Skocz do zawartości

MPC Mentor Team

  • wpisy
    6
  • komentarzy
    191
  • wyświetleń
    13 699

Wywiad- Lord Makin

1 597 wyświetleń

hsyrBre.png

Tym razem zespół Mentorów przygotował wywiad z osobą, bez której chyba nikt nie wyobraża sobie MPC. Były moderator Tibii, Global Moderator, ale przede wszystkim niezastąpiony Administrator. W jaki sposób tutaj trafił? Jak wspomina stare czasy? Co planuje w najbliższym czasie? Wszystko znajdziecie w poniższym wywiadzie.

 

 

1. Jak zacząłeś swoją przygodę na MPCforum?

Zaczęło się to pod koniec 2006, więc jeszcze przed problemami forum z wakacji 2007. Szukałem cheatów do Plemion, w które namiętnie grałem, ale rosnąca liczba obowiązków w grze skłoniła mnie do znalezienia pomocy (kto grał, ten wie ile to klikania przy 1500 wioskach). Z racji, że na forum zacząłem być aktywny dopiero koło kwietnia, w wakacje forum padło. Prawie, że codzienne odświeżanie „a może już wróciło” było normalką, aż do września, gdy forum wróciło. Zarejestrowałem się podobnie, pamiętam jaki byłem zły, gdy zrobiłem to dopiero na drugi dzień po powrocie MPC i miałem numer użytkownika „dopiero” 117 :P Do Plemion niczego nie znalazłem, ale zauważyłem dział Tibia, który wtedy święcił niemałe triumfy, jako jeden z popularniejszych na forum. I tak zostałem na forum do dziś ;)

 

2. Dostałeś się jako moderator do działu Tibia, dlaczego właśnie on i dlaczego zostałeś na mpc na dłużej?

Jak wcześniej wspominałem, trafiłem na forum szukając cheatów. Gdy zakotwiczyłem się w dziale Tibia, który najbardziej mi przypasował, ze względu, że grałem od 2005 roku praktycznie, więc gra była mi dobrze znana. Moderatorem działu był wtedy Koks, który był GMem przed wakacyjną nieobecnością forum. Sam Koks wrócił na krótki okres czasu na forum kilka lat temu. Dawniej na MPC był system podziękowań, że każdy mógł dać komuś pochwałę, która wyświetlała się pod profilem, coś jak dzisiejsze „lajki” chociaż w bardziej elitarnej postaci. Grając w Tibię, stwierdziłem, że fajnie byłoby zostać moderatorem. Dawniej procedura wyboru opiekuna działu była zupełnie inna, nie było kidmoderatorów, moderatora wybierał GM/Admin na podstawie aktywności i zauważalności danej osoby na forum. Wtedy zaczęła się moja przygoda z Seldkiem, gdy w listopadzie 2007 dostałem szansę jako moderator działu Tibia ;) Forum od początku przyciągało klimatem i tak się wkręciłem, że dawniej pełniło funkcję, którą dziś pewnie dla wielu z Was ma facebook, czy inny portal społecznościowy.

 

3.Po długiej pracy jako moderator, doczekałeś się awansu na Global Moderatora. Jak wspominasz ten czas?

Tak samo jak z powoływaniem moderatorów, kiedyś aby dostać GMa nie wystarczyło być aktywnym, trzeba było przede wszystkim spełniać odpowiednie wymogi, które wiązały się z posiadaniem predyspozycji, ponieważ GMów było dużo mniej w porównaniu ze stanem dzisiejszym, nawet pomijając kwestie wielkości forum. Ja sam dostałem rangę, chciałoby się powiedzieć, z przypadku. Mike, dotychczasowy „czerwony” miał skomplikowaną sytuację osobistą związaną głównie ze zdrowiem i zostałem mianowany w jego miejsce. Pamiętam euforię, radość, że mnie wyróżniono, no i dużo pracy, bo wtedy forum bardzo się rozrastało, a praca w 2-3 GMów nie była łatwa.

 

4. Czy stanowisko administratora, które osiągnąłeś było twoim marzeniem? Jak siebie oceniasz w tej roli?

 

Administrator definitywnie był ostatnim szczeblem wyróżnień mojej pracy na forum. Pamiętam, że wcześniej liczyłem na tą funkcję, bo musimy pamiętać, że administrator to

nie ranga, a funkcja. Miałem jednak okres urlopu i nominacja kogoś innego na to miejsce była jednak sprawiedliwa. Chociaż w międzyczasie z powodu braku aktywności chciano mnie wrzucić na stołek admina nie udało się to, dopiero na początku 2010 kokosz zaproponował mi administratora forum ;) A jak siebie oceniam? To chyba nie moja rola, tylko użytkowników, bo co najmniej niemądre by było wyrokowanie we własnej sprawie ;)

