Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak maksymalnie zmniejszyć lagi na serwerze Minecraft - Wszystkie sposoby


NetherShine

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

OGÓŁY

 

 

Najlepiej mieć serwer na Bukkicie, polecam Wam moje pliki serwerowe - http://www.mpcforum....00-spolszczone/.

 

 

 

 

 

 

SPOSOBY DARMOWE

 

 

1. Przydzielanie pamięci RAM.

 

 

Ad. 1 - Dla MCGUI

 

1. Otwieramy MCGUI

2. Wchodzimy w zakładkę ,,Server Config"

3. W miejscu gdzie jest napisane Xmx Memory wpisujemy ilość pamięci RAM, jaką chcemy przydzielić na nasz serwer (przykład: 1550M).

4. Zapisujemy zmiany wchodząc w inną zakładkę.

 

Ad. 2 - Dla konsoli java

 

1. Edytujemy plik .bat którym uruchamiamy serwer

2. Klikamy Ctrl + F

3. Wpisujemy xmx

4. Klikamy szukaj

5. Obok xmx wpisujemy/zmieniamy liczbę pamięci ram na tą, jaką chcemy przydzielić.

 

2. Usuwanie plików tymczasowych (TEMP)

 

 

1. Wchodzimy w Start a potem w Uruchom

2. Wpisujemy %Temp% i klikamy OK

3. Usuwamy wszystkie pliki które możemy, w folderze który nam się otworzy

 

3. Usuwanie błędów rejestru oraz zbędnych plików.

 

 

1. Pobieramy program CCleaner, najlepiej z tego linka - http://www.filehippo...c9961efe98a27b/

2. Instalujemy go ( chyba każdy wie jak to zrobić smile.gif )

3. Uruchamiamy CCleaner

4. Wchodzimy w zakładkę Cleaner

5. Klikamy Analiza a potem Uruchom Cleaner

6. Następnie wchodzimy w zakładkę Rejestr

7. Klikamy Skanuj by znaleźć problemy

8. Jeśli coś znalazło, to klikamy Napraw zaznaczone problemy...

 

4. Defragmentacja dysku

 

 

1. Pobieramy program Defraggler, najlepiej z tego linka - http://www.filehippo...75a9b0dce8f49c/

2. Instalujemy go

3. Uruchamiamy program Defraggler

4. Defragmentujemy wszystkie dyski (każdy chyba wie jak to zrobić, a jak nie to pisać pod tematem to podpowiem)

 

5. Skanowanie antywirusowe

 

 

Przeskanujcie system od wirusów, gdyż zamulają one strasznie system i w 50% przypadków są powodem serwerowych laggów. Jeśli nie chcecie kupować antywirusa, to pobierzcie darmowy program Avast - Free Antivirus.

 

6. Wgranie pluginu Ptweaks

 

 

1. Pobieramy plugin - http://dev.bukkit.or...all-server-lag/.

2. Wrzucamy plik Ptweaks.jar do folderu plugins.

3. Podczas gry możemy sprawdzać ilość zarezerwowanego przez serwer RAM'u wpisując na czacie komendę /ram.

 

7. Wyłączenie pogody

 

 

Na serwerze możemy wyłączyć pogodę, która do niczego się nie przydaje, a strasznie zmula nam serwer. W moich plikach ona domyślnie jest już wyłączona.

 

Jak wyłączyć pogodę - poradnik

 

1. Wchodzimy w folder z pluginami

2. Otwieramy folder WorldGuard

3. Następnie Worlds

4. A potem wybieramy świat na którym chcemy wyłączyć pogodę (najlepiej na wszystkich)

5. Otwieramy folder z tym światem

6. Później otwieramy plik config

7. Szukamy linijki disable-weather: false lub disable-weather: true

8. Jeśli pisze true to tak zostawiamy, a jeżeli pisze false, to zmieniamy na true.

 

8. Odkrycie mapy

 

 

Przed uruchomieniem serwera, poodkrywajmy mapę na Single Player, żeby nie musiała się generować podczas gry OnLine.

 

9. Odinstalowanie zbędnych programów

 

 

Najlepiej aplikacją Revo Uninstaller. Możesz pobrać ją z tego linka - http://www.instalki....ninstaller.html

 

10. Wyłączenie programów działających w tle.

 

 

Programy takie jak Gadu-Gadu, Skype czy nawet nasz antywirus zamulają strasznie serwer, dlatego polecam wyłączenie ich na czas działania serwera.

 

11. Ustawienie priorytetu.

 

 

1. Odpalamy serwer

2. Klikamy Ctrl + Alt + Delete

3. Otwieramy zakładkę ,,Procesy"

4. Szukamy procesu java.exe i klikamy na niego PRAWYM przyciskiem myszy

5. Klikamy ,,Ustaw priorytet"

6. I ustawiamy ,,Czasu rzeczywistego"

 

12. Ustawienie ilości używanych rdzeni.

 

 

1. Odpalamy serwer

2. Klikamy Ctrl + Alt + Delete

3. Otwieramy zakładkę ,,Procesy"

4. Szukamy procesu java.exe i klikamy na niego PRAWYM przyciskiem myszy

5. Klikamy ,,Ustaw koligację..."

6. Ustawiamy najwyższy rdzeń (np. jak mamy 4 rdzeniowy to zostaje tylko CPU 4)

 

13. Dobranie pluginów.

 

 

W moich plikach serwerowych jest parę pluginów które mogą się niektórym nie przydać. Te pluginy które Ci się nie przydadzą, po prostu usuń (plik java oraz folder).

