Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Jak I Co Na Hamachi Czyli Robimy Serwa.


TeamZt2

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć. Chce wam przedstawić nie dosłownie mój poradnik jak zrobić serwer hamachi zaczerpnięty z różnych źródeł poradnikowych na tym forum.Będzie to poradnik prosty i łatwy do zrozumienia. Chce również zaprosić na mój priv serwer który jest nadal dopracowywany ale to już w późniejszych tematach...

A więc zacznijmy od tego że - hamachi jest to nasz serwer dzięki któremu bedziemy mogli pograć z kumplami..

1.Jak założyć taki serwer...?

 

1.Pobieramy pliki potrzebne do naszego priva.

http://www.mpcforum.pl/index.php?showtopic=78576

BY rodimop

Jeśli rodimop nie życzysz sobie że dałem pliki z twojego poradnika" napisz a usunę

2.Ściągamy Virtual PC (www.google.pl)

3.Następnie po ściągnięciu plików wypakowujemy je na pulpit - kiedy nam się pobiorą musimy zmienić nazwę głównego folderu na mt2

4.Wchodzimy w folder i mamy tam komputerek i dysk - zmieniamy również ich nazwy na mt2

5.Wchodzi w komputer za pomocą notatnik(komputer z folderu,,) i szukamy w 42-43 linijce takiego oto yyy...

A

<absolute type="string">C:\?

B

<relative type="string">.\??

w pierwszym code zmieniamy all na lokalizacje głównego folderu czyli NP (moja lokalizacja)(aby ja miec wchodzimy we właściwości głównego folderu i tam pisze jego lokalizacja :D)

A

<absolute type="string">C:\Documents and Settings\Kornel\Pulpit\mt2.vhd</absolute>

B

<relative type="string">.\mt2.vhd</relative>

6.Dalej Otwieramy Virtual PC i klikamy new

7.dalej>create a virtal machine>podajemy nazwe>dalej>adjust the ram [podajemy ilosc ramu jaką chcemy przeznaczyc na serwer](osobiście mam 700mb :D>dalej>podajemy lokalizacje pliku>finish

8.Po zapisie wchodzimy w Virtual PC i klikamy start w utworzony new

9.Poczekamy aż poprosi login i hasło

Login root hasło mcncc.com

10.Polecam teraz pobrać program hamachi

11.Po jego zainstalowaniu nic nie otwierajcie tylko wróćcie do freebsd jak się zalogowaliście...na dole macie taki symbol łącza wejdźcie w niego i zmienicie na hamachi network interface

12. Po tym uruchomcie hamachi i stwórzcie nowy serwer zalogować się i dalej będziecie wiedzieli chyba że..:D ne0

13. We freebsd wpisujemy sysinstall>configure>networking>interfaces>de0>no>no

14. Po czym zmieniacie tylko w ipV4 na swoje ip z hamach a w ipV4 adres swojego ip hamachi ale z końcówką 100 czyli np. 25-(zamiast tego)100 oraz tam gdzie jest 255.55.55 zmieniacie to na 255.0.0.0

15. Klikamy ok-yes-save-cancel-cancel-exit

16.Jak to zrobicie wpiszcie komende /etc/rc.d/netif restart

17. Znowu komende ifconfig i..nic dalej nie robicie

18. Pobieracie program PortMap

www.speedyshare.com/692265990.html

BY BaSicPl

Otwieracie Porta i dodajecie nowy port klikając na taka karteczkę koło czerwonego X po lewej stronie.Wyskoczy wam okienko...

wpiszcie najpierw w puste pole 22 potem Any Ip zostawiacie następnie 22 potem swoje ip z hamachi ale z końcówka 100 i pod tym znowu 22

kiedy dodacie edytujecie resztę portów zaznaczając go i naciskając kartkę z taką ręka...kiedy wam się otworzy rozpoznacie gdzie jest adres ip i zmieńcie na swój z hamachi ale z końcówka 100

19.Jak zmienicie to zaznaczcie po kolei i odpalcie port zaznaczając na zielona strzałkę dopóki all porty nie będą na zielono...

