Skocz do zawartości

Wiwek - Blog

Zaloguj się, aby obserwować  
  • wpisy
    3
  • komentarzy
    19
  • wyświetleń
    2641

Wpisy w tym blogu

Wiwek ;)

blog-0799339001379970344.png

Cześć, spotykamy się ze sporą liczbą let's playów, gameplayów czy innych filmów na YouTube z głosem twórcy i na prawdę czasami bolą uszy od słuchania ich, po prostu ich dźwięk jest beznadziejny, szumy z jacka, jakieś buczenie z tła nic nie jest niwelowane u niektórych osób ja jestem bardzo wrażliwy na szumy u kogoś na filmie, ja u siebie nigdy nie pozwolę na szumy.

 

Dlatego też, postanowiłem zrobić poradnik co do tego ze screenami ładnie objasniony, wiem że raczej na bloga nie pasuje to, gdyż na MPCForum jest do tego dział ale ja po prostu chcę umieścić ten poradnik u siebie na blogu, taki mam kaprys ;) A teraz zapraszam juz do czytania! :D

 

 

 

 

 

1. Nagranie i zapisanie pliku z głosem.

 

Najpierw musimy mieć swój nagrany plik audio, po nagraniu nic z nim nie robimy, po prostu zapisujemy go w formacie .mp3.

 

2. Właściwe nadanie efektu naszemu pliku Audio.

 

Teraz mając nasz plik możemy przystąpić do głównej części naszego poradnika, czyli jak dobrze obrobić dźwięk, aby nasz głos był donośny i taki potężny. Sami wiecie zresztą, że czasami za cicho słychać czy po prostu w nagranym pliku jest za mało basu co też bardzo wpływa na jakość audio. Dlatego też co robimy zatem aby to poprawić.

 

Gdy już otworzymy naszą ścieżkę audio w Adobe Audition wchodzimy w :

Effects > Amplitude and Compression > Multiband Compressor

kejh.png

 

Teraz wybieramy opcję " Broadcast " z rozsuwanej listy i klikamy APPLY.

 

jiem.png

 

Po zrobieniu tych czynności musimy chwilkę poczekać aż program nam przerobi nasz dźwięk, czas może się wydłużyć, jest on zależny od czasu trwania pliku audio.

 

 

Teraz znowu wchodzimy w :

Effects > Special > Mastering

 

yual.png

 

Teraz musimy wybrać z rozsuwanej listy " Make Room For Vocals " i klikamy Apply.

 

6vgt.png

 

 

Teraz klikamy kombinację klawiszy :

Ctrl + Shift + S

Potwierdzamy zapis przyciskiem " Save ".

 

 

3. Usuwanie szumu z obrobionego pliku.

 

Kiedy już zapiszemy nasz plik audio obrobiony w Adobe Audition, będzie on posiadał w sobie dużo szumów spowodowanych tym, że program musiał zmienić częstotliwość pliku w kilku miejsach, więc powstały szumy. Musimy je zatem usunąć, a do tego będzie nam potrzebny program Audacity, jest on darmowy w porównaniu do Adobe Audition, niestety nie wiem czy mogę bezpiecznie podać wam tutaj link na blogu do tego programu więc wystarczy, że wpiszecie Audacity w google i powinno wam wyskoczyć w pierwszej pozycji.

Zatem co zrobić aby usunąć taki szum?

Otwieramy najpierw nasz plik w Audacity, wystarczy przeciągnać nasz plik audio na puste pole w programie.

 

Teraz musimy zaznaczyć fragment naszego szumu, musi to być takie miejsce, gdzie nic nie mówimy nic nie stuka itp. po prosut zaznaczamy taki fragment trzymając LPM, przesłuchujemy go czy jest to sam szum, jeżeli tak musimy wejść w :

 

Efekty > Usuwanie szumu

 

 

pfo6.png

 

Teraz musimy kliknąć " Uzyskaj profil szumu "

 

wbni.png

 

Kiedy klikniemy Uzyskaj profil szumu, wyłączy się nam okienko odszumiacza, teraz pamiętajcie zawsze musimy użyć kombinacji klawiszy : CTRL + A, musimy zaznaczyć całą naszą ścieżkę dźwiękową, teraz możemy spokojnie

Spowrotem wejść usuwanie szumu i teraz nie klikamy uzyskaj profil szumu, po prostu klikamy " OK "

 

rr4h.png

 

I to by było na tyle tego poradnika, już możemy po tych wszystkich czynnościach zapisać nasz plik audio i po prostu zrenderować go razem z filmem, otrzymując bardzo przyjemną jakość naszego głosu :]

Mam nadzieje, że ten poradnik przyda się kilku osobom i jakoś przelgnie to, że jest on napisany na blogu, starałem się to ładnie opisać i robić szczegółowe ss'y co do tych wszystkich czynności, natomiast nie pozwalam na skopiowanie żadnej części tego tutoriala z tego bloga, jest to oryginalna i jedyna wersja tego TuT'a.

