Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Dyskusja] RPG'i najlepsze


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Baldur's Gate i seria Fallout.

( ͡° ͜ʖ ͡°)

Opublikowano

No fallout fajny grałem trochę w New Vegas i mi sie podobało najlepsze jest to gdzie można wybrać w którą cześć ciała strzelić ;)

Opublikowano

Oczywiście, że Gothic. I wcale nie polecam go po to, by móc pocałować Gomeza w dupe.

 

 

 

wiem to świstak dął mi tą misje ale mi teraz zostało zabicie mrdraga jakaś mikstura od tych z sekty dla dextera i mam się na arenie bić ale ja mam 2 lub 3 poziom i ci na arenie mnie pobija ;)

 

ale ponoć od 5 lvl można misje mieć u tych z sekty to tam trochę pozdobywam reputacji potem pójdę do nowego obozu i jak bedę koks to skończe stary obóz :P

 

Co do Mordraga, nie zabijaj go, a nawet nie próbuj. Po prostu idź z nim do nowego obozu. Ci cię pobiją, ale jak wyzwiesz Kharima, to zrobisz wrażenie na Scattym.


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Opublikowano

No powiedz mu, że przyszedł tylko po to, by móc pocałować Gomeza w dupę. I oczywiście wcześniej pogadać ze Scattym, jeżeli tego nie zrobiłeś.

 

Co do Mordraga, to nie wpłynie to źle na twoją reputację. Oczywiście Thorus wolałby, żebyś go zabił, ale i tak wstawi się za tobą u Diego :).


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Opublikowano

Sprawdź sam :).

 

@DOWN: Trudno, jakoś przeżyje te 5% :P. Krótka wypowiedź to niekoniecznie spam.

 

Co do innych, to Skyrim, Diablo II, Two Worlds, Dispel. Więcej nie znam, może poza MMO :).


Pomagam w projektach dotyczących programowania (C++/C/Java/C#/inne). Jak masz jakiś problem, napisz do mnie, wspólnie poszukamy rozwiązania ;).

Opublikowano

ok

 

a tak swoją drogą lepiej coś dopisz do tego postu bo cie ktoś zgłosi i 5% za spam zgarniesz

(ja tego nie zrobie bo mi pomagasz) aż chce mi sie grać w gothic ;)

 

ale gothic to nie jedyny RPG pogadajmy o innych

Opublikowano

Ten typ ma jakiś klimat, coś się tam dzieje, żyjesz wśród NPC, masz nieraz wyznaczony cel. I najważniejsze, fabuła.

A najlepszy?

No oczywiście że Morrowind, każdy aktywny gracz RPG powinien w tą grę pograć.

Naj­lep­szym środ­kiem prze­ciw pra­wu jest bezczelność.

Opublikowano

Ten typ ma jakiś klimat, coś się tam dzieje, żyjesz wśród NPC, masz nieraz wyznaczony cel. I najważniejsze, fabuła.

A najlepszy?

No oczywiście że Morrowind, każdy aktywny gracz RPG powinien w tą grę pograć.

 

Grałem w Obliviona i Skyrim'a no i jakoś do Morka nie potrafię siąść. Leży na półce! I nie chce mi się w niego zagrać, szczerze nawet nie czytałem co w nim takiego specjalnego jest :) Napisz co odróżnia Morka od późniejszych gier.

Opublikowano

Ja się przyznaję grałem tylko w SKYRIMA ;(

( z seri tes oczywiście)

 

 

ale porozmawiajmy o innych RPG nie o SKyrim i GOthicku

 

 

a może o Wiedźminie

Opublikowano

Grałem w Obliviona i Skyrim'a no i jakoś do Morka nie potrafię siąść. Leży na półce! I nie chce mi się w niego zagrać, szczerze nawet nie czytałem co w nim takiego specjalnego jest :) Napisz co odróżnia Morka od późniejszych gier.

Mega fabuła której nie znajdziesz w Skyrimie. Grafika nie jest aż taka straszna, a na tamte czasy to jest dobra (2002 rok). Masa questów, nie takie dobre jak w oblivionie ale lepsze od Skyrima, bardzo fajna mapa.

W Skyrimie wydaje się że jesteśmy w średniowieczu a w Morrowindzie podróżujemy po przesiąkniętym magią świecie.

Podsumowując do Skyrima:

Skyrim - Gra która ma mało qustów, krótką i słabą fabułę, jedynie została polubiona za smoki, magię, system walki i to że jest kontynuacją Morrowinda który był bardzo popularny w tamtych czasach.

Gdyby zrobili Morrowinda na silniku Skyrima byłby to hit dziesięciolecia (chyba nawet robią) ;)

Naj­lep­szym środ­kiem prze­ciw pra­wu jest bezczelność.

Opublikowano

Mega fabuła której nie znajdziesz w Skyrimie. Grafika nie jest aż taka straszna, a na tamte czasy to jest dobra (2002 rok). Masa questów, nie takie dobre jak w oblivionie ale lepsze od Skyrima, bardzo fajna mapa.

W Skyrimie wydaje się że jesteśmy w średniowieczu a w Morrowindzie podróżujemy po przesiąkniętym magią świecie.

