiem:

 

 

1389641015-U81780.jpg

 

 

Dobry pomysl lecz ciekawe ile osob by to ogladalo i nie kazdy lubi ogladac woli jak ma napisane :)

Rozumiem Cię ale pomyśl ile bym musiał czasu spędzić na pisaniu czegoś takiego, wszystko gdzie kliknąć co to robi tak to myślę że jest szybciej i można nawet zobaczyć gdzie klikam.

8910814572903361049127.png

Opublikowano

Jedynie czego nie wiedziałem, to gdzie ustawia się wodę xD Myślałem, że tam w ostatniej zakładce jak jest "water" to koloruje na żółto, a w grze pokazuje już normalnie wodę tylko, że się jeszcze zastanawiałem gdzie tu się wysokość tej wody ustawia, a okazało się, że źle myślałem :D



A co do tej czwartej opcji "3" to ymir wiedział, że to wycieknie i dla Polaków zostawił wiadomość, że nie mówi się "czy" tylko "trzy" xD


da5e9f82fbb05240438e374847f4a6f9.gif

Opublikowano

 

Jedynie czego nie wiedziałem, to gdzie ustawia się wodę xD Myślałem, że tam w ostatniej zakładce jak jest "water" to koloruje na żółto, a w grze pokazuje już normalnie wodę tylko, że się jeszcze zastanawiałem gdzie tu się wysokość tej wody ustawia, a okazało się, że źle myślałem :D

A co do tej czwartej opcji "3" to ymir wiedział, że to wycieknie i dla Polaków zostawił wiadomość, że nie mówi się "czy" tylko "trzy" xD

 

źle mikro zebrał xD chujowy taki za 10zł kupiłem ;P

8910814572903361049127.png

Opublikowano

źle mikro zebrał xD chujowy taki za 10zł kupiłem ;P

Źle mnie zrozumiałeś ;D Chodzi mi ogólnie, Ty nic w filmiku takiego nie mówiłeś :P

da5e9f82fbb05240438e374847f4a6f9.gif

Opublikowano

jak chuj nie chce mi wczytać żadnej tekturki ;c

tyko taki błąd wypie.... ;d

0oir.png

syserr.

0113 20:48:07764 :: TextureSet::Load : cannot load textureset/ice_map.txt
0113 20:48:11978 :: CMapOutdoor::LoadSetting(c_szFileName=lodowe_pieklo\Setting.txt) - Failed to load environment data

0113 20:48:11979 ::  CMapOutdoorAccessor::LoadMonsterAreaInfo Load File lodowe_pieklo\regen.txt ERROR
0113 20:48:12013 :: CTerrainImpl::LoadWaterMap - lodowe_pieklo\000000\water.wtr OPEN ERROR
0113 20:48:12013 :: CMapOutdoor::LoadWaterMap LoadWaterMapFile(lodowe_pieklo\000000\water.wtr) Failed
0113 20:48:12022 :: CResourceManager::GetResourcePointer: File not exist lodowe_pieklo\000000\shadowmap.dds
0113 20:48:12022 ::  CTerrain::LoadShadowTexture - ShadowTexture is Empty
0113 20:48:12023 ::  CTerrain::LoadShadowMap - lodowe_pieklo\000000\shadowmap.raw OPEN ERROR
0113 20:48:12041 ::  CArea::Load File Load lodowe_pieklo\000000\AreaData.txt ERROR
0113 20:48:12041 ::  CArea::Load File Load lodowe_pieklo\000000\AreaAmbienceData.txt ERROR
0113 20:48:12043 :: CTerrainImpl::LoadWaterMap - lodowe_pieklo\001000\water.wtr OPEN ERROR
0113 20:48:12044 :: CMapOutdoor::LoadWaterMap LoadWaterMapFile(lodowe_pieklo\001000\water.wtr) Failed
0113 20:48:12054 :: CResourceManager::GetResourcePointer: File not exist lodowe_pieklo\001000\shadowmap.dds
0113 20:48:12055 ::  CTerrain::LoadShadowTexture - ShadowTexture is Empty
0113 20:48:12055 ::  CTerrain::LoadShadowMap - lodowe_pieklo\001000\shadowmap.raw OPEN ERROR
0113 20:48:12062 ::  CArea::Load File Load lodowe_pieklo\001000\AreaData.txt ERROR
0113 20:48:12063 ::  CArea::Load File Load lodowe_pieklo\001000\AreaAmbienceData.txt ERROR
0113 20:48:12065 :: CTerrainImpl::LoadWaterMap - lodowe_pieklo\000001\water.wtr OPEN ERROR
0113 20:48:12065 :: CMapOutdoor::LoadWaterMap LoadWaterMapFile(lodowe_pieklo\000001\water.wtr) Failed
0113 20:48:12076 :: CResourceManager::GetResourcePointer: File not exist lodowe_pieklo\000001\shadowmap.dds
0113 20:48:12076 ::  CTerrain::LoadShadowTexture - ShadowTexture is Empty
0113 20:48:12077 ::  CTerrain::LoadShadowMap - lodowe_pieklo\000001\shadowmap.raw OPEN ERROR
0113 20:48:12084 ::  CArea::Load File Load lodowe_pieklo\000001\AreaData.txt ERROR
0113 20:48:12084 ::  CArea::Load File Load lodowe_pieklo\000001\AreaAmbienceData.txt ERROR
0113 20:48:12086 :: CTerrainImpl::LoadWaterMap - lodowe_pieklo\001001\water.wtr OPEN ERROR
0113 20:48:12086 :: CMapOutdoor::LoadWaterMap LoadWaterMapFile(lodowe_pieklo\001001\water.wtr) Failed
0113 20:48:12097 :: CResourceManager::GetResourcePointer: File not exist lodowe_pieklo\001001\shadowmap.dds
0113 20:48:12097 ::  CTerrain::LoadShadowTexture - ShadowTexture is Empty
0113 20:48:12097 ::  CTerrain::LoadShadowMap - lodowe_pieklo\001001\shadowmap.raw OPEN ERROR
0113 20:48:12104 ::  CArea::Load File Load lodowe_pieklo\001001\AreaData.txt ERROR
0113 20:48:12104 ::  CArea::Load File Load lodowe_pieklo\001001\AreaAmbienceData.txt ERROR
0113 20:48:12156 :: CMapOutdoor::RenderBeforeLensFlare mc_pEnvironmentData is NULL

