Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Teamspeak3 Na Freebsd + Darmowe 512 Slotów


kierzek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.
Otóż wiem, że podobny poradnik już się pojawił, ale uważam, że jest on trochę źle opisany i brakuje kilku ciekawych rzeczy jakie ja wam dam, a więc zaczynamy. To mój pierwszy TUT dlatego proszę o wyrozumiałość.



# TSa można postawić na każdej wersji FreeBSD
# Działa to stu-procentowo, jeżeli jednak masz problem napisz do mnie.


Instalacja, konfiguracja i uruchomienie TeamSpeak3:

Pierwsze co zrobimy to pobierzemy pliki potrzebne aby w ogóle nasz TS odpalić w tym celu wchodzimy na:

http://teamspeak.com/?page=downloads

[sKANA NIE DAJĘ-STRONA PRODUCENTA]

i szukamy tego:
obraz1tl.png

!!!Pamiętajmy, by była to zakłada FreeBSD, gdyż reszta to inne serwery.!!!

Gdy znajdziemy to co podałem wyżej to pobieramy:
1. Dla serwera 64- bitowego
64bit.jpg

2. Dla serwera 32- bitowego
32bit.jpg

Potem wybieramy
1.gamed!de


i klikamy:

downloadrp.jpg

Po tym zjeżdżamy na sam dół strony i przyciskamy:
potwierdzenien.jpg

Teraz klikamy:
- " Zapisz plik" - dla Mozilli
- Google Chrome pobiera się automatycznie[


Czekamy, aż wszystko nam się pobierze. Gdy pobierzemy paczkę to powinniśmy mieć takie archiwum:
arhiw.jpg

Następnie je rozpakowujemy i powinniśmy mieć folder:
rozbo.jpg

Teraz logujemy się przez FTP do naszego dedyka i w katalogu głównym tworzymy sobie katalog ( PPM ---> Utwórz katalog) o nazwie ts3:
ts3g.png

Gdy utworzymy nasz katalog otwieramy go i wrzucamy do niego wszystkie pliki z folderu (który pobraliśmy i rozpakowaliśmy wcześniej):
plikir.jpg

Gdy wrzucimy pliki to logujemy się do dedyka przez SSH. Jak się już zalogujemy w konsloli wpisujemy:
chmod -R 777 /ts3


Kiedy to zrobimy dalej w konsoli wpisujemy:
cd /ts3 && ./ts3server_startscript.sh start


Nasz serwer uruchomi się po raz pierwszy i wygeneruje nam unikalny jednorazowy token jak i dane do ServerQuery, które będziemy potrzebować w ostatniej części tuta. Najlepiej sobie te dane zapisać, gdzieś w pliku, aby nie uciekły.



No, nareszcie nasz serwer jest uruchomiony. Możemy wejść teraz na niego przez clienta (download znajduje się tam gdzie pobieraliśmy pliki serwerowe).

Logowanie na serwer:

Gdy pobierzemy naszego clienta, instalujemy go, otwieramy i naszym ozom ukaże się coś takiego [pokazuję na przykładzie PL]:
ts3lq.jpg

Tam naciskamy:
Połączenia ---- Connections i:
lazenie.jpg

Wypełniamy według instrukcji na obrazku i klikamy Połącz --- Connect



Wbiliśmy na swój serwer. Co dalej?
Otóż trzeba nadać tam sobie odpowiednie prawa, w tym celu:


Nadawanie ServerAdmin i Server Query Admin:

Teraz potrzebny będzie nam unikalny token, który serwer wygenerował nam przy pierwszym uruchomieniu serwera.
Gdy już jesteśmy zalogowani na swoim serverze to wybieramy kolejno ( z paska u góry):
Uprawnienia --> Use Privilege Key
Permissions --> Use Privilege Key i ukazuje nam się takie okno:

querg.jpg

Tutaj wklejamy swój token, który mniej więcej wygląda tak:

2a7bwuLxviQpfMUUVrB177AtSqfpdXfiyLUPtgvlR0Ve1gyt


Wklejamy go tam i mamy już ServerAdmina, ale to nie wszystko. Teraz wybieramy:
Narzędzia =>> ServerQuery
Tools =>> ServerQuery ukazuje nam się:
ts3llo.jpg

Tam wybieramy polecenie login i w tym "kwadraciku" gdzie się pisz wpisujemy:
login client_login_name=serveradmin client_login_password=hasło_wygenerowane_przy_starcie
use port=9987
servergroupaddclient sgid=2 cldbid=2


Gdy to wpiszemy klikamy po prawej te "zieloną strzałeczkę" i mamy już Admin Server Query smile.gif



Niestety możemy mieć tylko maksymalnie 32 osoby na TeamSpeak, jednak da się tego uniknąć.

