Skocz do zawartości

Miyoshi's Blog

 • wpisy
  8
 • komentarzy
  126
 • wyświetleń
  6 367

Tomb Raider: Rozdroża - multiplayer.

481 wyświetleń

Szczerze mówiąc zaskoczyła mnie wieść, że w najnowszym TR będzie dostępna rozgrywka multiplayer. Chyba właśnie ciekawość, jak będzie wyglądała w praktyce, skłoniła mnie do kupna oryginalnej wersji. Co mogę powiedzieć? Jestem zaskoczona, ale bardzo pozytywnie. Poza standardową strzelanką pozostały dobrze znane elementy z single-player; chociażby zjazdy po linie, wspinaczka po ścianach, czy zbieranie surowców, które później przydadzą się przy kupnie nowych postaci. Dodatkowo możemy zastawiać kilka ciekawych pułapek, uważając jednocześnie by samemu się w nich nie znaleźć. Właśnie, jeśli o postaciach mowa. Mamy szereg bohaterów do wyboru z dwóch stron: Solarii oraz Rozbitków. Oczywiście Rozbitkowie to Lara oraz jej towarzysze, a Solarii to źli chłopcy z wyspy.

 

Za różne akcje podczas gry zdobywamy PD, dzięki którym zdobywamy wyższe poziomy, a wraz ze wzrostem lvl'a odblokowują się kolejne postacie oraz ekwipunek. Przejdźmy do rozgrywek. Mamy cztery możliwości:

 

 • Wołanie o pomoc - Rozbitkowie muszą włączać nadajniki, a Solarii zabierają baterie, które wypadają po zabiciu przeciwnej drużyny. Wygrywają ci, którzy pierwsi aktywują trzy nadajniki bądź zbiorą dwadzieścia baterii. Opcjonalnie zwycięża zespół, który po upływie czasu rozgrywki ma wyższy procent wypełnionego zadania.
 • Deatchmatch drużynowy - drużyna Rozbitków vs. drużyna Solarii. Wygrywają ci, którzy pierwsi dokonają dwudziestu pięciu zabójstw bądź będą mieli ich więcej na koncie po upływie czasu.
 • Ratunek - turniej, w którym Rozbitkowie próbują zdobyć środki medyczne, a Solarii im w tym przeszkadzają. Dodatkowo Rozbitkowie mogą wzajemnie się leczyć, kiedy zostaną postrzeleni przez przeciwników.
 • Gra otwarta - prościej mówiąc: każdy na każdego. Wygrywa osoba, która jako pierwsza dokona piętnastu zabójstw, bądź będzie miała ich najwięcej na koncie po upływie czasu.

 

Według mnie najlepszą rozgrywką jest 'wołanie o pomoc' oraz 'gra otwarta'. Podsumowując multiplayer w TR jest dobrze zrobiony, nie banalny i wciągający. Początkujący mogą mieć problem z ogarnięciem niektórych map bądź sposobu na efektywne eliminowanie przeciwników, ale to kwestia kilku godzin gry. Osobiście naprawdę polecam. Nie szkoda wydać tej stówki na oryginalną wersję.4 komentarze


Rekomendowane komentarze

Ratunek - turniej, w którym Rozbitkowie próbują zdobyć środki medyczne, a Solarii im w tym przeszkadzają przeszkadzają.

 

Mały błąd.

 

Chyba w końcu zainstaluje TRa :)

Link do komentarza

Ratunek - turniej, w którym Rozbitkowie próbują zdobyć środki medyczne, a Solarii im w tym przeszkadzają przeszkadzają.

 

Mały błąd.

 

Chyba w końcu zainstaluje TRa :)

 

Aj, dziękuję ślicznie. Nie zauważyłam tego błędu. :)

Link do komentarza
Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
Okienko zamknie się za 5 sekund...