Skocz do zawartości

Blog Pana MiXera

  • wpisy
    3
  • komentarzy
    25
  • wyświetleń
    2 935

#000 Witam, czyli początek wielkiego nauczyciela, pana MiXera


Witajcie!

Nazywam się MiXer, na liczniku 16 latek, a na koncie parę lat doświadczenia z c#, Unity javascript, html, css.

Na tym blogu będę się skupiał wyłącznie na Unity, ale może napotkacie tu na parę słów o html, css lub Pythonie(moja nowa miłość <3<3).

Mam nadzieję że przywitacie mnie miło. ^.^

 

Dobra...dość witania się

Zacznijmy od Historii tego silnika.

Historia silnika sięga roku 2001, kiedy to ten silnik został stworzony.

Z miejsca (w 2005 roku) wygrał nagrodę appla, za najładniejszą grafikę na Mac Os X.

http://forum.unity3d.com/attachment.php?attachmentid=3&stc=1&d=1117682006

 

Teraz przejdźmy do teraźniejszośći, Unity 4.3.0 zostało wydane, a wraz z nim support 2D.

My w unity skupimy się głównie na kodowaniu więc interfejs powinniście ogarniać(dodawanie komponentów, nawigacja sceną, dodawanie GameObject-ów etecera.)

zaczniemy od podstawowego skryptu Hello World!

W pierwszym tutorialu użyje dwóch języków UnityJS oraz C#.

W komentarzach możecie napisać, czy wolicie UJS czy C#.

Ja preferuje sisharpa, ale jak kto woli.

using UnityEngine;using System;using System.Collections;//podstawowy zestaw instrukcji.Oprocz tego wyróżniamy://*System.Collections.Generic - Używanie listy(przydaje się do questów, ekwipunku itp.//*System.Diagnostics - uruchamianie zewnętrznych programów.//*-||-.XML//i wiele innychpublic class HelloWorld : MonoBehaviour//publiczna klasa należąca do innej klasy MonoBehaviour, glównej klasy Unity{public void Update()//funckcja odświeżająca się co jedną klatkę.{Debug.Log("Hello World!");//Debug, to inaczej konsola.//log to zapis w konsoli.//W tym przypadku zapisuje nam napis "Hello World".W nawiasach w tym przypadku piszemy w//cudzysłowie, ponieważ to nie jest zmienna.Gdybyśmy zdefiniowali zmienną, to pisalibyśmy //bez cudzysłowów.}}

UJS:

function Update(){Debug.Log("Hello World!");}

Jak widzicie JS jest mniej obszerny, ale wolniejszy. Jeśli chcecie zrobić dobry skrypt skorzystajcie z c#.

Ja nic nie faworyzuje, po prostu c# możecie wykorzystać też poza Unity, a UJS niestety, nie;/

To już wszystko w moim wpisie, zapraszam do dalszego czytania.

Przypisy:

Opis użytej przeze mnie definicji : Debug.Log

4 komentarze


Rekomendowane komentarze

Gość Square Design □

Opublikowano

Witaj foromus osobnikusie

mrMiXer

Opublikowano

Witaj foromus osobnikusie

Ave ^^

KlauS.

Opublikowano

Witaj foromus osobnikusie

No na pewno nie jesteś diaxem, ani trochę go nie przypominasz.

@topic

 

Zamierzasz kiedyś zostać modem niezbędnika? :P

mrMiXer

Opublikowano

No na pewno nie jesteś diaxem, ani trochę go nie przypominasz.

@topic

 

Zamierzasz kiedyś zostać modem niezbędnika? :P

może...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...