Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jaki był wasz pierwszy komputer,parametry, i kiedy dostaliście nowy.


Metin2Dropper

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hmm.. Pierwszy? Stary nie da się określić jego parametrów mam go 13 lat xD Kiedy go dostałem nie ogarniałem tego wszystkiego, teraz już z niego nie korzystam :)

Opublikowano

Nw dokładnie kiedy to było 2003 rok chyba

Intel pentium IV 2ghz

Ram 512mb

Karta jakas Nvida 128mb

Dysk jakos 50gb chyba W sumie jak na tamte czasy komputer byl bardzo fajny gothic 2 noc kruka dalej na nim chodzi ^^

 

Teraz mam :

Jakis tam procek 3 rdzeniowy AMD

karta Radeon 4650 HD 1gb

4gb ramu

Opublikowano

Pierwszy jaki dostałem to był 1993 rok

 

Commodore 64

 

Ram - 64 kb

Procek - MOS Technology 8500 0,985 MHz

Grafa - MOS Technology 8565

 

Jaki to był szok gdy odpalało się komendę i komputer zaczynał śpiewać "Płynie Wisła, płynie"

 

Obecnie posiadam komputer który służy mi tylko do przeglądania internetu i grania w Football Managera ;)

 

Pentium dwujajowy E5300 2,6 GHz

2gb ramu

GF 9400 GT

819531478353821175209.gif

Opublikowano

Pierwszy dostałem w 2004/5? Nawet nie znałem jego parametrów xD

Następny dostałem w 2006r.

Parametry:

CPU: Athlon x64 3800+ (socket am2)

GPU: Nie pamiętam jaka była na początku, bo wymieniałem(chyba) na 7300GTS

MOBO: Jakaś od MSI z wejściami na DDR1 i DDR2 :P brak radiatorów itd.

HDD: Szajsung 255Gb SATA1

CASE: obudowa-mercury-km-86-bez-zasilacza.jpg

RAM: 1Gb bodajże DDR2 667mhz? Nie pamiętam dokładnie...

 

Po woli modernizowałem tego PC i teraz taka konfiguracja:

CPU: Phenom II [email protected] 1.45V

GPU: Radeon HD 5870 HIS iCooler V

MOBO: ga-970-ud3 10 fazowa sekcja zasilania (8+2)

HDD: Cały czas ten sam Szajsung

CASE: Cooler Master Elite 311 124489236993858427.jpg wentyl z tyłu, z przodu i na bocznej kratce na wysokości GPU (zasysa przez kratki z zewnątrz i dmucha w GPU żeby wentyl GPU mógł chłodzić rdzeń zimnym powietrzem)

RAM: DDR3 1333Mhz CL9 G.Skill

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

mój pierwszy to był chyba jakieś 6 lat temu jedyne co pamiętam to procek chyba intel 333 MHz , ram chyba 64 Mb a karta graficzna to chyba 16 Mb no i jakiś zasilacz no name 200W chyba i uwaga dysk 1,2 Gb. Potem miałem jakiegoś gotowca ze sklepu amd athlon (2x 2.00 GHz), 1 Gb ram, ati radeon 4250. Teraz Amd athlon 2x3,10 GHz 255, GoodRam 4 Gb (2x2Gb) 1600 MHz, nvidia geforce gts 250 512 Mb 256 bit, Modecom mc carbon 620W, Antec 300, asrock 960gm/u3s3 fx Już zbieram na pare nowych częsci zasilacz na deus'a G1 500W, procek na amd phenom 4x3,20 Ghz 955, Silentiumpc fortis he1225 no i gigabyte hd 7770 1 Gb ;)

Opublikowano

Pierwszy dosyc pozno, p4 2.4ghz, fx5200 128, 111gb dysk, płyta jakis stary asus, 768 ram.

 

Teraz:

Intel Core i5 3470 3,2ghz.

Sapphire radeon HD7870 2gb.

Msi b75a g43.

WDB 1TB 7200.

Brutus 410 PB.

KingstonHyperX 8gb, 1600mhz.

Xfx core 550w. :)

19.png

Opublikowano

pentium mmx 133mhz

32mb ram potem dołożyłem 64mb i mialem 96mb

dysk 4gb potem 10gb

grafika jakaś ati na pci 4mb

zasilacz 220w (wtedy był to zasilacz za ponad 1k zł)

obudowa taka szara jak większość komputerów w tych czasach

windows najpierw 3.11 potem 95 a 98 już na nim się wieszał.

płyta głowna taka kwadratowa na której nie było prawie w ogóle widać laminatu coś jak ta:

 

 

 https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSf2eXezv9dOZ-IVKeMTzjlYs79EUmUzmWzj-WinEUIyW-7EuG0

Jeżeli poszukujesz listy ID przedmiotów Minecraft, komend WorldEdit, to zapraszam do mojego poradnika!

 

 

25hmxok.png

Opublikowano

Jakiś Pentium 1.8 GHz 1 rdzeń, grafa radeon 1050X/9550 czy jakoś tak, dysk 80 Gb, to było dawno więc nawet nie znam modeli :x

Opublikowano

Mój pierwszy komputer dostałem w 2007 roku.

