Skocz do zawartości

[Tut] Nocturne - Help is not coming...

sebos2

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem nie zrobić poradnika Nocturne - Twoja stara z koszmarów ,gdyż to ma iść na konkurs ,i tego mogą nie przyjąć.

W Planach mam do zrobienia jeszcze poradnik do Olafa(Your mom is OP) ,ale zrobie go gdy mi się będzie chciało.

Btw.Opal Pauo wrzucaj poradnik do Nasusa który masz na pulpicie.

NOCTURNE - Help is not coming

NocturneSquare.png

Każdy kto gra Nocturnem dobrze ,wie że Noct nie jest czystym DPS-em.To tanky DPS ,z Yomumu ,warmong.png(Atmog...) i resami.

Robienie go pod czystego Dpsa nie opłaca się ,giniemy bardzo szybko ,nie zdążymy zrobić odpowiedniego Demejdżu.

W tym poradniku przedstawię wam IMO najlepszą drogę budowania Nocturna.

Skille

UmbraBlades.jpg Pasyw,Co 10 sekund podstawowy atak Nocturne zostanie wzmocniony ,powodując AoE atak za 120% aktualnego AD.

Duskbringer.jpgQ ,czyli pierwszy skill który daje nam mobilność.Zwiększa nasze AD ,oraz szybkość poruszania.

ShroudofDarkness.jpgDodaje on pasywnie atack speed ,a po włączeniu blokuje 1 ofensywną umiejętność przeciwnika(np. Ulti Karthusa ,Ulti Ashe ,albo Starcall Soraki)

UnspeakableHorror.jpgJedyne ,choć dosyć mocne CC Nocturna.Rzuca się owego skilla na przeciwnika ,i po pewnym czasie nakłada na niego efekt feara.

Paranoia.jpgOstatnia mobilna umiejętność.Jest to największy dash w grze!(Ulti Pantheona,Tfa i Shena nie są dashami) ,choć ta umiejętność została mocno znerfiona ,nadal sieje zamieszanie.Nocturne redukuje pole widzenia przeciwników ,widzą oni rzeczy tylko w koło siebie ,nie mogą zobaczyć co robi sojusznik itd.Po ponownym użyciu Noct dashuje do celu ,zadając taki sobie DMG.Bardzo łatwo za pomocą tego zfocusować Carry przeciwnika.

Masteries:

Gram Nocturnem pod junglę ,i według mnie są tylko 2 możliwe rozwiązania:

masterki1.pngOrazmasterki2.png

Jungle Route:

Standardowo ,zaczynamy od Blue,do wilków ,poprzez wiedźmy na Golemy.

Potem wracamy ,kupujemy np. butki ,a następnie na reda.Można się pokusić o ganka na 2lvl ,od razu po blue.

Skill Order:

R>Q>E>W

Runki:

runkif.png

Czerwone:Armor Pene

Zółte:Armor

Niebieskie:Magic Res

Duże:Armor Pene

Item Build

build.png

W Late można zamienić Latarkę na Guardiana/Blooda/Banshee

Polecam też kupić Heart of Gold i Filozofera ,gdyż farmić raczej nie będziemy mogli.

Early:

Zaczynamy z Armorem i 5 potami.Robimy standardowego routa którego podałem tam wyżej.

Pierwszy gank powinien nastąpić po redzie.Gdy gramy po niebieskiej stronie ,najlepiej zgankować bota ,gdy po fioletowej - Topa.Mida zazwyczaj gankuje jako drugiego.Gdy już mamy latarkę ,możemy pokusić się o Smoka.

Mid:

Dopóki nie zakupimy ,chociażby Giant Belta nie tankujemy.Mamy zbyt mało Hp.

W Mid staramy się farmić ,Blue oddawać Ap Carry ,a reda brać dla siebie ,lub dawać Ad Carry.

Smoka robimy jak najczęściej.

Late:

Chodzimy z teamem ,baron zawsze musi być obwardowany.Nie zużywamy Smite na byle miniona ,zawsze musi być w gotowości ,żeby zestealować/dobić Barona.Inicjujemy TF-y ,lecz nie wbijamy się 1na5 ,gdyż będzie to zapewne główna przyczyna naszej porażki.

Historia

Przed pojawieniem się Nocturne'a ludzie wierzyli, że sny były wytworem ich wyobraźni, bezwartościowymi obrazami, które pojawiały się podczas snu. Ta opinia została wystawiona na próbę w związku z serią wypadków w czasie nocnego odpoczynku, która dotknęła przywoływaczy League. Niektórzy budzili się z krzykiem, przerażeni do granic możliwości. Niektórzy nie byli w stanie zasnąć, popadając z każdą kolejną nocą w szaleństwo. Inni po prostu się nie budzili. Lekarze nie wiedzieli, co sądzić, do momentu, kiedy Architekt Pola zemdlał nieopodal nexusa na Twisted Treeline. Świadkowie twierdzą, że krzyknął i przestał oddychać. Z nexusa wydobyła się magiczna energia i pojawił się Nocturne.

