Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Ustawianie Muzyki W Tle Na Serwerze, Naprawianie Atlantydy.


Kodexior

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Na początku wspomnę że poradnik pochodzi z e*pvp :]

 

Być moze każdy wie jak zmienicsobie muzyke w metin2, ale co jeśli często się teleportujemy lub chcemy aby ktoś słuchał naszej muzyki? Ciągła zmiana nazwy muzyki jest nie wygodna, można się pogubić. Na e*pvp znaleziono na to sposób :)

 

Wchodzimy w /usr/rain/channel/share_data/locale/hongkong

 

Na nasz dysk lokalny ściągamy plik settings.lua - w nim są zawarte informacje zawierające odtwarzanie muzyki :)

 

Index Map [iD]:
1 Shinsoo map1
3 Shinsoo map2
4 Shinsoo Gildenzone
5 metin2_map_monkey_dungeon_11
21 Chunjo map1
23 Chunjo map2
24 Chunjo Gildenzone
25 metin2_map_monkey_dungeon_12
41 Jinno map1
43 Jinno map2
44 Imha
45 metin2_map_monkey_dungeon_13
61 Sohan
62 Ognista Ziemia
63 Pustynia
64 Dolina Orków
65 metin2_map_milgyo
66 DT
67 Las
68 Czerwony Las
69 metin2_map_WL_01
70 metin2_map_nusluck01
71 metin2_map_spiderdungeon_02
72 metin2_map_skipia_dungeon_01 = Seelengrotte 1
73 metin2_map_skipia_dungeon_02 = Seelengrotte 2
74 map_n_snowm_02
75 metin2_map_milgyo_a
77 metin2_map_n_flame_02
78 metin2_map_a2_1
81 Ślub
100 metin2_map_fielddungeon
103 metin2_map_t1
104 Spinnendungeon
105 metin2_map_t2
107 Małpi Loch 1
108  Małpi Loch 2
109  Małpi Loch 3
110 metin2_map_t3
111 metin2_map_t4
112 metin2_map_duel
113 OX-Event
114 metin2_map_sungzi
118 metin2_map_sungzi_flame_hill_01
119 metin2_map_sungzi_flame_hill_02
120 metin2_map_sungzi_flame_hill_03
121 metin2_map_sungzi_snow
122 metin2_map_sungzi_snow_pass01
123 metin2_map_sungzi_snow_pass02
124 metin2_map_sungzi_snow_pass03
125 metin2_map_sungzi_desert_01
126 metin2_map_sungzi_desert_hill_01
127 metin2_map_sungzi_desert_hill_02
128 metin2_map_sungzi_desert_hill_03
181 metin2_map_empirewar01
182 metin2_map_empirewar02
183 metin2_map_empirewar03
200 gm_guild_build
184 metin2_map_skipia_dungeon_011
185 metin2_map_skipia_dungeon_021
186 metin2_map_skipia_dungeon_012
187 metin2_map_skipia_dungeon_022
188 metin2_map_skipia_dungeon_013
189 metin2_map_skipia_dungeon_023

 

Te kody będą nam przydatne przy zmianie muzyki :)

 

Przykład:

 

Mamy linijke:

add_bgm_info( 1, "enter_the_east.mp3");

 

Z listy wyczytujemy że 1 to Shinsoo M1. W plikach BGM musimy mieć juz wcześniej swój kawałek ;)

Zmieniamy nazwe "enter_the_east" na nazwe swojej piosenki :)

Przykład:

add_bgm_info( 1, "Made Of Hate - Bullet In Your Head.mp3");

 

Robimy z innymi linijkami podobnie.

 

Zapisujemy i wrzucamy plik na serwer.

 

Innym przesyłamy nasz zmodyfikowany tzn. z naszymi dodanymi piosenkami (stare można usunąć) folder BGM i już wszyscy na serwerze słuchają tej samej muzyki :)

 

W folderze BGM muszą być pliki naszej muzyki!

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Naprawa teleportera do Atlantydy w M1.

