Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy polska powinna pozwolić sobie na reaktory jądrowe?


hophop8

Energetyka  

60 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy chcia?by? aby w Polsce powsta?y reaktory j?drowe?

    • Tak
      41
    • Nie
      19

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Ktoś już tutaj wyżej napisał że elektrownia w naszym kraju by postała z 10 min.

Z jednej strony się zgadzam, a z drugiej nie.

Niby taka elektrownia by pomogła w zdobywaniu energii i w ogóle, ale wydaje mi się, że to by nie wyszło nam na zdrowie.

Obawiam się tego, że u nas mogło by się to skończyć tragicznie :P

Ogólnie to jestem za, jeśli chodzi o budowanie, ale jak już będzie po fakcie to może być kiepsko.

W innych krajach gdzie jest o wiele lepsza sytuacja ekonomiczna i techniczna zdarzają się wypadki, a co dopiero u nas B)

58815786.jpg

Opublikowano

Up o to bym się nie bał, ponieważ mamy dobrze wyszkolonych techników w tej dziedzinie, jednak wolałbym aby pieniądze były włożone w drogi oraz ich remont (które miałby być zrobione na 2012 rok).

Opublikowano

Nie wspomniałeś o najważniejszym.

Ile to kosztuje?

W pizdu, nie mamy szans na nowe reaktory. Dlatego właśnie nie, po co nam 30 letnie reaktory, które nam ktos odsprzeda.

Opublikowano

 

Mogliby zbudować jeden reaktor jeżeli nie ma wyboru, chociaż wolałbym żeby postawili na odnawialne źródła energii (wiatraki, elektrownie wodne). Niestety przez polską politykę nie mamy ani jednego ani drugiego :D

Potwierdzam. I nie chce tych reaktorow gdyz to moze "ZEPSUC" srodowisko a nawet zabic nas , przyrode , zwierzeta.

1367580920-U384748.png
Opublikowano

Z waszych argumentów mówiących na "Nie" wynika że:

- Polska zawsze wszystko zniszczy i będzie bum...

- Polska nie ma funduszy i kupi słaby sprzęt

Czyli uważacie że Polska to nieudolny, słaby i biedny kraj?...

Gdzie wasza wiara, na pewno nie kupią reaktora sprzed 30 lat... maksymalnie 10.

Jak w gdańsku powstały takie super nowoczesne szpitale to czemu nie miało by być podobnie z reaktorami?

Fundusze się zawsze znajdą.

Naj­lep­szym środ­kiem prze­ciw pra­wu jest bezczelność.

Opublikowano

dobra... nie boisz się bo zapewnie nie mieszkasz ok. 50-100km od żarnowca może nawet mniej. ty jak się dowiesz że jebło spierdolisz z tąd a ja co? ;d
jak mają budować niech se budują w górach, mają zimne powietrze ...

~~jak mają ją budowac to niech znajdą inne jezioro a nie takie co w zimę nawet nie zamarza....

Nieregulaminowa sygnatura.

Opublikowano

Jeżeli wypierdoli elektrownia w Niemczech to nas też to dotknie, więc nie widzę problemu w psotawienie elektorowni w Polsce. W Żarnowcu od wielu lat były plany, a nawet początki budowy elektrowni, ale zacofane polskie społeczeństwo zaczęło protesty.

 

up.

Na stałe mieszkam w Gdyni, ale posiadam także domek letniskowy w Nadolu czyli po drugiej stronie Żarnowca i serio jestm za budową elektrowni. Jeżeli nie Żarnowiec to zrobią to w Choczewie.

....

Opublikowano

Z waszych argumentów mówiących na "Nie" wynika że:

- Polska zawsze wszystko zniszczy i będzie bum...

- Polska nie ma funduszy i kupi słaby sprzęt

Czyli uważacie że Polska to nieudolny, słaby i biedny kraj?...

Gdzie wasza wiara, na pewno nie kupią reaktora sprzed 30 lat... maksymalnie 10.

Jak w gdańsku powstały takie super nowoczesne szpitale to czemu nie miało by być podobnie z reaktorami?

Fundusze się zawsze znajdą.

znajdą... na nowe auta dla żon naszych polityków chyba

Nieregulaminowa sygnatura.

Opublikowano

Polska jeszcze nie dojrzała do tego by bawić się w reaktory jądrowe. Chyba nie chcemy Fallout'a w rl? ;D

Opublikowano

Nie róbcie z naszego kraju najgorszego państwa na świecie...

