Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie]Jak skutecznie przyspieszyc minecraft


L3siak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Napisalem co mam a czego nie wiec troche czytajcie

 

 

Refresh

 

Ile moze 1gb ramu kosztowac? albo 512mb?

5vwxw5.png

Opublikowano

Napisalem co mam a czego nie wiec troche czytajcie

 

 

Refresh

 

Ile moze 1gb ramu kosztowac? albo 512mb?

Ja 2 Gb ramu typu DDR 2 kupiłem za 40 zł

Opublikowano

Alonos ja tu pomocy potrzebuje a nie tego co ty masz jak zaaktualizowac jwgl czy coś takiego?

5vwxw5.png

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Game boster albo kup sobie lepszy procesor za 800złotych można kupic InterCore 3 generacji 3000

 

I karte graficzną 2gb 600zł

 

ram 4gb 200zł

 

jak to kupisz i nie umiesz tego wymienić to idziesz do jakiegoś sklepu komputerowego i na pewno ci tam to złożą :)

 

Jeszcze można za 300 albo 200 zł kupić dysko 640gb i masz prawie najnowszy komputer pójdzie ci gra z 2014 :)

 

i jeszcze możesz kupić Windows 7 bo myśle ze jak masz 2gb ram to pewnie windows xp masz na windows7 pójdzie ci dużo więcej gier :)

Może komuś pomoglem

Opublikowano

GameBoost najlepsza metoda , polecam

GameBoost? Nie slyszalem rozwin:)

 

 

Game boster albo kup sobie lepszy procesor za 800złotych można kupic InterCore 3 generacji 3000

 

I karte graficzną 2gb 600zł

 

ram 4gb 200zł

 

jak to kupisz i nie umiesz tego wymienić to idziesz do jakiegoś sklepu komputerowego i na pewno ci tam to złożą :)

 

Jeszcze można za 300 albo 200 zł kupić dysko 640gb i masz prawie najnowszy komputer pójdzie ci gra z 2014 :)

 

i jeszcze możesz kupić Windows 7 bo myśle ze jak masz 2gb ram to pewnie windows xp masz na windows7 pójdzie ci dużo więcej gier :)

Może komuś pomoglem

Szkoda mi kasy;/XD

5vwxw5.png

Opublikowano

Serdecznie Polecam program GameBooster oraz Mod Optifine , GameBooster moze nie pomaga za duzo ale fps sa wieksze o 15-25 a co do optifine powieksza mi fps od 60-70 do 150-200 , wiec naprawde to pomaga , tez slyszalem ze na MPCForum ktos zrobil Optifine ktory przyspiesza z 15fps do 120 , ale szczerze? cos za cos... ten optifine ktory zostal zmodyfikowany moze przegrzewac procesorek i karta graficzna moze nie wytrzymac , dlatego polecam uzywanie normalnego Optifine.

Pomoglem? Daj Like To Pomaga!

xy41b6u4apxo.jpg

Opublikowano

Serdecznie Polecam program GameBooster oraz Mod Optifine , GameBooster moze nie pomaga za duzo ale fps sa wieksze o 15-25 a co do optifine powieksza mi fps od 60-70 do 150-200 , wiec naprawde to pomaga , tez slyszalem ze na MPCForum ktos zrobil Optifine ktory przyspiesza z 15fps do 120 , ale szczerze? cos za cos... ten optifine ktory zostal zmodyfikowany moze przegrzewac procesorek i karta graficzna moze nie wytrzymac , dlatego polecam uzywanie normalnego Optifine.

Czy wy nic nie czytacie mam optifine...

5vwxw5.png

Opublikowano

L3siak , masz optifine , masz gamebooster to juz nic nie mozna , wymien karte graficzna i dokup ram i bedzie smigalo wszystko... jezeli masz programy przyspieszajace gre i to nie wystarcza to tylko i wylacznie wina karty graficznej..#

Pomoglem? Daj Like To Pomaga!

xy41b6u4apxo.jpg

Opublikowano

L3siak , masz optifine , masz gamebooster to juz nic nie mozna , wymien karte graficzna i dokup ram i bedzie smigalo wszystko... jezeli masz programy przyspieszajace gre i to nie wystarcza to tylko i wylacznie wina karty graficznej..#

Mamy 21 wiek musi cos byc...