wie ktoś o co chodzi ;d bo ja widzę ze nie możne wczytać tekstury chociaż nwm dlaczego

1377774857-U369478.png


/\


|


Lepszej sygny w życiu nie miałem :D

Opublikowano

jak chuj nie chce mi wczytać żadnej tekturki ;c

tyko taki błąd wypie.... ;d

0oir.png

syserr.

0113 20:48:07764 :: TextureSet::Load : cannot load textureset/ice_map.txt
0113 20:48:11978 :: CMapOutdoor::LoadSetting(c_szFileName=lodowe_pieklo\Setting.txt) - Failed to load environment data

0113 20:48:11979 ::  CMapOutdoorAccessor::LoadMonsterAreaInfo Load File lodowe_pieklo\regen.txt ERROR
0113 20:48:12013 :: CTerrainImpl::LoadWaterMap - lodowe_pieklo\000000\water.wtr OPEN ERROR
0113 20:48:12013 :: CMapOutdoor::LoadWaterMap LoadWaterMapFile(lodowe_pieklo\000000\water.wtr) Failed
0113 20:48:12022 :: CResourceManager::GetResourcePointer: File not exist lodowe_pieklo\000000\shadowmap.dds
0113 20:48:12022 ::  CTerrain::LoadShadowTexture - ShadowTexture is Empty
0113 20:48:12023 ::  CTerrain::LoadShadowMap - lodowe_pieklo\000000\shadowmap.raw OPEN ERROR
0113 20:48:12041 ::  CArea::Load File Load lodowe_pieklo\000000\AreaData.txt ERROR
0113 20:48:12041 ::  CArea::Load File Load lodowe_pieklo\000000\AreaAmbienceData.txt ERROR
0113 20:48:12043 :: CTerrainImpl::LoadWaterMap - lodowe_pieklo\001000\water.wtr OPEN ERROR
0113 20:48:12044 :: CMapOutdoor::LoadWaterMap LoadWaterMapFile(lodowe_pieklo\001000\water.wtr) Failed
0113 20:48:12054 :: CResourceManager::GetResourcePointer: File not exist lodowe_pieklo\001000\shadowmap.dds
0113 20:48:12055 ::  CTerrain::LoadShadowTexture - ShadowTexture is Empty
0113 20:48:12055 ::  CTerrain::LoadShadowMap - lodowe_pieklo\001000\shadowmap.raw OPEN ERROR
0113 20:48:12062 ::  CArea::Load File Load lodowe_pieklo\001000\AreaData.txt ERROR
0113 20:48:12063 ::  CArea::Load File Load lodowe_pieklo\001000\AreaAmbienceData.txt ERROR
0113 20:48:12065 :: CTerrainImpl::LoadWaterMap - lodowe_pieklo\000001\water.wtr OPEN ERROR
0113 20:48:12065 :: CMapOutdoor::LoadWaterMap LoadWaterMapFile(lodowe_pieklo\000001\water.wtr) Failed
0113 20:48:12076 :: CResourceManager::GetResourcePointer: File not exist lodowe_pieklo\000001\shadowmap.dds
0113 20:48:12076 ::  CTerrain::LoadShadowTexture - ShadowTexture is Empty
0113 20:48:12077 ::  CTerrain::LoadShadowMap - lodowe_pieklo\000001\shadowmap.raw OPEN ERROR
0113 20:48:12084 ::  CArea::Load File Load lodowe_pieklo\000001\AreaData.txt ERROR
0113 20:48:12084 ::  CArea::Load File Load lodowe_pieklo\000001\AreaAmbienceData.txt ERROR
