Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Jakiego języka się uczyć?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam! Chcę się nauczyć teraz jakiegoś dobrego języka programowania ale nie wiem, który wybrać.

Chciałbym pisać proste boty do gier MMORPG działające w tle. Proszę pomóżcie od czego zacząć?

Opublikowano

w każdym absolutnie każdym języku który umożliwia pisanie programów pod Windows.

Do botów pewnie wszyscy polecą ci AutoIt. Ja mam nieco inne zdanie. Do porządnych botów które działają zazwyczaj in-game(Injected) i korzystające z pamięci procesu to na pewno C\++.

Cytat

 

Orientacja seksualna polega na tym, że jeden mężczyzna lubi blondynki, drugi szatynki, że jedna pani woli umięśnionych mężczyzn a inna chudych intelektualistów. Homoseksualizm nie jest orientacją jest chorobą za którą homoseksualiści nie ponoszą odpowiedzialności. Pewna grupa ludzi rodzi się upośledzona fizycznie, na przykład bez ręki ale czy to znaczy, że wszystkim zdrowym powinniśmy też obcinać ręce? Nie, powinniśmy zapewnić im protezy. Obowiązkiem państwa jest zapewnienie homoseksualistom, jak wszystkim upośledzonym fizycznie czy psychicznie profesjonalnej opieki medycznej.

Opublikowano

Bo jest prostszy. Tzn, no zależy do czego, bo są rzeczy osób trzecich ułatwiające jakieś rzeczy, które w Delphi nie występują i trzeba by je było sobie przetłumaczyć (i odwrotnie). Co do injectowalnych dll'ek, nie widzę rzeczy których nie dałoby wykonać się w Delphi tak jak w C++ :)

Nie siłą, a młotkiem.

Opublikowano

Ok. Dzięki. Mam tylko jeszcze pytanie jak zmienić grafike buttona? Bo nic nie znalazłem w tym programie :(.

 

 

Szczerze odradzam Ci delphi.

 

Delphi wysiądzie tam gdzie C++ zacznie się rozkręcać :)

 

 

Polecam C++

Opublikowano

Szczerze odradzam Ci delphi.

 

Delphi wysiądzie tam gdzie C++ zacznie się rozkręcać :)

 

 

Polecam C++

 

To może podasz jakiś dobry poradnik do nauki C++ dla początkujących? Jak napisałem chce robić proste pracujące w tle boty. Konkretnie to chodzi mi o grę Metin2. Trochę jeszcze zielony w tym jestem więc chcę zapytać: Każdy item w grze ma swój adres. Czy dany item ma zawsze taki sam adres? Czy adres zmienia się losowo? Dało radę by zrobić coś takiego, że np. mam adres danego itemu i bot klika w ten item o podanym adresie? Jeżeli tak to co jeśli itemów w ekwipunku jest kilka? Każdy ma inny adres w zależności od miejsca na jakim jest położony w ekwipunku?

Opublikowano
Delphi wysiądzie tam gdzie C++ zacznie się rozkręcać :)

Czyli gdzie, może zdradzisz? Bo ja nie widzę tego miejsca. Jak i nie rozumiem ciągłego wywyższania c++ nad Delphi.

Nie siłą, a młotkiem.

Opublikowano

A Visual Basic to dobry język waszym zdaniem?

 

@Prime_Bull Jakie ograniczenia np.?

 

I ponawiam pytanie:

 

Jak napisałem chce robić proste pracujące w tle boty. Konkretnie to chodzi mi o grę Metin2. 
Trochę jeszcze zielony w tym jestem więc chcę zapytać: Każdy item w grze ma swój adres. Czy dany item ma zawsze taki sam adres? Czy adres zmienia się losowo? 
Dało radę by zrobić coś takiego, że np. mam adres danego itemu i bot klika w ten item o podanym adresie? 
Jeżeli tak to co jeśli itemów w ekwipunku jest kilka? Każdy ma inny adres w zależności od miejsca na jakim jest położony w ekwipunku? 

Opublikowano

Najpierw musisz się nauczyć podstaw, żeby potem pisać boty...

