Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

szejn jak zawsze na propsie, elo!

 

@antywarn

 

super quest, dziala tralaalalaaaaaaaaa....

 

@panie e.

 

antywarn mode

nie wyczulem xD

http://wklej.to/7a5aN

macie ode mnie inputa

sygnatura niezgodna z regulaminem forum mpc rozdział II pkt. 7

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

up.

czyli jednak to coś działa? ^^

 if 201 > punkty > 99  then

 

co do tego wacka szejna to już mi szkoda słów.

 

panie k

ironia mode

pracował jak ciężki przemysł, bez żadnej domieszki chemii bo talent to dziesięć procent, reszta to morderczy trening.

Opublikowano

na końcu questa dodałem when z inputem.

 

ps. patrzcie post szejna. wackowi ktoś usunął z postu link do questa i spoiler. jaki przypadek :O dalem na wklej.to i bede mógł sobie spokojnie usunąć zawartość wklejki hihihi.

 

Sui approves?

 

Destruct, chuj z tym. mogę Ci to napisać w 1 linijce jak chcesz , nie ma problemu :D

 

ps2. chce ktoś kupić identyczny quest ale z AŻ DWOMA INPUTAMI? :( Muszę xboxa naprawić, a hajsik się nie zgadza :(

hjz15w.jpg :<

pracował jak ciężki przemysł, bez żadnej domieszki chemii bo talent to dziesięć procent, reszta to morderczy trening.

Opublikowano

Nie lepiej samemu questa napisać tylko lecieć na mpc... Napisanie takiego questa to banalna sprawa.

Opublikowano

up.

 

Tak samo jak do napisania dobrej strony wystarczy znać podstawy php, do napisania gry 3d w autoit wystarczy znać podstawy autoit itp. wszystko to podstawy, i wszystko łatwo zrobić, tylko kur** pytam się, czemu tego nie robicie?

pracował jak ciężki przemysł, bez żadnej domieszki chemii bo talent to dziesięć procent, reszta to morderczy trening.

Opublikowano

Można napisać tak że masz od razu wybór wszystkich itemów i po wyborze mówi że masz za mało, ale ja wolałem zrobić że pokazuje tylko to na co nas stać dlatego takie długie to jest. Potrafisz napisać to lepiej? Na poziomie profesjonalnym? Chętnie popatrzę. Może w końcu dasz coś zrobionego przez siebie. ;)

 

ps. a co dla Ciebie nie jest poziomem "begginer"?

pracował jak ciężki przemysł, bez żadnej domieszki chemii bo talent to dziesięć procent, reszta to morderczy trening.

Opublikowano

A może:

 

 

Od epvp jak zwykle.

http://www.elitepvpers.com/forum/metin2-pserver-guides-strategies/1906698-release-achievement-coins-quest.html

Nie testowałem, tylko kopiuj wklej.

 

quest achievement_to_coins begin  
state start begin  
when 20095.chat."Achievement Punkte Umwandeln" begin  
say_title("Seon-Hae:")  
say("")  
say("Hallo ".. pc.get_name() ..",")  
say("")  
say("Ich sehe du hast Achievement-Points gesammelt.")  
say("Möchtest du diese gegen IS Coins eintauschen?")  
say("")  
local achievement = select("Eintauschen","Abbrechen")  
if achievement == 2 then  
return  
elseif achievement == 1 then  
say_title("".. mob_name(20094) ..":")  
say("")  
say_reward("Wieviele Achievement-Points willst du eintauschen?")  
say("")
say("Du hast "..pc.getqf("achievement_points").." Archievement Points")
local y = input()	
if pc.getqf("achievement_points") < tonumber(y) then  
say_title("Seon-Hae:")
say("")
say("Du hast leider nicht genügend Archievement")
say("Punkte! Komm wieder wenn du mehr hast.")
say("")
else
say_title("Seon-Hae:")
say("")
say("Archievement Punkte erfolgreich eingetauschst!")
say("")
local Reward = tonumber(y)  
local Achievement = "IS-Coins"  
local umtausch = pc.getqf("1")  
local actual_achievement_points = pc.getqf("achievement_points")  
pc.setqf("1", umtausch + 1)  
pc.setqf("achievement_points", actual_achievement_points - Reward)  
cmdchat("achievement ".. Achievement .."_erhalten#".. umtausch + 1 .."%".. actual_achievement_points - Reward .."")  
local DB_USER = "root"  
local DB_PASS = "Euer Pw"  
local WERT = tonumber(y)  
local ID = pc.get_account_id()  
local QUERY = "UPDATE account.account SET coins = coins + "..WERT.." WHERE id = "..ID..";"  
os.execute("mysql --host=Euer Host --user="..DB_USER.." --password="..DB_PASS.." --execute='"..QUERY.."'")  
end  
end						
end  
end
end  

 

 

Opublikowano

A może napiszecie skrypt php? Bo taki wybór w queście jest trochę słaby.