Wy naprawdę przesadzacie z tą nieudolnością polską.

Naj­lep­szym środ­kiem prze­ciw pra­wu jest bezczelność.

Opublikowano

Nie róbcie z naszego kraju najgorszego państwa na świecie...

Wy naprawdę przesadzacie z tą nieudolnością polską.

Tu nie chodzi o POLSKE jako kraj tylko o POLSKE jako rząd. A mamy jeden z najgorszych na świecie. Na dodatek posłuszny Putinowi. Osobiście kocham ten kraj(Oraz jego historię bo mamy naprawdę piękną i bogatą) ale dopóki będzie tak jak jest nie oczekuj żadnych pozytywnych opinii na ten temat.

Opublikowano

Dobra. Załóżmy, że zaczną budować. Pochłonie to mnóstwo pieniędzy, a oczywiście kto będzie wypełniał tą dziurę w budżecie? Oczywiście podatnicy. Dowalą większy VAT/CIT, jeszcze więcej podatków i mandatów. Teraz nawet chodzą słuchy, że podatek ma dojść do 1/4 ceny produktu,czyli 25%. Sama elektrownia zwróci koszt budowy dopiero po 5-6 latach, a to dla naszego społeczeństwa jest dużo.

 

Reasumując moją wypowiedź to Polska jest na razie zbyt biednym krajem. Człowiek ledwo wyżywia rodzinę i płaci rachunki, bo zarabia poniżej średniej krajowej (około 2400/2450 zł), a wy tutaj chcecie wysokobudżetowe inwestycję robić. Dopóki standardy życia się nie podniosą lub PO straci stołeczek władzy to jestem na nie. Zaraz pewnie powiecie, że Niemcy/Francja jakoś żyją. Oni mają tam przynajmniej porządną pensję i niskie ceny, dlatego mogą sobie pozwolić na budowę coraz to nowocześniejszych elektrowni.

Opublikowano

Jak pierdolnie to juz tak pożądnie nie ma nawet wiatrakow itd a kurwa jondrowe chcą budować a niech budują jak pierdolnie to pierdolnie po co robić afere ?

Opublikowano

Jak na razie moim zdaniem to powinni doprowadzić do tego, aby w każdej szkole była sala gimnastyczna gdyż w mojej starej podstawówce nie było i nie ma do teraz. Dzieci trenują na holu.... A reaktory jądrowe wiążą za sobą niebezpieczeństwo, jak na razie gdy mamy z czego czerpać energię jestem na nie.

1368908122-U621182.png

Moderator Tworzenia stron WWW , ex.Moderator Dark Orbit,ex. Moderator Diablo, Helper Pogaduszek, Metin2, Dobre programy, Fan Art, MPC Media Team Recenzent.

Opublikowano

Jak najbardziej, ludzie bez powodu boja się ze to może "wybuchnać" jak w Czarno bylu a tak naprawe to g*wno prawda. Polska za te swoje elektrownie placi już tak duże kary, a za rok będa jeszcze większe bo zanieczyszczaja powietrze... Tak już za duzo za granicy sciaga się energi

Dota 2 > Lol

Opublikowano

Z waszych argumentów mówiących na "Nie" wynika że:

- Polska zawsze wszystko zniszczy i będzie bum...

- Polska nie ma funduszy i kupi słaby sprzęt

Czyli uważacie że Polska to nieudolny, słaby i biedny kraj?...

Gdzie wasza wiara, na pewno nie kupią reaktora sprzed 30 lat... maksymalnie 10.

Jak w gdańsku powstały takie super nowoczesne szpitale to czemu nie miało by być podobnie z reaktorami?

Fundusze się zawsze znajdą.

Haha, dobry żarcik. Nie bój się kupimy 20-letnie reaktory, ale w dodatku zapłacimy za nie jak za nowe. Przykładem jest nasz wspaniały polski generał, który kupił silniki za 8 milionów za 24 miliony. Oczywiście, że nie polska na razie jest na to za głupia.

Opublikowano

Mylisz pojęcia jeden człowiek z całym społeczeństwem.

Twoim zdaniem każdy kto jest polakiem staje się głupi?

Wiesz że gadasz bez sensu?

Naj­lep­szym środ­kiem prze­ciw pra­wu jest bezczelność.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...