Skocz do zawartości

Deso opowiada.

  • wpisy
    23
  • komentarzy
    244
  • wyświetleń
    54 152

Zakończenia które nie mają sensu.

610 wyświetleń

Taka tam odskocznia od wpisów z RTS'ami.

 

Zapewne każdy z nas, spotkał się z zakończeniami gier które nie mają kompletnie sensu bo ich nie rozumiemy, albo rozumiemy ale nie podobają nam się.

 

Na pierwszy ogień rzucę tu zakończenie Mass Effect 3.

 

Istnieje wiele teorii na temat zakończeń w ME3, najpopularniejszymi są lub były.

 

Puzzle theory.

 

Teoria opierała się na tym, iż w grze jest sekretne zakończenie i można je odblokować tylko wtedy, gdy posiadamy wszystkie DLC i ukończone wątki z nich. Teoria się nie sprawdziła, gdyż tylko Leviathan ma związek z zakończeniami, a Omega i Cytadela nic w tej kwestii nie dodają poza paroma pukawkami oraz zasobami wojennymi. Ciekawostką jednak jest to, że Shepard nic nie wspomina o klonie czy o okupacji Cerberusa na Omedze, w rozmowie z Timem na stacji Cronos.

 

Teoria mechanicznych diabłów.

 

W tej teorii jest wiele niejasności dlaczego? Otóż Volus którego imienia sobie przypomnieć nie mogę teraz, miał wizje w której ujrzał istoty światłości, walczące z mechanicznymi diabłami. Teoria ma wiele niejasności gdyż ona może sugerować, że tymi istotami światłości mogą być żniwiarze, którzy co 50 tysięcy lat robią czystkę w galaktyce by przygotować się do walki z mechanicznymi diabłami. A sami żniwiarze są syntetycznymi formami życia. Teoria odrzucona poniekąd.

 

Teoria indoktrynacji.

 

Chyba najbardziej możliwa i zarazem kontrowersyjna teoria wśród fanów. Od czego mogła się zacząć indoktrynacja Sheparda? Odrzucono tezę jakoby Suweren był za to odpowiedzialny, choć kto wie? Gdy Shepard był na Cytadeli to w drodze do Sarena, był blisko Suwerna właśnie. Bardziej możliwą opcją indoktrynacji Sheparda jest kontakt z obiektem rho z Arrivala... Shepard mając kontakt z owym obiektem, doświadczył wizji żniwiarzy przelatujących przez system Bahak Batarian, a jeśli przetrwamy wszystkie pięć fal przeciwników. To będziemy słyszeć głos Zwiastuna mówiącego. "Walcz jak chcesz... Koniec twego gatunku jest bliski" Lub coś ten deseń. Kontynuacja indoktrynacji mogła trwać już przez całe ME3, gdzie tylko Shepard widział dzieciaka na ziemi oraz miał sny z nim. Ale czy Shepard ostatecznie oparł się indoktrynacji? Może tak może nie. Ku opcji na tak przemawia to, że star child jak go ludzie nazywają, sugeruje że Shepard może przejąć kontrolę nad żniwiarzami a Tim już nie mógł bo był pod ich całkowitą kontrolą. Ale chwila?! Skoro Shepard był też indoktrynowany, to czemu on może a Tim nie?

 

W ciągu ME1 i ME2 sugerowano, że żniwiarze są tymi złymi których cele nie są nikomu znane, aż do zakończenia ME2 w którym zwiastun mówi. "Człowieku niczego nie zmieniłeś. Twój gatunek przyciągnął uwagę kogoś nieskończenie większego. Ci których znacie jako żniwiarze, są zbawieniem przez unicestwienie"

 

W sumie nic dziwnego, że zaszły tak radykalne zmiany w fabule całej serii... Drew Karpyshyn który odpowiadał za fabułę w ME1 i ME2, już się nie zajmował fabułą w ME3 więc wątek mrocznej energii został całkowicie porzucony, co w rezultacie skutkowało obecnymi zakończeniami.

 

Do tego ciekawostką może być fakt, że przez ME3 przewija się wątek wojny Protean z żniwiarzami, co sugerować może choć nie musi na 100%. Że Omega może być pozostałościami po Tyglu Protean. Do tego też okazuje się, że żniwiarze atakują tylko te rasy, które są w stanie zbudować tygiel. WHAT?

 

Dlaczego potem star child mówi, że pokój między syntetykami a organikami jest niemożliwy i cykl musi trwać? Skoro żniwiarze koncentrują się tylko na tych, co są w stanie zbudować tygiel? Czyżby Gethy i ich odpowiedniki z wielu cykli przed obecnym, są tylko niewolnikami w takim razie?4 komentarze


Rekomendowane komentarze

W ME3 mam zamiar kiedyś zagrać. 

 

Ogółem to zakończenie chujowe też jest w Outlast ;_;

 

No i w Dead Space 3 nie rozumiem co się stało na końcu.

Link do komentarza
Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
Okienko zamknie się za 5 sekund...