Licencja na 512 slotów:


Rejestrujemy się na stronie:

http://npl.teamspeakusa.com/ts3npl.php

Wypełniamy odpowiednio dane.

Następnie czekamy na maila, którym przyjdzie nam link weryfikujący naszego maila.
Klikamy w link.

Następnie czekamy na kolejny maila, którym przyjdzie do nas plik licensekey.dat

Plik ten wrzucamy do głównego katalogu Ts3 i resetujemy serwer.

Teraz możemy cieszyć się 512 slotami.



KOMENDY DO SSH:

cd /ts3 && ./ts3server_startscript.sh start -włącza serwer
cd /ts3 && ./ts3server_startscript.sh stop -wyłącza serwer
cd /ts3 && ./ts3server_startscript.sh restart -restartuje serwer




Myślę, że się wam to przyda.
Tutorial jest w pełni zrobiony przeze mnie. Zabraniam kopiowania go bez mojej zgody na inne fora.



WIDEO TUT

1348162346-U215643.png

by Baksiu

 

  • Odpowiedzi 96
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Nie Dam + ani - Ponieważ wszystko Skopiowałeś z innego Tutoriala :

http://www.mpcforum.pl/topic/316356-tut-teamspeak-3-na-freebsd/

 

 

A dam + za te 512 slotów :) (Sam bym znalazł :))

Wnet :

Opublikowano

Nie Dam + ani - Ponieważ wszystko Skopiowałeś z innego Tutoriala :

http://www.mpcforum.pl/topic/316356-tut-teamspeak-3-na-freebsd/

 

 

A dam + za te 512 slotów :) (Sam bym znalazł :))

 

Skopiowałeś, pff. Zoabcz jak wygląda ten tut a tamten co podales, ze strony estetyczno-praktycznej.

Opublikowano

Żal po prostu jak byś OnlyTime przeczytał dobrze temat

http://www.mpcforum.pl/topic/316356-tut-teamspeak-3-na-freebsd/

to byś 512 slotów też znalazł temat jest zbędny i najlepiej aby go moderator zamknął

Opublikowano

Raz nic nie jest skopiowane dwa tamten tut ma sporo błędów i niepotrzebnych działań w dodatku ciężko się go czyta.

 

@pegas10 wypełniasz formularz na podanej stronie. Czekasz na link potwierdzający twój mail i następnie przychodzi do cb kolejny mail z plikiem licensekey.dat i ten plik po prostu wklejasz do folderu gdzie masz tsa resetujesz i masz 512 slotow.

1348162346-U215643.png

by Baksiu

 

Opublikowano

W filezilli jest taka ciekawa opcja jak "Zastosuj dla wszystkich plików i katalogów" - ty pewnie ustawiłeś chmod tylko dla folderu

imperialmt2.gif
Opublikowano

Niech ktoś kto postawił już z łatwością server na tym, niech do mnie napisze na gg 18865662 , jestem w godzinach 00;00 do ok. 12.

Uśmiechnij się, bo jutro może ci zabraknąć czasu albo zębów

:)

Opublikowano

Mi wszystko działa kierowałem się twoim ale ten Tutek

http://www.mpcforum.pl/topic/316356-tut-teamspeak-3-na-freebsd/

też mi troszke wytłumaczył. Trzymaj + xD

44430673.jpg

 

"Po czym rozpoznać, że świat się kończy?

Po tym, że nic Cię nie zdziwi...."

Opublikowano

Jedno pytanie, po cholerę dwa tematy? Nie zasłaniaj się estetyką bo to nie ma największego znaczenia. Tylko patrz na rozpis tutoriala...

Jakby gówno było nie estetyczne, bo bywa tak. Też byś to skopiował i dokleił na nie kokardkę ?

 

Nie podoba mi się to, jeśli wcześniej nie było tutoriala, to napisałem. Nagle spam. OGAR

A usuwaj śmiało tą śmieszną sygnaturę, ja na Ciebie leję ;*

Opublikowano

Żadnych chmodów nie trzeba zmieniać.

Jeżeli ktoś nie zna polityki Linuxa czy też BSD to tak jest.

A w szczególności nie umie czytać po angielsku.

 

Postawienie tego to 1 minuta.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...