Jego parametry:

 

Procesor: Intel Pentium D 915
Płyta Główna: MSI P965 Neo
Ram: 1 GB
Karta Graficzna: Nvidia GeForce 7300 GT
Dysk: 160 GB
Zasilacz: Chieftec 400 W
System: Windows XP


Obecnie:

 

 

Procesor: Intel Core 2 Duo E4600
Płyta Główna: MSI P965 Neo
Ram: 3 GB DDR2
Karta Graficzna: AMD Radeon HD 6570 (1GB)
Dysk: Dysk 80 GB na Windowsa + 160 GB na gry itp.
Zasilacz: Chieftec 400 W
System: Windows 7 Home Premium 64 Bit



Opublikowano

Mój pierwszy komputer dostałem mając 6 lat ^^ (~2002r.) przed wyjściem XP

 

Parametry:

AMD Athlon XP +1700 1.47Ghz

256 MB DDR 1 266Mhz

Via (nie pamiętam)

Samsung 60GB ATA

NVIDIA Geforce 64MB (64-bit)

Windows (2000--> XP)

 

Oczywiście znajomość mojego ojca była bliska 0. Więc to gotowiec i na dodatek, nie wiedząc czegoś zanieśliśmy go do serwisu gdzie debile spalili nam procesor i płytę wkładając przy tym gorsze, które nie wiem jakie były i dostaliśmy takie jak powyżej. Kosztował 3k zł

 

Po zmianach:

Ten sam procesor, ram dołożony do 1GB, grafika zmieniona na Radeon 9550 128MB (128-bit), Dysk Samsung 160GB ATA (do dzisiaj pracuje ;p)

Siedziałem na nim dosłownie do 2009 roku i z czego 6 lat bez internetu o masakra. Do tego co najmniej 2 razy zmieniany zasilacz równie z czarnej listy

 

Następny PC równie gotowiec kosztował 2k zł:

AMD Phenom x2 545 3.0Ghz

3GB DDR2 800Mhz (później przez jakiś czas 4GB)

Gigabyte M61PME-S2P

Radeon 4650 1GB 128-bit

Dysk 500GB Seagate

Delta 400W

Windows 7

 

Modernizowany stopniowo od 2011 roku na to co mam teraz (w sygnaturze), z pozostałych części z tego powyżej złożyłem drugi PC dla ojca, a ja w końcu uzyskałem wolność :)

AMD Sempron 145 2.8Ghz

4GB DDR2 800Mhz

Gigabyte M61PME-S2P

Radeon 4650 1GB 128-bit

160GB ATA (ten z pierwszego komputera)

Delta 400W.

Windows 7

 

Mało tego pierwszy komputer działa do dzisiaj i ma się dobrze z chęciami można wygodnie w miarę z niego korzystać czysty zabytek oraz wartość sentymentalna, bo w końcu od niego zacząłem i dzięki niemu uczę się teraz zawodu technik informatyk :)

PC: AMD Ryzen R5 5600X 4.6GHz 1.125V  /\ SPC Fortis 3 /\ MSI B450 Tomahawk /\ 32GB Kingston Fury Renegade RGB 3600MHz CL16 /\ XFX RX 6800 SWFT319 16GB  /\ Lexar NM620 2TB + Kingston NV1 512GB + MX500 500GB /\ MSI MPG A850G /\ Genesis Irid 505 Black V2 /\  Acer XV272UPbmiiprzx "27" WQHD + IIyama x2483hsu-b1 "24" FHD /\ Win10 Pro
Mobilne: One+ 11 5G 16/256, Konsola: PS4 PRO CUH-7016B 1TB, PS3 Super Slim CECH4004A 320GB, PSP 2003 32GB SD, Steam Deck 2TB, Xbox One S TV: TCL C728 55" UHD VA 120hz
Muzyczny sprzęt: Asus Xonar DGX + HyperX Cloud Core + Creative Pebble X Plus, Diora WS354+Imago Acoustic ima 383 70W+Logitech Bluetooth, Soundcore Motion+, Soundcore Q30 ANC

Opublikowano

Pentium III 700MHz

2x128MB RAM DDR

płyty nie pamiętam

dysk twardy 20GB

napęd cd LG 52x

nVidia GeForce 3300 32mb (wymieniana na GeForce 4400 64mb)

zasilacz nie kojarzę, ale pewnie c4.

PC: CPU: Intel Core2Duo E8400 3.0GHz, MOBO: Asus P5Q SE, RAM: Kingstone 2x2GB DDR2 800MHz, Zasilacz: Chieftec GPA-500S8 500W, Obudowa: SuperCase SK337, GPU: Asus Radeon HD 6670 1GB GDDR5, HDD: Samsung 500GB

 

Laptop: ASUS A555L

Opublikowano

Intel celeron 663mhz

64mb ram

karta graficzna Intel Z740 Power3D

dysk 4,7gb seagate

win 98

psu modecom feel 350w (tak jak wyżej c4)

zainstalowałem (cudem) sega rally jak wyszło i dysk sie rozdupcył jak próbowałem odpalić xD

 

potem miałem

Celeron 2.1ghz OC

1gb ram

geforce 2 mx/mx 400 32mb

win xp

zasilacz jakiś no-name z tesco który na śmietnik poszedł

 

aktualnie

Pentium G860 3.00GHZ

Radeon HD 6770

4gb ddr3

Win 7

Thermaltake SMART 530W

graphic.png

 

 

Opublikowano

Nie wiem dokładnie jaki był mój pierwszy, ale ciął się na nim metin niemiłosiernie więc sobie to wyobraź xD

p o m a t u r z e c h o d z i l i ś m y n a k r e m ó w k i

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...