Podsumowując do Skyrima:

Skyrim - Gra która ma mało qustów, krótką i słabą fabułę, jedynie została polubiona za smoki, magię, system walki i to że jest kontynuacją Morrowinda który był bardzo popularny w tamtych czasach.

Gdyby zrobili Morrowinda na silniku Skyrima byłby to hit dziesięciolecia (chyba nawet robią) ;)

 

Może w końcu odpalę :) Ale i tak zapewne nigdy nie doczekam się RPG'a, który zadowoli mnie w 100%.

 

Mój cytat z innego forum TES:

 

Jak wiecie technologia idzie mocno do przodu i to najlepiej widać w

grach typu FPS, patrz Battlefield 3. Czemu nie można użyć równie dobrych

silników (przede wszystkim tych wpływających na fizykę), jak np.

Frostbite 2? Chciałbym w jakimś RPG w końcu większego wpływu na

otoczenie. Na przykład atak na jakiś zamek etc. Do tego zlikwidowania

motywów takich konfliktów jak w SKyrim, czyli Cesarstwo i Gromowładni

toczą zażartą wojnę między sobą, a tak na prawdę w ogóle jej nie widać.

Gdzie w Skyrim jakieś losowe potyczki oddziałów obu stron konfliktu?

Gdzie wielkie oblężenia potężnych miast? Przecież nie nazwę bitwą ataku

na Samotnię czy Białą Grań bo to śmiech na sali. Szedłem tam jak na

spacer, a nie na walkę. Chcę epickości zdarzeń w następnym Skyrim. Już w

jakimś temacie pisałem,że w grach RPG obecnie, przy takiej technologii

brak jest najzwyczajniej dużego pier***nięcia!!! Chciałbym przeżyć w

końcu w jakimś erpegu jakieś skoki adrenaliny, nagłe przyśpieszenie tępa

akcji. Bez fabuły typu... Jam jest Dovahkiin i sam wygrywam wojnę

przeciwko nadchodzącemu złu i przechylam szalę zwycięstwa jednej ze

stron.

 

 

 

Co jeszcze? A no podziału!!! Niech już wojownik nie będzie więcej

Arcymagiem, bo na miłość to jest paranoja. Powinni zaczerpnąć chociażby z

takiego Gothic'a. Wiem, że Bethesde stać na zrobienie wyśmienitej gry,

ale zastanawiam się o czym oni myślą tworząc grę. Gdybyśmy mieli takie

same możliwości jak Panowie z Bethesdy to jestem pewien,że tu na tym

forum powstałaby 1000 razy lepsza gra niż oni są w stanie zrobić.

 

 

 

Chciałbym też powiększenia mapy i dołożenia do tego walki o terytoria

oraz możliwość utworzenia na początku jakiejś zwykłej grupki najemników i

stopniowego zyskiwania większego kapitału, by w końcu zacząć budować

swoją twierdzę i móc wpływać na jej dowolny wygląd oraz wnętrze. taki

mocniej rozwinięty Hearthfire. Może wam zajeżdżać troszkę Mount and

Blade, ale chyba dobrze. Chyba każdy by chciał takiego czegoś w TES.

 

 

 

Gdybym usiadł na kiblu wymyśliłbym pewnie jeszcze mnóstwo innych

ciekawych rozwiązań. Ale tak realnie patrząc to chyba nigdy nie doczekam

się RPG, który zadowoli mnie chociaż w 50%, pomimo tego,że Skyrim i tak

mnie zachwyca.

 

Jeśli chodzi o grafike to wiem,że niemożliwe jest by RPG nadążało

za wyścigiem gigantów FPS. Ale przecież nic nie stoi na przeszkodzie

dodania do gry, tak jak to nazwałem przyśpieszeń akcji podnoszących

adrenalinę w grze wink.gif

Oczywście powiedzenie "wpływa na otoczenie" czyli niszczenie

wszystkiego co do piksela byłoby tu niemożliwe,ale właśnie może podczas

oblężeń zamków sypiące się mury, latające nad naszymi głowami pociski

katapult. Jakieś akcje typowe dla ciężkich walk. No i mówię jeszcze raz.

Skoro mamy realia jakiejś tam wojny to niech to będzie serio wyglądało

na wojnę. Bo w Skyrim wszyscy siedzą na dupach, a nasz Dovahkiin biega

tam i z powrotem, tam i z powrotem, koniec końców wygrywając bitwę bo

przecież gdyby go nie było w Białej Grani czy Samotni to nikt by nie

zdobył tych miast

Opublikowano

Mi się najbardziej podobają klasyki czyli Gothic,Gothic 2,Gothic 2 + dodatek noc kruka pamiętam jak to się fajnie grało w to :D.

1373415594-U477327.png

KidModerator Single Player|MPC Champion|Gold Member|Postwriter|Uczeń Pawła_CS|

Opublikowano

W kategorii RPG,moim zdaniem tylko gothic,do części 3 włącznie.Wciągająca fabuła,ciekawy bohater,którym przyszło nam sterować,duży wybór co do dalszej gry-po prostu dobrze zrobiona.

Opublikowano

U mnie Gothic ma swoje miejsce czy to arcania czy III ale o najwieksze uznanie u mnie walczy Geralt i Smocze Dziecię

 

 

post nr 800

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...