Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy to dobry wybór ? Szkoła Średnia


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

dlaczego ? w technikum mam wszystko o komputerach + programowanie dużo angielskiego , a liceum 2 h tygodniowo infy. To na studiuch wykładają inną infe niż w technikum ?

Fajne masz marzenia o studiach, wybacz, że cię obudzę. Powtórzę to co pisałem wyżej.

 

Jeśli uważasz, że na przykład na IIZ w pierwszym roku zrobisz COKOLWIEK nowego odnośnie informatyki o czym jeszcze nie wiesz to się grubo mylisz. Pierwszy rok to jest odsiew i będziesz klepał matematykę, ew. fizykę do bólu. Na nic ci ta twoja wiedza o komputerach (z której użytek zaczniesz robić około w połowie drugiego roku) jeśli wylecisz na pierwszym kolosie...

 

PS: Zdania zaczyna się z dużej litery a ilość angielskiego z informatyki na nic ci się nie zda...

 

PS2: Dorobić w serwisie i iść na dzienne? To co, chcesz 4 lata siedzieć na głowie rodzicom zarabiając sobie w serwisie? Nikt ci nie da kredytu, nic nie kupisz, bądź realistą...

742611478555387739101.jpeg

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Fajne masz marzenia o studiach, wybacz, że cię obudzę. Powtórzę to co pisałem wyżej.

 

Jeśli uważasz, że na przykład na IIZ w pierwszym roku zrobisz COKOLWIEK nowego odnośnie informatyki o czym jeszcze nie wiesz to się grubo mylisz. Pierwszy rok to jest odsiew i będziesz klepał matematykę, ew. fizykę do bólu. Na nic ci ta twoja wiedza o komputerach (z której użytek zaczniesz robić około w połowie drugiego roku) jeśli wylecisz na pierwszym kolosie...

a jak nie wylecę ? Matmę rozumiem , fizę trochę bo nie znam wszystkich wzorów . I tu cała historia .

Dałeś mi 5% ? jesteś taka śmieszna .

Opublikowano

a jak nie wylecę ? Matmę rozumiem , fizę trochę bo nie znam wszystkich wzorów . I tu cała historia .

To jesteś zdolny (sigh).

Faktem jednak jest, że z wiedzy ogólnej, która pomaga przetrwać na studiach lepiej cię przygotuje liceum niż technikum.

742611478555387739101.jpeg

Opublikowano

To jesteś zdolny (sigh).

Faktem jednak jest, że z wiedzy ogólnej, która pomaga przetrwać na studiach lepiej cię przygotuje liceum niż technikum.

Jeśli ktoś się chcę uczyć to przetrwa bez liceum , Kolega jest po technikum i jest na studiach (coś z elektryką ) na 2 roku i daje rade,

Dałeś mi 5% ? jesteś taka śmieszna .

Opublikowano

Jeśli ktoś się chcę uczyć to przetrwa bez liceum , Kolega jest po technikum i jest na studiach (coś z elektryką ) na 2 roku i daje rade,

To się cieszę ale co to ma wspólnego z faktami?

Gratulacje, masz zdolnego kolegę, co jednak wciąż nie zmienia faktu, że po liceum jest łatwiej a twoja wiedza się nie marnuje...

742611478555387739101.jpeg

Opublikowano

To się cieszę ale co to ma wspólnego z faktami?

Gratulacje, masz zdolnego kolegę, co jednak wciąż nie zmienia faktu, że po liceum jest łatwiej a twoja wiedza się nie marnuje...

Jesli idziesz w jednym kierunku to wiedza którą zdobyłem w technikum się na pewno nie zmarnuje będzie potrzebna na studiach jak i po nich , więc co z tego że lepiej przygotowuje teoretycznie liceum jak później będę miał problem z stworzeniem strony , czy zainstalowaniem aplikacji.

Dałeś mi 5% ? jesteś taka śmieszna .

Opublikowano

Ale rozumowanie niektorych osob jest takie: ja pojde do technikum i bede miec zawod i bede wiecej zarabial od osoby ktora jest w tym czasie na studiach. A prawda jest taka ze z praca bedzie bieda.

 

 

Opublikowano

Jesli idziesz w jednym kierunku to wiedza którą zdobyłem w technikum się na pewno nie zmarnuje będzie potrzebna na studiach jak i po nich , więc co z tego że lepiej przygotowuje teoretycznie liceum jak później będę miał problem z stworzeniem strony , czy zainstalowaniem aplikacji.

Mam prośbę, czytaj i zrozum moje posty. W przeciwnym wypadku dalsza polemika nie ma sensu...

742611478555387739101.jpeg

Opublikowano

Jesli idziesz w jednym kierunku to wiedza którą zdobyłem w technikum się na pewno nie zmarnuje będzie potrzebna na studiach jak i po nich , więc co z tego że lepiej przygotowuje teoretycznie liceum jak później będę miał problem z stworzeniem strony , czy zainstalowaniem aplikacji.

Nie rozumie cie. Mowisz ze na studia informatyczne ida osoby ktore nie maja podstawowej wiedzy?

