Skocz do zawartości

MPC Mentor Team

  • wpisy
    6
  • komentarzy
    191
  • wyświetleń
    13 699

Jak poprawnie napisać aplikację?

3 989 wyświetleń

Jak powinna wyglądać dobra aplikacja ?

To pytanie zadaje sobie pewnie niejeden użytkownik naszego forum. Ten poradnik pomoże Wam przygotować dobrą aplikację, a w końcu ona jest podstawą sukcesu ;-)

 

1364251723-U346826.png

 

Przygotowując swoje podanie na stanowisko Kidmoderatora działu warto upewnić się czy w dziale w ogóle potrzebna jest pomoc. Tej informacji może udzielić nam Moderator działu, a jeszcze łatwiejszym sposobem jest zajrzenie do specjalnie przygotowanego tematu- "Tablica ogłoszeń".

Tak czy inaczej przed napisaniem aplikacji warto skonsultować się z Moderatorem, bądź Globalnym Moderatorem w celu uzyskania połowicznych informacji o tym jak wyglądają na dzień dzisiejszy Twoje szanse. Dzięki temu będziesz wiedzieć na czym stoisz i czy musisz jeszcze nad czymś popracować.

 

Kim jest Kidmoderator ?

Kidmoderator to najniżej usytuowana osoba w gronie moderacyjnym. Posiada najmniejsze uprawnienia ze wszystkich rang moderacyjnych. Jest to okres testowy, który ma na celu sprawdzenie czy kandydat nadaje się na stanowisko Moderatora.

Uprawnienia Kidmoderatora prezentuje poniższy obrazek :

1304533969-U64239.png

 

Piszemy aplikacje!

Swoje podanie należy umieścić w przeznaczonym do tego dziale- klik.

Tytuł tematu powinien zawierać nazwę działu, do którego składamy podanie oraz Twój nick. Przykład : [MuOnline] Majkel

W zawartości można się przedstawić, napisać coś o sobie, tak aby przybliżyć czytelnikom swoją osobę. Warto też powiedzieć czemu chcesz objąć funkcję KidModeratora i ewentualnie czy posiadasz w tym jakiś staż. Zaleca się też opisanie swoich zalet i wad, chociaż lepiej skupić się na wypisywaniu tych pierwszych ;) Nieodłączną częścią aplikacji są też poradniki. Najlepiej zamieścić wszystkie swoje dzieła.

Pisząc podanie musisz pokazać się z jak najlepszej strony. Kultura, cierpliwość, dobrze przygotowane podanie, to może przybliżyć Cię do upragnionego stanowiska. Jednak nic tak nie wpływa na pozytywny werdykt, jak ciężka praca i duże zaangażowanie w forum.

Kiedy temat wyląduje już w dziale, oceniać Cię będą Moderatorzy danego działu, Global Moderatorzy oraz czasami również i Administracja.

 

Opcja 1- udało się!

Jeśli twoja aplikacja zostanie rozpatrzona pozytywnie czeka Cię 2 miesięczny okres pracy na stanowisku Kidmoderatora. Zostanie Ci również przydzielony opiekun, który przez ten czas będzie sprawował nad Tobą pieczę. Od tej pory nie reprezentujesz już tylko siebie, ale i cały team MPCforum.

Ty zdecydujesz o tym czy będziesz piął się w górę, czy opadniesz na dno.

 

Opcja 2- Nic z tego...

No cóź... zdarza się. Dostajesz w tym momencie cały miesiąc, aby pokazanie na co Cię tak naprawdę stać. Po upływie tego czasu możesz ponownie złożyć aplikacje.

 

Persona non grata!

Uważaj! Jeśli twoja aplikacja zostanie odrzucona, a ty mimo to złożysz kolejne podanie do tego samego działu przed upływem miesiąca, zostaniesz dodany do listy "Persona non grata".

 

1364252075-U346826.png

 

Jeśli znasz się dobrze na programowaniu, tworzysz poradniki, prezentujesz swoje projekty na forum, to ta ranga jest dla Ciebie! Każde podanie kierujemy do tego działu- klik.