20.Wpisujecie we freebsd ./start

21. Jeśli wam pokażą się obojętnie jakie błędy networking , operation timed out to ok . Czyli końcowe takie same napisy jest ich bodajże 5.

22.Pobieramy plik MC

http://www.speedyshare.com/447905871.html

BY BaSicPl

23.Wypakujcie

24.Dodajcie all do chińskiego launchera z obojętnie jakiego metina np.zzyt2

ZZYT2 CLIENT 520mb

http://www.zzyt2.com/down.html

pobieracie pierwsze (kto nie ma clienta)

25.Po włożeniu all wypakowanego do chińskiego clienta w notatniku mc wpisujecie swoje ip z hamachi

 

26.Zapisujecie-odpalacie-jesteście ,,DON ŁORI BY HEPI" :D

 

 

Następny Poradnik Jak Dodać GM

(GM po dodaniu nowego konta nie rain)

 

1.Więc pobieracie Navicat Vor MySQL (www.google.pl)

2.Instalujecie...odpalacie

3.Wchodzicie w połączenia (connection)

4.W connection name wpisujecie mt2

5. Potem swoje IP z hamachi np. 5.61.121.100

6. Port zostawiacie

7. User name zostawiacie

8. Hasło 123456

9.Klikamy OK

10.Wiec teraz wchodzimy w common potem w gmhost i tam wpisujecie swoje IP z hamachi

11.Wchodzimy w account potem w account po prawej stronie i wyskoczyła nam tabela do dodania postaci.

a.W id ma byc 2 i po kazdym dodawaniu konta ustawiamy o jedna liczbę wzwyż

b.login jakie chcemy do logowania np. rain2

c.kopiujemy password.real_name, social id oraz email all z 1 konta czy z tego gdzie jest id o numerze 1

12.Zamykamy tabele

13.Wchodzimy w GMlist i robimy dokładnie jak tu pisze :D jeśli chcemy mieć GM w dodanym koncie

a.dodajemy tabele

b. w mID wpisujemy 3 i po każdym dodawaniu ustawiamy o jedna liczbę wzwyż

c.w mAccount wpisujemy login jaki wybraliśmy w tworzeniu nowego konta np rain2

d.mName wpisujemy Nazwę postaci która dodaliśmy w stworzonym koncie (polecam po dodaniu w account nowej postaci zrobić reset fressbd czyli wpisujemy ./stop potem od razu logout i w górnym pasku action wybieramy reset i czy yes klikamy yes. Kiedy sie zresetuje podajemy swoj login oraz hasło potem wpisujemy ./start i czekamy az sie załaduje(końcowy efekt ładowania będzie 6 lub 7 razy operation time out)no i wchodzimy na konto i dodajemy nowa postać obojętnie z jakim nickiem)a ta nazwa to np. czyli nick postaci AAA no i to wpisujemy w mName

e.potem w mContactIP swoje ip z hamachi

f.zamykamy tabele i zrobimy reset serwera tak jak opisane powyżej czyli ./stop logout login ./start

14.Powinno działać :D mi działa

 

A więc poradnik zrobiony po mojej myśli jest on bardzo prosty i opisane jest w nim all jak mieć GM i jak stworzyć serwer hamachi dla tych słabo kapczących ;p--również długo to pisałem ;p

Jeśli spodoba się GM mpcforum :) poproszę o podklejenie jako poradnik do zrobienia GM i hamachi

Pozdrawiam każdego kto to przeczytał ;]

Może 5 za pomoc ? ;]

 

EDIT 13 10 2009

 

Chciałem wkleić wiadomość do mnie od paniny która wam może pomoże ....

 

[size="1"]wlasnie o to chodzi ze nie zawsze bedzie dzialac
problem jest w tym ze jak masz virtual PC i dobrze ustawiona zapore to zapora blokuje polaczenia z serwera do komputera mimo ze w samym serwerze jest dobrze skonfigurowane , jak to dodasz i jak taki problem rozwiazac to bedzie najlepszy poradnik  .A ze tak sie zdaza to sie zdaza wczoraj stawialem np serwer na teamviewer i mialem taki przypadek , wszystko ladnie pieknie a polaczenia nie ma , czemu ? a no wlasnie tego brakuje w twoim poradniku ...[/size]

 

Jak Zrobić Żeby Kolega Grał Ze mna na hamachi ???