 

Jeżeli macie jakieś pytania, możecie je zadawać w komentarzach, w miare mojej wiedzy postaram się odpowiadać!

 

Pozdrawiam, Wiwek ! :]

Wiwek ;)

blog-0274284001379855461.pngZapewne wielu z was się kiedyś zastanowiło, skąd biorą się tak duże ceny na Metin2.PL ? W tym poście chciałbym to krótko objasnić.

 

Ceny na Metin2.PL są niewyobrażalnie duże w pewnych okresach czasu, czemu więc te ceny są raz większe raz mniejsze, skoro drop yang z potworów jest bardzo niski.

 

Administracja Metin2.pl nie banując botów expiących, dropiących i ogólnie przeszkadzających nie jest odpowiedzialna za ceny na polskim metinie, boty dropiąc te wszystkie yangi potrafią na kilkudziesięciu kontach zdobyć ładną sumke tych pieniędzy przez co na allegro yangi są raz tańsze raz droższe, kiedy administracja metina po jakimś czasie zbanuje ogrom tych botów, yangi na allegro drożeją , przez co ceny na metinie są mniejsze. Duży wpływ ma również drop na nowych mapach, teraz stal +7, bojowy +7 nie są warte tyle co tygra +9 ,dlatego mniejsze lvle są w stanie zarobić więcej i te łatwiejsze przedmioty do zdobycia nie wymagające lvla 80+ są więcej warte, na przykład :

 

Załóżmy , że mamy 2 postacie, sure wp 85lvl oraz sure wp 35 lvl.

Ta sura 35lv, dropi sobie kulturalnie w M2 na metinach 25,30,35 i przy okazji ubija besty, natomiast ta sura 85lvl, może wejść na nowe mapy i tam bić metiny 100,105 itp.

Dlatego też, ten drop z metinów 35 jest więcej warty bo ciężej go zdobyć oraz więcej graczy ma niskie lvle przez co multum ludzi jest w M2 na metinach, a ta sura 85 wydropiąc kilka stali +7 i bojowych +7 nie ma na tym tak dużego zarobku, bo wiele graczy nie ma tego poziomu aby nosić stal, ani takiego poziomu żeby wejść na te nowe mapy.

 

Czyli jaki z tego morał? Lepiej rób dropy 35 i męcz się w M2 bo i tak więcej zarobisz.

 

+ nowych map jest to, że tam leci sporo yang z potworów i na samym expie możemy sporo wyciągnąć.

 

To jest tylko moja opinia na temat cen na polskim Metinie2, jeżeli nie zgadzacie się z czymś, możecie napisać w komentarzach swoje sugestie oraz opinie.

 

Pozdrawiam! :

Wiwek ;)

blog-0968832001379853782.pngCześć, jest to mój pierwszy post na pierwszym blogu, na MPCForum. Chcę wnieśc w tym poście co znajdziecie na tym blogu.

Zamieszczać będę tutaj posty na takie tematy na których temat posiadam sporą wiedzę, mogąc się nim podzielić z wami czyli na przykład: Metin2, League of Legends, YouTube, Troszeczkę grafiki i pare innych rzeczy, raczej nie musze wam pisać co to Metin2, czy LoL, natomiast o czym będę pisał na temat YouTube?

 

YouTube - jestem youtuberem od długiego czasu, na kilku kontach powiedzmy łącząc moją działalność. Nagrywam materiały głownie poświęcone grom, nagrywam LoLa, Metina, nawet Gothica I którego wystarczy wrzucić i już mamy kolejną serie.

Na kanale u mnie znajdziecie sporo serii, nie dużo filmów i widzów czy wyświetleń - Wiwensik jest świeży i zacytuje bardzo ładny komentarz jednego z widzów - " Nie patrz na ilość subów, choćbyś miał jednego widza to ten jeden widz zawsze będzie Cię oglądał, a z czasem ta liczba będzie wzrastać." Bardzo ładnie napisane pozdrawiam tego osobnika który to napisał.

 

No ale kończąć tego jakże krótkiego posta po prostu napisałem wam co będzie na tym blogu i mam nadzieje, że ktoś będzie to czytał!

 

Pozdrawiam ;)

Zaloguj się, aby obserwować  

×
Okienko zamknie się za 5 sekund...