Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Dl] [Mod] [1.2.4/1.2.5] OptiFine, czyli optymalizacja naszego Minecrafta'a


Blatts

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam!

 

Otóż wyszedł dzisiaj OptiFine na wersje MC 1.2.4 i 1.2.5!

Jest to modyfikacja, którą wszyscy znają, więc po co ją opisywać.

Napiszę tylko, że dodaje więcej możliwości optymalizowania Minecrafta.

 

Oryginalny temat:


http://www.minecraftforum.net/topic/249637-125-optifine-hd-a2-fps-boost-hd-textures-aa-af-and-more/

____________

Download:

Wersja standard:

Optifine.net:


http://optifine.net/adload.php?f=OptiFine_1.2.5_HD_A2.zip

Skan:


https://www.virustotal.com/file/199365db69d0cdae63f85a1f2f227e9b03e2ddda5c1b6bd6e091bed45e52daf6/analysis/1333461062/

 

Wersja Smooth:

Optifine.net:


http://optifine.net/adload.php?f=OptiFine_1.2.5_HD_S_A2.zip

Skan:


https://www.virustotal.com/file/544d0e26de654dcc3dca938af649e07de46feb67b9563df4e6e97bc000ba3fb7/analysis/1333461099/

 

Wersja Multi-Core:

Optifine.net:


http://optifine.net/adload.php?f=OptiFine_1.2.5_HD_MT_A2.zip

Skan:


https://www.virustotal.com/file/e9f21b1b38159100c889f1acb59dedf7271da8ea4b517ac62a1026bc2d75677d/analysis/1333461083/

 

 

____________

1.2.4 i 1.2.5

Aktualna wersja A2

Crash z MCPatcher HD.

____________

Instalacja OptiFine:

1. Wchodzimy do folderu ".minecraft"(Start>Uruchom>i wpisujemy %appdata%)

2. Wchodzimy do podfolderu "bin"

3. Otwieramy za pomocą WinRara minecraft.jar

Link do WinRara:


http://www.dobreprogramy.pl/WinRAR,Program,Windows,12398.html

lub 7-zip:


http://www.dobreprogramy.pl/7Zip,Program,Windows,12559.html

Brak skana, zaufana strona.

4. Usuwamy folder META-INF

5. Wrzucamy zawartość OptiFine_1.2.5_HD_A2.zip (nie cały zip, tylko zawartość).

____________

Ustawienia do osiągnięcia jak największej liczby FPS*:

Główna zakładka:

Graphics: Fast

Render Distance: Short/Tiny

Smooth Lighting: OFF

View Bobbing: OFF

Smooth Lighting: OFF

AdvancedOpenGL: Fast

GUI Scale: Small (polecam Normal)

Clouds: OFF

Fog: OFF (polecam Fast, lepiej się gra)

Animations: All OFF

Details:

Clouds: OFF

Trees: Fast

Grass: Fast

Water: Fast

Rain & Snow: OFF

Sky: OFF

Stars: OFF

Quality:

Random Mobs: OFF

Swamp Colors: OFF

Better Grass: OFF

Better Snow: OFF

Custom Fonts: OFF

Custom Colors: OFF

Smooth Biomes: OFF

Other:

Fast Debug Info: ON (jeżeli Ci zmniejsza FPS daj OFF)

Weather: OFF

 

____________

Różnice między wersjami:

 

C7CkN.png

 

 

_____________

Show Capes o co chodzi?

Tylko dla PREMIUM!

Zaczniemy od tego gdzie się znajduję opcja Show Capes Video Settings...>Details...>Show Capes

Ta opcja dodaje do naszej dyspozycji wybór pelerynki.

Zaszczyt noszenia ich spotkał tylko twórców gry i uczestników MineCon.

Jak mieć pelerynkę:

1. Rejerstrujemy się tu:


http://www.mccapes.com/

1a. Nick musi być taki samy jak na minecraft.net(duża, mała litera się liczy)

1b. Hasło polecam inne.

...

2. Zalogowaliśmy się i mamy takie coś:

Capes

To get started on your custom cape or modify your existing one, visit the capes page

3. Klikamy na "capes page"

4. Teraz takie coś mamy:

Current cape:

No cape currently uploaded!

Go to the Cape Gallery

To upload a new cape:

• The cape file may be any dimensions but remember only the top left 22x17 (width x height) will be used in game

• The cape file must be PNG formatted

• The cape file must NOT be over 30kb

• For an example, you can find Notch's cape here

• Click the browse button on the form below and select your cape

• Click the upload button when your cape is chosen

4a. Niżej mamy Upload Image i klikamy na "Wybierz Plik".

5. Strony z pelerynkami:


http://www.minecraftcapes.com/

lub


http://www.mccapes.com/capegallery/

Przenieś

6. Pobieramy jedną z pelerynek na dysk i wybieramy na naszym koncie lokalizacje pelerynki.

(polecam mccapes.com/capegallery)

 

Uwaga!

Aby działało poprawnie wklej do minecraft.jar ten plik:


http://www.mediafire.com/?aga84qdmdxdc4cq

Skan:


http://virusscan.jotti.org/pl/scanresult/4eb148bdfdee12dba517029754d90e1d365afa1f


https://www.virustotal.com/file/188c7aab1a538182c00a3c738dcd67babcc3af0af7ff3dc915470d37146179d8/analysis/1332775772/

 

Żeby inni widzieli twoją pelerynkę muszą mieć ściągniętego moda:


http://www.minecraftforum.net/topic/758734-124everything-minecraft-capes-multiplayer-capescloakswwwmccapescomcape-gallery-over-50000-users/

Przenieś

 

PS Moja pelerynka to Ray Cokes


http://www.mccapes.com/cape/6f1d9501461a09f8e4a62bed01efb809/

 

______________________________________

 

Co to są FPS'y

FPS - Frames per second - miara prędkości (płynności) wyświetlania ruchomych obrazów podająca liczbę klatek przygotowanych do wyświetlenia w ciągu jednej sekundy. W telewizji wartość ta jest stała i zależy od sposobu nadawania, w filmach odtwarzanych na komputerze również jest ona stała, ale zależy od sposobu kodowania, jednak w grach komputerowych i innych systemach generowania grafiki w czasie rzeczywistym współczynnik ten jest zmienny i zależy od wydajności sprzętu. 30+ FPS i masz płynną grę.