 

Jeśli chodzi o samego questa, dodaj początkowy dialog tylko za pierwszym razem bo mnie by kurwica strzelała gdybym miał czytać ten dialog za każdym razem. I owszem, można Twojego questa zoptymalizować i to w cholerę. Co by nikt nie pierdolił że się nie da (można jeszcze bardziej zoptymalizować ale nie chce mi się już):

 

Mój quest, 202 linijki

http://wklej.to/t8ebh

 

Questy Endego, 567 linii

http://wklej.to/yb7RN

 

Działanie? To samo

 

Jak już się w sumie czepiam wszystkiego to lećmy do końca

 when login begin
  say("Podaj wartość Pi z dokładnością do ośmiu znaków po przecinku.")

Miało byś śmiesznie, niestety dla mnie to troszkę żałosne. Dodatkowo nie uwzględniłeś tego, że nie na wszystkich serwerach da się łączyć Zaczarowania Przedmiotu i te inne dziadostwa (potrzebna pętla).

Koniec z MPCForum.pl i ogółem z metinem

:D

 

sunp.png

Sygnatura wykonana przez

Isuribi aka Amelka.

Opublikowano

Ja to napisałem w 214 linijkach, oczywiście można jeszcze ze 100 linijek ujebać ale nie chciałem już w to za bardzo ingerować:

http://wklej.to/cVtls

Dodałem automatyczną zmiane wielkości okna, bo nie mieściły się opcje (Nieładnie wyglądało), a drugiej strony nie opyla się robić. :)

Opublikowano

http://wklej.to/X1oy3

 

quest ma rok jak zaczynałem swoją przygodę z serwerami dlatego wygląda jak wygląda mimo wszystko jest od strony gry bardzo przejżysty. Zrobiony pod "achievement_points" z officjalnego questa.

pewnie zaraz się ktoś przyczepi że else'ki śmiesznie zrobione - racja :) jak ktoś chce mogę mu to przerobić gdy znajdę chwilke wtedy się to skróci o 50% :P

 

gdy zadziała mi na komputerze mpcforum to pokaże jak dodać board'a coś a'la draenor z wypisanymi osiągnięciami, miałem to wykorzystać na www.reinor.pl ale będą tam ciekawsze rzeczy ;)

10s55xy.jpg


 


Ładną grafikę dla Reinora dostarcza L&A Studio!


Kontakt do L&A Studio: 44934972

Opublikowano

Ależja wiem że można to napisać o wieeeele krócej i nie musicie mi tego udowadniać, ale jakoś mistrzem skracania questów do minimum nie jestem. Jak piszę questa to nie zwracam uwagi czy ma 500 linijek a mógł mieć 300. Zwracam uwagę na to czy działa poprawnie. :(

 

A co do łączenia przedmiotów no to nie bądźmy śmieszni, człowieku.

pracował jak ciężki przemysł, bez żadnej domieszki chemii bo talent to dziesięć procent, reszta to morderczy trening.

Opublikowano

a co ty chcesz przenosić na npc?

pracował jak ciężki przemysł, bez żadnej domieszki chemii bo talent to dziesięć procent, reszta to morderczy trening.

Opublikowano

Ważne, że każdy z wyżej wymienionych użytkowników umie napisać niezależnie od jego długości..

Quest jak najbardziej sie przydał.

Pozdrawiam.

;)

 

//edit: Sunushi Twój quest nie działa.

Opublikowano

Ważne, że każdy z wyżej wymienionych użytkowników umie napisać niezależnie od jego długości..

Quest jak najbardziej sie przydał.

Pozdrawiam.

;)

 

//edit: Sunushi Twój quest nie działa.

Nie testowalem jednak jak sądzę to pomylilem się gdzieś w ifach, endach lub lokalnych.

 

Poza tym chciałem pokazać jak rozwiązać sprawę nadmiernej ilości tych samych dialogów.

