Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Słownik gracza w League of Legends


MeTech

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie, to mój pierwszy poradnik więc prosze nie reagować zbyt agresywnie. Odrazu na wstepie przypomne, że jest to dla początkujących.

 

 

 

 

 

AFK

: Inaczej Away from Keybord. Osoba niebiorąca w danym momencie udziału w grze. Często stan przejściowy miedzy aktywnym uczestniczeniem w meczu, a jego opuszczeniem. Możliwe jest również umyślne pozostawanie AFK w celu osłabienia własnej drużyny. Oczywiście jest to zachowanie niesportowe i podlegające karze bana.

 


Care :

zwrócenie uwagi graczowi , żeby uważał.

 


Feeder :

Gracz , który dość często ginie i przez to daję przeciwnikom golda za swoje zgony. Należy zwrócić uwagę, że nie wszystkie śmierci są winą danego gracza. Nie należy również zbyt pochopnie nazywać innych tym tytułem

 


Focus (nazwa postaci) :

Jest to zwrot mówiąca o tym , że wszyscy mają skoncentrować się na jednym przeciwniku – np ” Focus Janna”

 


Jungler :

Gracz / Bohater, który poprzez zabijanie stworów poza liniami – w dżungli – daje dodatkową możliwość wzbogacenia się osobie będącej solo, gdyż w takim przypadku doświadczenie i złoto przypadnie tylko 1 graczowi a nie jak normalnie 2.

 


Buff :

Dopalacz, który polepsza postać na krótki czas w grze – możemy tu wyróżnić buffy od przedmiotów, od postaci oraz od potworów – jak np blue buff, czy buff od Barona.

 


Backdoor :

Jest to szybki,niezauważalny atak na bazę wroga, wieżę lub inhibitor najczęściej stosowany przez 1 gracza.

 


Leaver :

Osoba , która opuściła grę

 


Zoneing :

Jest to taktyka polegająca na „wypchnięciu” przeciwnego gracza z zasięgu zdobywania doświadczenia na linii. Najłatwiejszym sposobem na to jest pozostawanie w „krzakach” i nękanie przeciwnika.

 


Pull Blue & Red :

Taktyka pozwalająca junglerowi na łatwiejsze zabicie Ancient Golem (Pradawnego Golema). Polega ona na jednym uderzeniu moba. W ten sposób zaczyna on nas gonić, co pozwala junglerowi na bezkarne atakowanie moba. Od Pre – Sezonu 3, Pull Blue oznacza zaatakowanie i pomoc w obniżeniu zdrowia Pradawnego golema tak, aby to jungler mógł zdobyć buff.

 


Push :

Dosłownie pchanie. Zachowanie mające na celu przesunięcia linii walki minionów w stronę wieży wroga lub bezpośrednio pod nią. Mimo iż wygląda to na dobrą taktykę, często jest jednak zgubna, gdyż jesteśmy bardzo wysunięci do przodu, co ułatwia wrogiemu junglerowi gankowanie.

 


Miss/Ss top/bot/mid :

Wiadomość , że gracz lub gracze z danej lini zniknęli z pola widzenia na danej linii.

 


Harass :

Częste, lekkie ataki na wroga w celu powolnego osłabienia i przeszkadzaniu w grze.

 


Gank :

Atak z zaskoczenia na przeciwników lub na nas. Często biorą w nim udział gracze z innych linii bądź jungler.

 


AP :

Abillity Power.

 


AD

Atack Damage.

 

 

Hybryda :

Postać która czerpie korzyści z AP i AD. Często są to postacie którymi gra się ciężej, jednak są bardziej nagradzające.

 


CV :

Clairvoyance – Chwilowe odkrycie terenu wskazanego przez Championa.

 


GG :

GoodGame – oznacza dobrą grę. Zwrot grzecznościowy na zakończenie meczy. Coś w stylu podawanie sobie ręki po meczu piłki nożnej.