Źródło: Wikipedia

 

@EDIT

Nowa wersja(A2) 06.03.2012r.

- Naprawienie bogów.

__

Nowa wersja(A3) 06.03.2012r.

- Kompatybilny z ModLoader'em.

__

Nowa wersja B (07.03.2012r.)

- Wersja Oficjalna!

__

Aktualizacja do 1.2.4 (28.03.2012r.)

- Przegląd

__

Aktualizacja do wersji A2 (29.03.2012r.)

- Fixy

- Dodano widoczność księżyca, słońca i gwiazd w odległościach Tiny i Short

WZCmN.png

z9hBK.png

- Dodano opcje Sun & Moon

- Dodano pasek Render Distance

qT3P3.png

 

Aktualizacja 1.2.5 (03.04.2012r.)

 

Specjalnie dla MPC Forum

Zakaz kopiowania na inne fora

By Blatts

---

 

Opublikowano

JESTEŚ moim BOGIEM!!!! tak długo na niego czekałem!!!!! dzieki łap +

//nieregulaminowa sygnatura - gif

//BR3ND

Opublikowano

Działają te pelerynk ?? wie ktoś?? Proszę o info. Nie chcę być oszukany ;p

Nie reklamujemy kanałów YT w sygnach

Opublikowano

Jak mają działać ?! przecież od tego jest inny mod ... Ten tu tylko stabilizuje grę. Mod na pelerynki nazywa się Teams Mod v3 i jest na 1.1

Mój nowy Internet:

2813783276.png

 

Opublikowano

@UP

Really?

http://www.minecraftforum.net/topic/182918-11-123smp-flans-mods-planes-ww2-guns-vehicles-playerapi-moods-mputils-teams/#Teams

 

 

Napisałem, że trzeba pobrać plik, żeby działało... A to własnie jest mod Capes.

---

 

Opublikowano

Dodam jeszcze, ze optifine dodaje nam 50% naszego ramu na minecrafta, mozna to prosto sprzwdzic, odpalcie minecrafta bez optifine

i bedzie na F3 w prawym gor-ym rogu napis.. cos o ramie, w drugiej linijce zobaczycie cos 4%-7%. Po zainstalowaniu optifine zobaczycie tam 50% :)

 

Czyli jak w tedy na minecrafta bylo przydzielane 60-40mb ramu,

teraz jest przydzielane 512mb

oczywiscie przy ramie co ma 1gb.

 

PS. z niewiadomych przyczyn MPC zmienia mi wyraz gor-rnym na MPCym

Mam mało estetyczne poradniki?

Malo kolorowe?

 

To ze względu na brak czasu, powiedz mi co mam naprawić a w najbliższym czasie to zrobię.

 

Uwierz mi, staram sie jak moge.

Opublikowano

mam prośbę może ktoś mi powi czym się różnią wersje A , A2 , A3 ??

Na wersji MC 1.0 miałem OptiFine_1.1_HD_A4

Opublikowano

@UP

A3 itp. Jest to wersja mod'a. Im dalsza litera w alfabecie i większa liczba to wersja jest nowsza, np. A2 jest starsze od D2.

 

@UPDATE

Nowa wersja B (07.03.2012r.)

- Wersja Oficjalna!

---

 

Opublikowano

Może mi ktoś powiedzieć która z tych wersji jest do czego i która jest lepsza ?

Chodzi mi o wersje min. np:

OptiFine HD B Standard for Minecraft 1.2.3

OptiFine HD B Smooth for Minecraft 1.2.3

OptiFine HD B Multi-Core for Minecraft 1.2.3

czym one się różnia ? i czy można je instalowac wszystkie 3 ? i wszystkie 3 będa działać ??

Daje lajka za bardzo dobra wypowiedz o tym.

Opublikowano

Standard jest to wersja standardowa

Smooth to co wersja stand. i usuwa ostre lagi(stawianie 2 klocków za 1 kliknięciem)

Multi-Core to co wersja Smooth ale dla procesorów wielordzeniowych.

 

Można zainstalować 3 wersje na raz. Wydaje mi się, że będą działać poprawnie.

---

 

Opublikowano

Nie wymaga ML. Crash z MCPatcher. Jak nie, włącz default TxtPack i wtedy...

 

Ok gitara działa. Jednak to był konflikt z MCPatcher'em. ;) Teraz jest gitara. ;) Tylko nie wiem czemu z tym modem gorzej mi chodzi niż bez moda... :P

xKaMaSx


exMod


Memory

Opublikowano
Standard jest to wersja standardowa

Smooth to co wersja stand. i usuwa ostre lagi(stawianie 2 klocków za 1 kliknięciem)

Multi-Core to co wersja Smooth ale dla procesorów wielordzeniowych.

 

Można zainstalować 3 wersje na raz. Wydaje mi się, że będą działać poprawnie.

 

Dziękuje :)

 

To sprawdzę czy działaja wszystkie 3 na raz ;p Jak coś to dam Edit :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...