5vwxw5.png

Opublikowano

Refresh fpsy dodala mi texturka Cartoon Craft 8x8 kijowo wyglada ale jak ja wylacze fpsy zostaja:D.

 

Refresh

 

TEMAT DO ZAMKNIECIA.

5vwxw5.png

Opublikowano

1. pozmieniaj ustawienia w opcjach

2. odpalaj przez game booster a (taki darmowy program)

3. pozmieniaj ustawienia w kompie, żeby był bardziej wydajny

Opublikowano

Ty kurwa człowieku nie rozumiesz że na tym drewniaku nie pograsz w tą gre ? Ludzie ci pisali a ty o jakimś 21 wieku pierdolisz.

Wyrazaj sie troche nie jestes u siebie w domu i moze pomoz a nie hejtujesz?

5vwxw5.png

Opublikowano

Przeczytałem temat i tutaj nasuwa mi się jedno zasadnicze pytanie: Jak bardzo chcesz, by Minecraft pracował Ci lepiej...a w zasadzie... ILE jesteś w stanie się nauczyć!

 

Przytaczając parametry swojego komputera i prosząc o podpowiedź jak przyspieszyć Minecrafta, praktycznie zawsze otrzymasz jedną z poniższych odpowiedzi:

1. Usuń jave i zainstaluj najnowszą wersję.

2. Przeczyć komputer cC....

3. Reinstalacja systemu...

4. Zainstaluj X-bustera (nie jest to nazwa programu, to tylko określenie na takie programy)

5. Zainstaluj optifine....

6. Odpal Minecrafta po załadowaniu go do RAM-u. (Załadowanie folderu MC do RAMu i odpalania gry z niego (szybszy zapis i odczyt)

7. Zainstalowanie Optifine.

8. Zainstalowanie tekstur 1x1, 2x2, 4x4 8x8 ....

9. Zainstalowanie moda, który daje widoczność jak po potionie Night Vision (brak cieni itd)

10. No i oczywiście - zmniejszenie detali w grze :)

 

Są to standardowe porady, które pewnie usłyszałeś już wiele razy. Mogę się założyć, że żadna z nich Cię nie usatysfakcjonowała.

 

Więc zaproponuję Ci coś nowego...

 

Zainstaluj Linuxa.

 

Minecraft jest napisany w javie, która jest multiplatformowa - co oznacza, że będzie Ci chodził tak samo dobrze na Windows, Mac czy... Linuxie. No tak... napisałem "tak samo dobrze" a Ci przecież chodzi słabo... no i tu pojawia się przewaga Linuxa, otóż jest on mniej zasobożerny... przez co będziesz w stanie uzyskać lepszy komfort gry w Minecrafta.

 

No ale nie ma nic za darmo, aby cieszyć się w pełni wszystkim co oferuje Linux, będziesz musiał się sporo nauczyć. Oczywiście są łatwe i przyjemne wersje Linuxa tzw. "User friendly" jednak one pozwolą Ci tylko na częściowy sukces - nie mówię, że te wersje są słabe, bądź złe. Serwowane przez te dystrybucje środowiska graficzne (KDE, Gnome) są dobre, jednak nie są one "najlżejsze". Im więcej będziesz wiedział o Linuxie i jego pakietach, tym lepiej będziesz mógł dostosować system do swoich potrzeb... tu radził bym Ci zapamiętać, że w przypadku Linuxa - Twój system będzie tylko tak dobry, jak jego użytkownik.

 

To tylko oczywiście taka myśl do "przespania się z nią". Wiem, że propozycja jest dość radykalna, ale mimo wszystko zachęcam do jej rozpatrzenia.

 

 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...