 

5.Jak wspominasz duds i [email protected]ńka podczas pełnienia przez nich funkcji Administratora? Może ktoś inny zapadł Ci w pamięć i chciałbyś jego powrotu?

duds zaczęła adminowanie w podobnym czasie co ja i zawsze dobrze się dogadywaliśmy. duds pewnie zapamiętała mnie jako osobę, która wiecznie chciała sygnaturki i miała milion, pewnie absurdalnych, wymogów, w które i tak trafiała bezbłędnie. [email protected] znowu został wybrany już za mojej kadencji i z mojej inicjatywy poniekąd, szkoda, że zabrakło mu czasu do pracy. Z pewnością miał potencjał, którego nie wykorzystaliśmy. Co do osób, które zapadły mi w pamięci, to z pewnością Mou, z którym współpracowało mi się najlepiej, bo rozumieliśmy się praktycznie bez słów. To byłaby jedyna osoba, której powrotu na forum bym sobie życzył. Był również RMCF, mimo, że GM to kolejna bardzo długa i owocna współpraca, którą chętnie bym reaktywował.

 

6.Mógłbyś powiedzieć coś więcej o pełnieniu tak ważnej funkcji na forum liczącym ponad 700 tyś użytkowników?

Przede wszystkim wielka satysfakcja płynąca z prowadzenia największego w Polsce forum o takiej tematyce. Straszna przyjemność z zarządzania tą wielką machiną, którą tworzą przede wszystkim ludzie, przez te wszystkie lata lista osób które poznałem i z którymi miałem kontakt poszłaby w tysiące, a osoby z moderatorskiego teamu, które przewinęły się to z całą pewnością setki ciekawych i unikatowych osób. Najbardziej cieszy, że jest Was tylu, że ta liczba wciąż rośnie, że są jeszcze starzy wyjadacze, którzy są z forum praktycznie od początku. To także wielka odpowiedzialność, przede wszystkim, aby zapewnić użytkownikom przyjemne korzystanie z forum oraz trzymanie tego w kupie, nie chcielibyście widzieć mojej skrzynki wiadomości na forum, ani archiwum gadu-gadu, gdzie tyle spraw zostało rozwiązanych, że ciężko mi to ogarnąć.

 

7.Niedawno dostaliśmy świeżą porcję wiosennych nowości, planujecie coś jeszcze?

To były zmiany typowo kadrowe. W niedalekiej przyszłości zmieni się parę rzeczy, głównie lifting przejdą fundamenty forum, nie mówię tu o rewolucji, ale pewnego rodzaju odświeżeniu. Na pewno zaskoczymy Was kilkoma decyzjami, ale nie będę zdradzał szczegółów :P Zadbamy żeby na wiosnę korzystanie z forum było jeszcze bardziej komfortowe, co do detali pozostawię to w sferze domysłów ;)

 

8. Na forum stanowisko Administratora sprawujesz już kolejny rok z rzędu. Nie masz ochoty udać się już na zasłużoną emeryturę?

Emeryturę? Miałbym stracić taką frajdę? :D Owszem miałem okres urlopu, ale to jeszcze za czasów Global Moderatora. Dopóki forum ma się w takiej kondycji jak teraz nie zamierzam go opuszczać, zbyt wiele spraw zależy ode mnie, a chyba użytkownicy nie chcieliby Makina „nie na zielono” ;)

To by było chyba na tyle i przepraszam za tyle tekstu, chociaż pewnie mógłbym się rozpisać bardziej, to może następnym razem ;)

 

Dziękujemy za poświęcenie czasu na wywiad. Życzymy samych sukcesów i wytrwałości w pełnieniu funkcji Administratora!41 komentarzy


Rekomendowane komentarzeZ Mańkiem był już zrobiony audio, ale była usterka i trzeba go nagrać na nowo, a ja narazie nie mogę się za to zabrać, ale niedługo się pojawi :).

 

Co do razora to nie mam z nim kontaktu, nie odpisał mi na lascie :<

Link do komentarza

 

Najlepszy jest fragment "Owszem miałem okres urlopu, ale to jeszcze za czasów Global Moderatora "

 

xDDD

 

Najlepszy jest fragment "miałem okres" :D

Link do komentarza

Jeżeli chodzi o sam pomysl z wywiadami to jest on świetny aby nowi userzy jak ja dowiedzieli sie troche o historii forum i jego adminach.

Tak? to niech sie dowiedzą ludzie jak po kilku latach pracy na forum zostawia sie ich bez nieczego i olewa przez "fochy"adminów

Link do komentarza

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
Okienko zamknie się za 5 sekund...