0113 20:48:12086 :: CTerrainImpl::LoadWaterMap - lodowe_pieklo\001001\water.wtr OPEN ERROR
0113 20:48:12086 :: CMapOutdoor::LoadWaterMap LoadWaterMapFile(lodowe_pieklo\001001\water.wtr) Failed
0113 20:48:12097 :: CResourceManager::GetResourcePointer: File not exist lodowe_pieklo\001001\shadowmap.dds
0113 20:48:12097 ::  CTerrain::LoadShadowTexture - ShadowTexture is Empty
0113 20:48:12097 ::  CTerrain::LoadShadowMap - lodowe_pieklo\001001\shadowmap.raw OPEN ERROR
0113 20:48:12104 ::  CArea::Load File Load lodowe_pieklo\001001\AreaData.txt ERROR
0113 20:48:12104 ::  CArea::Load File Load lodowe_pieklo\001001\AreaAmbienceData.txt ERROR
0113 20:48:12156 :: CMapOutdoor::RenderBeforeLensFlare mc_pEnvironmentData is NULL

wie ktoś o co chodzi ;d bo ja widzę ze nie możne wczytać tekstury chociaż nwm dlaczego

 

Informacje o teksturach daj do pack/tekstureset/pliczek.txt

A pliki z teksturami umieść na dysk d:/... (Koniecznie na dysk d bo potem musisz spakować w tych samych ścieżkach)

 

Jeśli jebie Ci się w kliencie to najprawdopodobniej nie spakowałeś tekstur albo pliczku .txt

 

Widzę że jeszcze w setting.txt plik znajduje się w folderze z mapą nie dodałeś nazwy Environment'u (Środowiska) brakuje jeszcze kilku plików albo mają złą zawartość albo mają złą nazwę wszystkie w kliencie powinny zaczynać się z małej litery:

-AreaData.txt

-AreaAmbienceData.txt

-shadowmap.raw (Tego na 100% nie masz)

 

 

Miałem o tym mówić w 6x części gdzie pokazywał będę jak wgrać już gotową mapę do klient'a i na serwer.

 

 

PS. Nie ma ktoś lepszego tego map editor'a bo ten ma parę błędów? Proszę chociaż na PW nie udostępnię tego jeśli zależy na tym autorowi.

8910814572903361049127.png

Opublikowano

ech...

Teraz bd masówka z mapami.

Szkoda ze to wyciekło bo teraz zrobienie mapy to banał.

Chociaż większość i tak nie umie wyczytac z log co zle robią wiec pozostaje tylko tyle.

 

@YOP Poradnik ok.

Zgadzam się, teraz z tym programem robienie mapy to jak dodanie nowej broni (wpisy).

Wcześniej się mapę robiło, pomyślało, zmieniło, dodało, usunęło i była satysfakcja :P Teraz to wszystko pod 5 zakładkami :(

Ale i tak uważam, że "nasze" sposoby są dużo szybsze jeżeli chodzi o teksturowanie map powyżej 6x6 ;)

da5e9f82fbb05240438e374847f4a6f9.gif

Opublikowano

ech...

Teraz bd masówka z mapami.

Szkoda ze to wyciekło bo teraz zrobienie mapy to banał.

Chociaż większość i tak nie umie wyczytac z log co zle robią wiec pozostaje tylko tyle.

 

@YOP Poradnik ok.

