Skocz do zawartości
  • wpis
    1
  • komentarzy
    26
  • wyświetleń
    1 742

[ANKIETA] Uliczna muzyka - Czyli czego się słucha.


SPRAWDZAMY  

70 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • Rock
      24
    • Metal
      16
    • Reggae
      6
    • Pop
      16
    • Rap
      40
    • Punk/Goth
      6
    • Disco Polo
      6
    • Inne - podam w komentarzu
      24
  2. 2.

    • Nie mam zdania
      2
    • Tak
      41
    • Nie
      30
  3. 3.

    • Tak
      38
    • Nie
      35

blog-0325606001382272026.jpgKażdy zapewne z was słuchał jakiejkolwiek muzyki. I teraz takie przemyślenie (moje) dotyczące muzyki jakiej się słucha na ulicy przez dzisiejszą młodzież. Nie będzie to kolejny blog z przemyśleniami/refleksjami dot. "świata, życia" itp., tylko takimi jakby dyskusjami na ten temat.

 

 

Otóż coraz bardziej popularny staje się rodzaj muzyki zwany "rockiem", "punkiem", "metalem". Według mnie młodzież staję się przez to bardziej agresywna (ale to tylko moje zdanie). Nie zapominajmy też o diable zwanym "rapem". Rap, rap, słyszę dookoła w moim mieście tego. Nie wiem co ich w nich kręci, pyskata młodzież śpiewająca o stylu życia, o "pieprzonej miłości" czy ogólnie o Rapie, jako hobby.

 

Mam na myśli też "przekazy" w tym rodzaju muzyki.

 

 

Nasi raperzy mają świetny przekaz tylko nie mają rozgłosu, bo w TV sam chłam leci, a nie każdy będzie ich szukał w necie.

 

Szczerze, nie widzę tutaj za dużo prawdy, przekaz może jest, ale wulgaryzmy oraz chęć "wybicia się" jest dziwny.

 

 

 

Nie wiem jak wy ale wypowiadajcie się

  • Jaki typ muzyki lubicie?
  • Czym gardzicie i czemu?
  • Co sądzisz o polskim Rapie?

26 komentarzy


Rekomendowane komentarze



Lesteross

Opublikowano

Trance'u zapomniałeś, a to właśnie lubię, jeżeli chcesz wiedzieć jakiego dokładnie zapraszam na mój profil, jest jedna piosnka Matsona, mojego ulubionego autora.

Co do rapu, słucham, ale nie polskiego. Nie gardzę żadną muzyką, bo każdy ma swój gust, nie mam zamiaru także narzucać innym ludziom swojej muzyki.

O polskim rapie nic nie sądzę, bo nie słucham go wcale.

 

A i disco polo się nie wstydzę, bo go też nie słucham.

Ravians

Opublikowano

gdzie w ankiecie splittercore, speedcore, terrorcore? nie mam co zaznaczyc, no w sumie.. to rap tez slucham :x

JachuPL

Opublikowano

 Według mnie młodzież staję się przez to bardziej agresywna (ale to tylko moje zdanie).

Jak ja kocham ludzi kierujących się stereotypami :) Słucham black metalu od jakoś hm... 4 lat? gdzieś mniej więcej tyle. Muzyka tematycznie nawiązuje do piekieł, jebania kościoła, popełniania samobójstw, srania do ryja (Carpathian Forest), podpalania kościołów (Burzum), czczenia obcych kultur, religii i języków. I co? To znaczy, że jestem morderczym satanistą podpalającym kościoły? KO NURWA

AveRa

Opublikowano

Ja słucham rock'a/metalu. Ostatnio całkowicie już rock/a wyparłem i słucham praktycznie tylko metalu. Słucham Behemoth'a, Vader'u, As I Lie Dying i innych mocniej brzmiących zespołów i tak jak Jachu, nie jestem satanistą. Nie wierzę w Boga, ale to tylko z mojej własnej decyzji.

190475378597218903438

Opublikowano

Rock, metal, pop, rap, punk, dubstep, electro i jeszcze innych kilka gatunków ale ich nie pamiętam.

 

Gardzę polskim rapem przez który część młodzieży staje się ulicznymi debilami(czyt. dresami). Oczywiście nie każdy polski raper daje taki przekaz, opisałem tylko tych co taki dają.

