Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zwiększenie obrotów na procku


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Posiadam od niedawna pltye główną

 

 

Intel i945 PŁYTA MSI MS-7204

Intel Pentium D 3,0GHz 775 LGA FSB 800

 

Czy jest możliwość zwiększenia na procesorze obrotów wentylatora

Obecnie posiada 500 RPM

minusy.png

Opublikowano

Ok jakoś sobie z tym poradzę

 

Planuje kupić glosnki tylko nie wiem jakie ta płyta obsługuje

Zauważyłem że ma dużo wejść w płycie

Wiec nie wiem czy to 2.1 czy 5.1

minusy.png

Opublikowano

nawet 7.1 ma ten medion

 

wentylator masz bez czujnika obrotów to NIGDZIE ICH NIE ZMIENISZ

 

500 pokazuje jak nie jest podpięty hallotron

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Ale czy nie uważacie że 500 RPM jest to za mało na ten procesor

Zauważyłem że radiator ma nawet spora temp a wentylator tylko co chodzi

minusy.png

Opublikowano

@up

Czytaj ze zrozumieniem ...................... 500 Obr/min pokazuje się gdy wentylator nie posiada czujnika obrotów ! Czyli że możesz mieć 2000 lub 5000. (Jak masz szybkie oko to policz ile razy się obruci w ciagu 1 sek xD(żart)) Gdybyś miał tylko 500 to by ci się ledwo kręcił.

Procek AMD wytrzymuje do 70C więc nie martw się że jak dotykasz radioatora to cię parzy :) Możesz jajka smażyć ale procek wytrzyma.

 

@4xUP

2.1 oznacza sub-woofer ("sub bafer") i 2 głośniki

5.1 oznacza 2 głośniki z przodu, 2 z tyłu, 1 głośniik z przed tobą i 1 sub-woofer.

7.1 To jest fullwypas xD

270px-Standard_7.1_surround_sound_speaker_placement.png

 

Jak masz na płycie złacze optyczne i kino domowe (lub full wypas głosniki) to możesz 1 kablem podpiąć. Ajak nie to się bedziesz bawił w >4 kablami xD

http://pl.wikipedia....lokana%C5%82owy

 

@edit

powiem jeszcze że jak ma się dobre słuchawki za min 500zł to one są lepsze niż 7.1 .... Bo w końcu człowiek ma 2 uszy a nie 7 xD

Opublikowano

No właśnie od ledwo co sie kreci

Nawet żaden szum sie z niego nie wydostaje

Myślę że on ma gdzieś regulacje bo to niemożliwe że take słabe obroty to jego maksymalne

minusy.png

Opublikowano

Podepnij go bezpośrednio pod zasilacz i będziesz miał wynik:

-Jak dobrze podepniesz to zobaczysz jego max obroty

-Jak źle to spalisz zasilacz/wiatrak/płytę główną/dom/miesto/okręg 3 stanów/świat

Więc lepiej tego nie rób.

 

Teraz zadam pytanie:

Po co się tym interesujesz ? Komputer ci się resetuje ? NIE ? To po chuja się tym przejmować ??

Opublikowano

wymienić wentylator ( na taki do podłączenia TRZEMA kabelkami ) i po problemie będzie mógł sobie regulować obroty do woli

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Heh komputer się nie restartuje ale radiator ma niezłą temp.

Myślę ze temat rozwiązany

 

Planuje kupić głośniki pomiędzy 2.1 - 5.1

Polecicie mi jakieś zestawy do 200 zł

minusy.png

Opublikowano

ciekawe skąd weźmie jak max w kompie to +12

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Jak chcesz, żeby wiatraczek szybciej się kręcił to podłącz do niego prąd o większym napięciu.

 

Prąd o większym napięciu? xD trochę nie po polsku. Top, zostaw jak jest, nie spali się, a jak ci to przeszkadza to podepnij na 12v lub zainwestuj w przetwornice i wsadź wentylator przemysłowy o skrzydle 2m...

Opublikowano

Prąd o większym napięciu? xD

A jak powinno być prawidłowo?

Prąd o większym natężeniu byłoby dobrze, a o większym napięciu? Jak to można powiedzieć inaczej?

obraz24.png


Opublikowano

Natężenie a napięcie to 2 różne rzeczy. A skąd ma wziąć prąd o większym napięciu? Chociażby z gniazdka gdzie jest 230V.

mateq

 

Wideo kurs programowania w c++

TU

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...