Kto nie ma talentu takiego jak np. Ty to i tak nie wiele zrobi,

Chciałem tylko przybliżyć wszystkim choć w małym stopniu jak edytować klient'a co wiem to pokazuję. Sam wiem jak trudno jest czegokolwiek się nauczyć nie mając "książki", mało jest tego typu poradników myślę że dla nowicjuszy są jak znalazł.

8910814572903361049127.png

Opublikowano

Może mi ktoś wytłumaczyć co zrobić żebym miał tekstury bo po 1 minucie jak przechodzisz do zakładki z teksturami mam pusto. Co dokładnie zrobić bo nie połapałem się w poprzednim odcinku.

 

Gdzie umieścić te textureset itd.

pack/tekstureset/pliczek.txt

a tekstury (.dds) umieszczasz zgodnie ze ścieżkami podanymi w pliczek.txt koniecznie na dysku D:\\!

 

Jeszcze pamiętaj o przypisaniu tego "pliczek.txt" do pliku setting.txt znajduje się w folderze z mapą!

 

 

Wiem, namieszałem z tym property jeszcze ale mogłem to pokazać w części gdzie będę umieszczał własne (nasze xD) obiekty na mapie.

8910814572903361049127.png

Opublikowano

pack/tekstureset/pliczek.txt

a tekstury (.dds) umieszczasz zgodnie ze ścieżkami podanymi w pliczek.txt koniecznie na dysku D:\\!

Jeszcze pamiętaj o przypisaniu tego "pliczek.txt" do pliku setting.txt znajduje się w folderze z mapą!

Niech umieści wszystko na dysku D ... Po co ma używać mózgu skoro może mieć wszystko gotowe na dysku D ?

@topic

Tak trzymaj xD

da5e9f82fbb05240438e374847f4a6f9.gif

Opublikowano

 

Niech umieści wszystko na dysku D ... Po co ma używać mózgu skoro może mieć wszystko gotowe na dysku D ?

@topic

Tak trzymaj xD

 

 

Dla niewtajemniczonych chciałem dodać że jeśli nie posiadamy dysku D:\\ albo np. jest już zajęty przez nasz napęd. //To musimy nagrać wszystko na płytkę i tak za każdym razem xD// a na serio to tutaj jest opisane jak zmienić literkę dysku:

 

http://www.localize.fr.pl/forum/windows-7/1232-zmiana-litery-dysku-pod-windows-7-a.html

 

Chyba nie muszę dodawać że jak nie mamy dysku D:\\ to możemy użyć pendrive :D

8910814572903361049127.png

Opublikowano

no może i wszystko gitara ale tylko 2 tekstury mi wczytuje reszty nie zostały przerobione na .dds lokalizacja dałem dobrą w a w syser. wypier... ze ta tekstura nie istnieje ;d

poczekam na lepsza wersie tego programu ;d no chyba ze do jutra w jakiś cudowny sposób odpali normalnie ;d

 

edit:

pokolorowałem podłoże ta teksturę która działa zamieniłem pliki działającej tekstury na ta nie działająca zadołowałem mapę i o dziwo jest ta tekstura ale gdy wchodzę do wybieranie tekstur i wybieram ta co zamieniłem wywala mnie jak by w ogóle jej nie było a jednak jest, dziwne nie ? ! ;d

1377774857-U369478.png


/\


|


Lepszej sygny w życiu nie miałem :D

Opublikowano

Tutaj u siebie na filmiku robiłeś wszystko jedną tekturą, pisałem to wcześniej w innym temacie, ale napiszę i tutaj.



jeżeli chcesz malować na raz dwoma lub więcej teksturami to trzymaj ctrl + lpm i zaznaczaj. I zacznij jeździć tym pędzelkiem. Będzie Ci teksturować z tyloma teksturami ile zaznaczyłeś ;)


da5e9f82fbb05240438e374847f4a6f9.gif

Opublikowano

 

Zgadzam się, teraz z tym programem robienie mapy to jak dodanie nowej broni (wpisy).

Wcześniej się mapę robiło, pomyślało, zmieniło, dodało, usunęło i była satysfakcja :P Teraz to wszystko pod 5 zakładkami :(

Ale i tak uważam, że "nasze" sposoby są dużo szybsze jeżeli chodzi o teksturowanie map powyżej 6x6 ;)

 

 

Brakuje tu wielu opcji dostępnych w kodzie, ktoś umyślnie okroił wersję w sposób, by nie każdy miał je wszystkie zaimplementowane.

