Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tutorial] Jak Poprawnie Zaintalować I Skonfigurwać Freebsd.


Gość robo12

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Poradnik Ten Został napisany dla MPC Forum Przez : Qvstra oraz robo12

 

1.Uruchom VMware_player

 

2.kliknij open

 

3.wyszukaj zawartość paczuszki

 

4.jest tam archiwum FreeBSD wypakuj to

 

5.wejdź w wypakowany folder [mała paczuszka] tam powinien powinien być plik o nazwie "My_Virtual_Machine"

 

6.otwórz go

 

7.Otworzy ci się okienko kliknij na Devices > CD/DVD > Disconnect

 

8.następnie kliknij przycisk VMware Player a następnie kliknij Troubleshot > reset

 

9.Kliknij Deviaces > CD/DVD >Connect to disk image >(szukasz obrazu płyty FreeBSD)

 

10.Poczekaj chwilę ...

 

11.Wybierz United Stans

 

12.Wybierz [begin STANDARD install]

 

13.Klikamy po kolei A,Q wybieramy BootMgr

 

14.OK,yes

 

15.Gdy znowu dojdziemy do editora Klikamy C,OK,OK wpisujemy " / "

 

16.Klikamy Q,następnie na Exit,wybieramy pierwsze z góry [CD/DVD],Yes

 

17.Jeżeli wyskoczy No swamp devices found klikamy OK lub Yes nie pamiętam ale w każdym razie POTWIERDZAMY.

 

(również może wyskoczyć nam komunikat o tym iż mamy mało pamięci Potwierdzamy i lecimy dalej)

 

18.Extracting,czekamy,po wypakowaniu wyskoczy jakieś okienko klikamy Yes

 

Yes/ok

 

OK/yes

 

19.Wybieramy leO

 

20.Ip V6 NO ,DHCP Yes

 

21.Trwa wyszukiwanie Serwerów DHCP

 

22.Następnie wypełniamy:

Host: MetinServ Domain: localhost

IPv4 Getaway: WPISUJEMY SWOJĄ BRAMKĘ DOMYŚLNĄ

Name Server: WPISUJEMY SWOJĄ BRAMKĘ DOMYŚLNĄ

IPv4 Adress: Jak tu będzie nasze ip z liczbą o 1 na końcu większą niż nasze ip zostawiamy

NetMask: 255.255.255.0

Pole niżej zostawiamy bez zmian Klikamy OK

23.Klikamy Yes

 

24.Klikamy Yes

 

25.Klikamy NO

 

26.Klikamy Yes

 

27.Klikamy Yes

 

28.Klikamy Yes

 

29.Nic nie zmieniamy Klikamy OK

 

30.Klikamy NO

 

31.Klikamy NO

 

32.Klikamy NO

 

33.Klikamy NO

 

34. Strefa czasowa Klikamy Yes

 

35. Klikamy Yes

 

36. Europa->Poland(nr.35)

 

37.Linux Klikamy Yes

 

38.Myszka klikamy NO

 

39.Klikamy Yes

 

40. Szukamy FTP->Zaznaczamy->OK

 

(moim zdaniem powinno być jeszcze dodane Datbase(MYSQL)

 

dlatego szukamy Datbase i zaznaczamy 2 Mysql (Server, Client) instalacja tego nic nie szkodzi)

 

41. Klikamy strzałkę w bok -> (na klawiaturze) powinno podświetlić się :Install klikamy Enter

 

42. Konfiguracja FTP klikamy Yes

 

43. Zjeżdżamy na User Potwierdzamy Enterem

 

44.Login ID: (wpiszcie jakiś login) przeskakujemy Tabulatorem na Okienko Password : (Wpisujemy hasełko)

 

Full Name : dopiszcie tam Swój login [user&LOGIN ten z Login ID]następnie przeskakujemy Tabulatorem na Okienko Home directory: Kasujemy wszystko zostawiamy Slesz " / "

 

przeskakujemy Tabulatorem na OK i klikamy Enter

 

45.Klikamy Exit

 

46.OK

 

47.Enter

 

48.Enter

 

49.Klikamy na NO

 

50. Klikamy strzałkę -> (Powinno podświetlić się Exit Install) Klikamy Enter

 

51.Yes

 

52.Właśnie zainstalowaliście i skonfigurowaliście FreeBsd !

 

 

Zabrania się kopiowania treści poradnika na inne fora ew.z zgodą obydwu autorów.

 

Ciąg dalszy nastąpi ...

 

 

Download:

 

Pierwsza mała ,,paczuszka'' [Pliczek do zamontowania w VMware Player]

 

http://odsiebie.com/pokaz/5748680---978a.html

 

 

Druga duża paczka .iso [1,9gb]

 

ftp://ftp.freebsd.org/pub/FreeBSD/releases/i386/ISO-IMAGES/7.2/7.2-RELEASE-i386-dvd1.iso.gz

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Dobry poradnik. 5 leci

 

P.S. Moze przydaloby sie zrobic jakos odmienna kategorie na temat ,,jak postawic wlasnego priva'' i tam wrzucac te wszystkie tematy ;p

 

 

Opublikowano

@2 x up

 

Pisałem wyraźnie ,,Ciąg dalszy nastąpi'' chyba wiemy co to oznacza ? :D

 

@up

już daję,daj też xD

 

jak ktoś chce dać 5 to MI I Qvstra

 

RAZEM PRACOWALIŚMY.

Opublikowano

czy to aby nie jest tylko przetłumaczone zobaczcie oni mają to samo co my:

http://www.elitepvpers.de/forum/metin2-pserver-guides-strategies/324436-how-free-bsd-installieren.html

 

oni napisali o 30 minut wcześniej -.-

1336210110-U81772.png

Opublikowano

Zapewniam że poradnik robiliśmy SAMI BEZ SUGEROWANIA SIĘ INNYM .

 

btw.dzięki ten może na przyszłość się przyda :]

 

edit:a nie sry ten poradnik rano widziałem.

Opublikowano

Nie ... sam siedziałem(z reszta Robo12 też) i pisaliśmy z włączonym Vmware_palayer-em

 

@Edit ale się zgraliśmy w tym samym czasie ;p

Opublikowano

Hm sporo z tego rozumiem ale nie mam czasu na bawienie sie linuxami Ubuntu itp. :/I jeszcze jeden powód taki że ....autorom dam 5* ^_^

34395.pngsraczuser.gif

googleuser.png34115.jpg

33983.png34382.png

32409.png31453.png

31590.png33929.png

34240.gif34247.png

Opublikowano

leO<blablabla

bla>blkablabla

 

kumasz ?

 

po prawej stronie pisze leO

Opublikowano

Może ktoś zapodać inny link do freebsd bo mi się ściąga tylko 50kb/s :(

 

@edit

Nie mam tyle czasu aby 12 godzin się ściągało :/

Opublikowano

ale jełopy z was dajcie screeny ew. wam zaznaczę co macie kliknąć -,- a jak nie to wasza sprawa jest leo na 100000000000%> le0 Opcja blablabla <tak to wygląda -,-

Opublikowano

robo12

Ostry błąd jest w poradniku.

Zamaist quick setup bierzemy standard.

Wtedy le0 będzie.

 

@edit

Prawdopodobnie SolidusMT2 jutro będzie ON (beta testy)

Opublikowano

ej mam pytanie jak zainstalowac to FreeSBD jak wezme to otworze przez demontool to nie ma zadnej ikonki do instalacji

 

@edit

dobra juz wiem to trzeba przez VMware_player xD

76561198032469690.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...