 

14. Zwiększenie wydajności systemu.

 

 

1. Klikamy prawym przyciskiem myszy na ikonkę ,,Mój Komputer"

2. Wybieramy ,,Właściwości"

3. Wybieramy zakładkę ,,Zaawansowane"

4. Klikamy w ,,Ustawienia" w okienku ,,Wydajność"

5. Wybieramy ,,Dopasuj dla uzyskania najlepszej wydatności"

6. Klikamy ,,Zastosuj" a później ,,OK"

 

15. Zwiększenie ilości używanego RAM'u.

 

Laggi mogą być też powodowane za małą ilością RAM'u - często tak się zdarza. Nasz komputer (z windowsem) wykorzystuje go tylko 80%.

Oto poradnik filmowy, niestety nie robiłem go ja, tylko GajewusieQ:

 

 

16. Plugin Banana LogArchiver

 

Jest to plugin wycofany przy wersji 1.2.3, ale go troszkę modyfikowałem i teraz działa.

 

2. Wrzucamy go do folderu plugins.

3. Gotowe! Teraz jeśli log przekroczy 500kb, będzie automatycznie kasowany, przez co nie będzie nam już mulił serwera.

 

17. ,,Remote Toolkit"

 

Punkt w edycji.

 

SPOSOBY PŁATNE

 

 

 

18. Kupienie dysków SSD

 

 

Serwery minecraft wykorzystują również wiele pamięci dyskowej zamiast RAM'u, przez co nasze dyski powinny być szybkie. Oto linki do 2 porządnych dysków SSD (w najtańszych sklepach) i ich ceny:

 

 

Ja polecałbym ten drugi, bo do serwerów minecraft dużych dysków nie musimy mieć, a różnica w ich szybkości jest naprawdę niewielka.

Dysk możemy z łatwością zamontować sami, rozkręcając kompa i poprostu przekładając kable SATA ze starego dysku na nowy, kupiony. Nie musimy instalować żadnych sterowników.

 

ToDo

1. Więcej sposobów

2. Dodanie zdjęć pomocniczych

3. Nagranie poradnika video

 

I oto koniec naszego poradnika. Mam nadzieję, że się komuś przyda.

 

ZBIERAM Lubię

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Po co odinstalowywac zbedne programy? Skoro sa OFF to po co? Nie rozumiem...

 

@Edit a co do plikow to one wcale nie sa takie zajebiste... Strasznie zamulaja..

Kiedy patrzę na niektóre osoby na tym forum zaczynam być za podpisaniem ACTA.


 

Opublikowano

@REFRESH

 

@UP

Myślisz że jesteś fajny jak:

1. Posiedzisz trochę na forum i pohejtujesz czyjeś posty.

2. Ustawisz sobie w opisie zdjęcie z nieregulaminową sygnaturą.

3. Dasz sobie nick oznaczający po polsku ,,teren" ?

 

Hejterzy won z tego tematu....

Opublikowano

od 6 punktu w dół poradnik powinien nazywać się "jak zniwelować klatkowanie/Low fpsy w grze minecraft" Utrzymanie porządku na pulpicie zwiększy przepustowość mojego internetu? Sprawi, że czas pomiędzy pakietami wysyłanymi a odbieranymi się zmniejszy? Nie. Ale dam Ci tego plusa bo trochę tego jest :)

 

P.S Refreshuje się 24h od ostatniej wypowiedzi..

Opublikowano

od 6 punktu w dół poradnik powinien nazywać się "jak zniwelować klatkowanie/Low fpsy w grze minecraft" Utrzymanie porządku na pulpicie zwiększy przepustowość mojego internetu? Sprawi, że czas pomiędzy pakietami wysyłanymi a odbieranymi się zmniejszy? Nie. Ale dam Ci tego plusa bo trochę tego jest smile.gif

 

P.S Refreshuje się 24h od ostatniej wypowiedzi..

Porządek na pulpicie jest troszę ważny, bo ikony są plikami tymczasowymi, i jeśli utrzymasz porządek będziesz miał pare bajtów więcej wolnego RAM'u.

 

Wiem że to żart, ale już skasowałem ten punkt.

Opublikowano

Podałeś przykłady jak można przyspieszyć komputer, na serwer to minimalnie zadziała. Aby znacznie zredukować lagi i przyspieszyć serwer, należy odpowiednio dobrać i skonfigurować pluginy.

 

@up - hahaha.

Opublikowano

@Refresh

 

Drogi pixelith

 

Nie działa minimalnie. Sprawdziłem to na moim serwerze i jest znaczna różnica.

 

Dodałem 2 nowe sposoby, zamierzam dodać ich jeszcze więcej.

Opublikowano

"Wyłączenie wszystkich programów działających w tle"

Do tego polecam GAME BOOSTER.

Klikamy przyspiesz komputer następnie przeciągamy skrót dowolnej gry w prawy na dole panel , a następnie otwieramy tą grę.

Życzę miłej gry!

Opublikowano

@Refresh

 

Ja GameBoostera nie polecam, gdyż blokuje on wysyłanie do internetu (upload), czyli kiedy mamy włączonego GameBoostera, nasz serwer nie będzie działać.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...