Koniec z MPCForum.pl i ogółem z metinem

:D

 

sunp.png

Sygnatura wykonana przez

Isuribi aka Amelka.

Opublikowano

wybor = select("3x Zwój Egzorcyzmu", "3x Rada Pustelnika", "Zakończ Wymianę")

 

w select'ach też o ile dobrze pamiętam nie może być znaku diakrytycznego

Opublikowano

a co ty chcesz przenosić na npc?

tak planowałem, no ale cóż człowiek się czasem myli.

 

wybor = select("3x Zwój Egzorcyzmu", "3x Rada Pustelnika", "Zakończ Wymianę")

 

w select'ach też o ile dobrze pamiętam nie może być znaku diakrytycznego

Chyba ogólnie na końcu i początku "" nie powinno być tych znaków

Opublikowano

wybor = select("3x Zwój Egzorcyzmu", "3x Rada Pustelnika", "Zakończ Wymianę")

 

w select'ach też o ile dobrze pamiętam nie może być znaku diakrytycznego

Mogą być, ale nie mogą być na końcu przy cudzysłowiu np. "Wyjdź" nie może być ale "Wyjdź[spacja]" już może. ;)

Opublikowano

Mogą być, ale nie mogą być na końcu przy cudzysłowiu np. "Wyjdź" nie może być ale "Wyjdź[spacja]" już może. ;)

o to Dargonowi napisał. dopisał "też" bo chodziło mu że jak w say nie może być polskich znaków przy cudzysłowiu to tutaj też.

 

up.

pewnie masz inne nazwy qf w quescie o dawaniu punktów.

pracował jak ciężki przemysł, bez żadnej domieszki chemii bo talent to dziesięć procent, reszta to morderczy trening.

Opublikowano

A może:

 

 

Od epvp jak zwykle.

http://www.elitepvpers.com/forum/metin2-pserver-guides-strategies/1906698-release-achievement-coins-quest.html

Nie testowałem, tylko kopiuj wklej.

 

quest achievement_to_coins begin  
state start begin  
when 20095.chat."Achievement Punkte Umwandeln" begin  
say_title("Seon-Hae:")  
say("")  
say("Hallo ".. pc.get_name() ..",")  
say("")  
say("Ich sehe du hast Achievement-Points gesammelt.")  
say("Möchtest du diese gegen IS Coins eintauschen?")  
say("")  
local achievement = select("Eintauschen","Abbrechen")  
if achievement == 2 then  
return  
elseif achievement == 1 then  
say_title("".. mob_name(20094) ..":")  
say("")  
say_reward("Wieviele Achievement-Points willst du eintauschen?")  
say("")
say("Du hast "..pc.getqf("achievement_points").." Archievement Points")
local y = input()	
if pc.getqf("achievement_points") < tonumber(y) then  
say_title("Seon-Hae:")
say("")
say("Du hast leider nicht genügend Archievement")
say("Punkte! Komm wieder wenn du mehr hast.")
say("")
else
say_title("Seon-Hae:")
say("")
say("Archievement Punkte erfolgreich eingetauschst!")
say("")
local Reward = tonumber(y)  
local Achievement = "IS-Coins"  
local umtausch = pc.getqf("1")  
local actual_achievement_points = pc.getqf("achievement_points")  
pc.setqf("1", umtausch + 1)  
pc.setqf("achievement_points", actual_achievement_points - Reward)  
cmdchat("achievement ".. Achievement .."_erhalten#".. umtausch + 1 .."%".. actual_achievement_points - Reward .."")  
local DB_USER = "root"  
local DB_PASS = "Euer Pw"  
local WERT = tonumber(y)  
local ID = pc.get_account_id()  
local QUERY = "UPDATE account.account SET coins = coins + "..WERT.." WHERE id = "..ID..";"  
os.execute("mysql --host=Euer Host --user="..DB_USER.." --password="..DB_PASS.." --execute='"..QUERY.."'")  
end  
end						
end  
end
end  

 

 

 

@Sterek

Like to mi się przyda :D

 

@antywarn

Quest może prosty w budowie ale po jego przeczytaniu doznałem olśnienia jak można wykorzystać te AP w inny sposób niż przedmioty :D

791f747188ac8.png

Opublikowano

o to Dargonowi napisał. dopisał "też" bo chodziło mu że jak w say nie może być polskich znaków przy cudzysłowiu to tutaj też.

 

up.

pewnie masz inne nazwy qf w quescie o dawaniu punktów.

 

Tak, dokładnie :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...