 


BG :

BadGame – oznacza złą grę. Mimo wszystko nie każda gra jest zła nawet jeżeli się przegrywa.

 

 

GL&HF :

Good Luck and Have Fun – Zwrot używany na początku meczu. Proste przywitanie się, życzenie szczęścia i dobrej zabawy dla wszystkich graczy.

 


Easy Game :

Oznacza , że gra była dość łatwa do wygrania. Niemniej jednak często jest to zwrot obraźliwy. W społeczności LoLa uważany za drwinę i naruszenie Kodeksu Przywoływacza

 


MID/BOT/TOP :

Oznaczają linię środkową,dolną oraz górną

 


Brb :

Be right back – zaraz wracam. Informacja mająca na celu poinformowanie partnera z linii, że wracamy do bazy na zakupy i niedługo do niego wrócimy.

 


GJ :

Good Job – Dobra robota.

 

 

OP :

Over power – bardzo silna postać, często wykraczająca poza ogólne zbalansowanie gry

 


Moby

Neutralne potworki zamieszkujące jungle.

 


Miniony

Stworki pojawiające się z Nexusa podążające każdą linią. Pomagając walczyć bohaterom. Są rówież głównym źródłem dochodu.

 

 

Tank (Ang. Czolg)

Czempioni posiadajacy wieksza ilosc zycia, pancerza oraz odpornosci na magie niz inne postacie. Wazne jest dla nich rozwijanie tych atrybutow co w pozniejszym czasie sprawia ze nie sposob czempiona zabic.
Przykladowe postacie to Amumu, Rammus, Alistar

 

 

Carry

Czempioni slabi na starcie praktycznie najsilniejsi w koncowym etapie gry.
Wymagaja jednak nakarmienia co przychodzi z trudem.
Przykladowe postacie to Tryndamere, Xin Zhao, Jax

 

 

 

Support - Pomocnik

Czempioni istniejacy po to zeby pomagac swojej druzynie przykladowo leczac ja. Glownie sa to postacie AP uzywajace magii ale rowniez czesto tanki wykorzystywani sa jako lekki support kupujac przedmioty posiadajace aury.
Przykladowe postacie to Soraka, Janna, Sona

 

 

Arm (Ang. Armor)

Pancerz


MR (Ang. Magic Resist)

Odpornosc na magie


HP (Ang. Health Points)

Punkty Zycia

 

 

 

 

 

 

 

Jeżeli taki poradnik był proszę o usunięcię.

Opublikowano

był już taki poradnik o wiele lepiej opisany z 10x większą ilością tłumaczeń

 

Poradnik nawet nawet ale serio dodaj więcej tłumaczeń bo zaraz będzie na ciebie HEJCIK

Kliknij ,, Lubię to '' a postaram się odwdzięczyć ;D

dlayarkera.png

by

+

Bonus ;D

 

Ex Moderator NosTale x2 I Gold Member

Opublikowano

był już taki poradnik o wiele lepiej opisany z 10x większą ilością tłumaczeń

 

Poradnik nawet nawet ale serio dodaj więcej tłumaczeń bo zaraz będzie na ciebie HEJCIK

 

Dałem edita, bo się pomyliłem i włożyłem w spoiler kolejną część poradnika. Spójrz teraz.

Opublikowano
http://www.mpcforum.pl/topic/324022-tutpodstawowe-pojecia-w-league-of-legends-i-wiele-wiecej/

 

 

 

twój wygrywa w estetyczności ale w informacjach to normalnie Klaskaj cię zjechał

 

Nie kopiuj od niego ale dodaj dużo dużo dużo swoimi słowami a wtedy docenię

 

masz tego liczka ;D

Kliknij ,, Lubię to '' a postaram się odwdzięczyć ;D

dlayarkera.png

by

+

Bonus ;D

 

Ex Moderator NosTale x2 I Gold Member

Opublikowano

Nie kopiowałem, mam swój umysł i pomysły. Jestem doświadczonym graczem i znam pojęcia.