 

 

Opublikowano

Ale rozumowanie niektorych osob jest takie: ja pojde do technikum i bede miec zawod i bede wiecej zarabial od osoby ktora jest w tym czasie na studiach. A prawda jest taka ze z praca bedzie bieda.

i tak mam zamiar wyjechania z tego kraju , ale jeszcze nie jestem po studiach

 

.

 

Mam prośbę, czytaj i zrozum moje posty. W przeciwnym wypadku dalsza polemika nie ma sensu...

Rozumiem Cię , że liceum przygotowuje lepiej niż technikum i jest ławiej na 1-2 roku studiów , ale po technikum też można iść na studia , więcej czasu na mature itd , co procentuje w dostaniu się na studia .

 

Są wady i zalety techników i liceum . Więc można się wypowiadać i wypowiadac .

 

Nie rozumie cie. Mowisz ze na studia informatyczne ida osoby ktore nie maja podstawowej wiedzy?

W liceum nie zdobędziesz tyle wiedzy co w technikum . Ale liceum też czegoś uczy , Dobra koniec

Dałeś mi 5% ? jesteś taka śmieszna .

Opublikowano

Ale jak sie interesujesz informatyka to nie siedzisz przeciez bez czynnie tylko uczysz sie na wlasna reke wiekszosci..

 

 

Opublikowano

Ale jak sie interesujesz informatyka to nie siedzisz przeciez bez czynnie tylko uczysz sie na wlasna reke wiekszosci..

No tak , ale technikum w tym temacie więcej oferuje , ale niestety jest rok dłużej , taki minus tego , Nie zaniżam liceum bo bardziej przygotowuje do studiów , takie sa plusy .

Dałeś mi 5% ? jesteś taka śmieszna .

Opublikowano

po liceum nawet nie wież jak kompa złożyć , i łatwiej na studiach ? nie rozśmieszaj mnie , W technikum masz to co na 1 roku studiów , Masz jakieś pojęcie o programowaniu praktyki itd.

Beka z ciebie. W technikum się uczysz pracy, really? Gówno prawda, jedyne co umiesz po technikum to programować na poziomie początkującego i zaglądać do komputera.. Tyle to ja potrafię teraz, w gimnazjum. Studia to nie tylko sama informatyka, ale i w chuj teorii, matematyka, fizyka, a do tego nie dość, że szybciej, to i lepiej przygotowuje liceum, bo nie masz praktyk, które nic nie dają.


 

Opublikowano

TWOIM rozumowaniem można stwierdzić że bo technikum sobie rady nie dam .

Dałeś mi 5% ? jesteś taka śmieszna .

Opublikowano

Tego nie powiedziałem. Chodzi mi o to, że panuje tu stereotyp o 'wyższości' technikum nad liceum, bo mamy rok więcej, nauczymy się więcej itd.. Wiesz co? Jeśli i tak idziesz na studia- ten rok to tylko stracony rok.


 

Opublikowano

Tego nie powiedziałem. Chodzi mi o to, że panuje tu stereotyp o 'wyższości' technikum nad liceum, bo mamy rok więcej, nauczymy się więcej itd.. Wiesz co? Jeśli i tak idziesz na studia- ten rok to tylko stracony rok.

w pewien sposób tak , ale już coś masz jakieś doświadczenie , Nie uniżam liceum .

Dałeś mi 5% ? jesteś taka śmieszna .

Opublikowano

w pewien sposób tak , ale już coś masz jakieś doświadczenie , Nie uniżam liceum .

Ale jest jedna różnica. W technikum nabędziesz doświadczenie, które po liceum i tak nabędziesz na studiach. Chcąc czy nie chcąc będziesz musiał je nabyć. Na wyjściu ze studiów gość z technikum i gość z liceum są tacy sami, żaden nie jest lepszy.

 

A ogólna wiedza w liceum pozwala się przebić przez pierwsze lata na studiach, na których to doświadczenie na nic się nie przyda.

 

Technikum:

słaba teoria + praktyka ------->egzaminy na studiach w pierwszych latach (trudne) ---------------> dorabianie z teorii, lżej z praktyki

Liceum:

Dobra teoria + słaba praktyka (lub brak, zależy od człowieka)-------------------------> egzaminy na studiach w pierwszych latach (łatwiejsze) ------------------------> dorabianie praktyki, lżej z teorii

 

Proste przedstawienie...

742611478555387739101.jpeg

Opublikowano

Ale jest jedna różnica. W technikum nabędziesz doświadczenie, które po liceum i tak nabędziesz na studiach. Chcąc czy nie chcąc będziesz musiał je nabyć. Na wyjściu ze studiów gość z technikum i gość z liceum są tacy sami, żaden nie jest lepszy.

 

A ogólna wiedza w liceum pozwala się przebić przez pierwsze lata na studiach, na których to doświadczenie na nic się nie przyda.