Nie przyjął radośnie zjawienia się w tym świecie. Wyrżnął w pień wszystkich, których spotkał, zanim przywoływacze uwięzili go za pomocą magii. Po intensywnych badaniach eksperci League doszli do wniosku, że Nocturne polował na śpiących przywoływaczy, atakując ich tam, gdzie nie mogła im pomóc magia. Wyglądało na to, że to jego jedyne przeznaczenie. Rodziny ofiar domagały się ukarania go, ale urzędnicy League martwili się, że po śmierci Nocture wróci do miejsca, skąd pochodzi. Związali go z fragmentem nexusa i uwięzili w świecie fizycznym. W ramach kary pozwolono przywoływaczom przyzwać Nocturne'a w meczach League, przez co jego wola kontrolowana jest przez tych, których nienawidzi, co jest dla niego koszmarem. Uczeni League nie wiedzą, czy naprawdę pochodzi on z krainy snów oraz czy istnieją podobne mu istoty. Niektórzy twierdzą, że akt przyzywania wpłynął na podświadomość przywoływaczy, wabiąc do nich Nocturne'a. Jedną z najbardziej niepokojących teorii jest ta, jakoby był on personifikacją czyjegoś koszmaru. Jeśli to jednak prawda, to kim jest śniący?

'Ciemność się zbliża... ogarnia mnie mrok... ale wciąż go widzę...'

-Kelvin Ma, pacjent #4236

"Tłum nie rozumie, tłum się nie interesuje, tłum jedynie podąża, tam gdzie kieruje się orszak"

• Odpowiedzi 52
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Fajny nawet poradnik, ale "W" (czar) napisz, że po zablokowaniu umiejętności dodaje Att speed i przydało by się zmienić kolor tekstu

Hmm co do run to nie wiem quinty dla jungli bierze się pod hp/ hp regen ale ogólnie dobrze

W daje zawsze bonus do atack speeda ,nie tylko gdy zablokujesz spella.

Do jungli bierze się runy albo full armor pene lub pod HP.

Osobiście wolę Armor Pene ,gdyż mam wtedy szybszą jungle.

"Tłum nie rozumie, tłum się nie interesuje, tłum jedynie podąża, tam gdzie kieruje się orszak"

@Up no właśnie nie bo musimy zablokować spella

Cytat z LoL wiki:

(Passive): Nocturne empowers his blades, permanently gaining attack speed.

(Active): Nocturne creates a magical shield for 2 seconds which can block the next enemy spell that hits him. If an ability is blocked by the shield, his passive attack speed is doubled for 5 seconds.

Cost: 50 mana

Nocturne offtank nie ma co .. pierwsze widze :O

Jedyny sensowny Noct.

Robi dmg ,i wytrzymuje focus.O wiele bardziej przydatniejszy od DPS-a.

DPS Noct to można grać na normalach ,obecna meta jest na off tanki w jungli i na topie +np. Ali na Bot.

Dodatkowo DPS Nocturne nie wytrzyma focusu ,prawdopodobnie zginie zanim zabije/chociażby użyje ulti.

Pooglądaj junglera SK - Sk Snoopeh(albo inaczej) ,on gra właśnie takim nocem ;>

Aha.... W grze nie ma warmonga, jest warmog's, wiec mowi sie atmog, a nie atmong. Taka mala roznica, a zniecheca do czytania....

Szkoda że nie wiesz co to atmong.

ATma + warMONG ...

Jeb ,niedoczytanie moje :D.

Co do tego ,jest to moja osobista spolsczona nazwa ;>

Fuck yeah... Tylko powiedz mi gdzie jest warmong, bo nie moge znalezc w zadnej wersji jezykowej.

Napisałem że moja własna spolsczona nazwa ,lepiej mi się wymawia warmong niż warmog's.

Ale nie chce mi się z tobą srać to pierdolnę edita.

nie pisz ze twoja droga jest najlepsza bo nia nie jest. bardzo rzadko widze zeby ktos szedl nocturnem pod offtanka. latarnia sie nie przyda bo nocturne nie bedzie junglowal po 6 lvl'u blue buff mu sie nie przyda wiec nie sadze , ze ten item jest potrzebny. noc jest dosc pomocny na lane wiec nie trzeba nim isc do jungli

Powiedz mi twój lvl ,a wszystko będzie jasne.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum [Tut] Nocturne   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...