Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut]Podstawowe Pojęcia W League Of Legends I Wiele Więcej


Klaskaj

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Backdoor - atakowanie budynków przeciwnika bez creepów, powszechnie uważane za nielegalne

Buff - umiejętność, która wzmacnia jednostkę, na której została użyta

Creep - dowolna jednostka niekontrolowana przez żadnego gracza

Disable - czar, który w jakiś sposób pozwala na unieruchomienie lub uniemożliwienie danemu bohaterowi używania umiejętności np. Silent, Stun

Exp (Experience) - doświadczenie w grze, zdobywane poprzez zabijanie hero lub creepów, ilość doświadczenia

Farm - zabijanie creepów w celu zdobycia złota i doświadczenia

Feeder - osoba, która dużo umiera, zwykle określenie to stosuje się na bardzo złych graczy :]

Gangbang, Gang, Gank - atakowanie hero z zaskoczenia, zazwyczaj z przewagą liczebną własnej drużyny

Harass - nękać, wszelkie akcje związane z utrudnieniem creepowania przeciwnikowi poprzez atakowanie go w sposób tradycyjny bądź czarami

Heal - prośba o uleczenie za pomocą odpowiedniego skilla lub przedmiotu

Imba (Imbalanced) - określenie stosowane najczęściej w odniesieniu do hero, którzy są zbyt silni, można także użyć w odniesieniu do bardzo dobrego gracza

Lane - pojedyncza linia w grze, tzn. ścieżka główna, wzdłuż której usytuowane są wieże. Są 3 lane'y w grze: górna (Top), środkowa (Mid), dolna (Bottom, Bot)

Lane Control - kontrolowanie linii w grze poprzez utrzymanie creepow w dogodnym dla siebie miejscu

Last Hit - dobijanie jednostek wrogich lub neutralnych, gdy ich punkty życia są na jeden atak

Leaver - osoba, która opuszcza grę, słowo to ma bardzo negatywny oddźwięk

Missing in action (MIA) - używane, gdy jakiś hero znika z naszego lane i nie wiemy gdzie się znajduje

Newbie - używane w odniesieniu do nowych graczy lub w znaczeniu negatywnym, podobnym jak Noob

Nerf - osłabianie hero, głównie przez twórców gry w kolejnej wersji

Noob, Nub, Nab - słowo o negatywnym wydźwięku, używane zwykle w odniesieniu do graczy bardzo słabych, głupich lub upartych. Często używane także w sytuacjach humorystycznych do znajomych xP

Nuke - używanie czarów, które zadają obrażenia

Push - atak na baze/wieze przeciwnika, zwykle stosowne z duzym entuzjazmem po wygranym team fighcie azeby wykorzystac fakt braku obroncow

Shop - sklep w grze, używane także jako deklaracja udania się do sklepu

Slow - umiejętność, która pozwala na spowolnienie przeciwnika

Stun - umiejętność, która uniemożliwia przeciwnikowi jakiekolwiek akcje, tj. poruszanie się lub rzucanie czarów

Tank - bohater o dużej ilości HP lub akcja polegająca na wtargnięciu w środek walki i przyjęciu dużej ilości obrażeń

Quitter, Kitter - patrz: Leaver

OP - Overpowered - postac zbyt silna w wyniku blednego lub nieprzemyslanego balansu przeprowadzonego przez tworcow gry.

 

AoE (Area of Effect) - zasięg działania, określenie umiejętności, które swoim działaniem obejmują obszar, a nie jedną jednostkę

B (Back) - cofnij się, wezwanie do powrotu

BS (Backstab) - atak z zaskoczenia, dosłownie "atak w plecy"

BS (Bullshit) - "gówno prawda" ładnie to ujmując czyli wulgaryzm

DoT (Damage over time) - obrażenia w czasie, czary, które zadają obrażenia przez określony czas, np. malefic visions, explosive shoot, ignite.

GG (Good game) - dobra gra, pisane po zakończeniu rozgrywki lub bezpośrednio przed startem, taka oznaka dobrych manier i uznania dla rywali

HP (Hit Points) - punkty życia

Invis (Invisible) - niewidzialność, niewidzialna jednostka

KS (Kill steal) - kradzież zabójstwa, czyli akcja polegająca na wyczekiwaniu z użyciem skilla aż do momentu, gdy wrogi hero będzie miał bardzo niskie HP, bardzo źle odbierane przez graczy

Lvl (Level) - poziom bohatera

MIA, Miss (Missing in Action) - zaginął w akcji, używane, gdy jakiś hero znika z naszego lane i nie wiemy gdzie się znajduje

Pub (Public game) - gra publiczna

Reg, Regen (Regeneration) - regeneracja, także w odniesieniu do zielonej runy w rzece

RMK (Remake) - stwórz od nowa, najczęściej wezwanie hosta do stworzenia gry na nowo, np. gdy ktoś wyjdzie we wczesnym etapie gry.

Ulti (Ultimate ability) - umiejętność ostateczna, czyli skill dostępny od 6. lvl-u

FFS - for fuck sake - w polskim serialu przetlumaczyliby to 'na milosc boska' ;>

WTF - what the fuck - co jest kurwa?