 

Kandydat na to stanowisko zgłasza się sam, jednakże może zostać wyłoniony również przez innego użytkownika. Aplikacja wygląda podobnie jak w przypadku Kidmoderatora. Tutaj jednak dochodzi także parę odmiennych szczegółów, które należy zamieścić w podaniu. Poza przedstawieniem się, opisaniem swoich plusów i minusów należy pamiętać, aby przedstawić swoje projekty cheaty, programy etc.), bo to właśnie one podlegają głównie ocenom. Należy także ocenić swój poziom zaawansowania w danych językach programowania itp.

Po napisaniu aplikacji decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu podejmują członkowie grupy, a lider ostatecznie podejmuje decyzje.

 

Opcja 1- Udało się!

Brawo! Od tej pory należysz do grona Codersów. Masz szansę poszerzyć swoją wiedzę i rozwinąć swoje skrzydła.

 

Opcja 2- Nie udało się...

Trudno... Doszlifuj swoje umiejętności i postaraj się o rangę kiedy będziesz gotów.

 

1364252055-U346826.png

 

Jeśli swoją wiedzą i zaangażowaniem niesiesz pomoc na forum możesz postarać się o stanowisko Mentora. Wszystko podania rozpatrywane są w tym dziale i tam należy kierować aplikacje- klik.

 

Jeśli nie jesteś jeszcze dokładnie przekonany kim jest Mentor możesz odwiedzić ten temat i rozwiać swoje wątpliwości- klik.

Proces rekrutacji nie jest zbyt skomplikowany. Na pytania jak zostać Mentorem i jak dokładnie napisać aplikacje odpowie nam ten temat- klik.

Po napisaniu aplikacji jesteśmy poddani minimum 5 dniowemu procesowi głosowań. Przez ten czas każdy użytkownik forum może opowiedzieć się za lub przeciw naszej kandydaturze. Ostatecznie decyzję o przyjęciu na stanowisko podejmuje Mentor Koordynator.

 

Opcja 1- Udało się!

Zostałeś oficjalnie mianowany na członka teamu Mentorów! Od teraz dostąpisz paru przywilejów, ale dojdzie Ci również wiele obowiązków :)

 

Opcja 2- Nie udało się...

Czasem trzeba zaliczyć parę upadków, żeby wejść na szczyt. Najwidoczniej czegoś Ci zabrakło, postaraj się wyeliminować błędy i spróbuj ponownie za miesiąc.

 

1364251868-U346826.png

 

Składając podanie do MPC Media Team mamy do wyboru kilka stanowisk. Do każdego z nich są przydzielone odpowiednie prawa i obowiązki.

 

Posady w MMT:

-Recenzent,

-Korektor,

-Lektor,

-Gameplayowiec,

-Montażysta,

-Efekty Specjalne

 

Obowiązki na poszczególnych stanowiskach:

Recenzent - jeżeli dostaniesz się na tą posadę to będziesz zajmował się pisaniem recenzji. Nie jest to łatwa praca, ponieważ często przedstawienie zwykłej gry to kilka akapitów tekstu. Pamiętaj jednak, że gdy sam będziesz miał problem, zawsze z odsieczą mogą przybić pozostali recenzenci. Jeśli dobrze znasz język polski i chciałbyś pokazać się na forum z dobrej strony to napisz aplikację, w której załącz dwie rozbudowane, próbne recenzje (stworzone własnoręcznie!) oraz dopisz kilka słów o sobie.

 

Korektor - to stanowisko jest nie lada zadaniem, a zarazem sprawdzianem Twoich umiejętności w wyłapywaniu i poprawianiu błędów. Do sprawdzenia są recenzje, które musisz dokładnie przeanalizować i zmienić to co nie pasuje ortograficznie, ale również merytorycznie. Ważna jest także interpunkcja oraz składnia zdań, tak aby lektor czytał tekst z przyjemnością, miał przerwy na złapanie oddechu itp. Jedyna rzecz, jaką musisz posiąść to sokole oczy i naprawdę dobra znajomość naszego języka ojczystego.