 

Technikum:

słaba teoria + praktyka ------->egzaminy na studiach w pierwszych latach (trudne) ---------------> dorabianie z teorii, lżej z praktyki

Liceum:

Dobra teoria + słaba praktyka (lub brak, zależy od człowieka)-------------------------> egzaminy na studiach w pierwszych latach (łatwiejsze) ------------------------> dorabianie praktyki, lżej z teorii

 

Proste przedstawienie...

jeszcze pozostaje dylemat , co , jak się nie dostanie ten co jest w liceum na studia ;/.

Dałeś mi 5% ? jesteś taka śmieszna .

Opublikowano

jeszcze pozostaje dylemat , co , jak się nie dostanie ten co jest w liceum na studia ;/.

LOL? Z dwóch ludzi - gościa po liceum i gościa po technikum to bardziej bym się martwił o dostanie tego z technikum. Kiedy ostatnim razem sprawdzałem to na studia liczy się CAŁKOWICIE wiedza ogólna. Matura + oceny z matematyki, fizyki itd. przedmioty charakterytyczne dla technikum się na rekrutacji nie liczą...

742611478555387739101.jpeg

Opublikowano

LOL? Z dwóch ludzi - gościa po liceum i gościa po technikum to bardziej bym się martwił o dostanie tego z technikum. Kiedy ostatnim razem sprawdzałem to na studia liczy się CAŁKOWICIE wiedza ogólna. Matura + oceny z matematyki, fizyki itd. przedmioty charakterytyczne dla technikum się na rekrutacji nie liczą...

Uczeń z technikum nie musi być wcale gorszy :) Jak ktoś jest logicznie myślącym to spokojnie będzie lepszy od licealisty. .Teraz matura jest prosta , robiłem to większość zadań z gimnazjum . A matmy to się nie nauczy ,

Dałeś mi 5% ? jesteś taka śmieszna .

Opublikowano

Uczeń z technikum nie musi być wcale gorszy :) Jak ktoś jest logicznie myślącym to spokojnie będzie lepszy od licealisty. .Teraz matura jest prosta , robiłem to większość zadań z gimnazjum . A matmy to się nie nauczy ,

W technikum oprócz matury dochodzą egzaminy zawodowe i jest w cholere więcej uczenia. Mam porównanie bo kumple siedzą w technikum, ja liceum i ja mam luzy przy ocenach 3/4 a oni siedzą w książkach dobre 2 godziny dziennie zeby na 3 wyjsc. A w gimnazjum (tej samej klasie) albo ta sama średnia albo wyższa.

 

 

Opublikowano

W technikum oprócz matury dochodzą egzaminy zawodowe i jest w cholere więcej uczenia. Mam porównanie bo kumple siedzą w technikum, ja liceum i ja mam luzy przy ocenach 3/4 a oni siedzą w książkach dobre 2 godziny dziennie zeby na 3 wyjsc. A w gimnazjum (tej samej klasie) albo ta sama średnia albo wyższa.

Ale tu nie chodzi ile nauki , to chodzi żebym nauczył się do zawodu jak i na studia , może łatwiej jest po liceum na 1-2 roku , ale co tam mam z zawodu ? ciąg dalszy egzaminy z rozszerzeniem .Jakieś lektury z polskiego ? na cholerę mi to ??

Po technikum mam umiejętności i zawód . Może trudniej jest na początku studiów , ale potem mam z górki . Ma się jakieś pojęcie , wie się jak wygląda komputer .

 

jeśli chcesz iść na studia to nawet po zawodówce+ uzupełniające (matura) dostaniesz się . Moim zdaniem te wszystkie szkoły to ściema . Wszystkie powinny jednakowo kształcić .

Dałeś mi 5% ? jesteś taka śmieszna .

Opublikowano

Ale tu nie chodzi ile nauki , to chodzi żebym nauczył się do zawodu jak i na studia , może łatwiej jest po liceum na 1-2 roku , ale co tam mam z zawodu ? ciąg dalszy egzaminy z rozszerzeniem .Jakieś lektury z polskiego ? na cholerę mi to ??

Po technikum mam umiejętności i zawód . Może trudniej jest na początku studiów , ale potem mam z górki . Ma się jakieś pojęcie , wie się jak wygląda komputer .

 

jeśli chcesz iść na studia to nawet po zawodówce+ uzupełniające (matura) dostaniesz się . Moim zdaniem te wszystkie szkoły to ściema . Wszystkie powinny jednakowo kształcić .

Jak idziesz na studia informatyczne to w gimnazjum prawie całą nauke z technikum masz w małym palcu, przynajmniej ja tak to widze. Idziesz na mechanika to też musisz coś wiedzieć tak? Nie idzie się na takie zawody gdzie nei ma sie sie zielonego pojęcia o temacie, nie mówie tutaj np. o geodecie. Ale o kucharzu, informatyku, mechaniku tak ogólnie.

 

A ty nadal twierdzisz, że osoba która idzie na studia informatyczne nie wie co jest w komputerze, nie potrafi zaprogramowac prostego programu lub zrobić prostje strony internetowej. No stary widzisz co piszesz? to jest śmieszne.

 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...