 

W mojej sygnaturze masz link do tematu z wideotutorialami

mateq

 

Wideo kurs programowania w c++

TU

Opublikowano

@up

sam chciałem zachęcić do asm'a. Masz +.

Jednak by zrozumieć o czym Gyn mówi musisz umieć programować. Bez umiejętności odczytania kodu najprostszego programu nie zrozumiesz o czym mowi Gyn a tym bardziej co mówi IDA czy Olly

@up x5

Delphi(czyli właściwie Object Pascala) bym odradzał. Dziś każdy dąży do szybkiego pisania kodu. Delphi bardzo to utrudnia. Ten potwornie nieczytelny syntax ma swoje uroki jednak nie warto się go uczyć. Dzisiaj tak jak już mówiłem nawet najmniejsze części systemów starają się przyspieszyć i zwiększyć wydajność programistów. Bardziej opłaca się inwestować w C liked syntax- ma większe zastosowanie, znacznie poprawia czytelność itd...

@top

Tak na prawdę wszystko zależy od umiejętności programisty. Nawet dla takiego VB można napisać .DLL która rozszerzy jego możliwości o pisanie cheatów.

Cytat

 

Orientacja seksualna polega na tym, że jeden mężczyzna lubi blondynki, drugi szatynki, że jedna pani woli umięśnionych mężczyzn a inna chudych intelektualistów. Homoseksualizm nie jest orientacją jest chorobą za którą homoseksualiści nie ponoszą odpowiedzialności. Pewna grupa ludzi rodzi się upośledzona fizycznie, na przykład bez ręki ale czy to znaczy, że wszystkim zdrowym powinniśmy też obcinać ręce? Nie, powinniśmy zapewnić im protezy. Obowiązkiem państwa jest zapewnienie homoseksualistom, jak wszystkim upośledzonym fizycznie czy psychicznie profesjonalnej opieki medycznej.

Opublikowano

RE = Reverse Engineering tak? Jedyny język a nawet nie wiem czy to język wogóle bo chyba nie, którym się posługiwałem jako tako to AutoIt. Zacząłem już czytać Symfonia C++ i rozumiem prawie wszystko czy to dobry początek czy muszę zacząć całkiem od podstaw np. Basic'a sie najpierw uczyć? I mógł by ktoś konkretnie odpowiedzieć na te kilka pytań:

 

Załóżmy, że chcę zrobić bota do Metin2.

Każdy item w grze ma swój adres.

Dany item ma zawsze taki sam adres czy adres zmienia się losowo?

Dało radę by zrobić coś takiego, że np. mam adres danego itemu i bot klika w ten item o podanym adresie?

Co jeżeli w ekwipunku jest kilka takich samych itemów, czy wtedy każdy item ma inny adres określający rodzaj itemu i jego miejsce w, którym znajduje się w ekwipunku?

Opublikowano

Dobrze czytaj książki jakie masz. Nie wiem czy coś takiego można robić, ale zapewne tak. Pozostaje jednak kwestja HS.

Nie musisz się uczyć jakiś BASICów. Czytaj to co masz ew. pytaj nasz

Cytat

 

Orientacja seksualna polega na tym, że jeden mężczyzna lubi blondynki, drugi szatynki, że jedna pani woli umięśnionych mężczyzn a inna chudych intelektualistów. Homoseksualizm nie jest orientacją jest chorobą za którą homoseksualiści nie ponoszą odpowiedzialności. Pewna grupa ludzi rodzi się upośledzona fizycznie, na przykład bez ręki ale czy to znaczy, że wszystkim zdrowym powinniśmy też obcinać ręce? Nie, powinniśmy zapewnić im protezy. Obowiązkiem państwa jest zapewnienie homoseksualistom, jak wszystkim upośledzonym fizycznie czy psychicznie profesjonalnej opieki medycznej.

Opublikowano

co prawda to prawda ja zacząłem od Delphi 7 i wogóle nie ogarniam tego same GUI zrobiłem i na tym moja kariera się kończy,wtrącam się do tematu do konkretnej osoby która robi boty do gier przeglądarkowych jaki program jest najobszerniejszy a za razem najprostszy albo niech ktoś to jakoś wyśrodkuje

Opublikowano

W innych językach wysokopoziomowych nie zrobiłbyś więcej :)

Chyba że w skryptowych.