Opublikowano

 

 

Tutaj u siebie na filmiku robiłeś wszystko jedną tekturą, pisałem to wcześniej w innym temacie, ale napiszę i tutaj.

jeżeli chcesz malować na raz dwoma lub więcej teksturami to trzymaj ctrl + lpm i zaznaczaj. I zacznij jeździć tym pędzelkiem. Będzie Ci teksturować z tyloma teksturami ile zaznaczyłeś ;)

Owidzisz, dzięki bo ta trawa wydała mi się hujowa. Zrobie na końcu takki uzupełniający filmik

8910814572903361049127.png

Opublikowano

Mam problem w wczytaniem mapy. Wczoraj zapisałem klikając Save pokazało się okienko jak na filmiku i wyłączyłem dziś chce załadować mapę i nie mogę pokazuje zielona pusta płaszczyzna ^^

>>>> Jakże będą chrząkać warchlaki gdy usłyszą jak cierpiał stary dzik <<<<

Opublikowano

Mam problem w wczytaniem mapy. Wczoraj zapisałem klikając Save pokazało się okienko jak na filmiku i wyłączyłem dziś chce załadować mapę i nie mogę pokazuje zielona pusta płaszczyzna ^^

Widocznie się nie zapisało ;/

8910814572903361049127.png

Opublikowano

Widocznie się nie zapisało ;/

 

A możesz powiedzieć czy podczas zapisu tworzą się jakieś pliki ? Żeby zanim zamknę program sprawdzić czy się zapisało? I podczas ładowania mapy wyskakuje mi coś takiego http://screenshu.com/static/uploads/temporary/3x/z2/g8/d9lka2.jpg

>>>> Jakże będą chrząkać warchlaki gdy usłyszą jak cierpiał stary dzik <<<<

Opublikowano

 

A możesz powiedzieć czy podczas zapisu tworzą się jakieś pliki ? Żeby zanim zamknę program sprawdzić czy się zapisało? I podczas ładowania mapy wyskakuje mi coś takiego http://screenshu.com/static/uploads/temporary/3x/z2/g8/d9lka2.jpg

Nie, nie tworzą się tylko się nadpisują.

A co do błędu rób wszystko tak jak jest na filmiku w części 1 a nie będziesz go miał.

8910814572903361049127.png

Opublikowano

zaraz mnie chuj strzeli zrobiłem nowa teksturę zapisałem do formatów .dds i .tga ta .dds nie działała a ta .tga działa postanowiłem zrobić kilka tekstur .tga z nadzieja ze będą działać i co i chuj nie działają wiec ja sie pytam was o co kur... chodzi ??? tak wiec teraz mam 3 działające tekstury ;c

tylko wypier... takie bład standardowy windowsowy ;c :

wwqx.png

1377774857-U369478.png


/\


|


Lepszej sygny w życiu nie miałem :D

Opublikowano

Poradniki masz bardzo dobre lecz jedn pytanie.

Czemu nie czyta mi tekstur w tym programie.

Ścieżki wszystko wpisałem a lipa jest :/ nie czyta.

w syser mam

 

0114 12:58:15750 :: TextureSet::Load : cannot load textureset\textureset\miasto_pierwsze.txt
0114 12:58:16680 :: CMapOutdoor::LoadSetting(c_szFileName=miasto_pierwsze\Setting.txt) - Failed to load environment data

0114 12:58:16896 :: CMapOutdoorAccessor::LoadMonsterAreaInfo Load File miasto_pierwsze\regen.txt ERROR
0114 12:58:17581 :: CResourceManager::GetResourcePointer: File not exist miasto_pierwsze\000000\shadowmap.dds
0114 12:58:17593 :: CTerrain::LoadShadowTexture - ShadowTexture is Empty
0114 12:58:17605 :: CTerrain::LoadShadowMap - miasto_pierwsze\000000\shadowmap.raw OPEN ERROR
0114 12:58:18021 :: CResourceManager::GetResourcePointer: File not exist miasto_pierwsze\000001\shadowmap.dds
0114 12:58:18032 :: CTerrain::LoadShadowTexture - ShadowTexture is Empty
0114 12:58:18045 :: CTerrain::LoadShadowMap - miasto_pierwsze\000001\shadowmap.raw OPEN ERROR
0114 12:58:18614 :: CMapOutdoor::RenderBeforeLensFlare mc_pEnvironmentData is NULL
0114 13:00:26189 :: CTextureSet::SetTexture : Index Error : Index(-1) is Larger than TextureSet Size(0)

 

 

Pomożesz ??

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...