Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Le Parkour Jak zacząć treningi?


Diesiel

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam !

 

Interesują się tym sportem chciałbym go znów uprawiać (trenowałem wcześniej ,lecz przestałem z powodu niebezpiecznej kontuzji ,która mnie spotkała ;/ ) i tu rodzi mi się pytanie jakie treningi wykonywać dla każdej poszczególnej partii ciała czyli ręce,nogi,brzuch itp chodzi mi o konkrety czyli brzuszki,pompki,krążenie ramion itp. Druga sprawa to ,kiedy mógłbym robić tricki po osiąnięciu odpowiedniego wysportowania?Trzecia sprawa ,gdy robiłem rolla to zawsze obijałem się o barki i biodra mocno mniei bolały prosiłbym ,aby ktoś umieścił filmik jak zrobić roll'a oraz ,żeby było widać z każdej strony jak to wygląda.Na razie to tyle pytań prosiłbym też ,aby wypowiadały się osoby ,które uprawiają ( uprawiali ) le parkour i ogólnie znają się na rzeczy.Pozdrawiam

Szukam Grafika na zrobienie Sygnatury i Avatara.Więcej na PW

Opublikowano

Jako że trenuje to już troszkę to Ci napiszę -.-

 

Jeżeli chcesz ćwiczyć ten sport to od razu mówię że musisz odrzucić na bok strach, strach to najczęściej wypadki. Wypadki to najczęściej strach.

Musisz być przygotowany, najlepiej mieć rękawiczki które osłaniają twoje dłonie, ale nie palce, tak aby palce były na wierzchu, dzięki temu nie zedrzesz

sobie skóry, przy skakaniu po kamieniach, dla bezpieczeństwa.

Jeżeli jesteś początkujący, najlepiej będzie jak będziesz również robił codziennie wieczorem przed spaniem 10 pompek, z czasem będziesz ich robił

więcej, dzięki temu rozwiniesz ręce, staną się one silniejsze i odporniejsze na ból, oraz łatwiej będzie wykonywać różne triki.

Jako początkujący, również ćwicz blisko trawy, nie baw się w skoki z wysokości, oraz poćwicz z 2 miesiące blisko trawy, następnie przerzuć się na

coś trudniejszego.

OndteAw.png


Opublikowano

Czyli mam zrozumieć ,że na początek cały czas ćwiczyć.A mógłbyś napisać jakie wykonywać ćwiczeniai na poszczególne partii ciała? Czytałem trochę po necie ale chciałbym ,abym był całkowicie rozgrzany.A co z trickami kiedy zacząć?

Szukam Grafika na zrobienie Sygnatury i Avatara.Więcej na PW

Opublikowano

Przed wyjściem na trening, czyli skoki itp... powinieneś robić rano brzuszki i 10 pompek przed treningiem parkouru, i po treningu nawet gdy jesteś zmęczony 30 brzuszków i 10 pompek.

OndteAw.png


Opublikowano

Ja ćwiczyłem le parkour 2 lata temu....

 

 

Próbujesz skoki aż do skutku....

 

Rozgrzać przed ćwiczeniami to sie musisz....

 

 

Cwiczenia podał ci Diosminex więc ci nie bd tym spamował ^^

Lenovo Legion Slim 5 User
CPU: 
AMD Ryzen™ 7 8845HS GPU: NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 (140W) RAM: 32 GB DDR5 5600 Mhz SSD: GoodRam PX700 1TB + SAMSUNG 970 Evo Plus 1TB 

Opublikowano

Diosminex@

 

10 pompków to dla mnie za mało ;) ćisne około do 30 max a brzuszków ponad 100.I te ćwiczenia tylko robić?Wystarczy to?