AFAIR - as far as i remember - tak daleko jak siegam pamiecia

AFAIK - as far as i know - z tego co wiem

IM/H/O - in my opinion, in my honest opinion - czyt. sadze ze

BRB - be right back - zaraz wracam

BBL - be back later - bede pozniej

W8 - wait - poczekaj

FU - fuck you - pierdol sie

STFU - shut the fuck up - zamknij sie kurwa

ROTFL - rollin' on the floor laughtin' - lezac na podlodze i smiejac sie (tak, z Ciebie)

OMG - oh my god - o moj boze

OMD - oh my days - o moje dni, czyt. ja pierdole

GTFO - get the fuck out - wypierdalaj

N1 - nice one - czyt. niezle

BG - bad game - zla rozgrywka

OMM - out of mana - brak many

M8 - mate - stary/przyjacielu/kumplu

OMW - on my way - nadchodze

CC - crowd control - ale nie tylko itemki. Crowd Control czyli kontrola tlumu. Mowi to nam o snearach, stunach, czymkolwiek co w jakikolwiek uniemozliwia nam ruch czy zadanie ciosow. Praktycznie dobra definicja, tylko zrazilo mnie slowo 'itemki'. To z itemami ma niewiele wspolnego, bo o ile wiem, nie mamy w LoL itemow, ktore np atakuja stunem. Smile

Przykladowi championi CC'ujacy gre: Blitzcrank, Morgana, Taric, Sion, Ashe, Nunu.

Carry - carry? Postać zasadniczo słaba na początku(drużyna ją "nosi"), jak pójdzie dobrze w early to w late potrafiącą "nosić" swoją drużynę

Disabler - Bloker, ten tag mają chyba champy z silencem w skillach.

Farmer - postać dobrze farmiąca miniony

Flee - postać z dobrym mechanizmem ucieczki

hastle - postać mająca jakiegoś skilla dzięki któremu zwiększa prędkość (swoją albo kompana)

Melee - postać walcząca wręcz(bliski dystans)

Ninja - postać mająca energię zamiast many

Pet - postać która przywołuje jakiegoś peta(np. misiu Annie)

Pusher - postać dobrze pushująca

Ranged - postać walcząca na dystans

Revive - postać mająca jakiś skill związany ze wskrzeszeniem (np. ulti Zilean'a)

Scout - postać mająca możliwość zwiadu. Ciężko to wytłumaczyć.

Shield - postać posiadająca tarcze

Snare - postać która ma skilla dzięki któremu może zablokować przeciwnika w miejscu

Stealth - postać która posiada skradanie/niewidzialność

Support - support, postać wspomagająca kompanów(buffy/debuffy)

Teleport - postać mająca w skillu teleportacje

Tough - "twarda" postać. Posiada skill sprawiający, że ciężko ją zabić (np. ulti Siona)

Opublikowano

Kopiuj i wklej ? po 2 mógłbyś to poprawić bo jest strasznie nieczytelne.

Jeżeli w Twoim temacie znalazła się trafna odpowiedź oznacz ten post klikając "Oznacz jako rozwiązany"

Aby docenić pomoc użytkowników którzy starali się rozwiązać Twój problem kliknij "Lubię to"

Przed założeniem nowego tematu upewnij się że robisz to w "Odpowiednim Dziale"

Opublikowano

Do pana wyżej, mimo iż piszę z komórki udało mi się znaleźć żebyś w przyszłości nie miał żadnego ale...

 

proszę Cię bardzo

 

http://leagueoflegends.pl/forum/showthread.php?tid=84

 

 

Jeżeli w Twoim temacie znalazła się trafna odpowiedź oznacz ten post klikając "Oznacz jako rozwiązany"

Aby docenić pomoc użytkowników którzy starali się rozwiązać Twój problem kliknij "Lubię to"

Przed założeniem nowego tematu upewnij się że robisz to w "Odpowiednim Dziale"

Opublikowano

mogłeś to chociaż do lewej strony wyrównać, bo dziwnie się czyta.

 

btw

 

Invis (Invisible) - niewidzialność, runa jasnofioletowa w rzece lub niewidzialna jednostka

 

wtf? to nie dota tylko LOL tu nie ma run na invisa,tylko character moze miec ;d.

.

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

"Scout - postać mająca możliwość zwiadu. Ciężko to wytłumaczyć." Przykładem jest Ashe i jej Sokole Oko, skill polegający na wypuszczeniu orła na ogromny dystans w dowolnym kierunku. Orzeł "usuwa" na swojej drodze mgłę wojny.

 

@Offtop - o co chodzi z tymi runami w rzece?

czwartkowy posmak w ustach przypomina
że nie ma sensu owijać w bawełnę
zmarzniętego truchła

przez latarnię ktoś przerzucił sznur
cumuje statek w bezpieczną przystań

czuję jak na skroniach zasycha sól
...