 

Jest to sprawa błacha aczkolwiek banalna. Wystarczy tylko zmienić w 3 plikach 1 linijke i po sprawie, ale co tu gadać, róbmy ;]

 

Wchodzimy do /usr/rain/channel/share_data/locale/hongkong/map/

 

Mamy tam foldery z informacjami na jakiej mapie gdzie co ma być. Szukamy folderów:

 

metin2_map_a1

metin2_map_b1

metin2_map_c1

 

a1 - Shinsoo M1

a2 - Chunjo M1

c1 - Jinno M1

 

Z tych folderów zgrywamy plik:

npc.txt

Przedstawie na przykładzie metin2_map_a1 - npc.txt

Otwieramy plik i szukamy liczb: 10081

10081 to value teleportu do atlantydy.

10081 zmieniamy na 10077.

 

To samo w innych mapach, tylko że w

B1 z 10085 na 10077

C1 z 10089 na 10077.

 

Zapisujemy plik i wrzucamy na serwer.

Resetujemy i włączamy.

 

Od teraz w M1 w atlantydzie są moby :)

 

Czasami plik się źle wgrywa, a na FTP wyskakuje, że ma 0 bajtów. Wtedy ponownie proszę go wgrać, aż do skutku :)

 

By Kodexior. Proszę o nie kopiowanie na inne fora, chyba że z dopiskiem :]

 

@Aktualizacja: 23.XII.2009

 

Naprawa respu w ścianie - Atlantyda

 

1. Łączymy się z serwerem za pomocą FileZilla.

 

2. Wchodzimy do /usr/rain/channel/share_data/locale/hongkong/map

 

3. Ściągamy folder metin2_map_skipiadungeon_01 na swój dysk.

 

4. Wchodzimy do folderu i otwieramy plik tekstowy town.

 

5. Zmieniamy koordy na:

98 119

 

6. Zapisujemy plik.

 

7. Wgrywamy cały folder na serwer.

 

8. Robimy restart

 

Efekt:

 

Podczas klikania 'Rozpocznij w Mieście', nie będziesz się respił w ścianie. Używanie MH już będzie nie potrzebne ;)

 

Poradnik mojego autorstwa - Kopiowanie treści tylko z dopiskiem mojego nicku!

Pozdrawiam :)

Opublikowano

Bardzo ładny poradnik :) Dobrze czytelny i nie wygląda na pisanego w 10 min tylko na starannie przemyślanego :)

Czasami plik się crashuje i jest 0 bajtów. i nie ma żadnego NPC. Trzeba ponownie wgrać plik.

Dodaj jeszcze jak znaleźć pliki swojej bazy a będziesz miał mniej spamu w temacie :P

PS: Fajny avatar ^^

Opublikowano

no to posluchamy sobie troche Ths Kliki na servie :P leci + czytelne i ladne

Wiem kto jest swój, a kto zwykły pedał
Intel Xeon E5 1650 v2 16GB Ram 1 TB SSD 2x D500 3GB

 

Opublikowano

Pisałem trochę nietrzeźwo ale jeśli uważacie że jest czytelny to OK :P

 

Właśnie znalazłem kod gdzie się edytuje czcionke w kliencie. Niedługo wrzuce :]

Jeszcze dziś wrzuce poradnik jakiś...

Pozdrawiam :)

Opublikowano

Mnie zastanawia jedno. Co potrzeba w tym PatchUpdater, jaki mają globale, aby się np. patchowało. Wiem że w patch.add jest adres, skąd ściągać pliki. Próbowałem już ustawić adres localhost ale wyskakuje błąd. Może wie ktoś jak to zmodyfikować aby chodziło?

Pozdrawiam :)

Opublikowano

A jakie pliki i na www appserva dawać?