 

 

Polski rap oprócz tego co napisałem wyżej należy według mnie do kategorii polskich piosenek a one kompletnie mi w ucho nie wpadają bo zbyt łatwo zrozumieć słowa przez co trudniej się na dźwiękach skupić.

KlauS.

Opublikowano

Nie mam zdania, że słucham polskiego rapu. Logika.

 

Ja słucham jrocka, jpopu, rocka i to, co mi w ucho wpadnie, np. muzyka z AMV czasami jest fajna ;)

Ogolone Jajka

Opublikowano

Nie wiem jak na was, ale na mnie muzyka nie wpływa na to czy jestem agresywny czy nie. Muzyka ma mi się pomóc zrelaksować, a nie kurwa zrobić ze mnie zabijake.

Lord TroLLu

Opublikowano

gdzie electro... dubstep.... cokolwiek

Phoenix_PL

Opublikowano

Ogólnie słucham metalu, rocka i ewentualnie punku (Green Day ftw) oraz lżejszych i cięższych tego odmian (od indie rocka poprzez nu-metal do hardcore metalu (slipknot \m/)), ale z polskiego "rapu" to jedynie Kazik :D

 

@jajka, święta racja. + jak chcę się wyżyć to biorę gitarę, Drop B i napierdalam B|

Gość Pan Szymek

Opublikowano

 

 Według mnie młodzież staję się przez to bardziej agresywna (ale to tylko moje zdanie).
Jak ja kocham ludzi kierujących się stereotypami :) Słucham black metalu od jakoś hm... 4 lat? gdzieś mniej więcej tyle. Muzyka tematycznie nawiązuje do piekieł, jebania kościoła, popełniania samobójstw, srania do ryja (Carpathian Forest), podpalania kościołów (Burzum), czczenia obcych kultur, religii i języków. I co? To znaczy, że jestem morderczym satanistą podpalającym kościoły? KO NURWA

 

A kto spamował na blogu diaxa :/
Niecodzienny

Opublikowano

Polski rap w ogole dla mnie nie ma sensu. Akurat mieszkam w takiej dzielnicy gdzie tylko JP i HWDP wiec kazdy tylko tego slucha i kurwicy mozna dostac jak czasami idzie taki kktory slucha JP oraz strasznie sie " buja" i jako to on nie jest. Nie raz robilem do takich typow " Buuu " to skakali ze strachu i z glowa w dole szli dalej, a co najlepsze jak pojdzie taki na psiarnie to wszystko wyspiewa bo u mnie nie beda Cie pytac tylko zanim odpowiesz na pytanie to dostaniesz albo pala albo liscia na odmulenie. Polski rap robi syf z mozgu dzieciakom. Pozniej rodzice maja klopoty i sami maja klopoty...

 

A ja ? Ja slucham Trap&Bass, Dubstep, Clubowa, Trance, House, DnB. A i czasami nie pgardze zespolem Nirvana :) To co wpadnie w ucho to czlowiek slucha.

 

I dodam, ze przez metal itp nie mozna byc bardziej agresywnym. Chyba, ze ktos ma cos z mozgiem to wtedy ta muzyka napedza.

 

Znam wieeeelu ludzi sluchajacych rocka metal itp itd i sa naprawde pozytywnie pierdolnieci :) ale jak trzeba to sa normalni

 

I jak pisal " Ogolone Jajca " muzyka mnie rozluznia. Jak mam ujowy humor, przychodze do domu, zamykam sie w pokoju i napierdalam bassem bo to najbardziej lubie.

Gamus

Opublikowano

Brakuje tutaj jednych z najbardziej popularnych teraz czyli muzyka klubowa (dance, electro, dubstep) ^ _ ^

Smaczek

Opublikowano

House,trance,dubstep dlaczego nie ma ?

Cheatek

Opublikowano

Polski rap w ogole dla mnie nie ma sensu. Akurat mieszkam w takiej dzielnicy gdzie tylko JP i HWDP wiec kazdy tylko tego slucha i kurwicy mozna dostac jak czasami idzie taki kktory slucha JP oraz strasznie sie " buja" i jako to on nie jest. Nie raz robilem do takich typow " Buuu " to skakali ze strachu i z glowa w dole szli dalej, a co najlepsze jak pojdzie taki na psiarnie to wszystko wyspiewa bo u mnie nie beda Cie pytac tylko zanim odpowiesz na pytanie to dostaniesz albo pala albo liscia na odmulenie. Polski rap robi syf z mozgu dzieciakom. Pozniej rodzice maja klopoty i sami maja klopoty...