Szukam Grafika na zrobienie Sygnatury i Avatara.Więcej na PW

Opublikowano

Dobra ćwiczenia zostawmy.Chodzi mi o tricki mógłby mi ktoś podać filmik jak zrobić rolla ,żeby kamera była z każdej strony.Jak próbowałem robić rola to obijałem sobie biodra i barki ;/

Szukam Grafika na zrobienie Sygnatury i Avatara.Więcej na PW

Opublikowano

up@

 

Omg ale się ku rwa nagadał.Jak robiłem rolla to kark mnie bolał ;/

Szukam Grafika na zrobienie Sygnatury i Avatara.Więcej na PW

Opublikowano

1. Parkour to nie sport. W sporcie chodzi o rywalizację a w PK o rozwijanie ciała i osobowości.

2. Zacznij robić regularnie pompki i brzuszki, pakuj hantlami, podciagaj się.

3. Nie 'triki' tylko TECHNIKI! Triki to żonglowanie i sranie do kieliszka na odległość.

4. Jeśli chcesz napisz na PW, dam Ci gg i pogadamy, wierz lub nie - sporo się znam na PK. Nie udaje wielkiego znawcy ale myślę, że potrafiłbym Ci costam pomóc :)

 

Musiałem to napisać bo irytuje mnie niewiedza niektórych ludzi, szczególnie na temat PK. Bez urazy :rolleyes:

Opublikowano

Mam pytanie w jakiej kolejności robić treningi czytałem na necie ,że:

 

1. Rozgrzewka.

2. Trening pk.

3. Ćwiczenia siłowe.

4. Rozciąganie.

 

Druga sprawa ,gdy zrobię trening to ile serri i powtórzeń robić oraz w jakich odstępach czasu.?

 

Proszę niech wypowiadają ,że znawcy ;)

Szukam Grafika na zrobienie Sygnatury i Avatara.Więcej na PW

Opublikowano

Zacznij od prostych rollów, przeskakiwania przeszkód z użyciem rąk a później bez. Sam trenuje i wydaje mi się że co nieco umiem. Powchodź na przystanki tak prosto po ścianie tzn.

Bierzesz rozbieg, lecisz na ścianę przystanku biegniesz po niej i chwytasz się dachu i podciągasz ;D

Wręcz banalne. A później możesz już spróbować salto, odbicie się od ściany i zrobienie tzw. fikołka. Itp.

Powodzenia ;)

Opublikowano

up@

 

Po twojej wypowiedzi widać ,że nie znasz się na tej sztuce.Pewnie nic nie robisz tylko siedzisz godzinami na kompie. Mógłby może ktoś napisać jakie ćwiczenia wykonywać ile serri i powtórzeń?Najlepiej ten kto tą sztukę uprawia. I proszę o nie wypowiadanie się ludzi takich lamusów jak MacieQ

Szukam Grafika na zrobienie Sygnatury i Avatara.Więcej na PW

Opublikowano

up@

 

Po twojej wypowiedzi widać ,że nie znasz się na tej sztuce.Pewnie nic nie robisz tylko siedzisz godzinami na kompie. Mógłby może ktoś napisać jakie ćwiczenia wykonywać ile serri i powtórzeń?Najlepiej ten kto tą sztukę uprawia. I proszę o nie wypowiadanie się ludzi takich lamusów jak MacieQ

 

Sory memory, ale jak dla mnie parkourowcy czy tam chuj wie jak sie to pisze, prawdziwi nie pisaliby tematów ( co i jak, wtf ) tylko poszli nakurwiać na spontana, dla zabawy, wkońcu głównie o to chyba chodzi , a taki koleś co pisze temat na mpc to dla mnie ktoś kto liczy na post w stylu : zrób to , wypij magiczny eliksir , poczekaj minute i bedziesz mistrzem parkuru. Ale tak nie jest. Może się myle ale takie jest moje zdanie.

 

,,Praktyka ponad teorią''

63989389769756300986.png

Opublikowano

up@

 

Nie siedzę na kompie godzinami a poza tym masz reporta za nabijanie posta.

 

Edit@

 

Podałby ktoś stronke lub sam napisać jaki program ćwiczeń wykonywać? Ile serri i powtórzeń bardzio mi na tym zalezy stawiam +/- limit

Szukam Grafika na zrobienie Sygnatury i Avatara.Więcej na PW

Opublikowano

Mogę podać Ci kontakt do kumpla, który uprawia trzy runa (3 Run, free run) :D

Zawsze coś się możesz dowiedzieć, on powinien sporo wiedzieć o rozciąganiu, ćwiczeniach itd., bo to jest bliższe Akro od LP ;)

Jak coś PW,tylko problem jest taki, że on jest do 25 na Węgrzech ;)

refy RMCF

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...