 

Dziękuję.

Opublikowano

Spokojnie, napisałem, że będę uzupełniał, ale.. nie sądzę, że będę dodawał obraźliwe teksty.

Opublikowano

Dostales link do innego tuta o tym samym duzo lepiej opisanym i bardzeij czytelnym.

Rozumiem ze chcesz go uzupelniac i wgl, ale po co robic cos co juz jest (do tego gorzej)?

Opublikowano

Tamten tut jest zamkniety, wiec nie wiem po co sie prujesz.

 

Ale nie wiem po co spina, fajnie że chcesz coś robic, ale po co, skoro to juz jest? Nikt ci nie zabroni sobie tego edytować, itp. tylko jest to średnio sensowne, tyle.

2d82fcx.jpg
Opublikowano

 

http://www.mpcforum.pl/topic/324022-tutpodstawowe-pojecia-w-league-of-legends-i-wiele-wiecej/

 

 

 

twój wygrywa w estetyczności ale w informacjach to normalnie Klaskaj cię zjechał

 

Nie kopiuj od niego ale dodaj dużo dużo dużo swoimi słowami a wtedy docenię

 

masz tego liczka ;D

 

 

był już taki poradnik o wiele lepiej opisany z 10x większą ilością tłumaczeń

 

Poradnik nawet nawet ale serio dodaj więcej tłumaczeń bo zaraz będzie na ciebie HEJCIK

nie zesikaj sie

 

//Nie wiem czy ktoś ma tu problem z pęcherzem, ale Ty zgarniasz kolejne 5% za spam...

//Pandragors

Opublikowano

Dziękuję za komentarze i przypominam o jutrzejszym edicie z kolejnymi pojęciami.

Opublikowano

To jest nieprzydatne, był taki temat, nawet, że zamknięty ale jest. Gdyby to było mocno edytowane, dobrze złożone zdania i w ogóle estetyka byłaby dobra, to by przeszło.

ezgif-com-effects.gif

Opublikowano

Strasznie tego mało, nawet 1/3 pojęć nie ma a poza tym ...

 

 

Jestem doświadczonym graczem i znam pojęcia.

 

Doświadczony gracz? Odpowiedz na pytania to może uwierzę.

 

1. Jaki item otrzymuje Rengar po użyciu ukrytej pasywki zamiast naszyjnika?

2. Co ile sekund podświetla model Zyry przy użyciu ukrytej pasywy vs Leona?

3. Jakie 2 teksty mówi Draven, gdy złapie siekierkę wrogiego dravena?

Opublikowano

Strasznie tego mało, nawet 1/3 pojęć nie ma a poza tym ...

 

 

 

Doświadczony gracz? Odpowiedz na pytania to może uwierzę.

 

1. Jaki item otrzymuje Rengar po użyciu ukrytej pasywki zamiast naszyjnika?

2. Co ile sekund podświetla model Zyry przy użyciu ukrytej pasywy vs Leona?

3. Jakie 2 teksty mówi Draven, gdy złapie siekierkę wrogiego dravena?

Chyba kogos popierdolilo

Gram w lola 3rok ale nie powiem Ci np. tych dwoch ostatnich

Wiec przestan pierdolic o dos w lolu bo rzygac mi sie chce....

sstwc.jpg

Opublikowano

Widziałem juz taki tut , jednak dobrze że napisałeś o tym , ponieważ znam takiego gracza który wystartował w turnieju ESL i nie wiedział co to CC , AOE.

Opublikowano

Chyba kogos popierdolilo

Gram w lola 3rok ale nie powiem Ci np. tych dwoch ostatnich

Wiec przestan pierdolic o dos w lolu bo rzygac mi sie chce....

 

Staż w grze a doświadczenie to dwie odmienne rzeczy. Mam staż podobny do twojego, a mimo wszystko nie chełpię się tym. Doświadczony gracz LoLa to teraz jest w jednej z ligowych drużynek. A co do pytań to były użyte jako gasząca gaśnica, znajomość kilku pytań i tak nie wystarcza by uważać się za doświadczonego, lecz tym można ugasić trochę zapał nowszych graczy, o przeładowanych ambicjach.