 

A ja ? Ja slucham Trap&Bass, Dubstep, Clubowa, Trance, House, DnB. A i czasami nie pgardze zespolem Nirvana :) To co wpadnie w ucho to czlowiek slucha.

 

I dodam, ze przez metal itp nie mozna byc bardziej agresywnym. Chyba, ze ktos ma cos z mozgiem to wtedy ta muzyka napedza.

 

Znam wieeeelu ludzi sluchajacych rocka metal itp itd i sa naprawde pozytywnie pierdolnieci :) ale jak trzeba to sa normalni

 

I jak pisal " Ogolone Jajca " muzyka mnie rozluznia. Jak mam ujowy humor, przychodze do domu, zamykam sie w pokoju i napierdalam bassem bo to najbardziej lubie.

Coś co daje od siebie JP I CHWDP to nie rap.A patolusy RPK i inne gówna podstawiaja to pod Rap wtf.

saaq

Opublikowano

Od 4 lat niezmiennie HardStyle. To oaza. Oczywiście bardzo lubię happysad, twórczość grzesia turnaua oraz nieliczne, popowe/piosenki. Gardzę śmiesznym electro, robionym w Virtual Dj-u oraz rapem "ulicy" (JP na 100%,CHWDP itp.) Oczywiście gwiazdeczki popu też mnie nie interesują. Generalnie mogę posłuchać każdego stylu muzyki, ale wiele zależy od nastroju, dnia... Niestety wszelkie odłamy, jak i sama muzyka metalowa, to ból dla uszu (serdecznie przepraszam słuchaczy tego typu muzyki). Jedynym zespołem jaki lubię, który w 50% gra metal (?!) jest Nightwish :) Pozdrawiam HS Crew.!

Wredna

Opublikowano

Przeważnie słucham Rock, więc tak zaznaczyłam. Nie słucham polskiego rapu, a raczej nie jest to mój ulubiony rodzaj muzyki. Jeżeli już mi się trafi jakiś kawałek rapu, który słucham, to musi on mieć naprawdę dobry i wartościowy przekaz, a nie mówić o tym, że duże dupy są najlepsze...

Co do Disco Polo: Na tej muzyce się wychowałam, każdy chyba pamięta lub tez zna "straciłam cnotę", "pszczółkę maje" i inne tego typu hity :P Nie wstydzę się ich słuchać publicznie, czy tez przyznawać, że lubię taki rodzaj muzyki bo po prostu nie ma się czego wstydzić. Każdy chyba przyzna mi rację, że hity DP, czy ogólnie kawałki najlepiej rozruszają imprezę :P Przy nich człowiek bawi się najlepiej bez względu na to, jaki rodzaj muzyki preferuje.

Beniq

Opublikowano

DUPSTEP <3

Tyler D

Opublikowano

Jest tyle fajnej muzyki... Naprawdę, mnóstwo.

 

I czemu niby mam czegoś fajnego nie słuchać bo np. "Słucham tylko i wyłącznie rocka"? Pojebany tok myślenia.

Jeśli czegoś nie znoszę to tylko i wyłącznie polskiego rapu. Płytkie teksty, brzmienie raniące uszy i styl części raperów. Nie, to nie dla mnie.

 

Jeśli chodzi o najczęściej słuchane gatunki to: Rock, metal, rap (zagraniczny), trance, house, electro swing, muzyka filmowa i czasem klasyczna :)

Mariusz-K.1992

Opublikowano

Słucham rapu.
Gardzę scenicznymi pozerami.

Freszer

Opublikowano

1. Głównie rap, ale rap z przekazem a nie jakieś JP i inne gówna. Polski i amerykański. Nie gardzę też innymi gatunkami, słucham tego co wpadnie w ucho, często też techno, dubstepu, trapu.

2. Słucham polskiego rapu, jak wyżej.

3. Nie wstydzę się, nie ma czego. Można się nieźle pobawić przy takiej muzyce, nawet jak się jej nie słucha ;)


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...