 

Lektor - czasem nazywany 'ostatnią deską ratunku', bo jeżeli jako lektor dobrze przeczytasz daną recenzję, zaakcentujesz ją i nadasz trochę emocji to widz będzie Cię słuchał, jak małe dziecko, gdy mama opowiada mu bajkę. Tutaj nie ma ograniczeń, gdyż liczy się tylko barwa głosu i wymowa. Musisz też akcentować dane fragmenty w odpowiednich miejscach, aby cała recenzja 'trzymała się kupy.' Pomocny jest dobry mikrofon oraz doświadczenie w nagrywaniu lektorów/dialogów.

 

Gameplayowiec - jeśli chcesz dostać się do MPC Media Team, jako gameplayowiec to Twoim zadaniem będzie nagrywanie gameplayów oraz prezentacje cheatów. Na wykonanie pracy związanej z recenzją masz zazwyczaj od 3 do 4 dni według wytycznych Lidera. Cheaty nagrywasz na własną odpowiedzialność, lecz nie masz się o co martwić - im więcej cheatów tym większe uznanie. Aby kandydować na to stanowisko, musisz mieć dobry i sprawny komputer, na którym bez żadnych problemów, będziesz mógł nagrywać sceny z gier w wysokiej jakości HD.

 

Montażysta - ten człowiek zajmuje się składaniem wszystkiego w jedną całość, czyli złączenie lektora i gameplaya. Montażysta otrzymuje prywatną wiadomość z wszystkimi potrzebnymi materiałami, po czym dostaje określoną ilość czasu na połączenie poszczególnych elementów tak, aby tekst zgrywał się z tym, co dzieje się na ekranie. Tutaj nie potrzebujesz nic więcej niż talentu i kreatywności w montowaniu filmików.

 

Opcja 1- Udało się!

Gratuluję! Jeżeli, któryś z MPC Media Leaderów zaakceptował Twoją kandydaturę to teoretycznie od razu jesteś w 'składzie.' W praktyce jednak, musisz poczekać na rangę oraz plakietkę (dostępną pod nickiem jako nagroda), którą może nadać Ci bezpośrednio MPC Media Leader lub Administrator.

 

Opcja 2- Nic z tego...

Nie załamuj się! Jakiś powód na pewno musiał być. Kilka najbardziej znanych i powszechnych odpowiedzi to słabe wykonanie (np. recenzji, korekty, gameplaya), brak ogarnięcia z Twojej strony, jako użytkownika lub coś naprawdę nieetycznego, czyli skopiowanie danej pracy z innego portalu czy forum (w tym wypadku możesz dostać dodatkowe 2 dni bana!).

 

Warto zobaczyć:

Nabór na stanowiska w MPC Media Team

Warunki naboru na stanowiska w MPC Media Team22 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Podzielcie to na funkcje, dajcie jako temat podpięty w odpowiednich działach i wtedy się przyda bo wątpię aby jakiś swiezak fatygowal się szukając takich informacji w blogach.

Link do komentarza

Napisano

Od kiedy? o.O

Od zawsze Asparte i jest tak na każdym stanowisku pomocne jest doświadczenie w danej kategorii. Oczywiście przy lektorze nie jest wymagane, ale nieco ułatwia sprawę w wyborze.

Link do komentarza

Podzielcie to na funkcje, dajcie jako temat podpięty w odpowiednich działach i wtedy się przyda bo wątpię aby jakiś swiezak fatygowal się szukając takich informacji w blogach.

 

Też tak sądzę.

Link do komentarza

Dobra robota Marselo , widze że Mentorzy starają sie jak mogą żeby nowym chociażby jak jak :P Przybliżyć mi cały mechanizm forum . Gj

Link do komentarza
Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
Okienko zamknie się za 5 sekund...