Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Jak stworzyć przyjemny dla graczy serwer?


Why

Rekomendowane odpowiedzi

Arcymistrz
Opublikowano

Siemka :)

W tym poradniku, jako iż widać dużo pytań dotyczących serwerów MC, najlepiej pokazać ludziom jak stworzyć przyjemny serwer.
Zaczynamy!

1. Co potrzebujemy?

Najbardziej gracze zwracają uwagę na serwery dedykowane, aby nie było przerw / zawieszeń serwera.
Hamachi i No-hamachi są najczęściej unikane, w tych czasach Minecrafta to już nie mają czego szukać.
Czyli odpowiadając na pytanie potrzebujemy stabilnej maszyny (dedykowanej) ustawionej na jakimś hostingu.

2. Jaki hosting?

Ja polecam wam craftserve, ma on bardzo rozwinięte oferty, okres kupna serwera wynosi 1 miesiąc, ceny nie są wysokie, można uzyskać wsparcie.
Jest bardzo dobre dla osób, które dopiero zaczynają.
Czyli zwiększamy sloty stopniowo co 10...20...30... itd. :)

3. Co z plikami?

Poszczególne hostingi mają zainstalowany bukkit od razu na stronie, więc naszym problemem są tylko pluginy.

4. Jakie pluginy?

Jak powinniście wiedzieć mamy kilka rodzajów serwerów. Oto poszczególne :

- Role Play Game - RPG
- Survival
- Free Build - FB
- Jail
- Survival Games
- Hardcore
- Tekkit server
- mieszane

Dla każdego są inne pluginy, inne konfiguracje poszczególnych, inne dopisy.
Pluginy możemy wyszukiwać na stronie bukkitu

5. Spawn

Spawn to najważniejszy ośrodek całego serwera.
Powinny być tam przedstawione wszystkie zasady serwera, informacje do kupna czegoś, ciekawe mechanizmy, poradniki, przeróżne ogłoszenia.
Spawn musi być wprostproporcjonalny do zasad i zagospodarowania przestrzeni
Zagospodarowana przestrzeń (spawn) < fizycy i chemicy ogarną :D
Mało rzeczy, mały spawn, bo tak to wygląda to ohydnie i odpycha.
Spawn nie może być też kwadratem postawionym komendą z WorldEdit, bo takie serwery to usuwać i wio!

6. Administracja

Jak wiadomo administracja musi być rozsądna. Co najlepiej? Musi być dojrzała. Nie chodzi o wiek, znak kilka ludzi w wieku 11-14 lat, którzy są bardziej dojrzali niż Ci w wieku 15-17.
Muszą być uczciwi, nie dawać itemów kolegą, dobrze pracować w grupie, bezstronność to podstawa.

7. Reklama na MPCForum

W naszym dziale znajduje się podkategoria, czyli publikacje serwerów.
Tam reklamujemy się.
Tylko jak?
Nie polecam rozwijania wypowiedzi w generatorze, jednak polecam to zrobić i zamknąć w spoiler.
Sama prezentacja z generatora, której treść jest mniejsza niż te napisy, już pokazuje nam jaki jest serwer.
Jaki jest? Do dupy. Nic się nie dowiadujemy, nikogo nie zachęcamy, nikogo nie mamy na serwerze.
Najlepiej się rozpisać, ale też rozsądnie.

To chyba tyle :)
DO HEJTERÓW:
Poradnik jest dla początkujących, a wręcz raczkujących nie dla starych bywalców. Spam, że to bez sensu itp. to raport i % dla Ciebie.
Punkty będą dodawane.

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Ciekawe, ale nie pokazałeś niczego ponadto :D I tak like

Kiedyś myślałem, że jestem elfem, ale tata powiedział, że jestem nikim i tak już zostało....

vvv Potrafisz tworzyć serwer? Sprawdź! vvv

 

 

Poszukuję kogoś kto przygotuje mi serwer na wersję Pocket Edition. Oferuję opłacalną współpracę. Więcej info WYŁĄCZNIE na priv

 

Opublikowano

Fajne, ale craftserve (90zl/40 slotow!) nie nazwalbym "tanim"..

 

Cały czas trwa dyskusja na temat przewagi DJów nad funkcją shuffle w winampie ~Paulo Coelho

Arcymistrz
Opublikowano

Fajne, ale craftserve (90zl/40 slotow!) nie nazwalbym "tanim"..

 

Tak. Jednak popatrz jakie daje to możliwości

http://scr.hu/0ypy/sdv2p

 

Dysk ma same 12 GB to nawet nie ma prawa śmierdzieć niezaładowaniem się jednego chunka.

Masz 4 silniki gier po 4 różne typy gry ;o

Dyn-map

IS

Serwer głosowy Mumble

 

 

Oferta jest znakomita a raczej nikt na początek (w miarę rozsądny) nie będzie dawał 40 slotów. Pierw daje się 10, a później dokupuje więcej z prośby na zakup VIP'a przez gracza oraz doładowaniu przez Adminów.

 

craftserve jest najlepszym hostingiem. Mineserv nie jest zły, ale tam jest jeszcze drożej, a maszyna wcale nie zachwyca.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...