 

1.Niech kolega pobierze hamachi

2.Niech go uruchomi

3.Niech Zrobi dołącz do istniejącej sieci czyli podajecie mu swoje id oraz hasło

4.Niech pobierze launchera podanego wyżej w poradniku jak zrobić serwer z pkt.22

5. Jak pobierze i wypakuje to niech wklei all do clienta chińskiego

6.Niech otworzy mc.txt i wpisze WASZE ip hamachi

7.Potem zapisze

8.Loguje sie do gry

 

Sory za Niech Niech Niech :D

 

Wyjście i Wejście - Logowanie i Zamknięcie

 

A więc ludziska mi piszą co zrobić żeby sie jutro nie rozwaliło jak chodzi pierwszy raz po zrobieniu serwera...

 

Logowanie-Wejście

1. W Virtual PC robimy start

2.Jak sie wczyta nic nie róbcie

3.Przed zalogowaniem zalogujcie sie na hamachi

4.Potem Otwórzcie PortMap i zrobcie all porty na zielono

5.Potem zalogujcie sie we fressbd

6.Wpiszcie ./start

7.Gotowe

Wylogowanie-Wyjście

1.Wejdźcie w fressbd i wpiszcie ./stop

2.Wpiszcie odrazu logout

3.Jak sie wyloguje zamknijcie hamachi

4.Wejdzccie w PortMap i all po kolei na czerwono

5.Zamknijcie

6.We fressbd zamykajac wyskoczy wam okienko czy save czy turn off i wybieracie turn off

7.Koniec

 

EDIT 17 10 2009 PORADNIK NA FILMIE DLA ne0 lub mających drobne błedy

 

A więc chce wam udostępnić film mój jak zrobić taki serwer ponieważ bardzo dużo dzieci mi pisze np ,,jak wypakować pliki".,,jak wpisać ip w ipv4 adrees" oraz wiele innych a to przecież all tu pisze. Więc tu łapcie film ;)

cz.1

http://www.dailymotion.pl/user/warriorkingss/video/xatrsg_robimy-serwer-na-hamachi_videogames

cz.2

http://www.youtube.com/watch?v=y9GszSmsLOM

cz.3

http://www.youtube.com/watch?v=4b2vmucSVlM

cz.4

http://www.youtube.com/watch?v=-O5e-Abkfd8

A więc miłego oglądania

 

UWAGA!!! jeśli chcecie oglądać w dobrej jakości film cz.1 musicie w menu ustawic najpierw oryginalna wielkosc potem wysoka jakosc !!! Dobrze wam radze xD

POZDRO ELO

 

PS>. Mam prośbę odnośnie filmu aby zrobić jak odcraschować tabele GMlist bo nic z tego ku*w* nie rozumiem !!!Potraktujcie to jako odwdzięczenie się za mój poradnik i film :D...jakby by był ktoś łaskaw dajcie mi linka na pw lub piszcie na gadu

 

jeżeli linki wygasną w czymkolwiek pisać pw

 

EDIT# 23 10 2009

 

Jak Zrobić SPOLSZCZENIE działające w 100% ???

1.Pobieram plik od kamera

http://kmr.thmods.com/METIN2_Connect_Changer.rar

2.Wypakujcie

3.Macie 3 ikony metin2 COMDL....i Mt2 connect....

4. Teraz Mój sposób...

5.Wklejcie mt2 connect...i COMDL... do metka niepatch. z 2008r (skasujcie plik metin2 ch*j zróbcie z nim co chcecie :PP )

6. Pobierzcie spolszczenie do clubmt2

http://www.przeklej.pl/plik/metin-clubmt2-china-exe-rar-0003d16ri3482j6

By Boy

7.Wklejcie pobrane do metka 2008 tam gdzie wkleiliście metin2 connect i COMDL...

