Skocz do zawartości

Naprawiamy kartę graficzną - pieczeń z karty graficznej

Polecane posty

Popsuła ci się karta graficzna (widać artefakty)? Przez to musisz sobie kupić nową, a nie masz kasy? Nie wywalaj pieniędzy w błoto! Tą kartę da się naprawić i to w domowy sposób!

Potrzebne będą:

• popsuta karta graficzna (muszą być artefakty) - u mnie to było: 8800GTX
  • piekarnik :)
  • folia aluminiowa
  • wata

1. Na początku stwierdzamy, czy karta graficzna jest uszkodzona (widać artefakty)

1353248992-U377857.jpg

2. Wyciągamy kartę graficzną i wykręcamy chłodzenie

1353249036-U377857.jpg

3. Odłączamy okablowanie oraz chłodzenie od głównej części karty graficznej

1353249041-U377857.jpg

4. Wycieramy pastę termoprzewodzącą z głównej części karty graficznej (rdzeń i pamięć)

1353249507-U377857.jpg

5. Po wytarciu sprawdzamy, czy nie zostawiliśmy pasty oraz waty na karcie

1353249467-U377857.jpg

6. Nastawiamy piekarnik na 190*C i ustawiamy na funkcję: Włączona grzałka dolna i górna

1353249472-U377857.jpg

7. Kondensatory oraz miejsca do okablowania zakrywamy folią aluminiową, po to, żeby części się nie stopiły

1353249486-U377857.jpg

8. Z folii aluminiowej robimy 4 kuleczki, po to, aby karta nie dotykała blatu

1353249563-U377857.jpg

9. Pod kartę graficzną kładziemy wcześniej zrobione kuleczki aluminiowe

1353250028-U377857.jpg

10. Pozostawiamy kartę w piekarniku na 8min 30sec, aby karta się upiekła :)

11. Po wyjęciu karty, ostrożnie zdejmujemy z niej aluminium i czekamy 20min, po to, aby karta ostygnęła

1353250063-U377857.jpg

12. Przykręcamy chłodzenie oraz przyczepiamy okablowanie do karty

1353250038-U377857.jpg

13. Podłączamy grafikę do komputera (sorki za jakość :) zruszyłem aparat :D)

1353250173-U377857.jpg

14. Czekamy na zbawienie :D Karta graficzna powinna działać :) Efekt:

1353250046-U377857.jpg

Nie odpowiadam za uszkodzenia związane z upieczeniem karty graficznej!

Robicie to na własną odpowiedzialność!

Poradnik utworzony przez użytkownika

@Sajjuk przy pomocy brata o nicku @8800GTX

Całkowity zakaz kopiowania poradnika na inne fora!

Edytowano przez Sajjuk
4770714280454741315510.png

A można przyprawić po swojemu ? :D

Szczerze to pierwszy raz słyszę o takiej metodzie.... mam wątpliwości co do efektu...

Ale Tutek jak najbardziej przejrzysty, zdjęcia są estetyczne....

Mógłbyś opisać w skutek czego ta karta dostaje cudownego objawienia po "podgrzaniu"...

Szkoda, że wcześniej o tym nie wiedziałem bo miałem taki problem, lecz już kupiłem new kartę ;(

1329228482-U118767.png

A można przyprawić po swojemu ? :D

Szczerze to pierwszy raz słyszę o takiej metodzie.... mam wątpliwości co do efektu...

Ale Tutek jak najbardziej przejrzysty, zdjęcia są estetyczne....

Mógłbyś opisać w skutek czego ta karta dostaje cudownego objawienia po "podgrzaniu"...

Szkoda, że wcześniej o tym nie wiedziałem bo miałem taki problem, lecz już kupiłem new kartę ;(

Można dodać ser i będzie co jeść :D Nie no żart...

Przyczyna jest taka, że karta podczas grania grzeje się, w tym przypadku GTX doznał przegrzania i w efekcie zrobiły się tzw. "zimne luty" na pamięci karty graficznej. Powoduje to sypaniem na ekranie tych kropek i ewentualnie pasków. Co dochodzi, że karta nie nadaje się do użytkowania i nie załaduje poprawnie windowsa.

Jaki skutek po przegrzaniu? "Zimne luty" podczas pieczenia wracają na swoje miejsce i w efekcie karta wraca do normy i działania. Choć ta karta już 2 razy przechodziła pieczenie, ten pomysł gwarantuje pracę na kilka miesięcy, niekiedy lata jak nie będziemy wykorzystywać w pełnej mocy.

Edytowano przez 8800GTX

Można dodać ser i będzie co jeść :D Nie no żart..

Nie słyszałeś o serii "Gotuj z GeForcem"? Furmark/Kombustor + referent GTX480 i możesz opiekać ziemniaczki, szynkę itd ;D

@TOP

Na takim sposobie się dorobiłem. Skupowałem 8800GTX z artami, wypiekałem, a potem sprzedawałem kumplom za 200zł

random.jpg

Nie słyszałeś o serii "Gotuj z GeForcem"? Furmark/Kombustor + referent GTX480 i możesz opiekać ziemniaczki, szynkę itd ;D

@TOP

Na takim sposobie się dorobiłem. Skupowałem 8800GTX z artami, wypiekałem, a potem sprzedawałem kumplom za 200zł

@up

Tak słyszałem :D Tylko szkoda mi takiego referenta, nie chciałbym pracować na tłustym GTX480 :D. Chociaż mam jeszcze na zbyciu 7300LE to coś się wykombinuje :) . Chyba, że w domu nie ma się patelni czy garnka to pozostaje tylko taka sytuacja :) . No noo, widzę, że robisz interesy życia xD

@top

Dla swojej karty wszystko się zrobi :) Tylko jakość po wypieku na kilka miechów :unsure: a potem znowu i znowu :P

Między punktem 11 a 12 powinien być jeszcze jeden...

Zapomniałeś napisać o tym, że to co było posmarowane pastą trzeba ponownie posmarować. Jak ktoś nie zobaczy to przykręci chłodzenie bez pasty :P

Jak pastę ścierasz to też jakiś śpryt by się przydał bo samą watą to dłużej zejdzie.

Znałem to już skądś. Fajna sprawa, ale akurat mojemu koledze się nie udało. Piekł bodajże radzia 4850/70 :D Z tego co wiem, do pieczeni najlepsze są nvidie.

Masz jakiś problem bądź pytanie dotyczące komputera? Napisz do mnie, a postaram się ci pomóc.

pieczenie może się nie udać ;d ? tzn. karta może się ,, z topic '' ?

bo mam ten problem i chce tak zrobic, tylko nie wiem czy sie oplaca.. akurat kasy na new karte nie mam

Zawsze jest jakiś %, że się nie uda... Ja już 2 raz tą samą kartę piekłem i działa normalnie :)

ale ze sie nie uda to znaczy ze sie spali czy po mimo pieczenia tak samo bedzie?

ogladalem filmy, i nikt nie kład folii aluminiowej na karte graficzną. tylko 4 kulki z folii i na nią karte i na 190 stopni na 8 minut 30 sekund..

koniecznie musze klasc folie na karte czy nie? bo jak ogladam filmy na yt to nikt jej na karte nie kladzie..

Ta folia aluminiowa jest do osłony kondensatorów i miejsc do okablowania :)

W filmach może nie dają, ale ja zalecam jednak położenie

Miejsc do okablowania? Nie rozumiem..

• 4 tygodni później...

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...