 

powinienes miec cos takiego jak serwer patchera , b to jest jakby usluga

 

ten autopatcher laczy sie do serwera i sprawdza czy jest cos do pobrania , wiec jesli nie ma tego serwera patchera to ten patcher dzialal nie bedzie , a serwer appserv nie moze spelniac takiej funcji bo to protokol http

port 80 sadze ze to jest cos innego niz patcher , moze sprawdz na jakim porcie to dziala i jaka to usluga , ale tak jak mowie , ten autopatcher musi miec gdzie sie laczyc , jak zrobisz jakis serwer dla tego patchera

to bedzie dzialal.

Moze to byc zwykly serwer ftp , i patcher jak skonfuigurujesz zeby pobieral wszystko co jest z serwera ftp

najlepiej sprawdzic jaka to usluga jest , moze ktos cos wie szczegolowo na ten temat bo ja mowie tak ogolnie o zasadzie dzialania.

Opublikowano

212.227.76.167:80

 

To CHYBA ten adres i port. Zmieniłem z patch.metin2.pl na to i version empty. Widocznie musi być adres www.

Pozdrawiam :)

Opublikowano

Jesteś pro dam pochwała leci bo 5 już dałem ;D

 

Teraz se na Ślub ustaiwe

'Jeszcze Po Kropelce Jeszcze Po Kropelce Pijmy puki wódka jest w butelce ;D'

Koniec z Metinem ; ) Było fajnie, ale wyszłem z tego Nałogu

 

Pozdro All ; )

Opublikowano

Hej wiem, że to kiedyś, gdzieś było, ale jaki program się używa do wejścia :/usr/rain/channel/share_data/locale/hongkong.... Będzie 5*.

Mój kanał na YT :

http://www.youtube.com/user/TheDaxanGo?feature=mhum

Opublikowano
212.227.76.167:80

 

To CHYBA ten adres i port. Zmieniłem z patch.metin2.pl na to i version empty. Widocznie musi być adres www.

 

Znawcą to ja takim sobie jestem ale możesz wpisać tak: hxxp://212.227.76.167:80/

Możesz też bez portu spróbować :rolleyes: hxxp://212.227.76.167/

 

Ps.: gdzie "xx" to "tt" ;P

Moje patche:

Moje tutoriale:

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Ja wgl nie umiem zrobic tej filezilli :/ zadnego [tut'a] :(

Nieregulaminowa sygnatura.

Opublikowano

[quote name=Kuba xD' date='23 listopad 2009 - 05:07 ' timestamp='1258992478' post='571141]

Ja do wejścia do Plików polecam osobiście WinSCP...to jest to samo co Filezilla tylko że prostrze w obsłudze ;p

To jest cos latwiejszego od wpisania IP, nazwy, hasla i portu a potem klikniecia polacz :DDD ?

 

 

Co do muzyki to sie przyda a propo Atlantydy, mam nawet dobra do tego miejsca muzyke calkiem w klimacie i komponowana programem muzycznym :)

No co do moobow to na 100% bo cos ich tam nie ma :D a testowalem z 4 sposoby jak to zrobic i jakos ich tam nie bylo tylko w syserr.txt mialem mase bledow i wykopywalo co 2 minuty z gry :/

 

No i co do tego PatchUpdater to tez sie nad tym zastanawiam bo mnie to sie wyswietla ze patchserverlist cos tam cos tam i znika potem mam okno Rozpocznij Gre, Ustawienia itd, klikam Rozpocznij Gre i sie normalnie gra wlancza tylko ze sie nie uaktualnia :/

 

Brak respu w scianie hm jak nie mam moobow w atlantydzie to nawet nie wiedzialem ze jest taki blad :P

 

No i takie male pytanie nie na temat ktos juz wie jak zmienic wymagane PD ? By nie robic w temacie spamu prosil bym o odp na PW Pozdrawiam

Opublikowano

Chodziło mi o resp w mieście :P Ponieważ jak wejdziesz, lub klikniesz rozpocznij w mieście, twoja postać jest w ścianie. Dałem poprawke jak się pozbyć tego błędu :)

[Teraz to może być już nie aktualne, ponieważ PL już ma w zone całą atlantydę.]

Pozdrawiam :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...