8.Skoro wkleiliście odpalcie metin2 connect...wyskoczy wam okienko gdzie należy ip wpisać

9.Robicie File>Open>Szukacie w folderze metin2 2008. tam gdzie macie all wklejone to co kazałem i klikacie 2x na clumt2

10.Wyskoczy wam ip tego spolszczenia

11.Teraz kasujecie to ip i wklejacie swoje Przykład wpisywania poprawnie IP

5.182.156.181(jak to wpiszecie klikacie dalej spacje dopóki nie usłyszycie charakterystycznego dźwięku-nawet ne0 chyba rozpozna)

12.W porcie wpisujecie 11002 (powinno już być )

13. Robicie save

14.Odpalacie cieszycie się spolszczeniem

15.Oczywiście hamachi portmap i fressbd muszą być normalnie uruchomione

16.Tyczy się hamachi !!!

 

EDIT#

 

Przed uruchomieniem musicie dodać do metka 2008 tam gdzie macie te pliki opisane powyżej plik mc.txt od chińskiego launchera oraz mc.dll

Ja tak mam i mi działa ...

 

Poradnik jak zwykle po mojemu Mi działa Wam nie musi więc proszę nie pisać żadnych zażaleń...:D

Pozdrawiam

 

Jak usunąć crashed" GMlist i account...???

1.Zobaczyliśmy że nam się zjechała...co dalej ?

2.Klikamy na nią prawym przyciskiem myszki i klikamy duplicate

3.Kiedy się skończy kopiować zauważymy,że mamy nową tabelkę gmlist_copy oraz account_copy (czy tym podobnie :) )

4.Po zrobienie kopi usuwamy główną gmlist i account zaznaczając i wciskając po po prostu delete>yes

5.Kiedy się usunie zmieniamy nazwę kopii na główna czyli gmlist_copy>gmlist , account_copy>account

6.Wchodzimy i dodajemy od nowa czyli...

Prawdopodobnym skutkiem crasha jest dodane przedtem konto lub dodanie nowego GM...ale to już nie ważne wiecie jak naprawić wiec...

|E|

|L|

|O|

 

 

PEACE Brothers


Głupcy są tak pomysłowi, że niemożliwe jest stworzenie czegoś, z czym każdy głupi sobie poradzi.

Systemy odporne na idiotów, obsługiwane są właśnie przez nich.

 

Nie ma odpornych na ciosy, są tylko źle trafieni "

  • 4 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Mounthains
Opublikowano

Temat został wyczyszczony i prosze niespamić

 

Topic@ Skany dawaj albo perma zarobisz bo u mnie wykryto trojany

 

http://www.virustotal.com/pl/analisis/8cd493a90a774b485e0c6d183ea4bca2956bdf3666882a6955a01eac27d79013-1257584449

Opublikowano

Mou jakie trojany ? od 29 tysięcy wyświetleń nikt nie pisał że trojany...do końca tygodnia zrobię scany jestem teraz bardzo rzadko na mpc szczególnie na kompie bo mam treningi mecze oraz naukę :(

Pozdrawiam każdego komu poradnik się podoba i obiecuje że linki nowe dam do końca tygodnia ze scanami

PEACE


Głupcy są tak pomysłowi, że niemożliwe jest stworzenie czegoś, z czym każdy głupi sobie poradzi.

Systemy odporne na idiotów, obsługiwane są właśnie przez nich.

 

Nie ma odpornych na ciosy, są tylko źle trafieni "

Opublikowano

Ej jak zakladam to konto w mysq no to jakie bede mial haslo jak sie loguje ... no bo password kopiuje z tego dolnego ..

Opublikowano

Świetnie napisany poradnik, masz 5, dużo osób może z niego skorzystać i jest bardzo czytelny. Pozdro ^^

1352970251-U713459.png

By Maxiu
"Because limits, like fears, are often just an illusion"

Opublikowano

LOL POMUZCIE MI BO MI NIECHCE SIE NAVICATE POLACZYC SERWER I MI JESZCZE w VIRTUAL PC COS TAKIEGO WYSKAKUJE http://img265.imageshack.us/img265/6797/sssssssq.png A NA CHAMKU COS TAKIEGOhttp://img109.imageshack.us/img109/2638/sssm.png"]http://img109.imageshack.us/img109/2638/sssm.png