Legenda
Opublikowano

Newbie - Tak nazywa się nowych graczy, którzy jeszcze nie zapoznali się z grą i na pewno NIE jest to obraźliwe.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

poradnik bardzo ładny lecz wszystko jest na wikipedii nawet tam jest więcej

ale + za wysiłek ^^

dominiq.png

Sygnatura & avatar zrobiony przez

Equ.

 

- - - - -

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

nie tylko zerżnięte z leagueoflegends.pl w dodatku tam skąd zerżnąłeś pisze wyraźnie że to zerznięty słownik doty nie lola. takie tematy to się usuwa.

zbieram -

League of Legends

Nick:Menelov

Obecnie gram tylko ranked

Opublikowano
Backdoor - atakowanie budynków przeciwnika bez creepów, powszechnie uważane za nielegalne

Feeder - osoba, która dużo umiera, zwykle określenie to stosuje się na bardzo złych graczy :]

 

Mógłbyś dokładniej objaśnić te terminy bo nie do końca opis odzwierciedla owy termin.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Dodaj:

 

OOM - Out of mana - nie mam many

 

często ludzi tego nie wiedzą i piszą I don't have mana itd...

 

Jeszcze

 

UD - Under power - coś jak słabszy od inny. Yorick narazie jest taki dlatego dostnie buffa. Tak samo z evelnyn teraz.

zbyt duża sygnatura / Enzil

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Jungler - bohater porzucający działanie na linii, zajmując się zdobywaniem złota i doświadczenia poprzez zabijanie neutralnych potworów w lasach pomiędzy głównymi Ścieżkami. Zdobywa w ten sposób doświadczenie i złoto oraz bonusy (buffy). Korzyści z takiego działania czerpie cała drużyna, ze względu na efekt zaskoczenia w czasie nagłych ataków "junglera". Ponadto, zamiast pięciu graczy na trzech liniach jest ich czterech, dzięki temu na dwóch liniach bohaterowie mają wyższy poziom i więcej złota.

 

Źródło: Wikipedia

1325845644-U48159.gif
  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

mam problem, nie ma tu pojęcia SS, a jak ostatnio grałem to gracze tak mówili. Co to wgl znaczy?

Zbieram

add.png

 

1320916907-U215643.png

 

 

Sygna by Baksiu

Opublikowano

Masz linie w grze np. 5 vs 5: Top - góra / Mid - środek / Bot - dół... Zazwyczaj gra się 2/1/2 tzn. tyle osób na danej linii. Kiedy ktoś pisze SS oznacza że stracił z oczu przeciwnika, np. SS bot, top czy mid. Można też to odnieść do konkretnego championa np. SS Akali, kyle, xin itd. itp. do tego można jeszcze klawiszem g pokazać mniej więcej gdzie mógł pójść... Dzięki takiemu ostrzeżeniu nasi sprzymierzeńcy mają czas na odwrót i uniknięcie gangu :)

 

Jungler - bohater porzucający działanie na linii, zajmując się zdobywaniem złota i doświadczenia poprzez zabijanie neutralnych potworów w lasach pomiędzy głównymi Ścieżkami. Zdobywa w ten sposób doświadczenie i złoto oraz bonusy (buffy). Korzyści z takiego działania czerpie cała drużyna, ze względu na efekt zaskoczenia w czasie nagłych ataków "junglera". Ponadto, zamiast pięciu graczy na trzech liniach jest ich czterech, dzięki temu na dwóch liniach bohaterowie mają wyższy poziom i więcej złota.

 

Trzeba jeszcze dodać że nie zawsze jest to korzystne. Gdy jungler jest tylko w 1 teamie, 1 lininia pozostaje 2 vs 1 czasem kończy się to szybkim straceniem Turerta i zfeedowaniem graczy ;](osobiście 2 vs 1 udało mi się zniszczyć Turerta w 4 minucie rozgrywki ;) )

 

@up Dokładnie, chary jakie mają invis : Evelyn, twich, teemo. To chyba wszystkie.

 

Jest jeszcze Shaco i chwilowo znikające(1-3sek) takie jak: Wukong, Vayen, Talon, Akali chyba wszystko :D

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

TY IDIOTO GRA TOCZY SIĘ 1-1-2 i dżungler. Dżungler który dżungluje na codzień zawsze bd korzystny może stracisz 1 linie ale wygrasz 2 :[

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
TY IDIOTO GRA TOCZY SIĘ 1-1-2 i dżungler. Dżungler który dżungluje na codzień zawsze bd korzystny może stracisz 1 linie ale wygrasz 2 :[

 

hahaha xD wyjdz

Opublikowano

Aha, okay grajmy bez dżunglerów bo top padnie, grajmy bez supportów bo nie mają dmg.

Mnie się nie poucza wypierdalaj, jestem lepszy.

Opublikowano

A ss nie mówi się też czasem, jak np. nikogo nie ma na danej linii? Bo ktoś mi to tak tłumaczył, to ja już nie rozumiem ;d

Ps.: Nie wiem czy to jest na wikipedii, ale za to że jest tutaj + ;d

Ludziki interesujące się m&a, zagrajcie w Elsworda~

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...