 

Zresztą kwestia szybkości pisania jest sporna. Dla mnie od zawsze Delphi było łatwiejsze od C/C++, głównie właśnie przez składnie, no i bardzo fajne, przydatne, i bardzo skracające czas pisania łączenie stringów, bez potrzeby żadnych dodatkowych modułów.

Nie siłą, a młotkiem.

Opublikowano

Heh :D. Jak czytam sobie tę książkę to C++ wcale nie wydaje się być taki trudny :).

 

@edit Dobra skończyłem pierwszy rozdział :rolleyes: wraz z "zakazanym owocem" :D i jestem w niebo (chyba) wzięty <3

Opublikowano

@up I ja też tak myślę, i wydaje mi się, że każdy kto ma jakiś cel to ma wtedy chęci i chce się naprawdę czegoś nauczyć. Ale niestety ja się nie dostałem do RCEZ na tech informatyk :( nawet pisałem podanie o przeniesienie ale nic z tego bo, ktoś z zewnątrz złożył :(. Ja miałem 96 pkt. Mój 2 lata starszy kolega też na ten profil się nie dostał zabrakło mu 2 pkt., a trzeba było chyba 94-96 pkt. i niby co roku co raz mniej trzeba było, a tu proszę nadchodzi mój rocznik i ponad 100 trzeba było :(. Dostałem się na tech mechatronik niby wchodzi w to informatyka, a potem i tak chciałbym iść na studia, a po tech informatyk to chyba łatwiej bym się dostał prawda? Dużą w tym zasługę mogła mieć trójka z j.polskiego, za czwórkę miał bym łącznie 103 pkt. Oświeci mnie ktoś może i polski w informatyce ma jakieś duże znaczenie ale ja tego znaczenia nie znam. Nie po to programiści męczyli się tyle nad Microsoft Word, żeby teraz ludzie ze słownikiem w prawej ręce i lupą w lewej dopatrywali się błędów na kartce :(. Trochę tym załamany jestem, że nie udało mi się dostać na tech informatyk. Jak bym musiał robić to czego nie lubię w życiu - tak nam nauczyciele tłumaczyli. Nie wiem to, że się nie dostałem nie jest chyba jednoznaczne z tym, że nie znajdę pracy jakiejś dobrej pracy lub zleceń z tego powodu nie? Wydaję mi się, że tak naprawdę to więcej można nauczyć się z internetu przez jeden dzień niż w szkole przez tydzień albo nawet więcej. Czytałem ten temat i trochę się tym zszokowałem :/ :

 

http://www.wykop.pl/link/36036/wazne-powody-dla-ktorych-studiowanie-informatyki-to-strata-czasu/

 

ale z drugiej strony na pocieszenie znalazłem coś takiego:

 

http://www.bancer.pl/grafika-komputerowa2.html

 

Nie wiem co z tą szkołą może jeszcze z dyrektorem porozmawiać?

 

Kiedyś czytałem jeszcze dosyć ciekawy temat jak znajdę to napisze.

Opublikowano

www.xion.org.pl

 

Chyba ponad 500stron nauki + sporo ćwiczeń.

 

 

 

 

P.S. Nawet będąc elektrykiem można zostać prezydentem, a Ty będąc mechatronikiem możesz zostać informatykiem :]

Opublikowano

http://cpp0x.pl/kursy/Kurs-C++/1

Ludzie pierwsza strona google.

Hancoock naucz się szukać w google, a potem dopiero staraj się uczyć pisać skrypty.

 

Nie rozumiem o co Ci chodzi? Przecież ja nie płaczę, że nie mam się z czego C++ uczyć znalazłem już sobie przecież dobrą książkę, którą jest Symfonia C++. Chyba, że chodzi Ci, abym najpierw nauczył się tego co jest zawarte na tej stronie, a później dopiero przeczytał książkę??

 

@down Po czym mam to poznać?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...