Opublikowano

Tak zgadzam się z @up.

 

Doświadczony grac nie musi znać 110 postaci pasywek na pamięć czy jakie mają ulti.

 

To nie chodzi o to, chodzi o samą grę oraz o zachowanie w niej.

Opublikowano

Też mnie denerwuje Easy Game :) np. jak dobrze gram a reszta teamu lami , powiedziałem sobie nigdy nie napisze easy game , poradnik dobry.

 

Nie kiedy pochwale przeciwnika np. kogoś kto bardzo dobrze gra i myśli ale nigdy nie obraźliwe :P easy game najczęściej piszą ci co mało zrobili ;) a nie ci co wyccarowali.

 

leci +

Kiedy nienawiść każe się człowiekowi rozwijać, staje się ona jedną z wielu form miłości.

Po śmierci obawiam się tylko reinkarnacji.

 

Mogę zatracić się we własnych myślach..
Chcę być szefem, w głowie mam tylko chromowane dziewiątki.

Opublikowano

Tak zgadzam się z @up.

 

Doświadczony grac nie musi znać 110 postaci pasywek na pamięć czy jakie mają ulti.

 

To nie chodzi o to, chodzi o samą grę oraz o zachowanie w niej.

Serio nie znasz kazdego ulti?

Doswiadczony gracz to nie tylko taki ktory umie grac swoimi championami, ale zna tez skille innych postaci by moc z nimi wspolpracowac jak i znac mechanike przeciwnikow. To i tak podstawy, bo to ze dasz sobie rade z teoria nie znaczy ze w praktyce idzie ci dobrze.

Mimo wszystko to nieistone, wiekszosc zwrocila ci uwage na estetyke, sposob w jaki piszesz swoj poradnik jest nieczytelny i malo wygodny w obsludze.

 

Dodales dopisek

Jeżeli taki poradnik był proszę o usunięcię.

Sporo osob napisalo ci iz podobny poradnik istnieje w dodatku lepszy a mimo to dalej twardo stoisz przy swoim, argument ze tamten tut jest zamkniety jest po prostu slaby.

 

Teraz jeszcze wisienki na torcie:

Carry

Czempioni slabi na starcie praktycznie najsilniejsi w koncowym etapie gry.

Wymagaja jednak nakarmienia co przychodzi z trudem.

Przykladowe postacie to Tryndamere, Xin Zhao, Jax

Co jak co ale carry (AD carry) zazwyczaj jest range, malo kiedy trafi sie melee a twoje przyklady to championy only melee gdzie jeszcze sobie zaprzeczasz piszac ze Xin i Jax maja slabe early. Do tego dochodzi nam AP carry, nie wydaje mi sie by ap carry obsysal w early.

 

W tlumaczeniu AD i AP dales tylko ang rozwiniecie skrotow ktore poczatkujacym graczom na polskiej wersji nic nie mowi.

 

Przy BRB powinienes zatrzymac sie przy zaraz wracam gdyz zwrot ten nie ma nic do zakupow O_o

 

Pushujemy wieze a nie wierze.

 

Co z pullem reda? ;/

Opublikowano

Staż w grze a doświadczenie to dwie odmienne rzeczy. Mam staż podobny do twojego, a mimo wszystko nie chełpię się tym. Doświadczony gracz LoLa to teraz jest w jednej z ligowych drużynek. A co do pytań to były użyte jako gasząca gaśnica, znajomość kilku pytań i tak nie wystarcza by uważać się za doświadczonego, lecz tym można ugasić trochę zapał nowszych graczy, o przeładowanych ambicjach.

Szacuneczek,czuje sie zgaszony.

Faktycznie nie ma sie czym chelpic.

Ale tut wcale nie jest taki zly

sstwc.jpg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...