POMOGŁEM? DAJ 5*

Nie Piszcie o cybuchu MrCybuch Dopisujac Mr na poczatku jego Ksywy okazujecie mu szacunek

 

 

cybuch To Śmieć Jeżeli Tez Tak Uważasz Wklej To Do Swojej Sygnaturki

Opublikowano
LOL POMUZCIE MI BO MI NIECHCE SIE NAVICATE POLACZYC SERWER I MI JESZCZE w VIRTUAL PC COS TAKIEGO WYSKAKUJE http://img265.imageshack.us/img265/6797/sssssssq.png A NA CHAMKU COS TAKIEGOhttp://img109.imageshack.us/img109/2638/sssm.png"]http://img109.imageshack.us/img109/2638/sssm.png

OMG , niedawno ktoś to odświeżył ze spamu wystarczy poszukać -.-

http://www.mpcforum.pl/index.php?showtopic=65855

1336210110-U81772.png

Opublikowano

dodane nowe linki do plików by rodimop


Głupcy są tak pomysłowi, że niemożliwe jest stworzenie czegoś, z czym każdy głupi sobie poradzi.

Systemy odporne na idiotów, obsługiwane są właśnie przez nich.

 

Nie ma odpornych na ciosy, są tylko źle trafieni "

Opublikowano

Ehh Za szybko tam klikasz na filmiku nie nadążam jutro sprubuje z jakimś pro usem który ma swój priv postawić mój :)

76561198090890807.png

Opublikowano

MAM PROBLEM WYLACZYLEM TAK JAK KAZALES SERWA POTEM GO WLACZYLEM WPISALEM KOMENDE START I MI NIE CHCE SIE ODPALIC I JESZCZE PISZE PRZEKROCZONE LIMIT POLONCZENIA JAK TO PRZETLUMACZYLEM CO Z TYM ZROBIC

POMOGŁEM? DAJ 5*

Nie Piszcie o cybuchu MrCybuch Dopisujac Mr na poczatku jego Ksywy okazujecie mu szacunek

 

 

cybuch To Śmieć Jeżeli Tez Tak Uważasz Wklej To Do Swojej Sygnaturki

Opublikowano

Ja za to mam inny problem gdy włączam ten niby komputerek to pyta mnie czym mam to otworzyć proszę o pomoc pilne

425fad2fa206f03e.png
Opublikowano
(...)

22.Pobieramy plik MC

http://www.speedyshare.com/447905871.html

BY BaSicPl

(...)

 

 

Mógłby mi ktoś udostepnić ten plik? coś tu z serwerem speedyshare nie tak jest i piszą, że plik jest niedostepny...

 

pls ^^

carsten-van-husen.jpg

Tego pana nie lubimy. Zgadnijcie kto to.

Opublikowano

mam problem w navicat'cie. w zakladce account jak jest ta tabela zeby utworzyc konto to tam bylo takie standardowe konto. tam chyba login to byl rain. moglby ktos skopiowac i tu wkleic login password email i socialid tego konta ?? bede wdziczny bo ja to przez przypadek pousuwalem sad.gif

Opublikowano

1 rain *00A51F3F48415C7D4E8908980D443C29C69B60C9 12345 1234567 [email protected] 0000-00-00 00:00:00 cptJeIqKtiCPLs4Z9i1hvdXS0Zk cZ9Kfd+M6yRp8jI 0 OK 0 0 0 0000-00-00 00:00:00 0 199847 0000-00-00 00:00:00 0000-00-00 00:00:00 0000-00-00 00:00:00 0000-00-00 00:00:00 0000-00-00 00:00:00 0000-00-00 00:00:00 0000-00-00 00:00:00 0 0

 

 

powklejaj pokolei i styknie xD

Opublikowano

Ja mam taki problem ze mam all ok ale gdy sie loguje to ciagle mam zostaniesz polaczony z serverem. NAvicat sie laczy i konta sa zrobione, w freesbd ip zmienione itd all ok i nie wiem czemu nie moge sie zalogowac. Jezeli ktos pomoze i zadziala to dam x5 po 5

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...